Επίσκεψη στο καταφύγιο - Κυριακή 6/12


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Λοιπον, ανοίγω νέο θέμα σε περίπτωση που χάσατε το ραντεβού στο θέμα με τις κουβέρτες, οπου λέει και τι θα μπορούσατε να φέρετε αν θέλετε (δεν είναι απαραίτητο να φέρετε τίποτα προφανώς).

Την Κυριακή που μας έρχεται λοιπόν θα συναντηθούμε με τη Natassa που είχε την καλωσύνη να μαζέψει πράγματα για το καταφύγιο, για να πάμε να τους τα δώσουμε. Ηδη και αλλοι έχετε δηλώσει ότι θέλετε να έρθετε μαζί μας, οπότε για όποιον ενδιαφέρεται, το ραντεβού είναι στο βενζινάδικο επί της λεωρόρου Λαυρίου περίπου δέκα χιλιόμετρα μετά το τέρμα της Αττικής Οδού. Δηλαδη από την Αττική Οδό βγαίνετε στην έξοδο για Μαρκόπουλο, περνατε το Μαρκόπουλο (δεν μπαίνετε μέσα), βλέπετε μια ταμπέλα για Καλύβια ευθεία, την περνάτε κι αυτήν, βλέπετε δεύτερη ταμπέλα για Καλύβια δεξιά, την περνάτε κι αυτήν και συνεχίζετε ευθεία και μετά το φανάρι βλέπετε στο δεξί σας χέρι ένα βενζινάδικο. Μπαίνετε μέσα και παρκάρετε. Θα είμαστε εκεί να σας περιμένουμε στις 12 το μεσημέρι (Κυριακή 6/12). Το υπόλοιπο θα το κάνουμε όλοι μαζί. Απο κει είναι 5 λεπτά.

Οπως είπαμε και στο θέμα για τις κουβέρτες, τα σκυλιά είναι ευπρόσδεκτα, αλλά ο χώρος έχει γάτες και δεν είναι όλος περιφραγμένος καλά (έχει μερικές τρύπες).

Κάποιοι μου έχετε στείλει ήδη μύνημα ότι θέλετε να έρθετε, οπότε όταν σιγουρευτείτε γράψτε το εδώ ή στείλτε μου ΠΜ, για να ξέρουμε πόσους να περιμένουμε.

Αυτά! :):) Ελπίζουμε να δούμε πολλούς απο σας!
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Πηγη , 99% θα ερθω ...

Απο κουβερτες κλπ δεν εχω πολλα πραγματα αλλα κατι θα φερω για τα ζωντανα ;)

Αν δεν βρεχει , θα φερω και το χοντροσκυλο μαζι ...

Αν αλλαξει το ραντεβου στο βενζιναδικο , να μας πεις ...
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
A, κι εγώ τώρα το είδα και το συζήτησα με την οικογένεια...99% θα έρθουμε κι εμείς οικογενειακώς! Ευκαιρία είναι να βρεθούμε γιατί τώρα με σχολεία, ιδιαίτερα, κολυμβητήρια και λοιπά συναφή έχω χαθεί απ΄τον κόσμο:(
Και στο βενζινάδικο να μην συναντηθούμε , θα πάμε κατευθείαν, τον ξέρουμε το δρόμο:)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Πηγη , 99% θα ερθω ...

Απο κουβερτες κλπ δεν εχω πολλα πραγματα αλλα κατι θα φερω για τα ζωντανα ;)

Αν δεν βρεχει , θα φερω και το χοντροσκυλο μαζι ...

Αν αλλαξει το ραντεβου στο βενζιναδικο , να μας πεις ...
Τέλεια! Αντε να τον δούμε επιτέλους τον πλακουτσομούρη!!! (να τον φέρεις ακόμα κι αν βρέχει.... δε θα λιώσει...:D )

Το στρωματάκι πάντως που έφερες την προηγούμενη φορά έχει σίγουρα πιάσει τόπο, και όχι μόνο για τα σκυλόγατα!!!!:p
 
Last edited:


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Πωπω... κόσμος και λαος! :) Κατερίνα, θα φέρεις και το τρίκιλο?? Κατα τη Μαριάνθη είναι το πιο κουλ μικρόσωμο ever!

Ναι, προφανώς Τricky και Κατερίνα μπορείτε να πάτε κατευθείαν εσείς που ξέρετε που είναι. Το βενζινάδικο είναι για τους καινούριους μονο (για να μην ταλαιπωρηθούν και γιατι δε θέλω να βάλω πιο ακριβείς οδηγίες εδώ, γιατι πάει κόσμος και αφήνει κουταβια...).
 
Last edited:


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
είχα ένα θέμα γιαυτή την Κυριακή,το οποίο ευτυχώς λύθηκε και έτσι θάρθω και εγώ.

Αν κάποιος δεν μπορεί να έρθει αλλά έχει πράγματα να στείλει,πολύ ευχαρίστως να τα πάρω και εγώ .

Την πέμπτη και την παρασκευή απο τις 3.00 μ.μ. εως τις 10.00μ.μ. θα μπορούσαμε να συναντηθούμε κοντά στην δουλιά μου,είναι σε πολύ κεντρικό σημείο επι της Πειραιώς στο ύψος του Ταύρου άρα εξυπηρετεί όσους μένουν στα Νότια προάστεια ή και Πειραιά και το Σάββατο ή την Κυριακή πρωί -πρωί κοντά στα διόδια Αφιδνών ή στον Αγ.Στέφανο.
όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει π.μ. να συννενοηθούμε.

ραντεβού στο βενζινάδικο.:)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
δεν ειμαι απολυτα σιγουρος,αλλα τις πηρα τις πληροφοριες και αν τελικα τα καταφερω,θα ερθω και εγω με την κοπελα μου και τον σκυλο.

θα φερω και οτι μπορεσω...
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
θα φερω και οτι μπορεσω...
Θα τα φορτωσεις στο αλογακι σου ? :D:D:p

Ασχετο :
Μπας και ξερετε κανα μερος να πηγαιναμε μετα ? για κανα καφε/ουζο/κοκκαλο :p ?

Θα πρεπει να δεχεται και ζωα (σκυλια και bulldog:D:p)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Θα τα φορτωσεις στο αλογακι σου ? :D:D:p

Ασχετο :
Μπας και ξερετε κανα μερος να πηγαιναμε μετα ? για κανα καφε/ουζο/κοκκαλο :p ?

Θα πρεπει να δεχεται και ζωα (σκυλια και bulldog:D:p)
Καλή ιδέα, μόνο που δεν ξέρω τίποτα απο Καλύβια. Πάντως είχε προταθεί ενα κοψιδάδικο εδώ οταν οργανωνόταν άλλη συνάντηση....

Τώρα για τα σκυλιά, δεν ξέρω πως θα γίνει, δεδομένου ότι προς το παρόν αυτά που θα έρθούν είναι απο 30 κιλά και πάνω (με εξαίρεση τον Αρη που δε μετράει....). Ας δούμε πόσοι θα μαζευτούμε τελικά και αποφασίζουμε επι τόπου. Αν παντως έχει κανείς ιδέες για ταβερνεία εκεί κοντά, ας μας πει να έχουμε μια λίστα. Μπορούμε να ρωτήσουμε και τη Μαριάνθη, όλο και κάτι θα ξέρει.:)
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Εκεί ήμουν την περασμένη Κυριακή και μάλλον θα ξαναπεράσω και τούτη. Μόνο που λόγω υποχρεώσεων δεν ξέρω την ώρα. Αν σας προλάβω θα πω ένα γεια... :cool:
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
. Αν παντως έχει κανείς ιδέες για ταβερνεία εκεί κοντά, ας μας πει να έχουμε μια λίστα. Μπορούμε να ρωτήσουμε και τη Μαριάνθη, όλο και κάτι θα ξέρει.:)

βρε παιδιά στα Καλύβια θα πάτε για χοντρό (προβατίνα) και παιδάκια..

είναι πολύ κοντά στο καταφύγιο-
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
τα λέμε εκεί :) (μπήκα λίγο στα "κλεφτά" στο ιντερνετ, από τη νέα μου δουλειά κ είπα να δω το θεματάκι)

:)
Μαργαρίτα (Tara) να μας φέρεις κ τον αγαπητικό μας :D
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
τα λέμε εκεί :) (μπήκα λίγο στα "κλεφτά" στο ιντερνετ, από τη νέα μου δουλειά κ είπα να δω το θεματάκι)

:)
Μαργαρίτα (Tara) να μας φέρεις κ τον αγαπητικό μας :D

χαχαχαχαχαχα όντως παίξανε πολύ καλά μαζί....
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
μαλλον θα ερθω κι εγω..ταρα, ξαναριξε μια το κινητο σου μπας και χαθω:)
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Πω πω , χαμος εγινε ... πολυ χαιρομαι που θα δω συμπαθεις ,ιντερνετικες μεχρι σημερα, φατσες :)


Λογω ευαισθησιας στο θεμα , οποιος μπορει και το θυμηθει ας φερει κανα Zylapour των 300 mg (χαπια ειναι απο ανθρωπινο φαρμακειο) ...εχει μολις 5 ευρω το κουτι αλλα σωζει σκυλοζωες ....ειναι και παναλαφρο στη μεταφορα :D:D

 
Last edited:




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Shell αν δεν κάνω λάθος..... αλλα είναι το μόνο εκεί γύρω (γενικά είναι μέση του πουθενά.... δεν έχει τίποτε αλλο), είναι τεράστιο (με μεγάλο πάρκινγκ μπροστά), αποκλείεται να το χάσεις. Υπολόγισε περίπου 10 χλμ μετά το τέρμα της Αττικής Οδού.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Πω πω , χαμος εγινε ... πολυ χαιρομαι που θα δω συμπαθεις ,ιντερνετικες μεχρι σημερα, φατσες :)


Λογω ευαισθησιας στο θεμα , οποιος μπορει και το θυμηθει ας φερει κανα Zylapour των 300 mg (χαπια ειναι απο ανθρωπινο φαρμακειο) ...εχει μολις 5 ευρω το κουτι αλλα σωζει σκυλοζωες ....ειναι και παναλαφρο στη μεταφορα :D:D

Ναι, ναι, κι εγώ χαίρομαι πάρα πολύ! (θα χαρώ περισσότερο αν εμφανιστείτε όλοι!).

Ομολογώ ότι έχω αρχίσει να αγχώνομαι πάντως γιατι είστε και δύσκολο γκρούπ... Ελπίζω να μην έχει βρέξει πριν και είναι τα πάντα μέσα στη λάσπη....:rolleyes::rolleyes:

Οσο για τα φάρμακα, ναι, οπως είπε κι ο Tricky.... είναι εύκολα στη μεταφορά και απολύτως απαραίτητα! Zylapour, vibramycin, drontal, augmentin δυστυχώς τα χρησιμοποιούν με τη σέσουλα..... καλές είναι και οι τροφές πάντως (δυόμιση σακιά τη μέρα τρώνε τα σκασμένα) και επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι, προτιμήστε την ποσότητα και όχι την ποιότητα....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc