Εκτροφείο Γ.Π


John Pit

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2011
235
18
Συμφωνω!Μονο να τα αρπαξουνε θελουνε.Παιρνουνε τα φραγκα και τα τρωνε στην υγεια των κοροιδων.Τρεχουνε καθε Σ/Κ εκδρομη και καλα οτι πανε σε εκθεσεις,σου λενε και καλα οτι δεν ζευγαρωνουνε πολλα ζωα γιατι,ακουσων ακουσων,ταχα δεν εχει να προσφερει το ζευγαρωμα στην εξελιξη της φυλης και κατι τετοια κουλα για να ανεβαζουνε τις τιμες.Εγω με 500 φιλε μου θα επαιρνα 3 ισως και 4 καθαροαιμα και απο τον καλυτερο εκτροφεα της γειτονιας!
Καληνυχτα Ελληνικη Κυνοφιλια!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Συμφωνω!Μονο να τα αρπαξουνε θελουνε.Παιρνουνε τα φραγκα και τα τρωνε στην υγεια των κοροιδων.Τρεχουνε καθε Σ/Κ εκδρομη και καλα οτι πανε σε εκθεσεις,σου λενε και καλα οτι δεν ζευγαρωνουνε πολλα ζωα γιατι,ακουσων ακουσων,ταχα δεν εχει να προσφερει το ζευγαρωμα στην εξελιξη της φυλης και κατι τετοια κουλα για να ανεβαζουνε τις τιμες.Εγω με 500 φιλε μου θα επαιρνα 3 ισως και 4 καθαροαιμα και απο τον καλυτερο εκτροφεα της γειτονιας!
Καληνυχτα Ελληνικη Κυνοφιλια!
,,,,
σε ελευθερη μεταφραση... ενα lada με το σημα της ferrari ==))
 


mavri_ma

Active Member
25 Μαϊου 2013
34
0
γεια σας ειμαι καινουργιο μελος και σκεφτομαι να παρω η γερμανικο η ελβετικο ποιμενικο.εχω 2 παιδακια στο σπιτι 5 και 7 ετων......καμια συμβουλη?γερμανικο ειχα ξανα...ελβετικο ποτε...ξερει κανεις να μου τιποτα??ευχαριστω
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Για ελβετικο ποιμενικο εχουμε τον ειδικο (sirkos) που τωρα περιμενει να παρει το κουταβι του.
Απλα να ξερεις οτι δεν υπαρχουν εκτροφεια ελβετικων στην Ελλαδα, μονο εξωτερικο.
Απο τα λιγα που ξερω ειναι σαν τους γερμανικους απλα με λιγο πιο ηπιο χαρακτηρα νομιζω.
Οτι και να διαλεξετε παντως μονο απο εκτροφεα αναγνωρισμενο. Ειδκα στα ποιμενικα που εχουν και θεματα δισπλασιας.
Μαδανε πολυυυυυυυυ και θελουν αρκετη εκτονωση.
Ειναι παντως πανεξυπνα τα ατιμα τα "λυκακια". :D
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Καληνυχτα Ελληνικη Κυνοφιλια!
Αν απαρτίζεται από τέτοιους "υποστηρικτές" δεν μπορείς να φανταστείς πόσο οριστικό και αμετάκλητο είναι αυτό το "καληνύχτα"...
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
γεια σας ειμαι καινουργιο μελος και σκεφτομαι να παρω η γερμανικο η ελβετικο ποιμενικο.εχω 2 παιδακια στο σπιτι 5 και 7 ετων......καμια συμβουλη?γερμανικο ειχα ξανα...ελβετικο ποτε...ξερει κανεις να μου τιποτα??ευχαριστω
,,
απλα με τα παιδακια θελει προσοχη με μεγαλοσωμα σκυλια γιατι θελουν να τρεξουν να παιξουν και ενα αλμα πανω σε παιδι ειναι καπως ενα θεμα,, θα πρεπει και τα παιδια να κανουν μαθηματα πως να συμπεριφερονται στο σκυλο γιατι και ο σκυλος εχει δοντια και νυχια και αν τον εκνευρισουν θα τα χρησιμοποιηση,,,
 




gear

Member
23 Ιουνίου 2013
13
0
Kαλησπέρα
Με ενδιαφέρει η φυλή τον τελευταίο καιρό και θα ήθελα αν ξέρετε να μου προτείνετε κάποιον εκτροφέα που να απαντάει σε μαιλ και φυσικά να στέλνει λινκ με πεντικρι. Δεν μπορώ να είμαι συνέχεια στο τηλέφωνο. Έχω στείλει πολλά τον τελευταίο καιρό και μου απάντησε 1. Επικοινώνησα και με διάφορους εκτροφείς του εξωτερικού, δυστυχώς με αυτούς αποκλειστικά με μαιλ γίνεται, οι άνθρωποι πάντως ήταν κατατοπιστικοί, αλλά θα προτιμούσα να είναι από Ελλάδα, αντί να τρέχω στην ξενιτιά.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Kαλησπέρα
Με ενδιαφέρει η φυλή τον τελευταίο καιρό και θα ήθελα αν ξέρετε να μου προτείνετε κάποιον εκτροφέα που να απαντάει σε μαιλ και φυσικά να στέλνει λινκ με πεντικρι. Δεν μπορώ να είμαι συνέχεια στο τηλέφωνο. Έχω στείλει πολλά τον τελευταίο καιρό και μου απάντησε 1. Επικοινώνησα και με διάφορους εκτροφείς του εξωτερικού, δυστυχώς με αυτούς αποκλειστικά με μαιλ γίνεται, οι άνθρωποι πάντως ήταν κατατοπιστικοί, αλλά θα προτιμούσα να είναι από Ελλάδα, αντί να τρέχω στην ξενιτιά.
καλά με συγχωρείς αντί να ζητάς εκτροφείς που κάνουν σοβαρή δουλειά ζητάς να σου συστήσουμε εκτροφείς που να είναι πίσω από το email;
 


gear

Member
23 Ιουνίου 2013
13
0
καλά με συγχωρείς αντί να ζητάς εκτροφείς που κάνουν σοβαρή δουλειά ζητάς να σου συστήσουμε εκτροφείς που να είναι πίσω από το email;
Εγώ σε συγχωρώ αλλά δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να ταξιδέψω σε όλη την Ελλάδα για να βλέπω τα εκτροφεία. Οι περισσότεροι Έλληνες εκτροφείς γ.π. από ότι ξέρω είναι καλοί, και άλλωστε αυτό φαίνεται και από τις συμμετοχές τους σε εκθέσεις και τις διακρίσεις των σκυλιών τους.
Τώρα για το θέμα του μαιλ, θα ήταν πολύ ευκολότερο για μένα, καθώς οι μισοί και βάλε ούτε καν ανανεώνουν τις σελίδες τους και δεν μπορώ να είμαι στο τηλέφωνο για να ρωτάω πεντιγκρί και λοιπά στα δεκάδες εκτροφεία. Τι να κάνουμε στην εποχή του ίντερνετ ζούμε και δυστυχώς οι Έλληνες είμαστε πολύ πίσω ακόμα. Δεν έχω σκοπό να ''ψωνίσω'' σκύλο από το ίντερνετ, αλλά όταν έχεις μια σελίδα, δείχνει υπευθυνότητα να απαντάς σε ερωτήσεις του κοινού.
 
Last edited:


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Έχε υπόψη σου πως μπορεί κάποιος να έχει ένα άριστα ενημερωμένο σάιτ και να είναι συνεπείς στα email του αλλά η εκτροφή που θα κάνει να είναι κάτω του μετρίου.
 


gear

Member
23 Ιουνίου 2013
13
0
To γνωρίζω και για το λόγο αυτό θέλω να επισκεφθώ τα υποψήφια εκτροφία.
Αλλά αν μου έδιναν και κάποιες πληροφορίες που θέλω μέσω του ίντερνετ, δεν βλέπω που είναι το κακό.
Μην με παρεξηγείς δεν είπα ότι θα πάρω σκύλο μόνο από όσους μου απαντήσουν.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Οι περισσότεροι Έλληνες εκτροφείς γ.π. από ότι ξέρω είναι καλοί,
΄καλο!!!:-#
τι πληροφοριες ψαχνεις gear?
 


geos3

Member
9 Απριλίου 2010
15
0
Παιδια καλησπερα και απο μενα
Ειμαι και εγω στην αναζητηση καποιου εκτροφεα για γερμανικο ποιμενικο και θα ηθελα την γνωμη σας για το εκτροφειο Ofgeniahhouse.Ψαχνω πληροφοριες στο φορουμ αλλα δυστυχως μεχρι τωρα δεν βρισκω καποια αναφορα.Εχω ηδη μιλησει μαζι του και θα παω σε καποιες μερες να τα πουμε και απο κοντα αλλα θα ηθελα να ξερω και τι παιζετε απο καποιους που ειναι ψαγμενοι.

Ευχαριστω
 




swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Ναι υπάρχει το εκτροφείο Μαρία ,απ'ο,τι βλέπω στο νετ είναι στην Μεταμόρφωση. Από αυτό μόνο έναν σκύλο του έχω δει από κοντά αλλά γενικά δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη καθότι δεν τον γνωρίζω ούτε έχω συνομιλήσει μαζί του :(
 


geos3

Member
9 Απριλίου 2010
15
0
Το εκτροφειο ειναι του Γιωργου Καστελιωτη ο οποιος απ'οτι διαβασα ειναι και ιδρυτικο μελος του Κ.Ο.Γ.Π.Ε.
Ισως να τον ξερει καποιος με το ονομα του.Απο οτι μου ειπε δεν το κανει σαν επαγγελμα μιας και εχει δουλεια και οτι την 'ψαχνει' γενικοτερα.Πχ οτι αυτη η γεννα που εχει ειναι με μια δικια του θυληκια που την εβαλε και ζευγαρωσε με τον Xanadu aus der Brunnestrasse που κατα τα λεγομενα του εχει παρα πολυ καλα αιματα και ειναι προτυπο της φυλης.
Αν καποιος κανει τον κοπο να μπει στην ιστοσελιδα του ας κοιταξει και την θυληκια να μου πει την γνωμη του.Ειναι η 1η που εμφανιζεται στην λιστα και την λενε Jessi of Gienah House.
 


geos3

Member
9 Απριλίου 2010
15
0
Να συμπληρωσω οτι στην σελιδα του θυληκου που προανεφερα υπαρχει και το pedigree της, οποτε αν μπορει καποιος γνωστης να μπει στον κοπο να το δει και να μου δωσει πετεταιρω πληροφοριες...
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Δεν τον γνωριζω.
Αλλα τι περιμενεις να διαβασεις?Ειναι καλος ειναι ασχετος?
Να πας απο κοντα να τον δεις να μιλησετε και να του κανεις 500 ερωτησεις...να κανονισεις να πας και σε αλλους εκτροφεις.
Μετα τα βαζεις ολα κατω και αποφασιζεις.
Απλα μην βιαστεις...θελει χρονο και ψαξιμο...

Δες και τον Ελβετικο-καναδο-Νο1 ποιμενικο....Ειναι παλαιας κοπης γερμανικος ποιμενικος με οχι καμπουρα βατραχοποδαρα,αυτια γαιδαρου και ουρα αλογου,ειναι εκπαιδευσιμος οπως ο αληθινος γερμανικος ποιμενικος.
Δεν τρωει ανθρωπους και υπαρχουν αγνοι εκτροφεις.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22