Ευχάριστα περιστατικά/εκπλήξεις στην βόλτα


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.581
7.018
Πολύυυ όμορφη φώτο Ghostdoc! Και πολύ ωραίος ο δάσκαλος! Καλά ντροπή και αίσχος που ρίχνεις έτσι τον Κούλη όμως!

Holywood πεθαίνω στα γέλια με τις περιγραφές της Μίλβας! Έτσι όπως περιγράφεις τα κορίτσια, μου θυμίζουν το Pinky and the Brain το καρτούν, που ήταν το ένα ποντίκι χαζοχαρούμενο και το άλλο ήταν υπεράνω όλων των πλασμάτων του κόσμου και το μόνο που ήθελε ήταν να οργανώσει πλάνο to conquer the world!

I.Kyveli άσε, σταματάει ο Άρης από μόνος του όταν δει πηγαδάκια ταξιτζίδων, τον χαϊδεύει κι άλλος ένας σε εκείνη την πιάτσα και καμιά φορά πάει και σε άσχετους αν δει πηγαδάκι και ψάχνει τους φίλους του! Άσε που καμιά φορά άμα δει ταξί με ανοιχτό παράθυρο - όπου κι αν βρίσκεται - νομίζει ότι όλοι οι ταξιτζήδες είνα φίλοι του και πάει να κάνει ντου να ανέβει στο παράθυρο να πει ένα γεια :rolleyes: κι εγώ ξελιγώνομαι να τον μαζέψω μην πάθει κανα καρδιακό κανείς και δει μια μούρη δίπλα του εκεί που κάθεται αμέριμνος!
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Estranged σταρ ο Άρης!

Εμάς πάλι αν σταματήσει κάνας χριστιανός να μας κάνει χάδια..η Μίλβα απομακρύνεται με ύφος "who do you think you are, mortal"
Χαχαχα!
Το ξέρω αυτό το ύφος, το έχει και η δικιά μου!
Την επόμενη στιγμή σε κοιτάει γεμάτη απορία και αν την αγνοήσεις και κάτσεις να μιλήσεις με το... ταπεινό υποκείμενο σε καρφώνει με ένα επίμονο βλέμμα τύπου "άντε να φεύγουμε, είναι ώρα βόλτας". :rolleyes:
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Estranged σταρ ο Άρης!


Χαχαχα!
Το ξέρω αυτό το ύφος, το έχει και η δικιά μου!
Την επόμενη στιγμή σε κοιτάει γεμάτη απορία και αν την αγνοήσεις και κάτσεις να μιλήσεις με το... ταπεινό υποκείμενο σε καρφώνει με ένα επίμονο βλέμμα τύπου "άντε να φεύγουμε, είναι ώρα βόλτας". :rolleyes:
αμα ειναι παιδαρος για το μεγαρο, και οχι ταπεινο υποκειμενο τι κανει ?
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Η Λάρα δεν κάνει διακρίσεις!
Ακόμα και τον George Clooney να συναντούσαμε θα ήταν μόνο ενόχληση στη βόλτα της... ](*,)
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
ghelly έχω ευχάριστο να διηγηθώ και χωρίς σοκολατόπιτα (την οποία δεν ξεχνάω όμως γκουχου γκουχου)


Μεσημεριανή βόλτα του Ρας. Με το που βγαίνουμε από την πολυκατοικία, μα μόλις, βλέπω νεαρή κυρία να προσπαθεί να μαζέψει το ατίθασο κοριτσάκι της περίπου τεσσάρων-πέντε χρόνων. Της λέει "έλα, σκύλος". Ετοιμάζομαι να "φορτώσω" γιατί φαντάζομαι την κλασσική συνέχεια του θα σε φάει κλπ κλπ. Προς έκπληξή μου η συνέχεια ήταν: έλα, πιάσε μου το χέρι, να πάμε να τον χαζέψουμε χωρίς να τον τρομάξουμε. (Κάγκελο εγώ!!! Κι ένα χαμόγελο ζωγραφίστηκε σε όλα τα πρόσωπα).


Στη συνέχεια της βόλτας, στο κοντινό παρκάκι που ο κύριος Ρας κάνει "άδειασμα" βλέπω νεαρό, να έρχεται από την αντίθετη κατεύθυνση, με αρσενικό ίδιας ιδιοσυγκρασίας με τον δικό μου. Κι όμως δεν μας πλησίασε, αλλά κάναμε και οι δυο μας αντιδιαμετρικά τόξα με ένα νεύμα συνεννοημένης συγκατάβασης. Προχωράω, προχωράω και σε κανένα εικοσάλεπτο συναντάω κύριο με σκύλο εκτός λουριού. Από μέσα μου ωχ, απ'έξω μου του βάζετε λουρί σας παρακαλώ. Ο κύριος απλώνει απλά το χέρι του και πιάνει το λουρί που ήταν ακουμπισμένο απλά στην πλάτη του σκυλιού. Μου ζήτησε και συγγνώμη! Και ο σκύλος να είναι κολλημένος στο πόδι του έτσι κι αλλιώς. Ο μόνος που έχω συναντήσει που θα είχε το δικαίωμα να μου πει "μη φοβάστε, δεν υπάρχει θέμα" κι όμως ζήτησε συγγνώμη!


