Ζητείται αγορά κλουβί CRATE


panaotis1979

New Member
16 Οκτωβρίου 2009
1
0
Γεια σας παιδια.Ενδιαφερομαι ν αγορασω ενα κλουβι CRATE για το lab που εχω.Αν κανεις πουλαει ή ξερει καποιον αλλον να πουλαει ας μ ενημερωσει.ευχαριστω
 




Malamatenia

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2007
199
0
Θελω κι εγω ένα για αγορά..
Μήπως ξερει κανεις που μπορώ να βρω?
Στα πετ σοπς πουλάνε κανονικά?
Thanks!
 
















st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εξαρταται το Crate!

Αν ειναι για μεγαλοσωμες φυλες που εχω προσωπικη εμπειρια (Γερμανικοι Ποιμενικοι) τοτε αυτα εχουν γυρω στα 110-120ευρω!Αντιθετα απο το Ebay πορεις να βρεις και με 80ευρω!

Εγω πηρα το 42αρι απο ebay στα 78 ευρω μαζι με τα εξοδα + δωρο κουβερτα φλις και 5 βουρτσες για τις τριχες...

Οριστε και τα μεγεθη των Crate!
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μια απορία....
Στο 42άρι, αναφέρει σκυλιά από μεσαίου μεγέθους μέχρι γίγαντες....
Πως γίνεται να είναι το ίδιο;
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Βασικα Φοιβο οντως,λεει οτι να ναι!

Το καλυτερο ειναι να αγορασεις βλεποντας τις διαστασεις και οχι για τι σκυλο λεει οτι ειναι το crate!

Καλο θα ηταν δηλαδη να δωσουν σημασια στις διαστασεις και μονο οταν θα φτασει ο σκυλος στην ενηλικιωση του και βασει αυτου να το αγορασουνε...
 




theofilos

Active Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
36
0
Στελιο μηπως μπορεις να μου δωσεις με ΠΜ ενα link στο ebay απο εκει που αγορασες το crate? Η τιμη ειναι πολυ καλη. 78 ευρω ειπες ολα μαζι πακετΟ? :eek:
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
stelios, από τον ίδιο πήραμε :D:D:D

Ελπίζω να πήρες το xxl γιατί με το xl σε λίγο καιρό θα είναι λίγο στενάχωρα ο σκύλος σου
Βρε εγω θα επαιρνα το ΧXXL(48"), αλλα δεν μου χωρουσε για 5 ποντους εκει που ηθελα να το βαλω και ετσι πηρα το XXL(42")!:D
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Στελιο μηπως μπορεις να μου δωσεις με ΠΜ ενα link στο ebay απο εκει που αγορασες το crate? Η τιμη ειναι πολυ καλη. 78 ευρω ειπες ολα μαζι πακετΟ? :eek:
Εκανα λαθος στην τιμη...το πηρα 87 ευρω και οχι 78 ευρω!Αλλα και παλι ειναι πολυ πιο φθηνο!

Το δικο μου crate ηρθε πριν 4-5 μερες,εκανε καμια βδομαδα να ερθει!Το crate μου το πηρα απο το Αγγλικο eBay και συγκεκριμενα απο τον χρηστη Pet-Bliss!!!Ειναι το 42αρι μεγεθος και το πηρα μαζι με τα μεταφορικα στα 87 ευρω!!!Ο χρηστης ηταν πολυ ενταξει με την αποστολη,το απεσταλει κατευθειαν και αμεσως μου εδωσε τον αριθμο φορτωτικης για να μπαινω στο site της μεταφορικης και να βλεπω που ειναι ανα πασα στιγμη το πακετο μου!Η μεταφορικη εταιρια με την οποια ερχονται Ελλαδα ειναι η αγγλικη ParcelForce και τα παραλαμβανει η ACS η οποια στο φερνει και στην πορτα σου!

Αν θελεις να ψαξεις τωρα για μεγεθος μπορεις να μπεις στο αγγλικο ebay και να αναζητησεις με την λεξη "dog crate" θα σου βγαλει πολλα crate πολλων χρηστων!Εγω τωρα που αναζητησα βρηκα αυτουνου που το πηρα...αυτο ας πουμε ειναι ενα crate του!

Για οτι αλλο θελησεις πες μου!

Γενικα να ξερεις οτι οι Αγγλοι ειναι πολυ καλοι και σωστοι επαγγελματιες...

Y.Γ.1: ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΑΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ

Υ.Γ.2: Να κοιταξεις το μεγεθος που θελεις και να δεις αν ειναι "But It Now"!Τσακ μπαμ να γινει η δουλεια σου!

Υ.Γ.3: Οταν θα σου δωσει ο αποστολεας μεσω mail το αριθμο φορτωτικης της ParcelForce εσυ θα μπαινεις μεσα στην ιστοσελιδα της εταιιριας και θα γραφεις το αριθμο φορτωτικης!Ετσι θα μπορεις να βλεπεις που ειναι το πακετο ανα πασα στιγμη οπως ειπα πιο πανω!Το πακετο θα ταξιδευψει απο Αγγλια-Γερμανια-Ιταλια και θα καταληξει Ελλαδα!Προσοχη!Μολις θα δεις "Arrived in Greece" θα παρεις κατευθειαν την ACS τηλεφωνο στα κεντρικα κατω στην Αθηνα και θα τους πεις οτι περιμενεις πακετο απο το εξωτερικο,επισης θα τους πεις οτι ερχεται με την ParcelForce και θα τους πεις το αριθμο φορτωτικης που σου εδωσε ο αποστολεας!Αυτοι θα σου βγαλουν καινουργιο δικο τους αριθμο φορτωτικης τον οποιο θα σημειωσεις και επειτα θα παρεις τηλεφωνο το κοντινοτερο στην περιοχη σου καταστημα ACS και θα τους πεις το αριθμο που σου εδωσαν απο τα κεντρικα!Ετσι θα καταληξει σπιτι σου!

Τελος μπορουν να σουν πουν την γνωμη τους τα μελη Ricos, kkranis και killah οι οποιοι πηραν και αυτοι απο αυτον Crate!
 
Last edited:




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
να παραγγείλω το 42άρι ή το 48άρι για το σκύλο μου;
DSCN4113.jpg

αριστερά το ντόγκο είναι θυληκό 9 μηνών και δεξιά ενήλικο αρσενικό τερβίρεν, ο δικός μου στη μέση, είναι περίπου 1μιση μήνα πριν, έχει μεγαλώσει λίγο αλλά κοντεύει 8 μηνών δεν πιστεύω να πάρει και πάρα πολύ ακόμα

Επίσης όλα τα crate που βρίσκω είναι κάτω απο £40 και υποθέτω οτι δε θα είναι πολυ καλά, αν μπορεί να προτείνει κάποιος με λινκ θα με βοηθήσει πολύ:)
Κάτι τελευταίο, αν είναι αρκετό για το σκυλί το 42άρι το προτιμώ γιατι δεν έχω πολυ χώρο εκεί που θέλω να το βάλω, αν πάλι είναι μικρο θα πάρω το μεγαλύτερο και κάπως θα το βολέψω
πρωτομαγιά
DSCN4219 - Copy.jpg


ευχαριστώ:)
 
Last edited: