Η απιστευτη μεταμορφωση του Obie


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ο obie ενα σκυλακι που ηταν κατι παραπανω απο παχυσαρκο, πλεον ζει μια φυσιολογικη ζωη χαρη στη νεα του ιδιοκτητρια. Οι φωτογραφιες που δειχνουν το σκυλο στην προηγουμενη κατασταση, ειναι πραγματικα σοκαριστικες!!
Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο, και το θεωρω κακοποιηση.

Εδω το αρθρο και φωτο http://www.gazzetta.gr/plus/article/549772/i-metamorfosi-toy-tetrapodoy-obie-pics


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εδώ κολλάει ότι ο δρόμος προς την κόλαση είναι στρωμένος με καλές προθέσεις που υποθέτω θεωρούςαν ότι είχαν οι ηλικιωμένοι ιδιοκτήτες του σκυλάκου!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ειχα δει ενα αντιστοιχο περιστατικό με ηλικιωμένους βρετανούς και το basset hound τους.... υπερβαρο του κερατα και τους το πηραν λογω κακοποιησης, ετσι που το ειχαν κανει.
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν είσαι τόσο βλήμα στο μυαλό και μπουκώνεις τον σκύλο με φαγητό αυτά τα αποτελέσματα έχεις!

Απορώ μέσα στο κεφάλι αυτών των ανθρώπων τι υπάρχει...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αν είσαι τόσο βλήμα στο μυαλό και μπουκώνεις τον σκύλο με φαγητό αυτά τα αποτελέσματα έχεις!

Απορώ μέσα στο κεφάλι αυτών των ανθρώπων τι υπάρχει...
Δυστυχώς Στέλιο οι ηλικιωμένοι συνήθως δεν έχουν συναίσθηση του πόσο κακό κάνουν μπουκώνοντας τα σκυλιά. Κάθε μέρα δίνω μάχες με την μητέρα μου για αυτό το θέμα. Και αν μιλάμε για σκύλο που τρέχει κανένα εξάωρο την ημέρα η ποσότητα της τροφής δεν τον επηρεάζει αρνητικά γιατί τα καίει. Αλλά για έναν μέσο σκύλο που πάει κανένα δίωρο βόλτες την ημέρα αυτό είναι καταστροφικό αλλά άντε να βγάλεις άκρη...
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Οκ να δεχθώ ότι δεν έχουν συναίσθηση. Δεν τους δημιουργείται η συναίσθηση όταν ο σκύλος αρχίζει και φουσκώνει σα μπαλόνι?
Στραβά δεν έχουν να τ'ανοίξουν που βλέπουν τον σκύλο να αυξάνει σε διάμετρο τον όγκο του?

Ξέρω ρητορικές ερωτήσεις είναι αυτές που κάνω, αλλά με βοηθάει στο να κατανοήσω το πόσο επικίνδυνοι άνθρωποι υπάρχουν σε όλα τα επίπεδα...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μην ξεχνάμε οτι γενικά οι μεγάλης ηλικιας εχουν μια τάση "ειμαι ευτυχισμένος οσο τρως..."
Το ζώ με τη θεία μου και εμενα, το ζω με τη Σελιν(αλλά πεφτουν καντηλια- και ευτυχως/δυστυχώς η σελ δεν παιρνει γραμμάριο)

Οποτε δεν ειναι θεμα μυαλού, αλλά μαλλον νοοτροπιας λογω βιωμάτων
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ξέρω ρητορικές ερωτήσεις είναι αυτές που κάνω, αλλά με βοηθάει στο να κατανοήσω το πόσο επικίνδυνοι άνθρωποι υπάρχουν σε όλα τα επίπεδα...
Ακριβώς αυτό. Δεν καταλαβαίνουν πόσο επικίνδυνοι γίνονται για τα ζώα που υποτίθεται ότι αγαπάνε. Άσε έχω πικρή πείρα από ξεροκεφαλιά τέτοιου είδους, να φανταστείς ότι τις ώρες του φαγητού ακόμα και να μην τρώω εγώ κάθομαι μπάστακας για να κάνω τον αστυφύλακα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μην ξεχνάμε οτι γενικά οι μεγάλης ηλικιας εχουν μια τάση "ειμαι ευτυχισμένος οσο τρως..."
Το ζώ με τη θεία μου και εμενα, το ζω με τη Σελιν(αλλά πεφτουν καντηλια- και ευτυχως/δυστυχώς η σελ δεν παιρνει γραμμάριο)

Οποτε δεν ειναι θεμα μυαλού, αλλά μαλλον νοοτροπιας λογω βιωμάτων
Συμφωνώ ghelly. Γιατί έχω αναμνήσεις από την παιδική μου ηλικία με μαμά και γιαγιά να μπουκώνουν τον πρώτο μου σκύλο και μπαμπά να της κάνει δίαιτα με λαχανικά και κυμά..οπότε ναι είναι θέμα νοοτροπίας βασικά.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Συμφωνώ ghelly. Γιατί έχω αναμνήσεις από την παιδική μου ηλικία με μαμά και γιαγιά να μπουκώνουν τον πρώτο μου σκύλο και μπαμπά να της κάνει δίαιτα με λαχανικά και κυμά..οπότε ναι είναι θέμα νοοτροπίας βασικά.
Με εμένα παντως δεν εχω ιδιαίτερο θέμα μπουκώματος! Αρκει να μου παιρνουν το σωστο οικογενειακό παγωτο!
Αλλά για τη Σελιν ναι.... σκοτώνομαι. Η μάνα μου πρώτα κοβει κομματάκια ψιλα ψιλά (γιατι ειναι μικρουλα και δεν μπορει να μασησει... το βρεφος) και μετά τρώει η ιδια... Στο μεταξύ ό,τι κομματάκια κόβει, τα παιρνω ενα ενα και τα τρώω εγω και με βρίζει!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Με εμένα παντως δεν εχω ιδιαίτερο θέμα μπουκώματος! Αρκει να μου παιρνουν το σωστο οικογενειακό παγωτο!
Αλλά για τη Σελιν ναι.... σκοτώνομαι.!
Ακριβώς τα ίδια κι εδώ.. :p