Η Hills άλλα γράφει και άλλο κάνει


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Παρατήρησα οτι με την αλλαγή τροφής στον Ρούλη έχει αρχίσει να ξύνεται ενω με την κλινικη τροφη της Hills που έτρωγε δεν είχαμε τετοιο θέμα,επικοινώνησα λοιπόν με την εταιρεία και τους ρώτησα αν μπορώ εφόσον δώ οτι φταίει η τροφή να την επιστρέψω,αυτό τουλάχιστον λέει το σάιτ τους

Το σαιτ λέει
Αν είστε ανικανοποίητοι για οποιοδήποτε λόγο, επιστρέψτε πίσω, στο σημείο που αγοράσατε, τη μη χρησιμοποιημένη ποσότητα και ζητήστε να σας την αντικαταστήσουν με μία νέα ολόκληρη συσκευασία ή απλά ζητήστε πίσω τα χρήματά σας

Η απάντηση τους ηταν οτι δεν δέχονται επιστροφή τροφής ποτέ εκτός αν δεν είναι κανονική,τι θέλει να πει ο ποιητής δεν κατάλαβα,το γεγονός είναι οτι υπάρχει εξαπάτηση και παραπλάνηση των ζωώφιλων που θεωρούν μια εξτρα εγγύηση την αναφορα αυτή της εταιρείας που εισάγει την τροφή κατι που πρέπει να το ξέρουν οτι δεν συμβαίνει,κλασική Ελληνική αντιπροσωπεία.
Φυσικά τους ανέφερα στην σελίδα τους στο facebook οτι αισθάνομαι ήλίθιος με την απάντηση τους στο ερώτημα μου γιατί δεν έχει σχέση με οσα λενε στο σαίτ τους.
Η απάντηση τους:


Καλησπέρα,

Από ότι φαίνεται, το ζωάκι σας είχε συνηθίσει την συγκεκριμένη κλινική ξηρή τροφή, Hills digestive care με αυγο και ρυζι. Επομένως, συστήνουμε να συνεχίσετε την ίδια εφ'όρου ζωής.

Σχετικά με τις επιστροφές τροφών, αυτό γίνεται όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την τροφή. Αν είναι κανονική, δεν γίνονται αλλαγές.



Με εκτίμηση


Yiannis Papakonstantis, DVM, MRCVS
Veterinary Affairs Manager


Εχω προσωπικά ξοδέψει εκατοντάδες ευρώ σε προιόντα τους,ουτε θα φτωχύνω αν δεν επιστρέψω την τροφή...αν χρειαστει να συμβεί αυτό γιατί πρεπει πρώτα να σιγουρευτώ οτι φταίει η τροφή

Αλλα εδώ μιλάμε για κοροιδια απο μέρους τους έναντι σε όσους αγοράζουν τις τροφές τουςΣτιγμιότυπο οθόνης (50).png
 
