Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
είναι αυτό που λέμε, μαύρισε από το κακό του, κατάλαβες; είναι συνειρμός:p.
 


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
κ φυσικα εχω το ιδιο προβλημα με την kopritis...το βλεπουν μαυρο κ εξαφανιζονται...
μια μου λεει:δαγκωνει?της απαντω οχι και μου απαντα:μπραβο κ ειναι κ μαυρο....!!!!!:mad::mad:
Καλά λέω εγώ: μαύρο σκυλί, κακό σκυλί :p:p:p:p:p

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 




vivi75

Member
9 Μαρτίου 2009
10
0
Στις αρχές προσπαθούσα να εξηγήσω ότι η μαγιούλα, δεν είναι λόγος να τρέχει ο κόσμος στο δρόμο να ξεφύγει τσιρίζοντας " ΜΑΖΕΨΕ ΤΟ ΜΑΖΕΨΕ ΤΟ!!!!!) , φυσικά η μάγια πάντα με το λουρακι στο δρόμο :rolleyes: .....
Τώρα πια , μολις δω κάποιον να τρομαζει λέω " μην ανησυχείς , εφαγε πριν μια ώρα ένα πόδι που περισεψε από χθες....." Το μονο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί με κοιτάνε περιέργα ........
 


Agis

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2009
136
12
Αθήνα
Μετά την αφαίρεση του νάρθηκα, το αριστερό αυτί του Molder πέφτει. Η τοποθέτηση και η αφαίρεση γίνεται πάρα πολλές φορές. Είναι μία διαδικασία που απαιτεί επιμονή και υπομονή τεράστια. Ελπίζω, στο τέλος να τα καταφέρουμε.
Εν πάσει περιπτώσει, υπάρχουν - λίγοι ευτυχώς - τύποι στο δάσος που πάμε βόλτα, που πρέπει να με έχουν ρωτήσει πάνω από 1.000 φορές "τι έχει το αυτάκι του; Άρρωστο είναι;"
Οι ίδιοι τύποι με ρωτάνε συνεχώς. Τους απαντώ μονίμως ότι δεν είναι άρρωστο, αλλά έχει νάρθηκα για να σταθεί το αυτί του όρθιο.
Οι περισσότεροι λοιπόν - και αφού ακούνε μετά προσοχής την απάντηση που τους δίνω - μου απαντούν "περαστικά του, δεν είναι τίποτα. Φταίει ο καιρός!!!".

Εκεί, τι τους λες;
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Οτι δεν φταίει ο καιρός αλλά οι καταδύσεις σε μεγάλα βάθη χωρίς τους απαραίτητους χρόνους αποσυμπίεσης ;) δοκιμασμένη απάντηση - δεν ακολουθεί καμία άλλη ατάκα :D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Οτι δεν φταίει ο καιρός αλλά οι καταδύσεις σε μεγάλα βάθη χωρίς τους απαραίτητους χρόνους αποσυμπίεσης ;) δοκιμασμένη απάντηση - δεν ακολουθεί καμία άλλη ατάκα :D
:eek::eek::eek::eek::D:D:D:D:D
Αχαχαχαχαχαχαχχχααχχααχ!Έγραψες!!!!:D:D:D:D
 


Agis

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2009
136
12
Αθήνα
Πολύ καλό denis, πάρα πολύ καλό. Λοιπόν, τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα λέω να τους ξεφουρνίσω καμία τέτοια απάντηση να δω τις αντιδράσεις τους!!!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
"Κοπελιάααααααααααα? Δαγκώνει ο σκύλος???? Εσύ δαγκώνεις????
χαχαχαχαχαχα μου το έχουν πει και εμενα άπειρες φορες..:D:D
Είναι η σίγουρη ατάκα..!!:maria::maria:

Εμενα μου είχε πει κάποτε ένας..
Κοπελια..τι ράτσα είναι? μαλτεζ ημίαιμο?
Οχι καλε τι μαλτεζ westie είναι..!!!(του λέω..)
Μα είναι σαν μαλτεζ με όρθια αυτιά..και τα μαλτεζ άσπρα είναι..!!!ντοινγκ!!!:eek::eek::maria:
εεεε και πως δεν λέτε τα κουνέλια μαλτεζ..και αυτά άσπρα είναι..!!!:maria::maria:

Η φάση είναι ότι για μερικούς δυο είναι τα χρώματα σήμα κατατεθέν..
Τα μαυρα= φονιάδες..
Τα άσπρα = κάτι ίσως καλο.., ένα σκυλάκι που είδανε καποτε.. μαλτεζ, κανις, γκριφόν δεν εχει σημασια.., ότι είδαν πρέπει όλα του ιδιου χρώματος να είναι εκείνο..

Θα ήθελα να ήξερα την ίδια αντίληψη την έχουν και στα αυτοκίνητα..:rolleyes:
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ένα dogo argentino που έχουμε στη γειτονιά λαμπραντόρ το ανεβάζουν, λαμπραντόρ το κατεβάζουν. Μα πώς είναι δυνατόν? (Ένας το έχει πει και πιτ μπουλ, αλλά είναι μάλλον πιο κοντά).
Για να μη λέμε μόνο για τους άλλους, ε... έχω θεωρήσει κι εγώ pit bull ένα άσπρο boxer... :maria:
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Εγώ πάλι προσπαθώ να πείσω τον κόσμο στο δρόμο, στο ψιλικατζίδικο... ότι η Μπλου δεν είναι ημίαιμη. :D Δεν έχουν που δεν έχουν δει ποτέ border collie, άμα δεν είναι και ασπρόμαυρο που να το καταλάβουν. Α, την έχουν πει χάσκι μερικές φορές.
Ενώ η Νοέλα που ήταν κοπριτάκι με πεσμένα αυτάκια, τους έκανε για λυκόσκυλο...

