Είμαι κατάλληλος χαρακτήρας για ένα Rottweiler;


Status
Κλειδωμένο θέμα

noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
35
Νέο Ψυχικό
Καλώς τη δεχτήκατε!! Αμπούλα θα έλεγα και εγώ να μη βάλεις ακόμα, ούτε scalibor. Όσο για τα κακάκια της η μικρή μου η Άμπυ (της φωτό) δεν είχε κάνει ούτε εκείνη την πρώτη μέρα που τη φέραμε. (Δεν θυμάμαι τι είχε κάνει η προηγούμενη σκυλίτσα μου). Αλλά είναι φυσιολογικό (αλλαγή περιβάλλοντος κλπ)
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καλωωωωωως όοοοοοορισεες έεεεεερωταααα!! ( που λέει και το τραγούδι...) Καλώς τη δεχτήκατε!! Περιμένουμε συχνές περιγραφές και φυσικά φωτογραφικό υλικό πλουσιότατο ;)... Παρεμπιπτόντως το σπρέι στο λινκ που έβαλες είναι μία χαρά, αυτό χρησιμοποιούσα κι εγώ πυρετό αμπούλας και scalibor.
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Καλώς την δέχτηκες. Καλή συμβίωση. Καλά να περνάτε.
Κοίτα να χαρείς την χαριτωμένη κουταβοπεριοδο γιατί περνάει γρήγορα.
 
  • Like
Reactions: vek


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Κατουρησε μεσα.. δεν τη προλαβα :p τωρα την εκλεισα στο crate για βραδυ κι κλαιει. Θα την αφήσω μεχρι ττις 6:45 που εχω βαλει ξυπνητιρι.
 




zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Δεν υπαρχει καποιος που να ζηλευει πιο πολυ απο εμενα αυτη τη στιγμη, βαζω στοιχημα

Καλη αρχη Asmodeus, να το προσεχεις το κοριτσι
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Εφαγα το 1ο fail , ενω η κακομοιρα μου εδωσε σημαδια , εκλαιγε συνεχια μεσα στο crate και εκτος , την εβγαλα εξω για 5 λεπτα και δεν εκανε κακα και την ξανα εβαλα στο σαλονι και εκλαιγε και γυρναγε γυρω γυρω , και δεν μου εκοψε καθολου κ τα αμολυσε μεσα. Δεν τη μαλωσα , καθαρησα και τη εβαλα στο crate για βραδυ οπου κι ησυχασε....
 
Last edited:




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Το θεμα ειναι οτι την εβγαλα στο μπαλκονι οπου κι ξαπλαρε , κι μολις την πηγα στο σαλονι αρχισε το κλαμα κι τις σβουρες , μαλλον διοτι πριν εκει ειχε κατουρισει. καθαρησα με ξυδι και αποσμηνη
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
καλως την δεχτηκες!!! ενα ονειρο τοσων ετων εγινε πραγματικοτητα, μπραβο σου!
καλη συμβιωση να εχετε, μονο υγεια και χαρες...ψυχραιμια και υπομονη μεχρι να βρειτε τα "πατηματα" σας, να σας πηγαινουν ολα οπως τα εχεις φανταστει!
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Σας ευχαριστώ ολους. Την εβγαλα στο μπαλκονι 7 παρα οπου και κατουρησε πολυ , μαλλον κρατηθηκε το βραδυ και ρηκα μια κουραδουλα εξω απο το crate της! Το πρινο της δεν το εφαγε 7-7:30 , και ξαναμπηκε στο crate για υπνο. Ερωτηση να της το βαλω αργοτερα ή να κανω skip το γευμα και να της δωσω το μεσημερι λιγο παραπανω;
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Καλώς την δέχτηκες την κοριτσάρα σου!!! Και φωτό θέλουμε και τα πάντα... μήπως να σπάσεις την δόση στα επόμενα γεύματα? Μην ανησυχείς είναι φαγάνα με το που θα προσαρμοστεί δεν θα την προλαβαίνεις :p:D
 
  • Like
Reactions: noni_papa


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
35
Νέο Ψυχικό
Οι φωτό είναι κοινή απαίτηση :D Πρώτη της μερούλα είναι. Θα προσαρμοστεί όσο περνάνε οι μέρες, θα αισθανθεί ασφάλεια και θα αρχίσει να τρώει κανονικοτατα :D
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ακομη κοιματε , ελπιζω να φαει το μεσημεριανο της. Μιλησα και με τον εκτροφεα της , και μου λεει εχει στεναχωρηθει , θα στρωσει σε 2-3 μερες.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
35
Νέο Ψυχικό
Ναι μην ανησυχείς θα φάει η μπέμπα. Απλά έχει βγει λίγο από τα νερά της. Είναι και η πρώτη της μέρα μακριά από τα αδερφάκια της. Λογικό είναι ;)
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ναι απλα κοιματε σχεδον απο τη 1 παρα το βραδυ εως και τωρα με ενα break 45 λεπτων (6:45 με 7:30) για να κατουρησει. Διαβασα πως αν στρεσσαριστουν πολυ υπάρχει και ως αντιδραση να το ρίξουν στον υπνο.
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Σωστος αλλα καθομαι σε αναμενα καρβουνα και αυριο εχω και δουλεια :p
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
35
Νέο Ψυχικό
Σε ελάχιστες ώρες θα είναι όλο της το μυαλό σε σένα και τότε θα δεις τα παιχνίδια που θα παίζετε! Δεν θα τη χορταίνεις! Και πραγματικά απόλαυσε κάθε στιγμό της κουταβίσιας περιόδου της γιατί η άτιμη περνάει γρήγορα! Και τράβα βίντεο! Αυτά που θα κάνει τώρα δεν θα τα ξανακάνει όταν μεγαλώσει ;) Και πάλι καλώς τη δέχτηκες!
 
  • Like
Reactions: LaCat and Asmodeus


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95