Ερώτηση για τροφή .


costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
Καλησπερα παιδιά και καλή χρόνια .ξεκίνησα την ιρις με black Olympus puppy 2 μηνών με 8 δεν είχα κάποιο παράπονο.πριν κανένα μην έκανα μια συζητήση με κάτι φίλους κ άκουσα πολύ καλά λόγια για την PRofine το έψαξα και όντως είδα αρκετά καλά σχόλια.πέρασα σε PRofine αλλά τι να πω δεν μας έκατσε καλά .. άντε στην αρχή είπα ειανι από την αλλαγή αλλά φάγαμε 15 κιλά και δεν έστρωσαν . Αρχικά την βλέπω ότι ζορίζετε πολύ βγαίνουν στην αρχή οκ τα κακα και μετά σταγόνες νερό ..(σορρυ κ ολας ).λέω να πάω στην αμβροσία σιγά σιγά τώρα εσείς γνώμη για αμβροσία / PRofine?
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
810
921
27
δε νομιζω πως οι σταγονες υγρου που κανει μετα τα κακα ειναι κατι σοβαρο. μπορει να ειναι το υγρο των περιπρωκτικων σακων, η απλα να "καθαριζει" το κολον της. το οτι ζοριζεται να κανει κακα σιγουρα δεν ειναι καλο ομως, οποτε μαλλον η αλλαγη πρεπει να γινει. καλη ειναι και η αμβροσια απο οτι βλεπω.
 




costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
Και γιατι δε γυρνας στα σίγουρα στην Black Οlympus? Μια χαρα τροφή είναι, μη σου πω καλύτερη απο Profine. Δε χρειάζονται πειραματισμοί.
Φίλε ξέρεις τι η black Olympus είναι της ambrosia και μου είπανε ότι καταργήθηκε και θα υπάρχει μόνο αμβροσία , γι αυτό άλλαξα κ ολας σε PRofine δεν το επισήμανα συγνώμη !
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
810
921
27
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Φίλε ξέρεις τι η black Olympus είναι της ambrosia και μου είπανε ότι καταργήθηκε και θα υπάρχει μόνο αμβροσία , γι αυτό άλλαξα κ ολας σε PRofine δεν το επισήμανα συγνώμη !
Πάντως πωλείται ακόμα κανονικά παντού , ουτε η εταιρεία την εχει βγάλει απο το σαιτ,
 
  • Like
Reactions: TheBestBoi


costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
Τι να πω ειλικρινά με βάζετε ΕΕ άσχημες σκέψεις για τ παιδί του Πετ σοπ που με βοηθάει τόσο καιρό .. μ είπε πως η αμβροσία την κατήργησε κ βγάζει μόνο αμβροσία .. τώρα ανάμεσα σε αμβροσία και black Olympus τι διάφορες βλέπετε ;
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
810
921
27
Τι να πω ειλικρινά με βάζετε ΕΕ άσχημες σκέψεις για τ παιδί του Πετ σοπ που με βοηθάει τόσο καιρό .. μ είπε πως η αμβροσία την κατήργησε κ βγάζει μόνο αμβροσία .. τώρα ανάμεσα σε αμβροσία και black Olympus τι διάφορες βλέπετε ;
καλα μεταξυ μας τωρα, μην περιμενεις καμια βοηθεια απο τους εργαζομενους σε πετ σοπς γενικα..... το 90% δεν ξερουν την τυφλα τους. καλυτερα παντα να ρωτας τον κτηνιατρο σου, η εμπειρους ανθρωπους.

περαν αυτου εγω οι διαφορες που βλεπω ειναι πως καταρχας η αμβροσια grain free puppy growth chicken and fish ας πουμε, κανει 66 ευρω. (λογικα θα μπορουσες να την βρεις και πιο φθηνα φανταζομαι) η black olympus που εβαλα στο λινκ μου κανει 53. οχι τεραστια διαφορα....
τωρα απο θεμα πρωτεινων, η ολυμπος στο λινκ εχει 29% και η αλλη εχει 30%. λιπος, η ολυμπος εχει 17% και η αλλη 19%. παλι οχι τρομερη διαφορα. απο ολα τα αλλα τωρα, συστατικα κλπ, εγω βρισκω καλυτερη την πιο ακριβη.
 


costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
καλα μεταξυ μας τωρα, μην περιμενεις καμια βοηθεια απο τους εργαζομενους σε πετ σοπς γενικα..... το 90% δεν ξερουν την τυφλα τους. καλυτερα παντα να ρωτας τον κτηνιατρο σου, η εμπειρους ανθρωπους.

περαν αυτου εγω οι διαφορες που βλεπω ειναι πως καταρχας η αμβροσια grain free puppy growth chicken and fish ας πουμε, κανει 66 ευρω. (λογικα θα μπορουσες να την βρεις και πιο φθηνα φανταζομαι) η black olympus που εβαλα στο λινκ μου κανει 53. οχι τεραστια διαφορα....
τωρα απο θεμα πρωτεινων, η ολυμπος στο λινκ εχει 29% και η αλλη εχει 30%. λιπος, η ολυμπος εχει 17% και η αλλη 19%. παλι οχι τρομερη διαφορα. απο ολα τα αλλα τωρα, συστατικα κλπ, εγω βρισκω καλυτερη την πιο ακριβη.
Με τ κτηνίατρο π μίλησα μ είπε να συνεχίσω την black Olympus γιατί αρχικά δεν είχα κάνανε παράπονο και γιατί μάλλον της έκατσε καλά λόγο κάστανου ρυζιού .πήρα black Olympus πάλι και θα την βάλω σταδιακά στη διατροφή μας .ευχαριστώ πολύ παιδιά !
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Kαμιά φορά οι πετσοπάδες πάνε ανάλογα με τις συμφωνίες που κάνουν με τους προμηθευτές και αντί να σου πουν ότι ίσως να μην τη φέρνουν πια οι ίδιοι, για να μη σε χάσουν από πελάτη, μιλάνε αόριστα για κατάργηση. Δε λέω ότι στην περίπτωση σου ισχύει απαραιτήτως αυτό.
 
  • Like
Reactions: costas9922


costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
Kαμιά φορά οι πετσοπάδες πάνε ανάλογα με τις συμφωνίες που κάνουν με τους προμηθευτές και αντί να σου πουν ότι ίσως να μην τη φέρνουν πια οι ίδιοι, για να μη σε χάσουν από πελάτη, μιλάνε αόριστα για κατάργηση. Δε λέω ότι στην περίπτωση σου ισχύει απαραιτήτως αυτό.
Δυστυχώς πιστεύω ότι αυτό έγινε όμως ...γιατί τον εμπιστευτικά τυφλά και από όσο βλέπω υπάρχει κανόνικα η black Olympus ....
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Οσο βοηθητικοί, δεν παύουν να είναι έμποροι...οπότε, εμπιστευόμαστε όταν μας εμπνέουν αλλά όχι τυφλά (γενικά παθούσα κι εγώ)
 
  • Like
Reactions: TheBestBoi


apostolosx

Member
11 Δεκεμβρίου 2020
21
7
36
Πήρα την Acana Puppy Small Breed και βλέπω ότι είναι πολύ χορταστική στα 100+ γραμμάρια που της δίνω σε 4 γεύματα. Επίσης τα κακά της πλέον δεν μυρίζουν τόσο έντονα.
 


saras

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2011
224
447
Athens
Προσοχή στη δοσολογία της Αcana, χρειάζεται ακρίβεια γραμμαρίων για να μην έχετε ''υδαρά απολέσματα''.
 


apostolosx

Member
11 Δεκεμβρίου 2020
21
7
36
Της βάζω 100 γρ. με δοσομετρητή. Απλά παρατήρησα ότι αν και δεν μυρίζουν πολύ, βγαίνουν σχετικά μαλακά. Με μια Pedigree Puppy που είχα πάρει την 1η φορά ήταν πολύ σκληρά αλλά μύριζαν ΠΑΡΑ πολύ. Τελικά που να καταλήξω;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3