Επιθετική με τα αλλα σκυλιά




Koznina

Active Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
30
18
40
Καλησπέρα μετα απο καιρό!
Τελικα ηταν πολυ απλα τα πραγματα!
Πήγαμε σε εκπαιδευτή και ολα πλέον ειναι τέλεια. (y)
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Koznina

Active Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
30
18
40
Να σας ενημερώσω οτι φυσικα το λάθος ηταν δικό μου...οπως ειπα και στην αρχη που δημιούργησα το ποστ. Οταν έβλεπα εγω αλλο σκυλι με έπιανε πανικός γιατι ηξερα πως η Bella μου θα του επιτεθεί.αυτο φυσικα η Bella το ένιωθε και ετσι της προκαλούσα όλο αυτο! Με την θετική εκπαίδευση που κάναμε...απλα πλέον οταν βλεπω σκυλο ειναι σαν να μη τον βλεπω! Συνεχίζουμε την βόλτα μας κανονικά.και ΑΝ παει κοντά στον άλλον σκυλο...δεν την αφήνω για πολυ χρονικό διάστημα...το μυρίζει και απλα μετα της τραβάω την προσοχή εγω και φεύγουμε! Ειναι πολυ πιο ήρεμη και αυτη και εγω!
Και το σημαντικότερο,εχει φίλους και μπορει να παιζει πλέον μαζι τους ελεύθερη!
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Να σας ενημερώσω οτι φυσικα το λάθος ηταν δικό μου...οπως ειπα και στην αρχη που δημιούργησα το ποστ. Οταν έβλεπα εγω αλλο σκυλι με έπιανε πανικός γιατι ηξερα πως η Bella μου θα του επιτεθεί.αυτο φυσικα η Bella το ένιωθε και ετσι της προκαλούσα όλο αυτο! Με την θετική εκπαίδευση που κάναμε...απλα πλέον οταν βλεπω σκυλο ειναι σαν να μη τον βλεπω! Συνεχίζουμε την βόλτα μας κανονικά.και ΑΝ παει κοντά στον άλλον σκυλο...δεν την αφήνω για πολυ χρονικό διάστημα...το μυρίζει και απλα μετα της τραβάω την προσοχή εγω και φεύγουμε! Ειναι πολυ πιο ήρεμη και αυτη και εγω!
Και το σημαντικότερο,εχει φίλους και μπορει να παιζει πλέον μαζι τους ελεύθερη!

Αυτό με την θετική κάπως μου ακούστηκε (n) Εσένα εκπαίδευσε τελικά :p
Πάντως μπράβο σε όλους σας!!
 
  • Like
Reactions: Koznina


Koznina

Active Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
30
18
40
Αυτό με την θετική κάπως μου ακούστηκε (n) Εσένα εκπαίδευσε τελικά :p
Πάντως μπράβο σε όλους σας!!

Καλημέρα!
Χαχααχχαχα ναι στην εκπαίδευση δεν μαθαίνει μονο το σκυλι αλλα και ο ιδιοκτήτης!
Ηταν κάποια πραγματα που λογικο να μη τα γνωρίζω!
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Καποια πραγματα στην αρχη δε τα ξερουμε,ειδικα αν δεν εχουμε προηγουμενες εμπειριες...η εκπαιδευση βοηθαει να δουμε τι λαθη κανουμε με το σκυλο μας και φυσικα να διορθωσουμε συμπεριφορες και των δυο!!!
 






Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Του όρου εκπαίδευσης είμαι. Αυτό το θετικής το βλέπω πάντα σαν προϊόν πωλήσεων.
Η εκπαίδευση ήταν πάντα μια απλά με τα χρόνια νομίζω ότι έχουμε κατανοήσει περισσότερο το θέμα της αντίληψης του σκύλου.
Τάσο ιδικά όταν ακούω εγώ είμαι θετικός εκπαιδευτής σκύλων δεν ξέρεις πως μου κάθεται...
 
  • Like
Reactions: johnk