Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
είδα έναν κύριο με γερμανικό ποιμενικό(παραξενεύτηκα που είδα άνθρωπο να βγάζει τον σκύλο του έξω καταρχάς) και ρώτησα κάτι παιδιά ποιός είναι αυτός ,μου είπαν δεν είναι δικός του και τον πληρώνουν(παίζει να ισχύει) για να τον ταίζει και να τον βγάζει έξω βόλτες.εκτός ότι μου πέρασε απο το μυαλό ποιός ο λόγος του ιδιοκτήτη να έχει σκύλο αφού δεν ασχολείται ,σκέφτηκα και το μελλοντικό μου μεροκάματο.:cool:
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Πήγαμε στον φάρο μετά απο αρκετό καιρό και είχε αρκετά σκυλιά ,βέβαια ο χώρος πολύ σκουπίδια αλλά ήταν ωραία αν και δεν την είχα ελεύθερη.συγκεκριμένα θέλω να γράψω για ενα περιστατικό με δύο σκυλιά που τσακώθηκαν με αποτέλεσμα να τραυματιστεί το ένα λίγο σοβαρά.
Όλα ξεκίνησαν όταν ήρθε ένας κύριος με την οικογένεια του και ένα τζάκ ράσελ στο λουρί το οποίο ήταν άγριο και όταν πέρασε απο κοντά του ένα αρσενικό άμσταφ λυτό το οποίο είναι ύσηχο σκυλάκι όσες φορές έχω πάει εκεί και ακούω απο αυτούς που γνωρίζονται ,εκείνο αγρίεψε σαν απάντηση αλλά δεν έκανε κάτι μέχρι το σημείο που ο ιδιοκτήτης του μικρόσωμου σήκωσε δύο φορές το σκυλί του στον αέρα ,η πρώτη σαν χαβαλές για να σταματήσουν και στην δεύτερη δεν άργησε και το μεγαλόσωμο παρά τις εντολές του αφεντικού το άρπαξε απο το χέρι και του έκανε μία βαθυά πληγή στο πόδι μπροστά στα πλάγια που λέγανε πώς και το κόκκαλο του έκοψε αλλά δεν μου φάνηκε έτσι όμως ήταν σοβαρή με πολύ αίμα.
Ποιός μπορεί να φταίει για αυτό?Κάποιοι λέγανε πώς ο κάθε ιδιοκτήτης είναι υπεύθυνος για τον σκύλο του όταν πάς κάπου ,απο την δική μου άποψη φταίει και αυτός που είχε λυτό το σκύλο αφού δεν σε ακούει απόλυτα μην τον αφήνεις χωρίς λουρί αλλά και εκείνος που πήρε αγκαλιά το επιθετικό του σκύλο αφού ήταν σαν να το επιβραβεύει και απο όσο είπαν ήταν δεύτερη φορά που μπλέκει σε καυγά και τραυματίστηκε.

παρόλα αυτά πιό πρίν μία μουρλή άφησε το σκυλί της λυτό και όλοι λέγανε πίσω μου ότι αυτό έκανε φασαρίες παλιότερα στα αρσενικά,με αποτέλεσμα να έρθει με μανία και να καβαλήσει την Μπέλα μου σαν καινούρια εκεί πέρα αφού ήταν δύο φορές μεγαλύτερος σε μέγεθος όμως πάλι καλά τον έπιασε η ιδιοκτήτρια του και έφυγαν.καλά μην πώ για έναν θυληκό που μου την τραμπούκιζε και εγώ έλεγα να την μαζέψει και εκείνος μου έλεγε παίζει ενώ έβγαζε τις δοντάρες της και προσπάθησε να μου την καβαλήσει μία φορά.

ιστορίες πολλές αλλά είχε φάση η βόλτα μας!:p
 
Last edited:


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
είδα έναν κύριο με γερμανικό ποιμενικό(παραξενεύτηκα που είδα άνθρωπο να βγάζει τον σκύλο του έξω καταρχάς) και ρώτησα κάτι παιδιά ποιός είναι αυτός ,μου είπαν δεν είναι δικός του και τον πληρώνουν(παίζει να ισχύει) για να τον ταίζει και να τον βγάζει έξω βόλτες.εκτός ότι μου πέρασε απο το μυαλό ποιός ο λόγος του ιδιοκτήτη να έχει σκύλο αφού δεν ασχολείται ,σκέφτηκα και το μελλοντικό μου μεροκάματο.:cool:
Μη σου κάνει εντύπωση! την έκανα κι εγώ αυτή τη δουλειά. Η ιδιοκτήτρια ήταν έγκυος στον 8ο μήνα και για δύο μήνες έβγαζα εγώ έξω το σκύλο της (ένα λαμπραντόρ θεότρελο) γιατί φοβόταν μην την τραβήξει απότομα κτλ.
και ήθελε μεγάλες βόλτες κοντά σε παιδάκια για να αρχίσει να συνηθίζει με τα παιδιά.
Όταν ήρθε το παιδί στο σπίτι, ήταν σαν γατούλα ήρεμο το λαμπραντόρ! :)
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Το απογευμα στη βόλτα μας συνανταω μια γνωστή, τελείως ηλίθια!
Χωρις να τη χαιρετίσω μου λεει :
Που το πας αυτο το μουλαριιι;;
Ε θιχτηκα και γω και της λέω εχει παρακάτω κάτι γαιδουρια και το πάω να παίξει!!


Ακου εκει μουλαρι!! Η φοραδα η ιδια να πει την πριγκιπισα μου μουλαρι!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Ε θιχτηκα και γω και της λέω εχει παρακάτω κάτι γαιδουρια και το πάω να παίξει!!


Ακου εκει μουλαρι!! Η φοραδα η ιδια να πει την πριγκιπισα μου μουλαρι!
χαχαχαχχαααααα!!! αυτό το θρεντ σχεδόν πάντα μου φτιάχνει την διάθεση!!!
Μην στεναχωριέσαι καλέ, εμένα τον δικό μου τον λένε από γομάρι μέχρι ροτβάιλερ.. θα μου πεις το ροτβάιλερ δεν είναι βρισιά, ε αν είσαι λάμπραντορ είναι λίγο! :p
Eπιμένουν κιόλας, μου έχουν πει ότι το λαμπ δεν έχει τέτοιο τρίχωμα ούτε είναι τόσο μυώδες...
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Στην πλατεία που πηγαίνουμε καθημερινά, αντιμετωπίζουμε το εξής θέμα:

Ένας "κύριος" κυκλοφορεί καθημερινά τα δύο θηλυκά μικρόσωμα σκυλάκια του, κατά την περίοδο του οίστρου τους και μάλιστα σε ώρες αιχμής (08:00 - 10:00 και 19:00). Το αποτέλεσμα; Όλα τα δεσποζόμενα και αδέσποτα αρσενικά να τρελαίνονται. Μάλιστα τα αδέσποτα καυγαδίζουν άγρια μεταξύ τους και είχαμε και παραλίγο δάγκωμα σε δεσποζόμενο.

Τα αδέσποτα αρσενικά (3 σε αριθμό) συνήθως βρίσκονται σε άλλη πλατεία, κάθε έξι μήνες κατεβαίνουν στην συγκεκριμένη για να φυλάνε τις αγαπητικιές! Το τελευταίο σύμφωνα με τα λεγόμενα των θαμώνων της πλατείας, εγώ προσωπικά τα βλέπω τους τελευταίους δύο μήνες σποραδικά. Την τελευταία εβδομάδα όμως έχουν κάνει αγέλη.

Οι συστάσεις μου στον κύριο πέφτουν στο κενό, προχτές πήγαμε να πιαστούμε και στα χέρια. Να συμπληρώσω ότι τα σκυλιά του είναι ελεύθερα χωρίς λουρί και δεν μαζεύει ποτέ τις ακαθαρσίες τους (του έχει γίνει παρατήρηση και γι αυτό τον λόγο).

Αφού μετάνιωσα που έπεσα στο επίπεδό του, κινούμε πλέον διαφορετικά.
Έχω ήδη μιλήσει με τη φιλοζωική της περιοχής μας, σήμερα μίλησα με τον δήμο να στείλει fax στο ΔΙΚΕΠΑΖ, να έρθουν να περισυλλέξουν τα αδέσποτα για εμβολιασμό και στείρωση. Την επόμενη φορά που δεν μαζέψει τις ακαθαρσίες των σκυλιών του, τηλέφωνο κατευθείαν αστυνομία.

Για τα αδέσποτα θα επανέλθω σε άλλο θέμα, μήπως βρούμε και κανένα σπίτικο για τα ζωντανά.
 


Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Προχτές το βράδυ λόγω δουλειάς, τον Lupus τον έβγαλε βόλτα ο φίλος μου. Τον πήγε σε περιφραγμένο χώρο και τον έλυσε για να παίξουνε. Κάποια στιγμή μπήκαν μέσα 2 γάτες τις οποίες κυνήγησε. Η μία όμως ανέβηκε πάνω σε ένα στύλο της ΔΕΗ. Πολλοί καλοθελητές πλησίασαν, ο καθένας να πει την δική του βλακεία φυσικά. Παρόλο τον αέρα και το κρύο ο φίλος μου έμεινε καμιά ώρα και παρακολουθούσε διακριτικά να δει αν θα κατέβει. Δυστυχώς η γάτα δεν.... και ειδοποίησε την πυροσβεστική.