Και τέλος, κι ενώ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω από το προηγούμενο ευχάριστο σοκ, φτάνω σε ένα στενό σημείο όπου ποιον συναντάω να έρχεται από απέναντι; Μα το νεαρό με το αρσενικό που είχαμε αποφύγει ο ένας τον άλλο στο παρκάκι. Σταματάμε κι οι δυο εκατέρωθεν της πύλης.
Εγώ: Τελικά δε γίνεται να αποφύγουμε τη διασταύρωση, ε;
Νεαρός: Χμμμ, ναι... Θέλεις να περιμένεις μισό λεπτό να πάω προς τα πάνω;
Ε: Δεν έχει νόημα, γιατί προς τα εκεί πάω. Απλά κρατήστε καλά τον δικό σας.
Ν: Ναι, αλλά μην μας πλησιάσετε γιατί ο δικός μου αρπάζεται.
Ε: Έτσι κι αλλιώς γιατί κι ο δικός μου το ίδιο.
Ν: Κι εντύπωση μου κάνει που ακόμα δεν άρχισε
Ε: Ο δικός μου δεν αρχίζει γιατί ξέρει τι τον περιμένει από εμένα αν αρχίσει πρώτος..
Ν:Ουφ, όλα καλά, καλό απόγευμα.
Ε: Επίσης!

Όλα αυτά σε μια βόλτα! ΚΑΙ χωρίς κανέναν ξινό στο ενδιάμεσο. Μου έφτιαξε την υπόλοιπη μέρα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ε όχι... σας εχει πειράξει η ανοιξη....

εμενα το μόνο θετικό ήταν οτι συναντησα τωρα στην απογευματινη 3 με σκυλιά και το πώς κινουμασταν στο χώρο ήταν λες και καναμε χορευτικό αποφυγης διασταύρωσης σκύλων!

Εχει σοκολατόπιτα ενόψει καλοκαιριας. Ψησου να παμε προς κέντρο με τα τετράποδα μεσα στο σ/κ
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Κοριτσάκι γύρω στα 10 : Δαγκώνουν οι σκύλοι?

Εγώ: (στραβοκοιτάζοντας τον Τζιμάκο "το νου σου ρεμάλι!" ) όχι χωρίς λόγο συνήθως

Κoριτσάκι: Να τον χαϊδέψω?

Εγώ: Όχι γιατί δεν σε ξέρει ...

Κοριτσάκι: .... (καχύποπτη ματιά)

Άντε να διαφημίσεις τους σκύλους με τον Τζιμάκο παρέα!
 
  • Like
Reactions: d-friend




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Ανθρωποδιώχτης ο Τζιμάκος!
Mα άμα δεις το ύφος του, τα σχιστά του μάτια και πως σε κοιτάζει θα καταλάβεις ότι δεν έχει το κλασσικό γλυκό σκυλίσιο βλέμμα! Παρά μόνο όταν κοιτάζει την οικογένεια του.
Όλους τους άλλους τους ατενίζει με απαξίωση γιατί απλώς καθυστερούν την βόλτα του! Κι έτσι δεν τον εμπιστεύομαι για χαδάκια από περιστατικούς, πόσο μάλλον από παιδάκια.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Όλα αυτά σε μια βόλτα! ΚΑΙ χωρίς κανέναν ξινό στο ενδιάμεσο. Μου έφτιαξε την υπόλοιπη μέρα.
Να σημειώσεις την ημέρα, να την θυμάσαι και να την γιορτάζεις κάθε χρόνο. Επετειακού τύπου :p

Άντε να διαφημίσεις τους σκύλους με τον Τζιμάκο παρέα!
Υπάρχουν και χειρότερα. Να 'χεις σκύλο, που είναι πραγματικά για διαφήμηση, για τη σχέση του με τους ανθρώπους [Δάφνη] και κολλητά της, τον Μάρκο. Ο απόλυτος διχασμός του περαστικού !
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Mα άμα δεις το ύφος του, τα σχιστά του μάτια και πως σε κοιτάζει θα καταλάβεις ότι δεν έχει το κλασσικό γλυκό σκυλίσιο βλέμμα! Παρά μόνο όταν κοιτάζει την οικογένεια του.
Όλους τους άλλους τους ατενίζει με απαξίωση γιατί απλώς καθυστερούν την βόλτα του! Κι έτσι δεν τον εμπιστεύομαι για χαδάκια από περιστατικούς, πόσο μάλλον από παιδάκια.
Καταλαβα, καλα κανεις εφοσον μπορει να αντιδρασει απροβλεπτα σε ξενους. Οταν εχεις χρονο να αφιερωσεις για επισημη γνωριμια κλπ με περαστικο αντιδρα το ιδιο;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Καταλαβα, καλα κανεις εφοσον μπορει να αντιδρασει απροβλεπτα σε ξενους. Οταν εχεις χρονο να αφιερωσεις για επισημη γνωριμια κλπ με περαστικο αντιδρα το ιδιο;
Aν είναι γυναίκα καλοδέχεται τα χάδια και χωρίς ιδιαίτερες γνωριμίες.
Αν είναι άντρας δεν αφήνει περιθώριο για γνωριμίες. Συνήθως τον γαυγίζει! :(
Εκτός από εξαιρετικές περιπτώσεις που δείχνει μεγάλη συμπάθεια! Μου τύχε κι αυτό όταν κυκλοφορούσε ακόμα με φίμωτρο και ένας κύριος τον πέθανε στα χάδια και μου έλεγε μάλιστα αυτός καλέ δαγκώνει, αχαχαχααα!!! Με πέρασε για τρελή δηλαδή...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.581
7.018
κυκλοφορούσε ακόμα με φίμωτρο... και μου έλεγε μάλιστα αυτός καλέ δαγκώνει, αχαχαχααα!!! Με πέρασε για τρελή δηλαδή...
Μη μασάς, επίτηδες το κανε ο Τζιμάκος, για να σε "ξεφτυλίσει" για το φίμωτρο!
 
  • Like
Reactions: d-friend


D

Deleted member 14614

Guest
Μάνα με καροτσάκι με μωρό και ένα παιδάκι γύρω στα 10. Μας βλέπει το παιδάκι και μου λέει "θα μπορούσα να χαιδέψω το σκυλάκι σας?". Του λέω φυσικά και με το που πάει να τον χαιδέψει στο κεφάλι, φωνάζει η μάνα: "Tι σου έχω πει? Πρώτα θα το αφήνεις να σε μυρίζει και μετά θα το χαιδέψεις! Και όχι στο κεφάλι! Μην το τρομάζεις το κακόμοιρο!". Πράγματι, ακολουθεί τις οδηγίες, του λέω δυο πράγματα κι εγώ και καθόμαστε πόση ώρα στο πεζοδρόμιο. :) Φυσικά, όπως μου είπαν, είχαν κι εκείνοι μια σκυλίτσα. Αφού φεύγουμε, μετά από λίγη ώρα έρχεται τρέχοντας το παιδάκι και μου λέει: "Θα μπορούσα να ξαναχαιδέψω το σκυλάκι σας?" Με έκανε το κωλόπαιδο (με την καλή έννοια) κομμάτια...
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Να σημειώσεις την ημέρα, να την θυμάσαι και να την γιορτάζεις κάθε χρόνο. Επετειακού τύπου :p
Trust me, I will!

Βλέπω όλο και πιο συχνά φρεσκαρισμένο το θέμα και πολύ μου αρέσει!
Και δεν θέλω να ξαναδιαβασω κακά σχόλια για το Τζιμάκο. Άκου εκεί ανθρωποδιώχτης. Αφού ο παππούλης τον χάϊδευε και τον αγκάλιαζε γελώντας. Και ναι θέλω να συνεχίσουν να μας κάνουν κομμάτια, ευχάριστα κομμάτια, όλο και περισσότερα καλόπαιδα.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Πριν λίγο στη βολτα, πετυχαμε μια μαμα με το μωρό 8 - 9 μηνων στα χερια να ανηφοριζουν, πιο πισω ο μπαμπάς. "Κοιτα το σκυλακι," να λεει η μαμα, και η μικρη να βγαζει φωνουλες. Σταθηκαμε για να μας θαυμασουν. Η μαμα πλησιασε τοσο πολυ τη μικρη που οι τριχες της μουσουδας γαργαλισαν τα δακτυλα της και εσκασε στα γελια!
Και ο μπαμπας, επισης χαλαρα, λεει, "νταξει, νταξει, με πεισατε! Θα παρουμε σκυλο!"
Τελειοι!
Μονο αφου ειχαν απομακρυνθεί με επιασε ενα αγχος ότι δεν τους ειπα να μαθουν το σωστο τροπο αποκτησης σκύλου! ! Φτου!​
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Όπως καθόμασταν με την μικρή στην Παραλία βλέπω την δικιά μου να κουνάει την ουρά ,δεν είχα πάρει χαμπάρι γιατί αγνάντευα..Και έρχονται 2 κοριτσάκια γύρω στα 12-14(?) με τους γονείς.Αρχίζουν τα κοριτσάκι στα χάδια την μικρή μου και η δικιά μου ανάσκελα το χαιρόταν..Οι γονείς τους κοιτούσαν τα κοριτσάκια χαμογελαστοί.Πόσο χαίρομαι όταν οι γονείς δεν δημιουργούν φόβους στα παιδιά τους..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη