ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ GOLDEN RETRIEVER!


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Eλπίζω να κινήσουν τις νομικές διαδικασίες για την καταγγελία της ''κυρίας''.

----- Forwarded Message ----
From: Αλεξία Μαρή <[email protected]>
Sent: Friday, July 4, 2008 10:02:57 AM
Subject: 4 YEAR-OLD GOLDEN RETRIEVER
Σκυλάκι κανείς;

Βρήκαμε στο κέντρο ένα 4χρονο εκπαιδευμένο αρσενικό Golden Retriever πεντακάθαρο, εμβολιασμένο και με το κτηνιατρικό chip στο λαιμό. Τηλεφωνήσαμε στην ιδιοκτήτριά του (που εντοπίσαμε μέσα από το τσιπάκι), θεωρώντας ότι το είχε χάσει, αλλά μας δήλωσε ότι εκείνη το άφησε στο δρόμο γιατί δεν το θέλει πια.
Είναι toilet-trained να μην λερώνει καθόλου μέσα και υπάκουο. Επειδή έχω κι εγώ Golden Retriever, να ξέρετε ότι είναι τα σκυλιά με τον πιο ήπιο και καλό χαρακτήρα, ιδανικά για οικογένειες και οι πιο παιχνιδιάρικοι φίλοι των παιδιών.
Σας επισυνάπτω μια φωτογραφία της ράτσας για όσους δεν ξέρουν ποιο σκυλί είναι. Παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος σας που να θέλει να το αναλάβει, πείτε το μου. Ή ρωτήστε τους γνωστούς σας αν ενδιαφέρονται.
Είναι μοναδική ευκαιρία για όποιον «έπαιζε» ήδη με την σκέψη να πάρει σκύλο, καθώς είναι πλήρως εκπαιδευμένο και έτσι θα γλιτώσει αυτή την πολύμηνη «φασαρία».
Ελπίζω να βρεθεί ένα σπίτι - αξίζει!
Lia Komninou
Central Marketing Group Lead, Microsoft Hellas
221, Kifissias Ave, Athens 151 24
Tel: +30211 1206 248
 
Last edited by a moderator:


panos63

Active Member
Πέρασα να πω μια καλησπέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες του Forum και έπεσα πάνω στην ανακοίνωση για το εγκαταλειμμένο Golden Retriever... Το είδε και ο γιος μου και ξετρελάθηκε. "Πάρε τηλέφωνο τώρα", είπε... :) Του υποσχέθηκα να το κάνω το πρωί. Μπορεί και να είμαι τυχερός :) Αν όχι, θα ευχηθώ να έχει βρει ένα σπίτι να τον λατρέψουν.

Η κυρία το άφησε στον δρόμο γιατί δεν το ήθελε; :mad::mad::mad:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Πάνο αυτή δεν είναι η φωτογραφία του γκόλντεν που χαρίζεται, αλλά ενός άλλου :)

Σας επισυνάπτω μια φωτογραφία της ράτσας για όσους δεν ξέρουν ποιο σκυλί είναι.
Εύχομαι να τα καταφέρετε και να αποκτήσετε ένα νέο μέλος στην οικογένεια :D :D :D
 








panos63

Active Member
Πάνο αυτή δεν είναι η φωτογραφία του γκόλντεν που χαρίζεται, αλλά ενός άλλου :)



Εύχομαι να τα καταφέρετε και να αποκτήσετε ένα νέο μέλος στην οικογένεια :D :D :D
Το φαντάστηκα και ενημέρωσα τον γιο μου :) Του αρέσουν υπερβολικά τα γκόλντεν οπότε δεν έχει σημασία το χρώμα και η συνολική εμφάνιση :) Κάποτε μεγαλώσαμε κουτάβια παρατημένα και ποτέ δεν μου συγχώρεσε το ότι τα χαρίσαμε όλα :(
 






panos63

Active Member
Καλησπέρα :) Απουσία από το φόρουμ...ελπίζω ο/η απουσιολόγος να είναι καλό παιδί :)
Κάλεσα αρκετές φορές στο τηλέφωνο που είχε (στην Microsoft), αλλά στάθηκα άτυχος. Θα δοκιμάσω ξανά αύριο. Δυστυχώς τις τελευταίες ημέρες είχα να αντιμετωπίσω σοβαρά επαγγελματικά προβλήματα και δεν μπόρεσα να επιμείνω όσο ήθελα :-(
 


PinkNpearl

Member
20 Ιουλίου 2008
20
0
ειχα την εντυπωση οτι το τσιπακι υπαρχει οχι μονο σε περιπτωση που χασεισ τον σκυλο σου αλλα και για να σε "κυνηγησουνε" εαν το παρατησεισ. Δηλαδη αυτη η "κυρια" τη γλιτωσε? αυτο ηταν φανταζομαι? ειπε δεν το θελω κ τελοσ... τι να πω. δεν μπορεις σε μια τετοια περοπτωση να κανεισ καταγγελια?