Ετησια Εκθεση ΕΟΝΑ & Εξέταση Κοινωνικής Συμπ/ρας


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
να διευκρινησουμε....
οι πορτες ειναι ανοικτες στο κοινο...
σκυλια τα οποια δεν συμετεχουν δεν επιτρεπονται... και μια και οι συμετοχες ειναι γνωστες... πλεον...
δεν θα επιτραπει η είσοδος σε κανενα σκυλο που δεν συμετεχει....
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
να διευκρινησουμε....
οι πορτες ειναι ανοικτες στο κοινο...
σκυλια τα οποια δεν συμετεχουν δεν επιτρεπονται... και μια και οι συμετοχες ειναι γνωστες... πλεον...
δεν θα επιτραπει η είσοδος σε κανενα σκυλο που δεν συμετεχει....
Έτσι - έτσι ...πυγμή θέλω!
(Mε το βάθρο που λέγαμε τι κάναμε; Να φέρω εγώ τίποτα; :p)
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Αντιθέτως αγαπητέ. Αν το κρατάω εγώ, θα αριστεύσει.
Κλειδώνει ο εγκέφαλος σε οτιδήποτε άλλο συμβαίνει γύρω του :D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Θέλω κι εγώ double handling!
Takisft θα κάθεσαι έξω από το στίβο, θα κρατάς ένα κουτί Milner και θα φωνάζεις "Κορίτσιααααα τυρίιιιι!".
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Αντιθέτως αγαπητέ. Αν το κρατάω εγώ, θα αριστεύσει. Κλειδώνει ο εγκέφαλος σε οτιδήποτε άλλο συμβαίνει γύρω του :D
Έτσι... δεν χρειάζεται κανένα double handling ο παίδαρος....:D:D


Θέλω κι εγώ double handling!
Takisft θα κάθεσαι έξω από το στίβο, θα κρατάς ένα κουτί Milner και θα φωνάζεις "Κορίτσιααααα τυρίιιιι!".
Να το κάνουμε κασεράκι, μπας και τσιμπάω και εγώ το κάτι τις, γιατί αυτό το παλιό Milner, στο λαιμό μου κάθεται.....:p:D
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Καλή επιτυχία σε όσους συμμετέχουν στην έκθεση και την εξέταση!!!! :)

Είμαι σίγουρη πως και ο Σώτος και οι μικρές Γαλλιδούλες θα διαπρέψουν!!!!!;)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Κυρίες και κύριοι,

Μπορούμε να κυκλοφορούμε με καθαρό το κούτελο στη σκυλοκενωνία - οι φακλάνες δεν με έβγαλαν ρόμπα!

Πολύ ωραία εκδήλωση, διασκεδαστική και για συμμετέχοντες και για τους εθελοντές! Χρήσιμη γιατί στα τεστ εντοπίζονται τα σημεία του σκύλου σου που χρήζουν βελτίωσης και τα οποία σου τα υποδεικνύουν οι κριτές μαζί με συμβουλές.

Μπράβο στον ΕΟΝΑ που διοργανώνει τέτοια events. Μακάρι και άλλοι όμιλοι να έκαναν αντίστοιχες εκδηλώσεις!

Συγχαρητήρια στην Ορμή του kokkoni που βγήκε ...BIS! Συγχαρητήρια στους ιδιοκτήτες των 2 ντόγκο που επίσης πήραν εξαίρετη και πολύ καλή βαθμολογία - σε αυτή τη φυλή περίμενα ότι μπορεί να είχαμε τιποτα ...ευτράπελα αλλά μάλλον δεν ξέρω τη φυλή. :)

Θα ήθελα να καταγγείλω το Σωτήρη της Mareco (που πήρε περισσότερους πόντους από εμάς) διότι μαλλιάδες στο στίβο δεν πρέπει να κατεβαίνουν - δεν είναι κόσμιο. :p

Ευχαριστούμε ...
- τον ποδηλάτη zouzouno (που επέζησε μιας και δεν υπήρχαν ελληνικοί ποιμενικοί στην παρέα) και ταυτόχρονα ομπρελοανοιχτήρι!
- Τον "το τινάζω το σεντόνι" takisφτού
- Την ρεπόρτερ/ανταποκριτή/φωτογράφο Amaliaz
- Tον kokkoni που τον πήγε ...καροτσάκι και σκούζοντας η Pepper όταν εξαφανίστηκε η μάνα της και η "αδερφή" της από το οπτικό της πεδίο.

Αν παρέλειψα κάποιον συγγνώμη... έχω πάθει και ηλίαση!

Zouzouno, mareco, kyveli - amaliaz ήσουν και εσύ στο κόλπο; - σας την έχω στημένη στη γωνία που πήγατε να με κοψοχολιάσετε... πίσω έχει η αχλάδα την ουρά! :p
 
Last edited:


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Δε μου είχατε πει πως ο kokonis ήταν ο άγνωστος που πλησιάζει το σκύλο.Ευτυχώς που είχα δουλειά και δεν δήλωσα συμμετοχή. Άγιο είχαμε!

Συγχαρητήρια και καλοί πολίτες πλέον!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Δε μου είχατε πει πως ο kokonis ήταν ο άγνωστος που πλησιάζει το σκύλο...
Δεν είστε καθόλου εντάξει :(

Συγχαρητήρια και καλοί πολίτες πλέον!
Όχι δεν ήταν αυτός που πλησίαζε. Του έδωσα να κρατάει την Pepper απ έξω, όση ώρα ήμουν στο στίβο με την Κάρλα.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
χαχαχαχαχα, έτσι όπως το λες για το σεντόνι, θα νομίζει ο κόσμος ότι "καίω και τη βάτα" ή σφάξαμε και κανένα κοκκόρι... χαχαχαχαχαχαχα

Δεν ήμουν ο "σεντονάς", ο μωρο-καροτσάς ήμουν....

Πραγματικά συγχαρητήρια στον ΕΟΝΑ, και μακάρι του χρόνου να υπάρχουν περισότερες συμμετοχές και θεατές.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και respect στον έφηβο Σωτηράκη μας!!!!!

Μπράβο στην Ορμή και στον kokoni για τον χαρακτήρα της και την πρωτιά!!!!!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Δεν ήμουν ο "σεντονάς", ο μωρο-καροτσάς ήμουν....
Σωστά... το μυαλό πουρές - όντως έπαθα ηλίαση! Είχα και το άγχος μου (ξέχασα να πάρω το calmivet μου το πρωί).
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Σωστά... το μυαλό πουρές - όντως έπαθα ηλίαση! Είχα και το άγχος μου (ξέχασα να πάρω το calmivet μου το πρωί).
Με τέτοια αστέρια που έχεις μαζί σου, πως να μη πάθεις ηλίαση...

Κάρλα & Πέπερ....*agapoylas**agapoylas*
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Ειδα οτι ειπατε οτι ο σκυλος περναει τα τεστ διχως να ειναι σε καποια εντολη.Εστω οτι εχω ενα γ.π εγω 3-4 χρονων.Αν με πλησιασει καποιος δεν πρεπει να βαλω τον σκυλο στο κατσε ωστε ο σκυλος να ξερει οτι δεν απειλουμαστε?Πως γινεται δηλαδη ενας σκυλος με αμυντικο ταπεραμεντο που εχει μαθει να ειναι στο off οταν ειναι σε εντολη να περασει το τεστ?
 
Last edited:


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Δε μου είχατε πει πως ο kokonis ήταν ο άγνωστος που πλησιάζει το σκύλο.Ευτυχώς που είχα δουλειά και δεν δήλωσα συμμετοχή. Άγιο είχαμε!

χαχαχαχαχαχα τώρα το είδα!!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.655
7.765
Πραγματικά πολύ καλή διοργάνωση και μακάρι στο μέλλον να έχει πολύ περισσότερες συμμετοχές γιατί αξίζει εξίσου και ίσως και περισσότερο από τις εκθέσεις μορφολογίας αν το σκεφτούμε !!!
Χάρηκα πολύ που ξανα είδα γνωστές αγαπημένες φάτσες αλλά και που γνώρισα συμφορουμίτες όπως τον Πέτρο και τον Φώτη και ιδιαίτερα χάρηκα που με φίλησαν στην μούρη οι αξιαγάπητες κουτάβες του Πέτρου (GRDANE) δυό πραγματικά κουκλιά θηλυκά dogo που με έκαναν να μην θέλω να φύγω από τον χώρο:) :)
Συγχαρητήρια σε όλους τους υπέροχους σκύλους που πήραν μέρος και με τον εξαιρετικό τους χαρακτήρα, όλοι μηδενός εξαιρουμένου πήραν καταπληκτικές βαθμολογίες. Συγνώμη που δεν συμμετείχα αλλά δεν ήθελα να ήμουν η μόνη με σκύλο που δεν θα πέρναγε το τεστ :p:p.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Με τέτοια αστέρια που έχεις μαζί σου, πως να μη πάθεις ηλίαση...

Κάρλα & Πέπερ....*agapoylas**agapoylas*
:) Η αλήθεια είναι πως έχω φουσκώσει λίγο από περηφάνεια (κοντεύω να σκάσω σαν το μπαλόνι δηλαδή)

kyriakos91
μάλλον ο zouzounos είναι πιο κατάλληλος να σου απαντήσει μιας και αφενός συμμετείχε live και αφετέρου ασχολείται με εργασία...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.128
Μηνύματα
895.992
Μέλη
19.940
Νεότερο μέλος
desps