ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΓΙΑ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΑ ΑΚΙΤΑ


vouty

New Member
23 Απριλίου 2007
3
0
Ψαχνω εδω και καιρο να αποκτήσω ενα κουταβι απο καποιο εκτροφειο αλλα δεν βρισκω κανενα που να εκτρέφει τη συγκεκριμένη φυλή. Αν ξέρει κάποιος και μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων. Δεν θέλω να το παρω απο pet shop.. Ευχαριστώ.
 


S

SwkDoG

Guest
Σε έχω καλοσωρίσει στην πρώτη σου δημοσίευση και σε είχα παραπέμψει στους "ομοιοπαθείς" (ο akitagreece που έχει Ακίτα και ο Dimitris που έψαχνε...).

Ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν...Και όπως είχα γράψει και στον manos που ψάχνει Ροτβάιλερ...

...σε περιμένουμε να μας πείς 2-3 πράγματα παραπάνω για εσένα,τη σχέση σου με τα σκυλιά (στο παρελθόν,τώρα και πως την φαντάζεσε στο μέλλον) και άλλα ώστε να πάρεις πιο χρήσιμες και εμπεριστατωμένες πληροφορίες και να μη νιώθουμε και εμείς σαν το "Χρυσό Οδηγό"...
8-[ ...
 


akitagreece

Member
20 Μαρτίου 2007
12
0
εγώ το πήρα από πετ σοπ γιατί δεν βρήκα εκτροφέα. Συγγνώμη αν απογοητεύω κανέναν. Έναν που βρήκα με Αμερικάνικα Ακίτα τα πουλούσε 1.500Ε το αρσενικό και 1000Ε το θηλυκό. 1.500Ε ειναι ΠΑΡΑ πολλά. Αν θέλουν να αγοράζουμε από εκτροφεία ας ρίξουν και λίγο τις τιμές. Ήθελα οπωσδήποτε Ιαπωνικό Ακίτα και μόνο εκεί βρήκα σε νορμάλ τιμή.

Αν υπήρχε με λίγο παραπάνω από εκτροφείο θα έπαιρνα από εκει αλλά
1. Δεν βρήκα εκτροφείο στην περιοχή μου
2. Το αμερικάνικο (που δεν ήθελα) έκανε 1.500Ε.

Αυτά από την μεριά μου.