Εκδηλώσεις ΟΦΕΠ 2012


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Μεγάλη κουβέντα τα σκυλιά των Βλάχων. Ο foibos μάλλον είναι ο πλέον κατάληλος εισηγητής.
Τα τεύχη της εφημερίδας του ΟΦΕΠ πάντως έχουν αρκετά καλά θέματα και κυρίως φωτογραφικό υλικό. Εγώ έχω βρει μερικά προγονικά της τσοπάνας καθώς και την τσοπάνα πριν έρθει στα χέρια μου.
 




ΟΡΘΟΣ

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
264
0
Αττική
Μπράβο, φανταστικές φωτογραφίες. Ευχαριστούμε πολύ. Γιατί δεν έβαλες και τον Ρους όμως στο DOGSHOWS, ο οποίος είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ο πιό όμορφος, παρά το γεγονός ότι είναι μόλις 14 μηνών; Και δεν το λέω επειδή είναι δικός μου... Αξιολογήθηκε και εξαίρετος. ΡΟΥΣ.jpg
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Μπράβο, φανταστικές φωτογραφίες. Ευχαριστούμε πολύ. Γιατί δεν έβαλες και τον Ρους όμως στο DOGSHOWS, ο οποίος είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ο πιό όμορφος, παρά το γεγονός ότι είναι μόλις 14 μηνών; Και δεν το λέω επειδή είναι δικός μου... Αξιολογήθηκε και εξαίρετος. View attachment 40354
Πώς δεν τον έβαλα... Για ξανακοίτα καλύτερα... ;)


Κ στο blog τον συμπεριέλαβα, σε έγχρωμη φωτό:

Blog petphoto :)



Όποιος ενδιαφέρεται να παραγγείλει photos (υπάρχουν κ επιπρόσθετες για κάθε σκύλο από όσες έχουν ήδη ανέβει στο site μου) ας επικοινωνήσει μαζί μου: petphoto details
 
Last edited:


ΟΡΘΟΣ

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
264
0
Αττική
Ευχαριστώ πολύ! Ξέρεις, εμείς οι γονείς είμαστε πολύ "ευαίσθητοι" για τα παιδιά μας.... Είναι φυσικό, εφόσον είναι τα ομορφότερα του κόσμου.

Και πάλι συγχαρητήρια για την υπέροχη φωτογράφηση.
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Ευχαριστώ πολύ! Ξέρεις, εμείς οι γονείς είμαστε πολύ "ευαίσθητοι" για τα παιδιά μας.... Είναι φυσικό, εφόσον είναι τα ομορφότερα του κόσμου.

Και πάλι συγχαρητήρια για την υπέροχη φωτογράφηση.
Ξέρω, ξέρω ... :D


Ευχαριστώ για τα καλά λόγια :)
 




ΟΡΘΟΣ

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
264
0
Αττική
Η Ροδάνθη είναι από προηγούμενη γέννα, μεγαλύτερη 1 χρόνο αν θυμάμαι καλά. Ο Ρωμαλέος είναι στο ίδιο σπίτι με την Ροδάνθη, αλλά δεν τον έφεραν γιατί είναι μικρός, 14 μηνών, όπως ο Ρους. Εγώ βέβαια τον έφερα...
Πρόσφατα είδα και άλλο ένα αδελφάκι από την ίδια γέννα τον Ράδιο, ο οποίος έχει ένα εκπληκτικό χρώμα, πολύ σπάνιο, σαν τιγρέ. Θα βάλω φωτογραφία.
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Ο Ρωμαλέος είναι αυτός που είχα σταμπάρει σαν κουτάβι; Και μοιάζει εκπληκτικά με τη Ροδάνθη;
 


ΟΡΘΟΣ

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
264
0
Αττική
Νομίζω ότι αυτόν είχες σταμπάρει. Και εγώ τον θεωρούσα τον καλύτερο. Ήταν προφανώς το ισχυρότερο από τα κουτάβια. Και τώρα είναι φοβερός, στον σωματότυπο του πατέρα του, αργής ωρίμανσης. Προς το παρόν δεν είναι πολύ κυριαρχικός. Εκπαιδεύτηκε σε βασική υπακοή - κοινονικοποίηση, κάτι που νομίζω ότι ηρεμεί αυτά τα σκυλιά κάπως. Δεν έχω πρόχειρες φωτογραφίες αν και τον είδα πρόσφατα. Μοιάζει με την Ροδάνθη, αλλά εκείνη είναι πιό μακρύτριχη. Εκείνος είναι σαν την δικιά σου στο τρίχωμα (μήκος).
 


ΟΡΘΟΣ

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
264
0
Αττική
Ανεβάζω λοιπόν φωτογραφία του Ράδιου ο οποίος μετονομάστηκε σε Δράκο. Αυτός λοιπόν είναι πολύ fit, πολύ πιό fit από τον δικό μου. Νομίζω όμως ότι έχει πάρει τον σωματότυπο του πατέρα του, ενώ ο Ρους της μαμάς του και δεν πρόκειται για δικαιολογία ptf:rolleyes:.20121009_183945.jpg Έχει ασυνήθιστα χρώματα. Τα μπροστινά πόδια στο χρώμα της μάνας του, άσπρο στο στήθος, πατούσες, ουρά κλπ, στο συνηθισμένο σχήμα. Το μεγαλύτερο μέρος του μανδύα, επάνω, τιγρέ από την οικογένεια της μάνας του και μουσούδα κατάμαυρου σκύλου! Τον είδα τυχαία με το αφεντικό του από μακριά σε βόλτα στο δάσος. Ήταν μαζί με ένα λαμπραντόρ, μισό από εκείνον. Κόλλησε φυσικά το βλέμμα μου αναγνωρίζοντας έναν ποιμενικό και μάλιστα τόσο ωραίο. Μόλις έφτασα κοντά, βλέποντας τον ιδιοκτήτη του, κατάλαβα ποιος ήταν. Πολύ όμορφος και με καλό χαρακτήρα. Φύλακας και πολύ ισορροπημένος. Η οικογένεια τον λατρεύει. Βέβαια, νομίζω ότι είναι πολύ μπέμπης ακόμη. Θα δέσει πολύ ακόμη σε κεφάλι και σώμα.
 
Last edited:




ΟΡΘΟΣ

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
264
0
Αττική
Εντάξει. Αποφάσισα να αρχίσω το τροχάδιν στον Ρους. Τον έχω παραμελήσει τελευταία. Αργότερα, θα προσπαθήσω να βρω φωτογραφίες και του δικού σου. Και αυτός με εργασιακό σουλούπι είναι, μόνο πιό Ρωμαλέος. Όνομα και πράγμα...