Είναι η σκυλοτροφή σας καλή ήηηηηη .....


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
η σιμπαου ειναι καλυτερη από την φορ παλς.... αλλά ψωνιζεις πολυ ακριβα... λενε οτι με 65 ευρω παιρνουν ακανα... η οποια θεωρειται απο τις τοπ τροφες στην ελλαδα.
σιμπαου νιουτραμ τις θεωρω ιδιες ποιοτικα και ειναι αυτες που ταιζω τα ενηλικα μου σκυλια... δεν εχω προβλημα... ουτε με φορπαλς ειχα προβλημα απλα στα ιδια χρηματα θεωρω καλυτερες τις αλλες....
εγω εδω στην πατρα πληρωνω 40 ευρώ για σιμπαου.... και 60 θα πληρωνα για ακανα παιρνω 7 τσουβαλια των 15 το διμηνο (3 σκυλια)
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
πηρα 4 τσουβαλια και μου την αφησε 42ευρω απο 49 το τσουβαλι!απλα τωρα που δεν δουλευω..και ξοδευω οσα εχω στην ακρη..και παω και φανταρος..προσπαθω να παρω κατι καλο σε καλη τιμη..προσπαθω δλδ..γιατι τωρα πηρα 4 τσουβαλια..αν επερνα ανκανα θα επερνα 3..!σκεψου οτι εδωσα 700ευρα..για τροφες φαρμακα σπρει σκαλιμπορ γιατι τα πηρα μαζικα για να μην αγορασουν τπτ οι δικοι μου!!οποτε..ακομα και το 5euro.. το κοιτουσα!

Cibau Puppy Formula is a complete food for puppies being weened and growing dogs, plus gestating or breast-feeding. Cibau Puppy Formula contains all the best possible ingredients to offer your dog a complete and balanced diet. Chicken to guarantee top protein intake; rice and maize for energy in the form of carbohydrates; beetroot pulp as the source of noble fibres to favour correct intestinal movement; chicken fat to make the product particularly appetising and also provide a good source of energy; fish oil and soya oil guarantee a perfect balance of fatty acids (omega-3 and omega-6); brewer's yeast to help improve intestinal activity and rich in Vitamins B and D. Cibau Puppy Formula contains all the minerals and vitamins for a correct and balanced diet. Once your dog is fully grown, switch to using Cibau Adult Formula or Cibau Active Formula.
συστατικά Dehydrated chicken meat (min. 36%), rice (min. 25%), corn, chicken fat, fish meal, dried beetroot pulp, fish oil, soya oil, sodium chloride, choline chloride, dried brewer's yeast, DL-methionine, zinc oxide, zinc sulphate, cupric oxide, ferric sulphate, ferrous carbonate, manganous sulphate, calcium iodate, sodium selenite, cobalt carbonate, vitamins.

Συμπληρωμα ανα KG
ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ Vitamin A: 12000 UI; Vitamin D3: 1200 UI; Vitamin E acetate (alpha-tocopherol 91%): 120 mg; Copper (cupric oxide): 20mg.

Υγρασία
Ακατέργαστες πρωτείνες
Ακατέργαστα λίπη
Ακατέργαστη κυτταρίνη
Ακατέργαστη τέφρα
Ασβέστιο
Φώσφορος
Καρνιτίνη
9,00 %
30,00 %
20,00 %
1,90 %
7,50 %
1,20 %
0,90 %​
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
H Cibau ακουγεται απο τα συστατικα καλυτερα απο την advance!!


FrenchieFan μπορεις να γραψεις τι περιπου θα ηταν καλο να περιεχει η ξηρά τροφή μας?
και σαν πρωτα συστατικα τι πρεπει να περιεχει?

(ξερω εχουν γραφτει πολλες φορες)
Σε μια σκυλοτροφη, επειδη ο σκυλος ειναι σαρκοφαγο ζωο- εστο Θυραματοφαγος- το πρωτο συστατικο θα επρεπε να ειναι κρεας.
Σε ηδη αποξηραμενη μορφη- επειδη εαν ειναι φρεσκο, χανει στην επερξεργασια υγρασια, γινεται πιο ελαφρη και "πεφτει" στην λιστα με τα συστατικα πολυ πιο πισω!
Ακομα καλυτερα ειναι, αν το πρωτο, και μερικα ακομα ακολουθα συστατικα ειναι ολο κρεας- η ζωηκης προελευσης.
Οχι υποπροιοντα!

Να μην εχει καλαμποκι ( αλλεργογονο)
Να μην εχει τεχνιτα αρωματα, αλατι, ζαχαρη.
Να μην εχει ΒΗΤ ΒΗΑ (συντιριτικα- καρκινογονα).
Αυτα ειναι μερκια κριτιρια!