Εργαλεία grooming




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σ'αυτό το site πουλάνε σκυλιά !!! Για κοίτα λίγο εδώ ................................
OmG!! Δεν το ειδα- εγω βασικα εβαλα μονο το ΚΜ 2 Speed στο Google και μου εβγαλε αυτην την σελιδα!
Βεβαια ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΓΑΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ!!
Ας βγαλει και καπιος Μοδερατορ το link, please!

Την εν λογο μηχανη εχει και ο Τσομπαρης με 155 ευρω, αλλα δεν ξερω εαν περιλαμβανει η τιμη και κοπτικο.
Οι μεταλλικες σχαρες εχουν 34 ευρω- και εαν χρειαστεις και κοπτικο 30αρι βαλε αλλα 30 ευρω ( Wahl kai Andis- Ηeinniger ειναι πιο ακριβα- παει 41)
 
Last edited by a moderator:


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
φωτεινη ξερεις τι κοπτικο-κοπτικα περιλαβμανουν οι μηχανες που μου ειπες?
εγω ειμαι ασχετος οποτε αν ειναι θα παρω μια απο αυτες..
αν δεν εχουν κοπτικο τι μεγεθος λετε να παρω?δεν θελω τελειος κοντο...α σαν τα γαλακια περιπου....
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Την εν λογο μηχανη εχει και ο Τσομπαρης με 155 ευρω, αλλα δεν ξερω εαν περιλαμβανει η τιμη και κοπτικο.
Οι μεταλλικες σχαρες εχουν 34 ευρω- και εαν χρειαστεις και κοπτικο 30αρι βαλε αλλα 30 ευρω ( Wahl kai Andis- Ηeinniger ειναι πιο ακριβα- παει 41)
Στον Τσομπάρη εν λόγο μηχανή περιλαμβάνει και το κοπτικό.
 




ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
να παρω αυτην με τα 80?

λετε θα μπορω να την κουμανταρω ή θα την διαλισω?δεν πιστευω να ειναι τοσο δυσκολο...

τα κοπτικα μετα τα περνω απο οπου θελω,ταιριαζουν ολα σε ολες ή αν θελω να παρω ειναι αναλογα το μοντελο?

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια !

α,και μια ακομα ερωτηση η WAHL SUPER TRIM ειναι με μπαταρια ?με μπαταρια δεν θα επρεπε μια καλη να ειναι και πιο ακριβη λογικα?
 
Last edited:


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
ΑΓΓΕΛΟΣ2, πάρε αυτή με 80.00 μιά χαρά είναι για το σπίτι, δεν είναι δυσκολό να τη δουλεύεις, θα το μάθεις μη φοβάσαι.
Όλα τα κοπτικά Wahl ταιριάζουν, θα πάρεις όταν χρειαστεί, θα σου πει και ο Τσομπάρης.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αυτες οι δυο μηχανες ( Wahl Super Groom kai Wahl Super Trim) ειναι πιο πολυ για "λεπτοδουλιες" στην μουρη, στα ποδια και στα γεννητικα οργανα η για να καθαριζουν μικρες περιοχες οι κτηνιατροι ( για επεμβαση- αιμοληψια κλπ).
Δεν νομιζω οτι κουρεβεις ολοκληρο σκυλο με ικανοποιητικο αποτελεσμα!
Με την Super Trim- με τιποτα! Και δεν εχει και ρυθμηζομενο κοπτικο- αλλα κοβει στα 0.4μμ- που ειναι παρα πολυ κοντο!Στην Super Groom τελειονει στα 3mm- που σε ορισμενες περιπτοσεις ειναι παρα πολυ κοντο. Κατι που εξαρταται βεβαια απο την ποιοτητα και την πυκνοτητα του τριχοματος.

Προσοπικα παντα θα επιλεγα μηχανη που αλλαζει κοπτικο! Με 3-5 μμ εισαι πολυ καλα πιστευω.
Και αμα παρεις και F- (Fine) κοπτικο, εχεις ακομα πιο ομορφο αποτελεσμα.
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
οποτε εσυ λες Super Groom με 3-5 mm κοπτικο...

η αληθεια ειναι οτι 3-5 mm Μουφενετε πιο καλο...ουτε αγκαθια να κολανε ουτε και αηδια να ειναι το ζωο...
 












Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
2 φορές το χρόνο θέλω να την κουρεύω τωρα την έκανα με το ψαλίδι και έγινε χάλια
αν είχα χρήματα θα έπαιρνα πιο καλή ή ακομα καλύτερα θα πήγαινα σε groomer
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
2 φορές το χρόνο θέλω να την κουρεύω τωρα την έκανα με το ψαλίδι και έγινε χάλια
αν είχα χρήματα θα έπαιρνα πιο καλή ή ακομα καλύτερα θα πήγαινα σε groomer
Σε καταλαβαίνω. Στο e-bay προσπάθησες να δεις τίποτα ? Εκεί έχει πάντα καλές τιμές.
 




ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
λογικο ειναι αυτο που λες,απλα αν την παρεις και τελικα δεν σου κανει την δουλεια που θες θα ειναι κριμα...