Επιτροπή καλωσορίσματος


Status
Κλειδωμένο θέμα

Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
@Παλ
Νομιζω οτι η ρωτει οσο και αποτομη να ειναι ,ειναι δικαιολογημενη!
Εχει 7,122 ποστ και πολλα απο αυτα θα ειναι σε καλωσορισματα με γνωστους τροπους καταληξης!!
Δεν δικαιολογείτε με τίποτα να μου λέει για κουτόχορτα, άπατες, θύματα κτλ ένα άτομο που δεν έχει κάνει και τη σωστότερη επιλογή και έχει πέσει θύμα μιας εσφαλμένης αγοράς (Μάλον το βιωματακι της το βγάζει επιθετικά) γιατί αποκλείετε να τη υποδεχτήκανε με αυτές τις κουβέντες τότε και να είναι ακόμα εδώ. Σίγουρα είναι εύκολο να ειρωνευτώ και εγώ την επιλογή της και να το χτυπάω μια ζωή τότε θα υπάρξει όφελος??? Αν κουράστηκε από τα 7,122 ποστ δεν είναι λόγος για να την ανεχτώ και απλά της προτείνω διακοπές ξεκούραση καλή παρέα και τα παρελκόμενα για να ηρεμίσει!!!



Βρίσκεις ότι τα παραπάνω σχόλια (με ή χωρίς τα γελάκια) βοηθάνε σε κάτι?
Να το αλλάξουμε λίγο το menu?
Πολύ ποπ κορν τρώμε τελευταία και αμφιβάλω αν θα καταφέρουμε να κάνουμε μια αξιοπρεπή εμφάνιση στην παραλία! :p:D

Απ’ την άλλη, χίλιες φορές καλύτερο το ποπ κορν από το κουτόχορτο…
Το παραπάνω σχόλια (με ή χωρίς τα γελάκια) βοηθάνε σε κάτι?
 




Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Εγω λεω ο Αντμιν , να κρινει ,τα σχολια , και βλεπουμε,μην κλειδωθει και αυτο το θεμα ε? κριμα ειναι ? Αλλιως εαν δεν εχει κατι αλλο να προσφερει ,οποτε να κατεβασουμε τα ρολλα....αχ ενα τσατ ροομ το χρειαζομαστε Adminnnnnnnnnnnnn
:D
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Ιστορικα και στατιστικα, οι Ελληνες με τις επιτροπες και τα διοικητικα συμβουλια δεν τα παμε και πολύ καλα.

Σε καιρο ειρηνης είναι σχεδον αδυνατο να συμφωνησουμε σε κατι.


Πιστευω ότι το συστημα της επιτροπης καλωσορισματος, αν τελικα εφαρμοστει, γρηγορα θα ξεθωριασει.


Σε πολλες σελιδες, όταν κανεις για πρωτη φορα φορα εγγραφη, δεχεσαι ένα mail ενεργοποιησης που συχνα εχει και καποιες οδηγιες.

Ισως θα μπορουσε να δεχεται το νέο μελος ένα παρομοιο mail, ομορφα φτιαγμενο, με λιτες ή επιγραμματικες επεξηγησεις σε θεματα όπως ευθυνη και υπευθυνοτητα νεου ιδιοκτητη, βασικες αναγκες σκυλων, puppy mills, BYB κλπ, που θα του προτεινει να μπει στον κοπο να διαβασει μερικα links πριν αρχισει την ενεργο συμμετοχη του στο φορουμ.

Θελει λιγη δουλιτσα να φτιαχτει αλλα θα γινει μια φορα και ισως αξιζει τον κοπο.
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
Πολύ ωραία ιδέα! Σίγουρα αξίζει λίγη δουλίτσα το όλο θέμα!!
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Ιστορικα και στατιστικα, οι Ελληνες με τις επιτροπες και τα διοικητικα συμβουλια δεν τα παμε και πολύ καλα.

Σε καιρο ειρηνης είναι σχεδον αδυνατο να συμφωνησουμε σε κατι.


Πιστευω ότι το συστημα της επιτροπης καλωσορισματος, αν τελικα εφαρμοστει, γρηγορα θα ξεθωριασει.


Σε πολλες σελιδες, όταν κανεις για πρωτη φορα φορα εγγραφη, δεχεσαι ένα mail ενεργοποιησης που συχνα εχει και καποιες οδηγιες.

Ισως θα μπορουσε να δεχεται το νέο μελος ένα παρομοιο mail, ομορφα φτιαγμενο, με λιτες ή επιγραμματικες επεξηγησεις σε θεματα όπως ευθυνη και υπευθυνοτητα νεου ιδιοκτητη, βασικες αναγκες σκυλων, puppy mills, BYB κλπ, που θα του προτεινει να μπει στον κοπο να διαβασει μερικα links πριν αρχισει την ενεργο συμμετοχη του στο φορουμ.

Θελει λιγη δουλιτσα να φτιαχτει αλλα θα γινει μια φορα και ισως αξιζει τον κοπο.
Κι εδω ομως υπαρχει περιπτωση, που ειναι και το πιο πιθανο μαλιστα, αυτος που θα δεχτει το email να το προσπερασει χωρις να δωσει καν σημασια. Ποσα τικ σε τετραγωνακια μπαινουν, ετσι για να προχωρησει η εγκατασταση ή η εγγραφη και αποδεχομαστε τους ορους χωρις να τους εχουμε διαβασει καν?
Ισως αυτη η αμφιδρομη επικοινωνια μεταξυ νεων χρηστων και παλαιων να ειναι πιο αναγκαια για τον νεοτερο, αφου μπορει να ρωτησει και να καταλαβει καλυτερα τυχουσες αποριες που θα εχει και που θα πρεπει να λυθουν για να παει παρακατω, μολις διαβασει απλες οδηγιες
 
Last edited:


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Εγώ πιστεύω οτι αν δεν πάρει θέση ο Αdmin, δεν λύνεται το πρόβλημα. Εφόσον υπάρχει κόσμος που πιστεύει οτι ο τρόπος είναι απότομος, αυτό είναι και που πρέπει να αλλάξει. Δηλαδή να ζητηθεί από όλα τα μέλη να μην είναι επιθετικά απέναντι στους ανυποψίαστους περαστικούς. Αν και δεν είμαι και πολύ σίγουρη σχετικά με αυτό; Δηλαδή πόσος είναι ο κόσμος που το πιστεύει αυτό; Μπορεί να το πιστεύω και η ίδια αλλά πόσοι άλλοι; Αυτή η ερώτηση. Έχω ακούσει από μέλος να λέει οτι πολλοί παρακολουθούν αλλά δεν θέλουν να συμμετάσχουν ενεργά καθότι ενοχλούνται. Ισχύει; Προτείνω δημοσκόπηση.
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
πολυς κοπος για το τιποτα..δεν μπορω να καταλαβω ποιο το νοημα του να "μεινει" ενα νεο μελος εδω , που ηδη εχει κανει την αγορα του απο ιδιωτη η πετ σοπ...(διοτι σε αυτους αναφερομαστε, ετσι δεν ειναι?)
να τον προετοιμασουμε για την επομενη καποτε?
να τα μοιραστει και με τους φιλους και γνωστους του?
αυτος που δεν ειναι τελειως "καμμενος" στο εγκεφαλο, οπως και να του τα λεγαμε, θα τα καταλαβει κι ας δειξει πως δεν συμφωνει.
αυτος που ειναι ντιπ διχως γιατρεια, πρωτον δεν θα μπει εδω γιατι δεν θα του αρεσει και δευτερον και με ενεση να του τα εισχωρησουμε, παλι θα τα αποβαλει:p
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δημοσκόπηση με θέμα τι? Είναι ή δεν είναι επιθετικά τα μέλη του dogforum? Τι λέτε ρε παιδιά?

Ο καθένας έχει τον τρόπο του, μπορούμε να το δεχτούμε αυτό? Θα κάτσουμε να το αναλύσουμε? Μα είναι δυνατόν? Πολύ με στενοχωρεί η όλη φάση περιττό να σας πω :(
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
παιδια μην τρελενεστε αφηστε τις επιτροπες ...

υπαρχει ηδη :

ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΟΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΩΝ ΜΕ PM

Ετσι μενουν οι πελατες ικανοποιημενοι παντα:D:D:D:D:D
Axαχαχαχαχα..........................
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Δημοσκοπηση με τι κρητιριο;Συμετεχετε ή οχι στα θεματα ;;;
ΙΔΕΑ!!!! (απο την υπογραφη της ΡΟΤΤΙΕ)
Γιατι δεν βαζουμε στις υπογραφες καποια ατομα Λινκ ...
Οπως :
Γιατι να δεν αγοραζουμε απο Pet shop <---κανε κλικ και θα μαθεις

και αλλα τετοια θα λεμε ολοι ενα καλως ηρθες !! Και θα ειναι και σε ολα τα θεματα μεσα;;;
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Ναι γιατί όχι; Αν υπάρχει κόσμος που θεωρεί οτι προσβάλλεται, ενοχλείται και οτι προτιμά να απέχει για αυτούς τους λόγους δεν είναι σωστό να το γνωρίζετε; Αν πάλι δεν υπάρχει προς τι το θέμα της επιτροπής που τέθηκε ως προς αυτήν τη βάση;
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Μα... προφανώς και υπάρχει τέτοιος κόσμος!
Προφανώς όμως υπάρχουν και αρκετοί κακόβουλοι έτσι?

Όμως πού είναι ο σεβασμός στα μέλη του φόρουμ? Θα τους βάλουμε να κριθούν σε ανώνυμη δημοσκόπηση? Προσωπικά αυτό το πράγμα θα με προσέβαλλε σε πολύ μεγάλο βαθμό!
 


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
1. πολυς κοπος για το τιποτα..δεν μπορω να καταλαβω ποιο το νοημα του να "μεινει" ενα νεο μελος εδω , που ηδη εχει κανει την αγορα του απο ιδιωτη η πετ σοπ...(διοτι σε αυτους αναφερομαστε, ετσι δεν ειναι?)
2. να τον προετοιμασουμε για την επομενη καποτε?
3. να τα μοιραστει και με τους φιλους και γνωστους του?
4. αυτος που δεν ειναι τελειως "καμμενος" στο εγκεφαλο, οπως και να του τα λεγαμε, θα τα καταλαβει κι ας δειξει πως δεν συμφωνει.
5. αυτος που ειναι ντιπ διχως γιατρεια, πρωτον δεν θα μπει εδω γιατι δεν θα του αρεσει και δευτερον και με ενεση να του τα εισχωρησουμε, παλι θα τα αποβαλει:p
1. Δηλαδή το dogforum απευθύνεται ΜΟΝΟ σε ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ και τους ΠΕΛΑΤΕΣ τους; Αν είναι έτσι πρέπει ο admin να μου σβήσει το λογιαριασμό...
2. Ναι, το λέω από ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρία ;)
3. Ναι, το έχω κάνει ήδη --> http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=5855 .
4. Όλες οι γενικεύσεις είναι λανθασμένες, συμπεριλαμβανομένης και της παρούσης... Επίσης, πώς θα κρίνεις εσύ, εγώ ή ο οποιοσδήποτε ότι κάποιος είναι "καμμένος"; Είσαι ψυχολόγος/ψυχαναλυτής/ψυχίατρος και αν ναι, μπορείς να κάνεις διάγνωση από το internet?
5. Βλέπε 4

:rolleyes:
 
Last edited:


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Ποιοί να κριθούν; Αυτό που θα κρινόταν θα ήταν το ύφος. Και το θέμα είναι αν στέκει κάτι τέτοιο. Δηλαδή όντως ενοχλείται τόσος κόσμος ώστε να γίνεται ντόρος; Δεν ξέρω μία ιδέα είπα. Άλλωστε η ανάγκη σύστασης μίας επιτροπής καλοσωρίσματος αυτό το σκοπό έχει. Να αποφεύγονται οι εντάσεις. Γιατί το συζητάμε εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα;
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Θέμα:
"Eπιτροπή καλωσορίσματος"

Διάρκεια συζήτησεις:
48+ ώρες , 12+ σελίδες , 110+ απαντήσεις , 1.060 εμφανίσεις

Μέλη που συμμετείχαν: 28
Mέλη που προσφέρθηκαν: 2-3
Mέλη με θετική τοποθέτηση: 14
Mέλη με αρνητική τοποθέτηση: 14
Ενεργά μέλη του φόρουμ: 486
Εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ: 1.862

Οι αριθμοί δίνουν μια εικόνα και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

Η διαχείριση του www.dogforum.gr θεωρεί την πρόταση ανούσια και αβάσιμη.
Προσθέτοντας στα παραπάνω την λιγοστή συμμετοχή στην κουβέντα , την μικρή αποδοχή από τους συμμετέχοντες της ιδέας και την μηδαμινή προσφορά για την συγκρότηση της ομάδας , το θέμα θα κλειδωθεί και τουλάχιστον "επίσημα" δεν θα υπάρξει τέτοια ομάδα.

Ευχαριστούμε πολύ!

* Θα ανοιχθεί θέμα για την συζήτηση της πρότασης "Π.Μ. καλοσωρίσματος" και το παρόν θα κλειδωθεί αφού δοθεί χρόνος για μια τελευταία τοποθέτηση από όποιον το επιθυμεί (σε 1 ώρα περίπου θα κλειδωθεί).
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Μα... προφανώς και υπάρχει τέτοιος κόσμος!
Προφανώς όμως υπάρχουν και αρκετοί κακόβουλοι έτσι?

Όμως πού είναι ο σεβασμός στα μέλη του φόρουμ? Θα τους βάλουμε να κριθούν σε ανώνυμη δημοσκόπηση? Προσωπικά αυτό το πράγμα θα με προσέβαλλε σε πολύ μεγάλο βαθμό!
Γιατί σε στενοχωρεί η όλη φάση? Εμένα μου φαίνεται πολύ υγιές αυτό που γίνεται. Δεν θεωρείς ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης? Αν όχι με αυτον τον τρόπο, τότε με ποιόν?

(Προφανώς δεν είπε κανεις να κριθούν τα μέλη.... αλίμονο.... η δημοσκόπηση θα αφορά στο αν πιστεύουμε ότι υπάρχει πρόβλημα υπομονής ή όχι.)

Εγώ νομίζω ότι οι προσπάθειες βελτίωσης, δεν έχουν καμία σχέση με το σεβασμό που έχουμε στο φόρουμ και τα μέλη του.

Σκόπιμο είναι να μένουν όσο περισσότεροι γίνεται, ωστε να μην ταλαιπωρούνται τα ζωντανά τους και να μην διαιωνίζεται η κατάσταση που επικρατεί τώρα.
 


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
...
Σκόπιμο είναι να μένουν όσο περισσότεροι γίνεται, ωστε να μην ταλαιπωρούνται τα ζωντανά τους και να μην διαιωνίζεται η κατάσταση που επικρατεί τώρα.
Νομίζω ότι αυτή η φράση τα λέει όλα! :)
 


Status
Κλειδωμένο θέμα