Εκτροφεας


Status
Κλειδωμένο θέμα

jimmy_3gr

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
65
24
33
@Eroe πρωτα εκανα το ποστο μετα μου απαντησαν καποιοι και πλεον μιλαω με κομπλεξικους που εχουν σκυλια ρατσας και απλα κατακρινουν τους αλλους που ψαχνουν... καταντια τελικα ...
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
γιατι και ο κολλητος μου βρηκε ενα κουταβι στον δρομο και το πηρε .θελει αρκετη ασκηση ομως και εχει μεγαλωσει αρκετα.
Τι βλάκας ο κολλητός σου...χαχα, δεν ήξερε, δεν ρώταγε; Του βγήκε μεγάλο, χαχα,....ω θέε μου...
 
  • Like
Reactions: Mariosgs


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
@Eroe πρωτα εκανα το ποστο μετα μου απαντησαν καποιοι και πλεον μιλαω με κομπλεξικους που εχουν σκυλια ρατσας και απλα κατακρινουν τους αλλους που ψαχνουν... καταντια τελικα ...
Χαχαχαχαχαχα... δάκρυσα.
Εν τω μεταξύ όσοι σου είπαν να παρεις σκυλι από καταφύγιο έχουν αδέσποτα εκτός από κάνα 2.

Κατάντια είναι να μπαίνεις σαν παρίας εδώ μέσα και λες θέλω μικρό που να μη γαυγιζει και να μη τρέχει πολύ.Πόσο παει το μαλλί?

Σα να λες θέλω μικρό οικονομικό αμάξι αλλά επειδή δε μ αρέσει το πουντο θα πάρω φιέστα.

Κατάντια είναι να αναρωτιέται κάποιος αν κλάνουν τα Μπόστον σα τα γαλλικά ή το αντίθετο.

Κατάντια είναι να λυπάται τον φίλο του που του βγήκε μεγάλο το αδέσποτο που έσωσε[/QUOTE]
 
  • Like
Reactions: ChrisApo


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Τι βλάκας ο κολλητός σου...χαχα, δεν ήξερε, δεν ρώταγε; Του βγήκε μεγάλο, χαχα,....ω θέε μου...
Και δεν υπάρχει και απόδειξη τώρα για επιστροφή
 


jimmy_3gr

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
65
24
33
Προφανως και κανω ερωτησεις για την ρατσα .το κακο που το ειδατε που ρωταω αν κλανουν ? τοσο κομπλεξικοι πια ?απο την μια λετε διαβασε σε φορουμ απο την αλλη οταν κανω ερωτησεις λες οτι ειανι παραξενο.αλλα δεν σας κατηγορω καλα κανετε και μιλατε ετσι.ισως και εγω αν φτασω στην ηλικια σας το μονο που θα εχω να κανω ειναι να μπαινω καθε μερα στο forum και να κραζω γιατι δεν παιρνουν οι αλλοι αδεσποτα
 
  • Like
Reactions: N_B


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Προφανως και κανω ερωτησεις για την ρατσα .το κακο που το ειδατε που ρωταω αν κλανουν ? τοσο κομπλεξικοι πια ?απο την μια λετε διαβασε σε φορουμ απο την αλλη οταν κανω ερωτησεις λες οτι ειανι παραξενο.αλλα δεν σας κατηγορω καλα κανετε και μιλατε ετσι.ισως και εγω αν φτασω στην ηλικια σας το μονο που θα εχω να κανω ειναι να μπαινω καθε μερα στο forum και να κραζω γιατι δεν παιρνουν οι αλλοι αδεσποτα
Κοίτα εγώ είμαι 25 πότε φτάνεις στην ηλικία μου??
 




Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
σε 20 χρονια γινομαι 25 και εγω
Συγγνώμη για τη παρεξηγηση εγώ φταίω...δε ρώτησα τη νοητική ηλικια σου.Τη βιολογικη ρώτησα.
Και πάλι συγγνώμη για τη λάθος διατυπωση
 
Last edited:


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@jimmy_3gr Εγώ είμαι αυτός που έχει εκτροφικό σκύλο και σου έγραψε να δεις την περίπτωση αδέσποτου παρότι κράτησα επιφύλαξη. Οι δε ερωτήσεις που έκανα δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα με το εκτροφικό ή του δρόμου ή τα boston ή τα περιστέρια.

