Η πατρινιά μας


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Το πρωι γυρνώντας απο μια δουλειά, στην πλ. Γεωργιου αναμεσα στα σιντριβάνια βλέπω τέζα ενα σκυλι που δεν αντιδρουσε σε τίποτα. Ωσπου να πάω εχουν παει 2 υπο επηρεια και κατι γριες που από μακρυά -και με το πόδι ο ένας- προσπαθουσαν να δουν το σκυλι. Παω, το ψαχουλευω, το χαιδευω, τίιιιιποτα.... πληγη μηδεν, πόνος κανενας, καθαρή η κυρία... Απλά λιαζόταν και της χαλασαμε το χουζουρι. Ακολουθησε νερό και φαι και αφού ηρθε η προεδρος του Αχαϊκου Συλλόγου για τη Μεριμνα των Ζώων (σε 10 λεπτά από το τηλ μου) την φορτωσαμε για κτηνιατρο. Μια χαρά αποπαρασιτώθηκε και πλέον φιλοξενείται ωσπου να της κλεισει το μάτι η Τύχη και να βρει μια πραγματικη οικογενεια. Απιστευτα καλοβολη και προσαρμοστική, παιχνιδιάρα και χαδιάρα! Μεγαλόσωμη και επικινδυνα όμορφη!!!

1486919_10151737953842854_40006249_n.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?...0957012853&type=1&theater&notif_t=photo_reply


χωρις υπερβολη, ειχα κατσει στα μαρμαρα της πλατείας παρατώντας τσάντα κλπ και επαιζα μαζι της. Πολύ χαρούμενο πλασμα μόλις συνηθισε το μπουγιο που ειχε μαζευτεί και την κοιτουσε!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Τσιπάκι γιοκ ε;

Και τώρα τι; Ψάχνεις να δεις αν την έχει χάσει κάποιος;
Δεν είναι προς υιοθεσία ακόμη;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τσιπάκι γιοκ ε;

Και τώρα τι; Ψάχνεις να δεις αν την έχει χάσει κάποιος;
Δεν είναι προς υιοθεσία ακόμη;
με κάνεις και γελάω... τσιπάκι??? μάθαμε οτι περιφερόταν στο μόλο της Πατρας 2 μέρες και μετά ανηφορισε. Για υιοθεσία προοριζεται. Θα εμβολιαστεί, θα κάνει αιματολογικές και βουρ για σπιτι! Απλά μια στο εκατομμύριο να χάθηκε από κάπου...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
ρασοαυτάκια βλέπω :D
με το καλό το κορίτσι
Ορκιζόμαστε ότι δεν είναι κόρη μας παρ'όλα τα σωστά χαρακτηριστικά της ρασοφυλής (ομορφιά, αυτιά, λαιμαργία, χουζούρι και παιχνίδι)!

Ένα καλό σπίτι για την καστανόξανθη μορφονιά!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ορκιζόμαστε ότι δεν είναι κόρη μας παρ'όλα τα σωστά χαρακτηριστικά της ρασοφυλής (ομορφιά, αυτιά, λαιμαργία, χουζούρι και παιχνίδι)!

Ένα καλό σπίτι για την καστανόξανθη μορφονιά!
ασε μη μου θυμίζεις το χουζούρι γιατι την εβλεπα, σαν πεθαμενο ήταν.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
το κοριτσάκι "μου", που βρεθηκε να λιάζεται σαν να μην υπάρχει αύριο στο κέντρο της πλατείας, που μεγάλωσε και ξεθάρρεψε, αύριο ταξιδεύει προς την οικογενεια της. Δεν εκτιμηθηκε η ομορφιά της στην Πατρα οποτε την κέρδισαν τα ξένα!:rolleyes:

Καλό δρόμο να εχει και να ζήσει μια υπεροχη ζωή, όπως πραγματικά της αξίζει!
(επιφυλάσσομαι για τις τελευταίες φωτογραφίες ωστε να κλειδώσει το θέμα της)
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
και ειναι τόσο ομορφο εξωτερικά και εσωτερικά αυτό το πλάσμα...μισοσηκωμενα αυτιά και μια ουρα να σε μαστιγώνει ασταμάτητα!
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μπράβο γκέλλυ, γλύτωσε το κορίτσι ποιός ξέρει τι!!!!
Καλή ζωή να έχει στα ξένα !!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Παιδιά δεν πάνε σε εμένα τα μπράβο!!! Εγώ απλά τη βρήκα.
Η Αναστασία από τον Αχαΐκό Σύλλογο για τη Μεριμνα των Ζώων, την έσωσε τη μικρή! Και μόλις μαζευτεί από το αεροδρόμιο θα την κυνηγήσω για τις χτεσινες μας φωτογραφιες!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Παιδιά δεν πάνε σε εμένα τα μπράβο!!! Εγώ απλά τη βρήκα.
Η Αναστασία από τον Αχαΐκό Σύλλογο για τη Μεριμνα των Ζώων, την έσωσε τη μικρή! Και μόλις μαζευτεί από το αεροδρόμιο θα την κυνηγήσω για τις χτεσινες μας φωτογραφιες!
Κι όμως έθεσες σε κίνηση τον μηχανισμό διάσωσης :p
Αυτό είναι το ήμιση του παντός!!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Κι όμως έθεσες σε κίνηση τον μηχανισμό διάσωσης :p
Αυτό είναι το ήμιση του παντός!!!
Αυτο που με "σκοτώνει" ειναι που δεν μπορώ να φιλοξενήσω. Οποτε προσπαθώ να βοηθάω όπως μπορώ στα εξοδα, νομικά κλπ.
Την Αναστασία με το που την πηρα τηλ εκεινη την μερα, την επιασε κωλοπιλάλα και σε μισή ωρα ήρθε και την πηραμε τη μικρη. Την φιλοξένησε μαζι με ενα σωρό αλλα που εχει (και ενα κόκκινο -οχι καφε- ντομπ που εχει βρεθεί). Ενιωθα άσχημα γιατι ενώ ηξερα ότι είναι ηδη φορτωμένη, της φορτωσα και αλλο. Και ειδικά κάποια που ειναι περιεργες περιπτώσεις -οπως μια γιαγιά με ανοια που τα αλλα σκυλιά την φοβουνται. Αλλά ειναι η μόνη που θα είχα εμπιστοσύνη να πάρω τηλ και να ξερω ότι θα φροντίζει τη μικρή.
 






swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
το νιντζα δεν μας συνοδευσε χτες στον αποχαιρετισμό γιατι διαφορετικά θα στελναμε την Σούζη/Ξανθουλα/Πατρινια σε λωρίδες με τις διαχυτικότητες...
πάλι καλά :lol: