Η Νάλα μας ή αλλιώς ο σκύλος κλόουν


Kate_Nala

Member
14 Δεκεμβρίου 2013
18
0
Να σας συστηθούμε λοιπόν :) Με λένε Κατερίνα και έχω την Ναλα η οποία είναι 14 μηνών μποξερίνα !

Μου χάρισαν την Ναλα πριν καιρό ! Η μητέρα μου είχε τρομερό φόβο με τα σκυλιά και δεν πλησίαζε κανένα άλλαζε πεζοδρόμιο που λέμε .. τις πρώτες μέρες που ήταν η Νάλα σπιτι είμασταν σαν στρατόπεδο δεξια του συρματοπλέγματος η μαμα αριστερά η Ναλα .. ο τρόπος και ο χαρακτήρας της όμως με τον καιρό δεν άφησαν αδιάφορη την μητέρα μου και να μην τα πολυλογώ έχει ξετρελαθεί με την Ναλα ! Παίζει μαζί της όλη την ώρα την χαιδεύει βλέπουν μαζί ακομα και τηλεόραση !!!

Η Νάλα είναι τρομερά χαδιάρα ,ναζιάρα και παιχνιδιάρα αλλα ταυτόχρονα τσαμπουκάς και νευρική όταν δεν θέλει κάποιον ! Λατρεύει της κάλτσες και το μπάνιο και δεν μπορεί να κοιμηθεί αν δεν έχει την κουβέρτα της η κάποιο χαλί
Είναι το μικρότερο μέλος της οικογένειας και η αδυναμία μας !

1468799_10202613233675826_138472687_n - Αντιγραφή.jpg 1441551_10202512042586112_523007035_n.jpg 1479275_10202727373049239_522418085_n.jpg
 










ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
ωραια η ναλα,ωραιο και καθαρο και το σπιτι.. σαν εκεινες τις διαφημησεις με ιχνος σκονης !
ο μιστερ προπερ πρεπει να ειναι κολλητος η ο ακουαφορτε :tox:
 


Kate_Nala

Member
14 Δεκεμβρίου 2013
18
0
ωραια η ναλα,ωραιο και καθαρο και το σπιτι.. σαν εκεινες τις διαφημησεις με ιχνος σκονης !
ο μιστερ προπερ πρεπει να ειναι κολλητος η ο ακουαφορτε :tox:
Χαχαχα οφείλω να της το παραδεχτώ αυτό είναι μια πεντακάθαρη δεσποινίδα!
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Κούκλα η Νάλα και της ταιριάζει και το όνομα!!Όμορφα σκυλοχρόνια ευχομαι να περάσετε:)
 






D

Deleted member 14614

Guest
Αρχοντική η Νάλα! Πολύ όμορφη φάτσα, να την χαίρεσαι!:)
Αυτό με τις μανάδες που μεταμορφώνονται πρέπει να μελετηθεί επιστημονικά, χρειάζεται εξήγηση...:p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να το χαίρεσαι το κορίτσι σας. Οι μαμάδες δεν μπορούν να αντισταθούν συνήθως!
 


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
Καλως ηρθες. Να χαιρεσαι την κουκλα σου. Τι ηλικια εχει? Ναλα λενε και τη δικια μου λαμπραντορινααααααααα. Οταν την πρωτοειδα αποφασισα αμεσως οτι το ονομα της παει γαντι.Να ξες με αυτο το ονομα δειχνουμε την ηλικια μας. Οταν με ρωτανε τα παιδακια πως τη λενε και λεω "Ναλα" και δεν ξερουν απο που βγαινει το ονομα καταλαβαινω ποσο μεγαλωσα...χαχα. Καλα πως μεγαλωνουν αυτα τα παιδια χωρις lion king?

Καλα και η μανα μου μια απο τα ιδια. Οταν την πηγα σπιτι κουταβι 2 μηνων φωναζε τι τεραστιο σκυλι ειναι αυτο. Θυμαμαι εφυγα τα Χριστουγεννα απο το σπιτι και πηγα στην πολη που σπουδαζω γιατι η μανα μου φοβοταν το σκυλο. Το πασχα μου ειπε να παω σπιτι με το σκυλο και τοτε για πρωτη φορα στη ζωη της χαιδεψε σκυλο. Εκανε 2 χρονια να την ταισει απο το χερι της. Βεβαια η Ναλα ολο αυτο το διαστημα προσπαθουσε να την κερδισει. Ηταν αλλο σκυλι με εμας και αλλο με τη μανα μου. Πλεον δεν πηγαινει για υπνο αν δεν πει καληνυχτα στο σκυλο και καθε βραδυ της καθαριζει μηλα. Αν ζητησω βεβαια εγω μηλο απο τη μανα μου μου λεει να καθαρισω μονος μου.
 
Last edited:


Kate_Nala

Member
14 Δεκεμβρίου 2013
18
0
Είναι 14 μηνων λιονταράκι ! Χαχαχα τελικά όλες οι μανάδες ίδιες είναι ! Αν και στην μητερα μου παλιά είχαμε φέρει κι'αλλα σκυλάκια όσα χρόνια και αν ήταν μαζι μας δεν μπορούσε με την Νάλα το πιστεύω ότι έγινε θαύμα !