Αν μου πεις πως ο σκύλος θα μένει ώρες μόνος σου απαντώ ΜΗΝ πάρεις.
Αν θα τον βγάζεις βόλτα μόνο για τις ανάγκες του ΜΗΝ πάρεις.

Προσωπικές μου άποψεις, δεν περιμένω να τις ακολουθήσει κανείς.

ΥΓ
Για δε τα εκτροφεία δες εδώ τι χαμός έγινε, αν έχεις υπομονή να το διαβάσεις

Όταν η ηθική εκτροφή πάει μπουζούκια...
 


jimmy_3gr

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
65
24
33
Εφοσον το θεμα εχει ξεφυγει @Mariosgs και θελεις να μιλησουμε για την νοητικη μου ηλικια θα σε παρακαλουσα και σενα να μαθεις ορθογραφια πρωτα και μετα να αρχισεις να γραφεις σε forum
 


jimmy_3gr

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
65
24
33
@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ σ ευχαριστω για την απαντηση. οι ωρες που θα μενει μονος του ειναι ειναι 3-4 .θεωρω οτι ειναι φυσιολογικες .πιστευεις ειναι πολλες ?
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ σ ευχαριστω για την απαντηση. οι ωρες που θα μενει μονος του ειναι ειναι 3-4 .θεωρω οτι ειναι φυσιολογικες .πιστευεις ειναι πολλες ?
τα περισσοτερα σκυλια μενουν ενα 8ωρο, ολοι σχεδον 8ωρα δουλευουν. Δεν ειναι σιγουρα οι ωρες προβλημα. Ουτε η ρατσα παιζει ρολο σε αυτο, ολα εκπαιδευονται να μενουν . Εμενα ουτε κιχ δε κανει 8 ωρες , δεν εχει αγγιξει τιποτα και ειναι γενικα τις υπολοιπες ωρες πολυ ενεργητικος. Οποιος τον βλεπει πιστευει οτι θα μου εχει γκρεμισει το σπιτι οταν λειπω και ομως παναγιτσα.
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Εφοσον το θεμα εχει ξεφυγει @Mariosgs και θελεις να μιλησουμε για την νοητικη μου ηλικια θα σε παρακαλουσα και σενα να μαθεις ορθογραφια πρωτα και μετα να αρχισεις να γραφεις σε forum
Εντάξει
 




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Όχι δεν πιστεύω πως είναι πολλές.

τα περισσοτερα σκυλια μενουν ενα 8ωρο, ολοι σχεδον 8ωρα δουλευουν. Δεν ειναι σιγουρα οι ωρες προβλημα. Ουτε η ρατσα παιζει ρολο σε αυτο, ολα εκπαιδευονται να μενουν αν υπαρχει θεληση. Εμενα ουτε κιχ δε κανει 8 ωρες , δεν εχει αγγιξει τιποτα και ειναι γενικα τις υπολοιπες ωρες πολυ ενεργητικος.
Αγαπητή μπατ-mother εγώ πήρα την απόφαση απόκτησης σκύλου συνυπολογίζοντας πως δεν θα μένει ποτέ μόνος, αν εξαιρέσω κάποιες βραδυνές εξόδους λίγες ώρες, αυτό όμως είναι υποκειμενικό κριτήριο.
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Πάντως, όσο αφορά τις απαιτήσεις, γιατί εγώ σε ρώτησα πρώτη, θα σου πω τι αφορά εμένα, σε έναν διαφορετικό τομέα όμως, στις γάτες. Εγώ που λες από τα 7 είμαι ερωτευμένη με τις νορβηγικού δάσους και σε κάποια φάση της ζωής μου σαφώς και θα αποκτήσω μια, και ξέρω ήδη και από ποιο εκτροφείο (ελπίζω τότε να εκτρέφει ακόμα). Θα μου πεις, τι απαιτήσεις έχω για να χρειάζομαι σώνει και ντε μια νορβηγικού δάσους και δεν με καλύπτει μια ημίαιμη μακρύτριχη; Καμία. Είμαι απίστευτα, τρελά, αμετάκλητα ερωτευμένη με την ράτσα, και τα 600+ που θα δώσω για να αποκτήσω μια, δεν θα τα λυπηθώ ούτε ένα δευτερόλεπτο.

Αν μπορείς να πεις το ίδιο για μια ράτσα σκύλου (και αν μπορείς να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις και την τιμή της) πάρτην χθες.

Από την άλλη, πάλι όσο αφορά εμένα, για τον σκύλου που είχα μερικές απαιτήσεις (μέγεθος, ηρεμία, όχι τρελή ενέργεια) αλλά δεν γουστάρω τρελά κάποια ράτσα ώστε να πω ότι τα χρήματα δεν θα τα λυπηθώ, πήγα στην φιλοζωική της πόλης μου, βρήκα μια σκύλα που μου άρεσε εμφανισιακά, και εφόσον κάλυπτε και τις απαιτήσεις που είχα, την πήρα. Δεν θα σου πω ότι ήταν όλα εύκολα στην αρχή, γιατί είχε πολλά θέματα φόβου (σε όλα τα άλλα ήταν ολόσωστη) αλλά όταν πλέον μετά από σχεδόν 1 χρόνο τα έχει ξεπεράσει κατά πολύ, μπορώ να πω με σιγουριά ότι άξιζε την προσπάθεια και με το παραπάνω και ανταποκρίνεται κατά 99,9% στις απαιτήσεις που είχα (το 0.1% είναι γιατί μαδάει η μουλάρω αλλά τι να κάνουμε).
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Αν ειχεις διαβασει εστω τις πρωτες σελιδες απο αυτα που σου στειλαμε απλα δεν θα ρωτουσες αυτα που εχουν αναλυθει 100 φορες στους μιτους που σου στειλαμε, π.χ. για την εκδοση πεντιγκρι. Βασικα δεν θα ρωτουσες τπτ και θα μιλουσες με εκτροφεις αυτη τη στιγμη, αντι να μας ρωτας ποσο κλανει ενα μποστον
καν'το copy αυτο, να το κανεις paste σε ολους αυτους που περιμενουν μεσα απο ενα φορουμ να βρουν τις απαντησεις σε ολα...που ακομα και οταν τους τις δινεις, αν δεν τους αρεσουν "εισαι κομπλεξικος" και "καθεσαι στον καναπε και spammαρεις"...
4 ακομα ανουσιες σελιδες, που ουσιαστικα ανακυκλωνονται τα ιδια και τα ιδια...μπες βρε ανθρωπε @jimmy_3gr και διαβασε ολα αυτα που σου εστειλαν, εχουν συζητηθει ολα. Και θα διαβασεις ως τριτος, χωρις να νομιζεις οτι οι "κακοι" του φορουμ προσπαθουν να πατροναρουν εσενα προσωπικα. Και μετα παρε τους δρομους και πηγαινε οπου βρεις εκτροφειο με τις φυλες που σε ενδιαφερουν, πηγαινε σε φιλοζωικες,πηγαινε σε εκθεσεις αφου θελεις καθαροαιμο (ειλικρινα δεν το χρειαζεσαι)...ετσι θα σχηματισεις πραγματικη αποψη και θα αποφασισεις τι σκυλι θα παρεις και απο που. Αυτα.
 
  • Like
Reactions: alexxela


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
εγ'ω δεν συμφωνώ με την επιλογή του αδέσποτου :( Το αδέσποτο θέλει μελλοντικούς ιδιοκτήτες ποιο χαλαρούς σε όλα , ποιο σίγουρους, ποιο ανεκτικούς. Το αδέσποτο δεν έχει καμμιά εγγύηση ούτε για το βαρος του ούτε για τον χαρακτήρα του. Το αδέσποτο δεν έχει σχεδόν καμμια ελπίδα να βρεί σπίτι αν ο ιδιοκτήτης του αλλάξει γνώμη.
Το καθαρόαιμο ακόμα και αν μπει για υιοθεσία θα εχει μεγάλες πιθανότητες να βρει σπιτι ειδικά αν είναι κάτω από κάποια κιλα.
Τώρα για να μην είμαι οφ.
Εγώ θα μάθαινα τα "ελαττώματα " της φυλής και θα ξεκίναγα τις ερωτήσεις με πρώτη αυτή
Ποια είναι τα ελαττώματα του ______ να δω την ειλικρίνια του εκτροφέα και μετά με τις κληρονομικές αρρώστιες. Τις εξετάσεις τις πιθανότητες αν κάποιος είναι καθετος οτι η εκτροφή του δεν έχει τέτοια προβλήματα θα εφευγα μακρυά. ΘΑ προτιμούσα κάποιον που θα μου έλεγε τι προσπάθειες έχιε κάνει γα να μειώσει τις πθανότητες να βγάλει κάτι το κουτάβι και να ηταν διαθέσιμος να μου δείξει τις εξετάσεις μάλιστα να ηταν περήφανος που τις είχε ;)
Καλή τύχη στην αναζήτηση και σου ευχομαι να παρεις ότι ονειρευεσε και να του σταθείς όσο του αξίζει :)
 


jimmy_3gr

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
65
24
33
@Haris Drazen συγγνωμη καλε μου ανθρωπε ειπα εγω ποτε μου οτι δεν μου φτανουν οι απαντησεις που μου εδωσαν μερικοι ?εγω εκανα μια ερωτηση. απαντησαν 3-4 σε αυτην.στην συνεχεια απαντησαν καποιοι οι οποιο ειπαν το κοντο και το μακρυ τους .εγω εφοσον μου απαντησαν οι πρωτοι δεν ζητησα κατι παραπανω.μου εστειλαν τα λινκ και τα διαβασα.ειπα εγω οτι περιμενω να μου τα καθαρογραψουν ή κατι αλλο ?οποιος φυσικα δεν θελει να βλεπει τις ερωτησεις που κανω μπορει απλα να μην μπαινει εκει που γραφει το ονομα μου. εγω σαν αρχικη σκεψη ειχα να μου στειλουν κατι ωστε να μαθω απο εκει και περα θα πηγαινα σε εκτροφειοο να μαθω παραπανω.οπως ειδες αρχισα με την ρατσα και αυτο το ποστ εγινε για το τι ρωταω σε εναν εκτροφεα.ουτε ποια ρατσα να παρω ρωτησα ουτε τιποτα.αυτες οι 4 ανουσιες σελιδες δημιουργηθηκαν επειδη καποιοι θα πουν αυτα που λενε σε ολα τα ποστ.ανεξαρτητα για ποιο λογο δημιουργηθηκε .οποτε ναι με ενοχλουν αυτοι οι ανθρωποι και δεν θελω να απαντανε στα ποστ μου.θα απαντανε στο ερωτημα που εκανα ..για τους εκτροφεις δηλαδη ..υπαρχουν μελη εδω μεσα που στελνουν και βοηθανε αντι να προτεινουν να παρω ενα αδεσποτο βοηθανε επι της ουσιας.δινοντας στοχευμενες απαντησεις.αν εγω ρωτησω αυριο σε νεο ποστ παιδια τι τροφη να δωσω στο κουταβι και στο τελος μου στελνουν γιατι πηρα ρατσα και οχι αδεσποτο ε ναι θα νευριασω !!γιατι πριν ενω αρχισαμε καλα βοηθωντας με στο τι να ρωτησω σε εναν εκτροφεα μετα απο την ερωτηση τι ρατσα θελω καταληξαμε γιατι να μην παρω κοκκονι και θελω κατι αλλο. ειναι αστειο ολο αυτο.οποιος δεν θελει να απανταει σε αυτα που ρωταω ας μην μπαινει ρε παιδια !τοσο δυσκολο ειναι ?
 
  • Like
Reactions: Konmac


Status
Κλειδωμένο θέμα