Έχει σταματήσει αυτοκίνητο να μου πει να τα μαζέψω ενώ μια σκύλα μου κατούραγε. :maria: (Σε παρτέρι)

Μια κυρία με δύο σκυλιά που ήταν στο απέναντι πεζοδρόμιο μου έκανε παρατήρηση γιατί δεν προχώραγα και με περίμενε - κρυμμένη πίσω από ένα τροχόσπιτο- για να περάσουμε. :paja1: Εγώ είχα σταματήσει γιατί ο Λέων διάλεγε δεντράκι για να μαρκάρει και μύριζε.

Γελάω πολύ με αυτά που γράφετε. Συνεχίστε. :D
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Πολύ συχνά (και σήμερα το πρωί, σταματάει δίπλα μου τύπος με μηχανή):

-Πωπω πολύ ωραίο, έχω κι εγώ ένα ίδιο αρσενικό! Θυληκό είναι?
-Ναι
-Πόσο είναι?
-Τριών χρόνων
-Την έχεις ζευγαρώσει?
-Όχι, και δε σκοπεύω κιόλας
-Έλα ρε! Καθόλου? (καλά, λιγάκι ίσως :D)
-Όχι, δεν υπάρχει λόγος.
-Καλά και θα είναι όλη της τη ζωή παρθένα??????

Ναι, και σκέφτομαι να τη στείλω και στις καλόγριες!!!!!
 
  • Like
Reactions: Xaroula_Rous






marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Πολύ συχνά (και σήμερα το πρωί, σταματάει δίπλα μου τύπος με μηχανή):

-Πωπω πολύ ωραίο, έχω κι εγώ ένα ίδιο αρσενικό! Θυληκό είναι?
-Ναι
-Πόσο είναι?
-Τριών χρόνων
-Την έχεις ζευγαρώσει?
-Όχι, και δε σκοπεύω κιόλας
-Έλα ρε! Καθόλου? (καλά, λιγάκι ίσως :D)
-Όχι, δεν υπάρχει λόγος.
-Καλά και θα είναι όλη της τη ζωή παρθένα??????

Ναι, και σκέφτομαι να τη στείλω και στις καλόγριες!!!!!
Αυτά μόνο μετά γάμου κοινωνίας, αχ
 


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
εγω ειχα καβγα σημερα μ εναν ηλικιωμενο...πηγαινοντας την καθημερινη μεσημεριανη βολτα του λενον σ ενα παρκακι οπου παιζει με αλλα σκυλια...(το παρκακι εχει και γηπεδο μπασκετ) βγαινει ο υπευθυνος του γηπεδου για να μ την πει γιατι?! επειδη εδινα στο λενον να πιει νερΟ !!!!! εΛεος τι αλλο θ ακουσω! βεβαια μετα αρχισε..που τ αφηνετε και κατ..... και χεζ.... κι εδω παιζουν παιδια...και να τον παρεις απο δω...δεν κρατηθηκα κι οχι μονο εγω αλλα κι ολοι σκυλοιδιοκτητες που ηταν εκει! και να πεις οτι εκανε και κατι κι ειχε δικιο που μου τα χωσε...ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ!!!!!!:paja1::shock:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
εμάς μας ρωτάνε ΠΑΝΤΑ το κλασικό:
-Σκυλί είναι???:eek:
Επίσης με εκνευρίζει όταν με ρωτάνε :
-Δαγκώνει;
-ΝΑΙ ΔΑΓΚΩΝΕΙ!!!(πάντα έτσι απαντάω).




Η απόλυτη πλάκα είναι όμως στο μαγαζί,που δεν την έχουν προσέξει(γιατί είναι και αθόρυβη σαν γάτα η άτιμη)και ξαφνικά την βλέπουν δίπλα τους....ΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!!Το τι κραυγές έχω ακούσει δεν λέγεται:D:D:DΝτροπή μου αλλά ρίχνω απίστευτο γέλιο:D.2-3 πελάτες με το που την είδαν έφυγαν χωρίς καν να μου πουν τι ήθελαν.:eek:Η καημενούλα προκαλεί τον τρόμο:p....αλλά γουστάρω!
 




Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Εμένα μου έχει συμβεί κάτι εντελώς σουρεαλιστικό.
Ακόμη δεν κατάλαβα (2 χρόνια αργότερα) τι "εννοούσε ο ποιητής"....

Έχω βγάλει βόλτα ένα ημίαιμο/πρώην αδέσποτο ενός φίλου, σε νησί, στις διακοπές.

Με σταματάει ένας νεαρός και με ρωτάει τα κλασσικά ... "τι Ράτσα;" κλπ.
... και μετά μου λέει πως μοιάζει να έχει ωραίο χαρακτήρα.

Του απαντάω: "Ναι, είναι καταπλικτικός χαρακτήρας. Τέλειος."
Και μου λεέι το εξής (με ΑΠΟΛΥΤΩΣ σοβαρό ύφος):

"Μοιάζει στη μάνα του." Και φεύγει!

:eek::eek::eek::eek:

Ο τύπος δεν είχε ξαναδεί τον σκύλο ποτέ του, και φυσικά δεν ήξερε τη μάνα του (ούτε ο ΘΕΟΣ δεν ήξερε τη μάνα του σκύλου αυτού!). Και ούτε τον πατέρα !
 
Last edited:


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU