Επιλογή τροφής για dogo




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Ο άνθρωπος ρωτάει για τροφή και μόνο γι'αυτό δεν του λέμε

Με το καλό να σας έρθει το κουτάβι.
Όσο για την τροφή εγώ δεν είμαι υπέρ στο ότι κάθε ράτσα έχει δική της τροφή. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα με αυτό.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Ο άνθρωπος ρωτάει για τροφή και μόνο γι'αυτό δεν του λέμε

καλησπέρα, μια και θα έρθει το κουτάβι και δεν το έχεις πάρει ακόμα, καλό είναι να μάθεις τι τροφή τρώει αυτή τη στιγμή...
από την άλλη εγώ θα πρότεινα να προτιμήσεις μία τροφή αναλόγως των χρημάτων που μπορείς να διαθέσεις και με πρωτεΐνη που να κυμαίνεται περίπου στο επίπεδο του 28%
Οσον αφορα στην τροφη, η royal δεν εχει και τα καλυτερα συστατικα αλλα ειναι μια ασφαλης τροφη να συνεχισεις λιγους μηνες ωστε να αποφυγεις τα διαφορα προβληματα στο πεπτικο του. Οσο για τις acana & orijen εγω δε θα τις εδινα λογω υψηλης πρωτεινης... ειδικα σε ενα σκυλο που ζει μεσα σε σπιτι με οχι τοσο αυξημενες αναγκες πρωτεινης.
Εγω πριν μια δεκαετια ειχα δοκιμασει και τις δύο τροφες στο δικο μου dogo με οχι καλα αποτελεσματα. Και μενα ο σκυλος ζουσε εντος σπιτιου με κηπο. Θα προτιμουσα αυτο που σου ειπε ο GRDANE , μια τροφη με πρωτεινη γυρω στο 28%. Απο ποιο εκτροφείο είναι ?
E ναι ..
 
  • Like
Reactions: GRDANE


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
359
246
dog-place.blogspot.com
Καλημέρα σε όλους σε λίγες μέρες θα έρθει στο σπίτι το κουτάβι που αγόρασα είναι ένα dogo argentino μιας και έχω δει πάρα πολλές τροφές είμαι ανάμεσα σε acana η orijen θα ήθελα την γνώμη σας για την δεύτερη έχω ακούσει ότι αν δίνεις λίγο μεγαλύτερη ποσότητα μπορεί το σκυλί να έχει πρόβλημα λόγο της υψηλής πρωτεΐνης ξέρεις κάνεις αν αυτό είναι αλήθεια
οι αποψεις διιστανται με το θεμα της πρωτεινης, θα ζαλιστεις στο τελος. παντως αν κοιταξεις στην ιστοσελιδα Dog Feeding Guide | All About Dog Food εχει ενα κομματι που γραφει πως να "αποκρυπτογραφησεις" την ετικετα με τα συστατικα, πολυ ενδιαφερον και κατατοπιστικο, μου ανοιξε τα ματια.
 




theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Όχι έτσι φενεται οι γονείς δεν έχουν κομμένα αυτιά απλά δεν φενονται γιατί είναι πίσω στο θέμα της τροφής απλά δίνω royal canin giant puppy μετά τον πέμπτο μήνα θα αλαξω σε κάποια άλλη επειδή το κουτάβι δεν έτρωγε καθόλου στην αρχή και τώρα έχει συνέλθει φοβάμαι να αλλάξω πάλι τροφη
 
  • Like
Reactions: vrmode


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3