Μόλις ήρθε το όχημα βγήκε μια γειτόνισσα (γνωστή για τις "φιλοζωικές" της πεποιθήσεις) και αφού είδε οτι το θέμα δεν ήταν πυρκαγιά, αλλά γάτα, έκανε παρατήρηση στους πυροσβέστες επειδή είχαν αναμένη την μηχανή. Ο φίλος μου έδεσε τον σκύλο 2 μέτρα πιο κάτω για να δείξει στους ανθρώπους που είναι η γάτα. Σε κάποια φάση βγήκε και η δεύτερη γάτα να κοιτάει την φίλη της που ήταν στον στύλο.
Και από το πουθενά, εκεί που οι πυροσβέστες μιλάνε με τον φίλο μου και του λένε οτι πρέπει να ειδοποιήσουμε και την ΔΕΗ περνάει ένας τύπος, πάει στον Lupus και τον λύνει και αυτός αρχίζει να κυνηγά την δεύτερη γάτα. Όταν ο φίλος μου άρχισε να του φωνάζει τι κάνεις ρε κτλ. η απάντηση του ήταν "έλα μωρέ ξέρω, έχω μεγαλώσει με σκυλιά".

Μια παράνοια σκέτη η βόλτα τους... Ο φίλος μου μες στα νεύρα, θα του πάρει νομίζω καιρό για να μπορεί να δει το γεγονός χιουμοριστικά.
 




Ektoras P.

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2012
78
1
Πεντέλη
Μια παράνοια σκέτη η βόλτα τους... Ο φίλος μου μες στα νεύρα, θα του πάρει νομίζω καιρό για να μπορεί να δει το γεγονός χιουμοριστικά.
Ο φιλος σου μια χιουμοριστικη σφαλιαρα επρεπε να ριξει στον βλακα που πηγε και ελυσε ξενο σκυλο χωρις να ρωτησει και ενω ηξερε τι θα γινοταν με τις γατες.
 




Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Πιστεύω οτι κάπου μέσα του θα ήθελε να ρίξει αυτήν την σφαλιάρα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Σήμερα θαύμασα έναν γπ και κατάλαβα την λατρεία των ιδιοκτητών τους για την φυλή. Ήμασταν σε περιφραγμένο χώρο με λούση και έλβις. Έρχεται ένας κύριος με τον γπ του. Είναι οκευ με αρσενικά; Ρωτάει για τον μπουνταλά. Ναι, του λέω, μπαίνουνε μέσα τρέχει ο μπουνταλάς με την γνωστή λεπτότητα που προσεγγίζει τους σκύλους, τον καρφώνει στα μάτια και του πουλάει μαγκιά με ένα υπόκωφο γρύλισμα. Ε ρε μενούλα μου ποιός είδε τον γερμανικό και δεν τον φοβήθηκε.. Πέσανε τα μεγάλα μέσα και αποφύγαμε την σύραξη. Για λίγη ώρα μετα συνυπάρξενε αγνοώντας ο ένας τον άλλον. Ο ιδιοκτήτης του γπ δείχνοντας υπερβολική λατρεία ατον έλβις προκάλεσε τον ενθουσιασμό του χαζοχαρούμενου ο οποίος πήδηξε πάνω του. Έξαλλος ο γπ τρέχει να προστατεύαει τον κύριο, αυτός του λέω τουλάχιστον θα σας φέρει ενα ποτήρι νερό στα γεράματα ο δικός μου μπααα.. Φύγαμε μετά γιατί είπα να μηβ δοκιμάσω άλλο την τύχη του έλβις :p
 




bullkirkh

Well-Known Member
30 Νοεμβρίου 2012
220
0
rodos
τελικα σε οσους εχουν πριντλ μπουλ μαστιφ ,το ποιο ενοχλιτικο στην βολτα ειναι η ερωτησει ,,,,,,,,,,μποξερ ειναι ??????????????:mad::p:7bart:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
σιγουρα δε θα σου φέρει νερό ο έλβις
το πιο πιθανό να σε πετάξει μέσα σε καμια λίμνη....
Xαχαχαχα για καμιά πισίνα το βλέπω προς πάπις παρκ μεριά, ήδη φτηνά την έχω γλυτώσει! :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
τελικα σε οσους εχουν πριντλ μπουλ μαστιφ ,το ποιο ενοχλιτικο στην βολτα ειναι η ερωτησει ,,,,,,,,,,μποξερ ειναι ??????????????:mad::p:7bart:
Μην το λες... εμενα με ρωτησαν σημερα αν ειναι "τσιουιου"
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
χαχαχαχα :xD: θα ήθελα όμως να μου πεις την απάντησή σου.............
και εγω θελω ν ακουσω χαχαχαχαχαχαχα
Αναρωτιέμαι γιατι...
Σε νορμαλ πλαισια θα ήμουν ευγενικη... αλλά εβγαζε μάτι ότι ήταν σκηνικο "θα ριξω τη γκομενα πιανοντας κουβεντα για το σκυλι της", οποτε δεν ημουν και πολύ ευγενικη...
"ή εγώ δεν ακουσα, ή εσύ μιλας σαν 5χρονο"


(μια ψυχη λέει ότι εχω γινει πολύυυυυυυ αντιδραστική τελευταία)
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95