Εμπόριο σκύλων από εκπαιδευτή


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ROTTIE: Θα παρακαλέσω οι τίτλοι των θεμάτων μας να είναι πιο περιγραφικοί, έτσι ώστε να αποφύγουμε στο μέλλον καινούργια topics με την ίδια θεματολογία.
Ο τίτλος «Θεωρείται?», άλλαξε σε «Εμπόριο σκύλων από εκπαιδευτή»



Θεωρείται οτι επαγγελματιας εκπαιδευτης που φερνει σκυλια απο puppy mils, που λεει οτι τα γαλλικα μπουλντογκ μοιαζουν πολυ με τα αγγλικα στο ποιο μικρο τους (ακους frenchie τι σκυλο εχεις να μαθαινεις), που αφηνει τον σκυλο του κανα 3ωρο κλεισμενο στα αυτοκινητο, στερειται σοβαροτητας η απλα εγω δεν τον χονευω και μου φαινονται ολα στραβα απανω του ?

οχι για να δω αν μου εχετε αναπτυξει αρκετα το αισθητηριο στην παπατζοσκυλιαση!
 


Freddo

Active Member
16 Αυγούστου 2007
33
0
Re: θεωρειται ?

sir-elric said:
....που λεει οτι τα γαλλικα μπουλντογκ μοιαζουν πολυ με τα αγγλικα στο ποιο μικρο τους
..και με μυτερά αυτιά!! έτσι ακριβώς τα περιέγραψα στην....... :roll: 9χρονη ανιψιά μου....


sir-elric said:
που αφηνει τον σκυλο του κανα 3ωρο τον σκυλο του κλεισμενο στα αυτοκινητο
προφανώς είναι εξαιρετικός εκπαιδευτής και έχει μάθει τον σκύλο να βάζει μπρος και να ανάβει το A/C όταν ζεσταίνεται. :evil:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
sir-elric said:
οχι για να δω αν μου εχετε αναπτυξει αρκετα το αισθητηριο στην παπατζοσκυλιαση!
:lol: :lol: :lol:
Εσύ προσωπικά Sir, έχεις πάρει Master! :wink:
Αυτό με τους εκπαιδευτές – σκυλέμπορους είναι τελευταία μόδα!
Ένα έχω να πω: Μακριάααααααααααααα!!!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
που λεει οτι τα γαλλικα μπουλντογκ μοιαζουν πολυ με τα αγγλικα στο ποιο μικρο τους (ακους frenchie τι σκυλο εχεις να μαθαινεις),
Κοιτα, δεν ξερουμε και για τι ειδος French Bulldogs μιλαει!
Εγω π.χ πριν απο μερικα χρονια με ρωτησε ενας τυπος στο δρομο- τι σκυλι ειναι η δικια μου.
Οταν του ειπα οτι ειναι French Bulldog αρχιζε να γελαει πολυ δυνατα και μου ειπε: Καλε σε κοροιδεψανε! Αυτο δεν ειναι γαλλικο- ειναι πολυ μικροσωμο και αδυνατο/καχεκτικο (εδω να σημειοσω οτι ειναι οριακη στο Στανδαρτ και μεγαλοσομη για θηληκο. το Στανδαρτ λεει 8-14 Κιλα και ι Εσμεραλντα ειναι 14!!).
Εγω τον κοιτουσα με το στομα ανοιχτο ολο απορια και μου συνεχισε οτι αυτος εχει γαλλικο, αρσενικο , σωστο- 23 κιλα!!!

Τι να πω?
Πιον κοροιδεψανε αραγε?

Εγω τον συμβουλεψα μονο να παει τον σκυλο του καμια φορα σε εκθεση, να του πει και καπιος κριτις ποσο καλος ειναι....

Αν δεν ηταν τοσο τραγικα- θα γελουσα κιαολας!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
μια απο αυτες τις μερες θα του ποιασω κουβεντα να δω τι αλλο θα ακουσω!!

θα ρωτησω αν ειναι της κλασικης η της θετικης μεθοδου!!

δεν ειναι τραγικο παντως να ειναι επαγγελματιας εκπαιδευτης και να λεει τετοια πραγματα? και αντε εγω εχω εσας, οι υπολοιποι ?

και αυτος που των ρωταγε βεβαια ηταν ο καταλληλος πελατης. ηξερε για τα γερμανικα ποιμενικα των SS που ειχε ενας φιλος του, που ηταν πολυ αγριο σκυλη!
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
για την εκπαιδευση θα ρωτησω σημερα!
για τα σκυλια ακουσα μ για το γαλικο που ειναι πολυ σπανιο σκυλι ενα 1000ρικο !
τα ροτβαιλερ κανα 400ρι

κατι ελεγε και για αρλεκινους αλλα καπου τον εχασα εκει περα!!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
sir-elric said:
για την εκπαιδευση θα ρωτησω σημερα!
για τα σκυλια ακουσα μ για το γαλικο που ειναι πολυ σπανιο σκυλι ενα 1000ρικο !

δεν το πιστευω :evil: :evil:

1000 ευρω παιρνει και ο ετροφεας της δικιας μου!
Και μπωρεις να βλεπεις και τους γονεις, το περιβαλλον που μεγαλονουν και να το επισκεφτεις πολλες φορες απο την γεννα μεχρι την ημερα που θα το παρεις.

Και ουτε συζητηση οτι θα εχει πλαστα χαρτια ή να ειναι κανα ημιαιμο.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Τώρα το κατάλαβες τί γίνεται ??? στην Γερμανία 1000 ευρώ παίρνεις παπάδες ... Αμα το rott κάνει από αυτόν 400, στα pet shop 600 περίπου (με τα έξοδα του export ) στην Γερμανία 1000 (με λίγη ασχολία βέβαια) πές μου μία τιμή που πρέπει να πουλάνε στην Ελλάδα οι σοβαροί εκτροφείς ... ΧΑΟΣ