Εργαλεία grooming




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
To site ειναι 1 all systems.it
Δεν εχει τιμες αλλα του στελνεις e-mail και μαθαινεις
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Στείλτους ένα e-mail. Δεν χάνεις τίποτα.
Ρώτα αν έχουν αντιπρόσωπο εδώ ή από που μπορείς να παραγγείλεις.
 




Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω εργαλέια (επαγγελματική κουρευτική μηχανή, ψαλίδια κ.λ.π.) ? Κάποτε έπαιρνα από τον Τσομπάρη, αλλά τώρα δεν βρίσκω το site του. Τον οκτώβρη δεν μπόρεσα να έρθω στην έκθεση για προιόντα pet και έχω χάσει κάθε επαφή.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω εργαλέια (επαγγελματική κουρευτική μηχανή, ψαλίδια κ.λ.π.) ? Κάποτε έπαιρνα από τον Τσομπάρη, αλλά τώρα δεν βρίσκω το site του. Τον οκτώβρη δεν μπόρεσα να έρθω στην έκθεση για προιόντα pet και έχω χάσει κάθε επαφή.
Ο Τσομπαρις υπαχει ακομα!
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω εργαλέια (επαγγελματική κουρευτική μηχανή, ψαλίδια κ.λ.π.) ? Κάποτε έπαιρνα από τον Τσομπάρη, αλλά τώρα δεν βρίσκω το site του. Τον οκτώβρη δεν μπόρεσα να έρθω στην έκθεση για προιόντα pet και έχω χάσει κάθε επαφή.
Δίνει ενα διανομέα, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα.
GRECIA
PET WAY
VASILIKI MAVROU
17 Papanastasiou str.
122.41 ATHENS
Tel +30 2105901059
e-mail: [email protected]


Στον Τσόμπαρη βρίσκεις τα πάντα..εκτος των all system τα οποία τα βρήκα από έναν εκτροφέα που συνεργάζεται.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Ποιος είναι ο Τσόμπαρης?δεν το έχω ξανα ακούσει έχω σιχ τσου και όπως καταλαβαίνεται θέλει μεγάλη περιποίηση
την χτένα Les pooch's που μου συστήσατε την βρίσκω σε πετ σοπ ?
 
Last edited:


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ο "Τσομπαρης" ειναι ενα μαγαζι στην μαρνης- που πουλαει ειδη κομμοτηριου και Grooming.

Βουρτσες "Les Pooch" δεν νομιζω να εχει κανεις στην ελλαδα!
Μαλλον θα πρεπει να το παραγειλεις απο το ιντερνετ!
 
Last edited by a moderator:




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
το furminator απο οτι είδα εδω είναι καλό και η άλλη χτενα που μου πρότειναν για τ σκύλο μου την Les Poochs αλλα και τα 2 είναι πανάκριβα και τ δευτερο δεν τ βρίσκεις στην Ελλάδα έχετε να μου προτείνετε κάποια εξίσου καλή αλλά ποιο φθηνή? γιατι 50ε και 80 για μια βουρτσα είναι τεράστιο ποσό!!
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
To furminator δεν κανει για shih tzu.
Zητα μια καλη κανισοβουρτσα μαλακη και μια μεταλλικη χτενα.
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Γνωρίζει κανείς εάν το shedder είναι κατάλληλο για bullterrier; Και εάν όχι έχεται να μου προτείνετε κάτι άλλο; Ευχαριστώ.
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
παιδια λεω να παρω μια κουρευτικη,δεν μπορω να δωσω 200αρια...γυρο στα 100 ισως μπορω ομως!

αυτη ειναι καλη? http://www.toulias-eshop.gr/product.asp?catid=1737
αν παρω αυτη τι αλλο θα χρειαστω γιατι ειμαι ασχετος...στις μηχανες αυτες μπενουν μπροστα σκαλες οπως στις ανθρωπινες ή αναλογα το ποσο θες να το κοψεις πρεπει να αλλαζεις κοπτικο?
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
παιδια λεω να παρω μια κουρευτικη,δεν μπορω να δωσω 200αρια...γυρο στα 100 ισως μπορω ομως!

αυτη ειναι καλη? http://www.toulias-eshop.gr/product.asp?catid=1737
αν παρω αυτη τι αλλο θα χρειαστω γιατι ειμαι ασχετος...στις μηχανες αυτες μπενουν μπροστα σκαλες οπως στις ανθρωπινες ή αναλογα το ποσο θες να το κοψεις πρεπει να αλλαζεις κοπτικο?
Για τι ράτσα σκύλου το θες ? Έχω τέτοια μηχάνη... Μεγάλη μάπα. Πήρα Andis AGC 2 super speed και ευχαριστήθικα, αλλά εγώ το έχω για δουλειά, αν θέλεις για το σκυλάκι σου θα πρότιενα WAHL SUPER GROOM ή WAHL SUPER TRIM.
135 και 80 ευρώ αντίστοιχα. Το έχει ο Τσομπάρης με εγγύηση, σέρβις και όλα τα σχετίκα. Θα σου πει και ο ίδιος τι άλλο θα χρειαστείς.

ΓΙΑΝΝΗΣ Ε.ΤΣΟΜΠΑΡΗΣ
Έιδη και εξοπλισμος κομμωτηρίων σκύλων
PET GROOMING EQUIPMENT

Μάρνη 47
104 38 Αθήνα
Τηλ. 210 522 66 71
Φαξ 210 524 06 29

e-mail: [email protected]


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σε λίγο θα είναι ετοιμό και το site του.
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
ημιαιμα ειναι τα σκυλακια...για το καλοκαιτι την θελω...αν και μου αρεσει η τριχα με τα αγανα δεν παλευετε η κατασταση...
ενα του παππου μου και ενα αδεσποτο απο κατω...

ειμαι βολο οχι αθηνα, οποτε βολευει καλητερα αγορα απο το ιντερνετ...
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
ειμαι βολο οχι αθηνα, οποτε βολευει καλητερα αγορα απο το ιντερνετ...
Ο Τσομπάρης στέλνει τα πράγματα σε όλη την Ελλάδα. Παρ'τον τηλέφωνω για να σου στείλει το κατάλογο και παράγελε οτι θες σε 3-4 μέρες θα το'χεις.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
"WAHL KM2 Speed"

Αυτη ειναι αρκετα καλη μηχανουλα! Την εχω "ρεζερβα" για μικρες περιοχες.
Ειναι αρκετα δυνατη και εχει και 2 ταχυτητες το μοτερ.
Αμα παρεις και τις μεταλλικες σχαρες της Wahl- σου φτανει ενα 30αρι κοπτικο.

Γενικος ειναι πολυ καλες αυτες οι μεταλλικες σχαρες- ενω εγω προσωπικα, με τις πλαστικες δεν βολευομαι.
Αλλα επειδη δουλεβω την Aesculap ( Favorita 2) εχω πολλα κοπτικα μεχρι και 16μμ.
 
Last edited by a moderator: