ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟΥ


Status
Κλειδωμένο θέμα

GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Καλησπέρα,

Θα ζευγαρώσουμε τον Ρότζερ και ψάχνουμε θηλυκό γερμανικό ποιμενικό. Ο Ρότζερ είναι 3 χρονών, μακρύτριχος, με Pedigree και κρατάει από πολύ καλές γραμμές αίματος. Όποιος ενδιαφέρεται ας απαντήσει στο θέμα ή ας μου στείλει dm.

Ευχαριστώ

342911912_1695401414228263_2009266964616966770_n (2).jpg217946166_131766615760310_8665797868243493603_n.jpg
 




GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Πλάκα μας κάνεις έτσι;
Καιρό είχαμε!!! :ROFLMAO:
δεν κάνω πλάκα καθόλου!!!!!:LOL:
Ήξερα κάποιους που έχουν θηλυκά, αλλά χαθήκαμε. Όμως, έχω μιλήσει και με εκτροφεία που κάποια δεν έδειξαν ενδιαφέρον και όσα έδειξαν (λόγω των γραμμών αίματος που έχει ο Ρότζερ) με έχουν στο περίμενε ή ζητάνε τα μαλλιοκέφαλα τους!!!!
Γιατί να μην ρωτήσω και εδώ; Όποιος ενδιαφέρεται, αναμένω...;)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Το 'χω ρίξει στο ζεν τον τελευταίο καιρό, ας κάνω όμως ένα διαλειμματάκι και να ξαναγίνω ξινή.

Ο κάθε πικραμένος πάει και παίρνει ένα πεντιγκράτο και γίνεται ιερό τέρας της κυνολογίας.
Φίλε μου αν ο σκύλος σου ήταν τόσο γαμάτος, θα έκαναν ουρά για να ζευγαρώσουν μαζί του και δεν θα ψαχνόσουν με αγγελίες "ζητείται νύφη".

Ενσυναίσθηση μηδέν στο γιατί δεν έχει νόημα αυτή τη στιγμή και σε αυτή τη χώρα να ζευγαρώνει πια κανείς σκυλιά γμ το κόμον σενς μου.

Παιδιά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να βγάλει κανείς κανα φραγκάκι έξτρα, και ξεκούραστα από το λαπτοπάκι, και μαύρα και άσπρα και πολύχρωμα - ψαχτείτε λίγο.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εχει ήδη πάει πολύ μακριά αυτή η "συζήτηση"

- Δεν επιτρέπονται αγγελίες ζευγαρώματος και πώλησης σκύλων από ιδιώτες παρά μόνο από αναγνωρισμένους εκτροφείς (με μη κατοχυρωμένη επωνυμία F.C.I.) στην ανάλογη ενότητα.

Λένε οι κανονισμοί μας!
 
  • Like
Reactions: Orjo


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εχει ήδη πάει πολύ μακριά αυτή η "συζήτηση"

- Δεν επιτρέπονται αγγελίες ζευγαρώματος και πώλησης σκύλων από ιδιώτες παρά μόνο από αναγνωρισμένους εκτροφείς (με μη κατοχυρωμένη επωνυμία F.C.I.) στην ανάλογη ενότητα.

Λένε οι κανονισμοί μας!
Άσε μας λίγο να ξεσκάσουμε ντε!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Για να μην αναφέρουμε την νομοθεσία περί υποχρεωτικής στείρωσης ή αποστολής δείγματος dna.
Μην αρχίσετε τα "χαχαχα" γιατί ένας θα την πληρώσει προς παραδειγματισμό μια φορά, και άπαξ και ξεκινήσει να τρέχει το project και γλυκαθούν τα ταμία, βλέπω να τρέχουν.

Αλλά και πριν απ' όλα αυτά, εν έτει 2023 με τα εκατομύρια σκυλιά στους δρόμους, και τα στουμπωμένα σπίτια των εθελοντών, είναι απαγορευτικό να μιλάμε για γέννες. Ελεος δηλαδή. Να το αναπαράξεις για ποιό λόγο βρε @GSD92 ; Οτι τι; Τι το καταπληκτικό έχει, που οφείλει να μεταδώσει σε επόμενη γενιά; Που θα έρθει τώρα ο @Yorkaddict και δίκαια θα σου πει, αν νομίζεις ότι θα το μεταδώσει το καλό που βλέπεις εσύ, είσαι πολύ μακριά νυχτωμένος. Σε εκθέσεις έχει πάει; Τι κρίσεις έχει πάρει; Εργασία έχει κάνει; Ειναι υποχρεωτική για τα γερμανικά. Ιατρικές εξετάσεις; Βλέπω την αριστερή πατούσα του και δεν μου πολυαρέσει. Εντάξει, είναι ομορφούλης! Οπως μυριάδες άλλα!

Οπότε, τι συζητάμε;
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Συμβουλεύτηκες τον/την εκτροφέα του σκύλου σου και αν ναι, ποιά είναι η άποψή του/της;
Εχεις τρέξει τον σκύλο σε εκθέσεις μορφολογίας και εξετάσεις εργασίας;
Ποιός είναι ο λόγος που θέλεις να τον ζευγαρώσεις;

Όμως, έχω μιλήσει και με εκτροφεία που κάποια δεν έδειξαν ενδιαφέρον και όσα έδειξαν (λόγω των γραμμών αίματος που έχει ο Ρότζερ) με έχουν στο περίμενε ή ζητάνε τα μαλλιοκέφαλα τους!!!!
Τί εννοείς "ζητάνε τα μαλλιοκέφαλα τους";;;
Ζητάνε χρήματα για την επίβαση;
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
- Δεν επιτρέπονται αγγελίες ζευγαρώματος και πώλησης σκύλων από ιδιώτες παρά μόνο από αναγνωρισμένους εκτροφείς (με μη κατοχυρωμένη επωνυμία F.C.I.) στην ανάλογη ενότητα.

Ευχαριστώ πολύ!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα