Εμετός Μετά την Βόλτα


gvaikousis

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2009
110
0
Athens
Καλησπέρα.

Μόλις γυρίσαμε απο την σύντομη βραδινή βόλτα.
Η αλήθεια είναι οτι είχε κέφια η Κούκλα και τρέξαμε μερικά σπρίντ.

Στην είσοδο της πολυκατοικίας ως που να ανοίξω την πόρτα κάτι έφαγε.
Δεν είδα τι ήταν.

Περιμέναμε κάποια δευτερόλεπτα το ασανσέρ να κατεβεί και σε όλη την διάρκεια γλυφόταν γύρω απο την μουσούδα.(δεν το συνηθίζει αυτό η Κουκλα)

Με το που μπήκαμε στο ασανσέρ έκανε εμετό!
Και εναν δευτερο μόλις μπήκε σπίτι.

Να φοβηθώ για φόλα;
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
πρεπει να μας πεις κ τι εμετο εκανε.εβγαλε κατι που εφαγε εκεινη την στιγμη?εβγαλε μονο το φαγητο της?εβγαλε μονο χολη?μηπως εφαγε χορτα στην βολτα?
 




despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
ισως επαιξε πολυ στο παρκο κ στρεσαριστηκ3.καμια φορα συμβαινει να κανουν εμετο απ αυτο.
δοκιμασε να της δωσεις μια λιχουδια για να τσεκαρεις την ορεξη της.η γενικη της εικονα πως ειναι?
 


gvaikousis

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2009
110
0
Athens
Δεν πρέπει να είναι κάτι σοβαρο.

Η συμπεριφορά της είναι κανονική.

Απλώς τρόμαξα διότι συνδύασα τον εμετό με την μπουκιά του "αγνώστου" που έκανε λίγα δευτερόλεπτα πριν (τον εμετό εννοώ).

Μάλλον είναι ΟΚ.
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
οκ,μην ανησυχεις δεν θα ειναι κατι σοβαρο.οι φολες παντως μεσα σε 10 λεπτα το πολυ εχουν επιδρασει....
 


gvaikousis

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2009
110
0
Athens
Ευχαριστώ Despina.

Πιστεύω ότι το ζωντανό τρόμαξε και με τον πανικό μου και της γυναίκας μου!

Αρχίσαμε να παίρνουμε τηλέφωνα σε κλινικές κτλ.

Χάσαμε λίγο την ψυχραιμία μας. :)
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
δεν πειραζει,λογικα ειναι ολα αυτα!:pπεραστικουλια της παντως!
 








Miss

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
278
0
Αργυρούπολη
Μετά από σχετική ερώτηση στον κτηνίατρό μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικό που και που (όχι συνεχόμενα) να κάνει έναν εμετό...
Τουλάχιστον δεν είναι λόγος να πανικοβάλεσαι αν δε το ξανακάνει σύντομα.
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
κακως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
παντα κοιταμε και εχουμε τον ελεγχο του σκυλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μωρέ καλά τα λες και έτσι πρεπει πάντα αλλά τα σκασμένα για πότε αρπάζουν ότι βρουν...στις διακοπές δυο τρεις φορές του άνοιξα το στόμα για να του πάρω ότι σαβούρα προλάβαινε να βουτήξει,λιπάκι από σουβλάκι ας πούμε που είχαν πετάξει, πτώμα ακρίδας, ψαροκόκκαλο...καρδιακή κόντεψα να γίνω!!! Και να πεις πως δεν τον προσέχω, ούτε τα παιδιά μου έτσι (πλέον:rolleyes:), απλά είναι τόσο γρήγορος στις κινήσεις του που απ΄το στόμα του το άρπαζα στην κυριολεξία!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αφήστε τα να πάνε με κείνο το χαμένο το δικό μου! Παίρνει και θριαμβευτικό ύφος όταν τρώει αηδίες που ΞΕΡΕΙ ότι δε θέλω να τρώει! ^@^*&@$*&@&^%@^%^@$@$@, κ*λο-Μουφ! Πάντως ένα πράμα που το πειράζει στο στομάχι είναι το χλιαρό ή ζεστό ανθρώπινο φαΐ, όμως όχι όλα τα ανθρώπινα φαγητά. Π.χ. το μπιφτέκι το τρώει και δεν παθαίνει τίποτα, όμως ο τραχανάς άρχισε να τον πειράζει και λίγο ομελέττα που του έδωσα κάποτε. Όταν τον πονάει δε το στομάχι και θέλει να κάνει εμετό, πάει και βοσκάει διάφορα περίεργα χορταρικά έξω στο χωράφι και κάνει τον εμετό του ήσυχος.:eek::eek: Προσπαθεί πάντως να μη λερώσει τη μοκέττα στο σπίτι έτσι και τον πιάσει να βγάλει τ' άντερά του μέσα. Ευτυχώς που δεν τα βγάζει τ' άντερά του συχνά.