Εκτροφείο Γ.Π




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
ελπιζω να εχεις υποψην οτι ο ελβετικος ειναι ουσιαστικα γερμανικος εκτος απο τα βατραχοποδαρα και την καμπουρα
1) εχουν μορφολογια παλαιου γερμανικου ποιμενικου ,2) την ιδια εκπαιδευσιμοτητα με τον αληθινο γ.π και 3)επειδη η ρατσα ειναι σχετικα καινουρια δεν ειναι τοσο διαδεδομενη με λιγους και καλους εκτροφεις που αγαπανε αυτο που κανουν

Φιλε geos (αν μπορω να σε λεω ετσι)
Επειδη ημουν στην θεση σου πριν 5 χρονια και δεν ειχα καποιον να μου προτεινει την Ανερχομενη δυναμη(Ελβετικος/καναδεζικος ποιμενικο) κοιτα λιγο και τα ασπρα πανεμορφα σκυλακια.
 


geos3

Member
9 Απριλίου 2010
15
0
Φιλε μου ρωτησα για το συγκεκριμενο εκτροφειο γιατι ηταν το μονο που δεν υπαρχουν πληροφοριες.Συνηθως τα ασχημα τα ξερουν ολοι οποτε εστω και αυτο καλο θα ηταν για μενα αν μου το ελεγε καποιος.Εχω μιλησει και με αλλα και καποια στιγμη που θ'ανεβω Αθηνα θα περασω μια βολτα αν και απο οσο εχουν ειπωθει και εχω διαβασει ειναι καλα.Θα δουμε εν καιρω.
Οσο γι'αυτο που μου ειπες για το Ελβετικο ειναι οντως πολυ ομορφο και απο οσο λες και εχω διαβασει (λιγο βεβαια) εχει ολα τα ενστικτα του γερμανικου.Ισως να μου αρεσει και πιο πολυ γιατι με τα γερμανικα οντως εχει ξεφυγει το πραγμα.Το θεμα ειναι που μπορω να το δω.Αν εχεις καποια πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη...
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Φιλε geos (αν μπορω να σε λεω ετσι)
Επειδη ημουν στην θεση σου πριν 5 χρονια και δεν ειχα καποιον να μου προτεινει την Ανερχομενη δυναμη(Ελβετικος/καναδεζικος ποιμενικο) κοιτα λιγο και τα ασπρα πανεμορφα σκυλακια.
Βλεπω οτι συνεχιζεις ομορφοπαιδο και θα συνεχισεις για πολυ ακομα , δικαιωμα σου δε λεω , αλλα το παλικαρι εδω ρωταει καποια πραματα για γερμανικο και εσυ εισαι μεσα στην ειρωνια για αλλους λογους , το κακο ειναι περνει η μπαλα και τον γκεος , αν το θεωρεις σωστο παω πασο
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Οσο γι'αυτο που μου ειπες για το Ελβετικο ειναι οντως πολυ ομορφο και απο οσο λες και εχω διαβασει (λιγο βεβαια) εχει ολα τα ενστικτα του γερμανικου.Ισως να μου αρεσει και πιο πολυ γιατι με τα γερμανικα οντως εχει ξεφυγει το πραγμα.Το θεμα ειναι που μπορω να το δω.Αν εχεις καποια πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη...
Ευτυχως τα γραπτα μενουν... και ολο αυτο εχει ξεκινησει απο ποστ που καινουργια μελη εψαχναν για γερμανικο και τους ελεγες για ελβετικο...τωρα βλεπω σε ενοχλει...
Αν ειναι ειρωνια τα γραφομενα σου,θα πρεπει να αλλαξεις τον τροπο που γραφεις...απο την αλλη βεβαια αν ησουν λιγο πιο προσεκτικος(εκτος απο το να απαντησεις σε εμενα)θα εβλεπες τι ρωταει το μελος απο πανω.
οι χαρακτηρισμοι σου εχω πει να λειπουν(ομορφοπαιδο).

geos3 το μελος σιρκος εχει ελβετικο ποιμενικο και θα σε κατατοπισει
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Εμενα δεν ενοχλουν καθολου οσα γραφεις για τα ελβετικα , το θεμα κανεις αυτα που σε ενοχλουσαν οταν τα ελεγα εγω , η διαφορα ειναι εγω τα πιστευα και τα πιστευω αλλο βεβαια που δεν το συνεχιζω , εσυ τα λες απλως για να τα πεις , για ποιο λογο ενας θεος ξερει και το κακο ειναι παιρνει και αλλους η μπαλα , οσο αφορα τους χαρακτηρισμους να μιλησεις μονο οταν σου λεει καποιος προσβλητικο και οχι σε ενα ομορφοπαιδο και ειλικρινα , τα στα εχω πει , πες τα αλλου οχι σε εμενα ομορφοπαιδο
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
λοιπόν για να επανέρθει το θέμα.....

τον Γιώργο Καστελιώτη τον γνωρίζω....
ασχολείται πολλά χρόνια με τους γ/π....
δεν γνωρίζω τα σκυλιά του παρά μόνο αυτόν....ofgienahhouse - Kevin Vom Fuchsgraben
αν ήταν να αλλάξω ποτέ φυλή θα ήθελα να έχω κουτάβι απο αυτόν τον σκύλο.....

το αν σου κάνει ο συγκεκριμένος για εκτροφέας του μελλοντικού σου κουταβιού είναι κάτι που θα το αποφασίσεις μόνος σου με βάση κριτήρια που πρέπει να ψάξεις και να καθορίσεις εσύ.

ξέρω ότι δεν βοήθησα πολύ....
αλλά έτσι είναι τα πράγματα....
χορεύοντας μαθαίνεις τις φιγούρες....:)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22