Ζευγάρωμα pincher


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Panos33 said:
Οχι δε με προβληματισε γιατι αυτες ειναι η τιμες εκει, γιατι ενας μηνιεως μισθος ειναι 200-300 Ε,και να σου πω κατι επρεπε να πω οτι το πειρα 600 οπως κανουν ολοι για να πεις οτι ειναι καλο,ετσι πως μηλας εξω απο Ελλαδα δεν εχεις παει πουθενα,η τουλαχιστον καπου σε αντολικα μπλοκ,δεν μπορεις να εκφερεις τετοια γνωμη αν δε ζησεις εκει, να δεις πως παει εκει η ζωη.
Καλώς ή κακώς ζούμε στη κοινωνία της πληροφορίας. Η εποχή που δίνανε σκυλιά όσο - όσο για να τα γλυτώσουν απο τον πόλεμο έχει περάσει προ πολλού.

Οι σοβαροί εκτροφείς πουλάνε τα σκυλιά τους σε τιμές ευρώπης γιατί έχουν την ανάλογη ποιότητα και μπορούν να το κάνουν. Όταν ένα σκυλί απο τη Σερβία π.χ. θα καταλήξει στην Ισπανία ή στην Ιταλία σε εκτροφείο, αξίζει τα χρήματα του.

Άλλο το να έχεις ζήσει και άλλο το να ασχολείσαι.

Το αν θα πεις την αλήθεια ή ψέματα σε κάποιον τρίτο δεν χαρακτηρίζει αυτόν που το ακούει αλλά αυτόν που το λέει.

Την ατάκα "το πήρα πιο φτηνά, άρα είμαι πιο μάγκας απο σένα", την έχουμε ξανακούσει.

Τελοσπάντων, όσον αφορά την αρχική ερώτηση, θα μάθουν το ένα το άλλο όπως σωστά σου ανέφεραν και οι υπόλοιποι.
 










ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
τι να κάνω ο έρμος

με έπρηξε η Rottie ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ (το κόψιμο των αφτιών) και βρήκα πίντσερ που σηκώνοντε τα αυτιά φυσικά

αμ πως
 




nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
τι εγινε παιδια..παλι τελευταιος μπηκα?

να κατι τετοια θεματα..γινονται στικι.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
oscar said:
τι εγινε παιδια..παλι τελευταιος μπηκα?

.
εσενα τωρα που σε πετυχα,ελα εδω και κατσε εξηγησε μου τι σημαινει "ειμαι εξαγωνακι" καποιου :lol: να ξερω και τι ειμαι δηλαδη..ε? :roll:
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
τελικα ειμαστε πολυ ανοητοι που πληρωσαμε 1 σκασμο ευρωπουλα για να παρουμε ποιοτικα σκυλια ενω με 100 ευρουλινια θα ειχαμε τα καλυτερα......
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Νιώθω πολύ κορόιδο. Ας είναι καλά το παιδί που μας άνοιξε τα μάτια. :shock:
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
pharaoh hound :-k :-k :-k :-k :?: :?: :?: :?:

όχι δεν είναι τέτοιο [-X [-X [-X [-X

τα pharaoh μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και υπό άλλες συνθήκες θα το σκεφτόμουν ΠΟΛΥ σοβαρά να έπαιρνα ένα
 


Panos33

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2006
41
0
Aυτο το σκυλι,το pharaoh hound που λετε ειναι στα ιδια κιλα και υψος με πιντσ,δειξτε το μια φωτο ολοκληρο οχι αγκαλια,
Οριστε ο πατερας του σκυλιου μου πρωταθλητης Σερβιας,εκτος αν και αυτος δεν ειναι πιντσ,κατα τα λεγομενα σας



και δεν ειπα σε κανενα οτι ειναι μαλακας,απλος λογο του επαγγελματος μου,και αυτο το αναφερω γιατι ακουστηκε οτι δεν δινουν σκυλι στον καθε τυχεο, εχω εναν γνωστο που δεινει και στην Ελλαδα σκυλια χοντρικη,αυτο για σενα κυριε Μακη που τα ξες ολα,και πειρα αυτη την τιμη,δεν εθιξα κανενα σας
και νομιζω οτι και ο καθενας απο σας αν μπορουμε να παρει σκυλι σε τετοια τιμη θα επερνε,και επισεις δεν ειπα οτι σκυλι μου ειναι το καλυτερο.

Απλος ξερετε κατι,αυτο το στειρωσετο και στειρωσε το,που προβαλετε συνεχεια ειναι για να στειρωνουν ολοι τα σκυλια τους,να τους περνατε αυτο το μηνυμα οτι ολα στη γεννα ειναι τοσο τραγικα και δυσκολα,[υπαρχει πιο ωραιο πραγμα στη φυση απο τη γενηση,Θειο Δωρο], και να ειναι μονο κατι
ξυπνιοι που θα κανουν αναπαραγωγη και να κανουν οτι θελουν.
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Panos33 said:
Απλος ξερετε κατι,αυτο το στειρωσετο και στειρωσε το,που προβαλετε συνεχεια ειναι για να στειρωνουν ολοι τα σκυλια τους,να τους περνατε αυτο το μηνυμα οτι ολα στη γεννα ειναι τοσο τραγικα και δυσκολα,[υπαρχει πιο ωραιο πραγμα στη φυση απο τη γενηση,Θειο Δωρο], και να ειναι μονο κατι
ξυπνιοι που θα κανουν αναπαραγωγη και να κανουν οτι θελουν.
:dohh: :dohh: :dohh:

εχεις κανεις πολλες γεννες να υποθεσω και εχεις ζησει και εσυ το θειο δωρο ?

βασικα αυτο που προσπαθουμε ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΓΜΕΝΟ ΙΑΤΡΙΚΑ,ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΣΚΥΛΟ! ΑΔΕΣΠΩΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ (για ρωτα και αυτους που ασχολουντε με την διασωση)! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΚΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ ! καλη εκτροφη μπορει να κανει ο καθενας ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΣΚΥΛΟ, ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Panos33 said:
αυτο για σενα κυριε Μακη που τα ξες ολα,.
μοκο κυριε μακη!ακομη εδω εισαι κυριε μακη? :lol:πονας κυριε μακη?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Panos33, λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά το σκυλί σου δεν είναι pincher. Είναι ημιαιμο. Εάν το ζευγαρώσεις, κακώς θα το ζευγαρώσεις διότι το αποτέλεσμα θα άλλη μια φουρνιά ημιαιμων σκύλων.
Τα περί «θειου δώρου» πέσ’ τα σε αυτούς που μαζεύουν τα δυστυχισμένα, ψωριασμένα, πεινασμένα, βασανισμένα ζώα από τους δρόμους, τα οποία εσύ και οι όμοιοι σου δημιουργήσατε.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Εμείς έχουμε πολλούς γνωστούς που φέρνουν σκυλιά χοντρική .... :wink: :lol: :lol:

Ο πατέρας του κουταβιού σου ζευγαρώνει με σκύλες που είναι όλη τους την ζωή σε κλουβί για κουνέλια, τρώνε κόπρανα και άλλα pincherάκια και πεθαίνουν στα 5 τους έχοντας κάνει 6-7 γέννες ...

Εσύ είσαι ανίατη περίπτωση, αλλά οι υπόλοιποι που διαβάζετε, μην στερήσετε από τα παιδιά σας το θαύμα της γέννησης ... το θείο δώρο αυτό είναι εμπειρια ζωής ...



Εχω και άλλη μία που το κουτάβι είναι τελειως κιμάς, αλλά την αφήνω για όταν ακουστεί μεγαλύτερη κοτσάνα ... sorry αλλά δεν άντεξα ...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Θεϊκή απόλαυση το «θειο δώρο» αγαπητέ Panos33, όπως διαπίστωσες...

Παρεμπιπτόντως εσύ είπες

Panos33 said:
Αυτον που εχω ουτε του κοψαμε τα αυτια ουτε χαρτια στα αυτια ουτε τιποτα,σε ηλικια 2 μηνων τα ειχε σηκωσει,ειναι στο αιμα του σκυλου,αυτη τη βλεπω λιγο πιο χαλια στο θεμα αυτο,τον αλλο τον ειχαμε παρει παλη απο Σερβια απο μια φιρμα τραγουδιστρια,και προφανος τα σκυλια τις τα ειχε ακριβοπληρωμενα,και ηταν πολυ καλα,αυτο μου το φερανε ουτε ξερω τους γονεις του δεν τους ειδα,δε ειχα το χρονο να ανεβω να τους δω.
Αυτός ο σκύλος που υποτίθεται ότι είναι πρωταθλητής Σερβίας, είναι ο πατέρας του σκύλου σου που δεν ξέρεις και ποτέ δεν είδες?
:? :? :?

Ουδέν σχόλιο…