Εκτροφείς γαλλικών μπουλντόγκ


andrikos

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
109
0
Υπάρχουν Ελληνες εκτροφείς γαλλικών μπουλντόγκ; Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει μερικές πληροφορίες;
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με τον ΚΟΕ (www.koe.gr) και να ζητήσεις την λίστα με τους Έλληνες εκτροφείς της φυλής!

Περισσότερες λεπτομέρειες για την φυλή και τις απαιτήσεις που πρέπει να έχεις θα σου δώσουν τα μέλη που έχουν γαλλάκια!!!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν θυμάμαι καλά, νομίζω πως δεν υπάρχουν έλληνες εκτροφείς και πως η ασφαλέστερη επιλογή είναι το εξωτερικό.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
M.C of Palmhill- της Μ.Weber
Cape Fear tou Νικολαου Ρουσσιδι
Αλλα και οι δυο εχουν μονο περιστασιακα γεννες γαλλικων.
Πρωσοπικα επαιρνα ΠΑΝΤΑ γαλλικο απο εκτροφειο που εξεταζει τους γεννητορες για οφθαλμοπαθιες, καρδια, πατελλα, Hemivertibrae- να ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ σκυλια με αλλεργιες απο την εκτροφη- και βεβαια αυτα με προβληματα αναπνοης!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
M.C of Palmhill- της Μ.Weber
Cape Fear tou Νικολαου Ρουσσιδι
Αλλα και οι δυο εχουν μονο περιστασιακα γεννες γαλλικων.
Πρωσοπικα επαιρνα ΠΑΝΤΑ γαλλικο απο εκτροφειο που εξεταζει τους γεννητορες για οφθαλμοπαθιες, καρδια, πατελλα, Hemivertibrae- να ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ σκυλια με αλλεργιες απο την εκτροφη- και βεβαια αυτα με προβληματα αναπνοης!
Nα τσεκάρεις αν κάνουν τις παραπάνω εξετάσεις και ποιες από αυτές. Επίσης να προσέξεις γιατί ο ΚΟΕ ενδέχεται να έχει στη λίστα και άλλους εγγεγραμμένους "εκτροφείς" που όμως είναι "αμφιβόλου ρόλου"...
 


andrikos

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
109
0
Merci τους φίλους για την άμεση απάντηση...ξεκινάω την έρευνα και τα ξαναλέμε!
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Απο τον ΚΟΕ θα βρήτε πληροφορίες για Ελληνες εκτροφείς- Δυστυχως ο Γιάννης Γκιουλπάλογλου που έκανε εκτροφή εδς και πολλα χρόνια δεν ειναι πιά μαζί μας, αλλα υπάρχουν και αλλοι
τηλ ΚΟΕ 210-8145165
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Απο τον ΚΟΕ θα βρήτε πληροφορίες για Ελληνες εκτροφείς- Δυστυχως ο Γιάννης Γκιουλπάλογλου που έκανε εκτροφή εδς και πολλα χρόνια δεν ειναι πιά μαζί μας, αλλα υπάρχουν και αλλοι
τηλ ΚΟΕ 210-8145165
Αληθεια μπορεις να μου πεις τους υπολοιπους που ξερεις? ειμαι πολυ περιεργος..
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
δεν ερχομαι σε τετοιες αντιπαραθεσεις.υπαριχουν και αλλοι που κανουν γεννες συμφωνα με τις απαιτησεις του θέτει ο Κυνολογικος Ομιλος Ελλαδος
Που στην περιπτωση του γαλλικου μπουλντογκ ειναι ανηπαρκτες- με τα πολλα προβληματα υγειας που εχει!

Αν μη τι αλλο θα επρεπε να ζητουν υποχρεωτικα τεστ για Hemivertibrae και αλλες παραμορφοσεις της σπονδυλικης, πατελλα, αναπνοη/τεστ αντοχης, καρδια- μονο μερικα που μου ερχονται τωρα!
Ο ΚΟΕ την μονη απαιτηση που θετει ειναι η ηλικια των γεννητορων!

Και αυτο δεν ισχυει μονο για το γαλλικο, αλλα και για πολλες αλλες φυλες ακομα!

Εγω εκτροφεα απο ελλαδα δεν μπορω να συστηνω πια με καθαρη την συνειδηση μου!
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Που στην περιπτωση του γαλλικου μπουλντογκ ειναι ανηπαρκτες- με τα πολλα προβληματα υγειας που εχει!

Αν μη τι αλλο θα επρεπε να ζητουν υποχρεωτικα τεστ για Hemivertibrae και αλλες παραμορφοσεις της σπονδυλικης, πατελλα, αναπνοη/τεστ αντοχης, καρδια- μονο μερικα που μου ερχονται τωρα!
Ο ΚΟΕ την μονη απαιτηση που θετει ειναι η ηλικια των γεννητορων!

Και αυτο δεν ισχυει μονο για το γαλλικο, αλλα και για πολλες αλλες φυλες ακομα!

Εγω εκτροφεα απο ελλαδα δεν μπορω να συστηνω πια με καθαρη την συνειδηση μου!
Χμμ... από όσο ακούω από άλλους ομίλους, οι "έλεγχοι" αυτοί είναι υπό τον έλεγχο του ομίλου ή κάνω λάθος? Που στην περίπτωση του ομίλου των γαλλικών δεν ισχύει βεβαίως-βεβαίως, διότι αφενός δεν υφίσταται στην πράξη, αλλά τελικά και καλύτερα που δεν υφίσταται... Ελπίζω ο ΚΟΕ να μην παραπέμπει κόσμο στον όμιλο γαλλικού μπουλντόγκ για περισσότερες πληροφορίες - αν το κάνει θα έχει "κάψει" κόσμο.
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
δεν ερχομαι σε τετοιες αντιπαραθεσεις.υπαριχουν και αλλοι που κανουν γεννες συμφωνα με τις απαιτησεις του θέτει ο Κυνολογικος Ομιλος Ελλαδος
Δεν εχω σκοπο την αντιπαραθεση. Απλα θα ηθελα σε παρακαλω να μου πεις ποιοι αλλοι ειναι? Δεν θα το συνεχισω απλα επειδη εχω και γω μια γαλλιδουλα θα ηθελα να μαθω ποιοι εκτροφεις υπαρχουν στην Ελλαδα?
 


sabaim

Member
2 Μαϊου 2011
5
0
καλησπερα..υπαρχουν αλλοι εκτροφεις γαλλικων μπουλντογκ?εχω παρει τον κοε κ δεν μου εχει απαντησει γιατι χρειαζονται fax.υπαρχει καποιο mail που να μπορω να τους στειλω?η αν ξερει καποιος να μου πει?
 


cgri1976

Well-Known Member
ουτε με email θα σου απαντησουν. εκτος και αν πας σε ενα καταστημα που εχει φαξ, παρεις τον ΚΟΕ και τους πεις να το στειλουν αμεσως διοτι βρισκεσαι σε καταστημα και δεν γινεται να περιμενεις... αλλα οχι με πολυ ευγενεια γιατι μαλλον οι κοπελες που ειναι στην γραμματιακη υποστηριξη, δεν τους αρεσει και πολυ η δουλεια τους....
ετσι εκανα και εγω και μου το εστειλαν μεσα σε 10 λεπτα!!!!
 


sabaim

Member
2 Μαϊου 2011
5
0
σ ευχαριστω..επειδη εχω διαβασει για το θεμα,βλεπω οτι το ενα απο τα 2 εκτροφεια εχει πολλες ρατσες..δν ξερω ποσο καλο ειναι αυτο.μηπως ξερεις να μου προτεινεις κατι?
 






sabaim

Member
2 Μαϊου 2011
5
0
αν μπορει καποιος να μου απαντησει για το εκτροφειο αυτο.Η να μου προτεινει καποιο του εξωτερικου
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Δεν νομιζω αυτο να ειναι σοβαρο εκτροφειο!

Αυτην την στιγμη υπαρχει γεννα στο ελληνηκο εκτροφειο "Cape Fear".
 
Last edited:


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Ο Ρουσιδης (Cape Fear) εχει βγαλει και καλα Γαλλικα και καλα dogo canario απο οσο ξερω!Ασχολειται με την εκτροφη αρκετα χρονια και εχει και αρκετες διακρισεις στο ενεργητικο του!