  • Wow
Reactions: Mava


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
376
252
dog-place.blogspot.com
πρωτα απ ολα, γιατι αγοραζεις τα σκουπιδια τους? υπαρχουν παρα πολλες αλλες τροφες πολυ καλυτερης ποιοτητας σε χαμηλοτερη τιμη. επισης, μια καταγγελια για παραπλανητικη διαφημιση θα ταν ωραια, δες εδω Παραπλανητικές διαφημίσεις | ekpizo. οταν εχει καποιο προβλημα η τροφη, η επιστροφη ειναι υποχρεωτικη και δεν θα πρεπε να το προβαλλουν ως εγγυηση ικανοποιησης...απατεωνιες...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
πρωτα απ ολα, γιατι αγοραζεις τα σκουπιδια τους? υπαρχουν παρα πολλες αλλες τροφες πολυ καλυτερης ποιοτητας σε χαμηλοτερη τιμη. επισης, μια καταγγελια για παραπλανητικη διαφημιση θα ταν ωραια, δες εδω Παραπλανητικές διαφημίσεις | ekpizo. οταν εχει καποιο προβλημα η τροφη, η επιστροφη ειναι υποχρεωτικη και δεν θα πρεπε να το προβαλλουν ως εγγυηση ικανοποιησης...απατεωνιες...
Kαλησπέρα,είχε η ακόμα έχει ενα πρόβλημα στο έντερο που μας ταλαιπώρησε αρκετό καιρό,τώρα είναι καλύτερα,πολύ καλύτερα,ο γιατρος μας είπε οτι η κλινική τροφή πρέπει να αλλάξει και επιλέξαμε αυτή λογω του προβλήματος του,δλδ δεν μπορώ να του δώσω όποια θέλω ενω την τρώει με όρεξη και έχει καλες κενώσεις ξύνεται,αυτό το είχε πάθει και πρίν χρόνια με άλλη τροφή που ειχε καλαμπόκια και λοιπά όπως αυτή,μπορεί να μην εχει ανοχή στο κοτόπουλο,δεν ξέρω...τελικά θορυβήθηκαν και με πήραν τηλέφωνο και θα βρεθεί μια ακρη,εμενα με απασχολεί να βρώ μια τροφή που να μην του δημιουργεί προβλήματα οποιου ειδους.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
Kαλησπέρα,είχε η ακόμα έχει ενα πρόβλημα στο έντερο που μας ταλαιπώρησε αρκετό καιρό,τώρα είναι καλύτερα,πολύ καλύτερα,ο γιατρος μας είπε οτι η κλινική τροφή πρέπει να αλλάξει και επιλέξαμε αυτή λογω του προβλήματος του,δλδ δεν μπορώ να του δώσω όποια θέλω ενω την τρώει με όρεξη και έχει καλες κενώσεις ξύνεται,αυτό το είχε πάθει και πρίν χρόνια με άλλη τροφή που ειχε καλαμπόκια και λοιπά όπως αυτή,μπορεί να μην εχει ανοχή στο κοτόπουλο,δεν ξέρω...τελικά θορυβήθηκαν και με πήραν τηλέφωνο και θα βρεθεί μια ακρη,εμενα με απασχολεί να βρώ μια τροφή που να μην του δημιουργεί προβλήματα οποιου ειδους.
Καλησπέρα σας,ξέρω την ταλαιπωρία που τραβάτε τώρα,από ότι έχουμε δοκιμάσει μόνο με pooch δεν έχει θέματα ο Μαιλο..με yoggies δεν τα πήγαμε καλά λόγω πρωτεΐνης κ επειδή την pooch την παράγγειλα από e shop , εδώ θεσσαλονικη δεν έχουμε.πήρα lilys kitchen από την γειτονιά μου..αν δω ότι δεν μας κάθεται(γιατί θέλει κανένα μηνα να καταλάβω ) θα ξαναγυρίσω pooch και ας παραγγέλνω ..ελπιζω όμως να μην έχω θέμα γιατί είναι μικρή κροκέτα κ έχει χαμηλή πρωτεινη κ λίπος ..είδωμεν
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Καλησπέρα σας,ξέρω την ταλαιπωρία που τραβάτε τώρα,από ότι έχουμε δοκιμάσει μόνο με pooch δεν έχει θέματα ο Μαιλο..με yoggies δεν τα πήγαμε καλά λόγω πρωτεΐνης κ επειδή την pooch την παράγγειλα από e shop , εδώ θεσσαλονικη δεν έχουμε.πήρα lilys kitchen από την γειτονιά μου..αν δω ότι δεν μας κάθεται(γιατί θέλει κανένα μηνα να καταλάβω ) θα ξαναγυρίσω pooch και ας παραγγέλνω ..ελπιζω όμως να μην έχω θέμα γιατί είναι μικρή κροκέτα κ έχει χαμηλή πρωτεινη κ λίπος ..είδωμεν
Eγω δεν μπορώ να του κάνω τόσες αλλαγές,τώρα μας παιρνει ένα μήνα να αλλάξουμε αυτή την κλινική με την νέα,κροκέτα-κροκέτα,γιαυτο νευριασα με την Χιλ'ς και την αντιμετώπιση τους,επιεικως απαράδεκτη.
 
  • Like
Reactions: Mava


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
376
252
dog-place.blogspot.com
λες οτι το χε παθει με καλαμποκια, διαλεξε καποια χωρις καλαμποκι. επισης, αν θυμαμαι καλα, η naturea με αρνι ειναι για σκυλια με ευαισθητο πεπτικο και αλλεργιες. βασικα οι κροκετες ειναι τιγκα στα χημικα, οποτε δοκιμασε και barf. επισης υποτιθεται υπαρχουν αιματολογικες που μπορουν να δειξουν αν ειναι αλλεργικο σε καποιο συστατικο, πχ κοτοπουλο, ωστε να το αποφευγεις.
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


lordpanag

Well-Known Member
15 Οκτωβρίου 2022
46
19
54
εμενα παντως την κοριτσαρα μου οταν την υιοθετησα μου ειπαν οτι εχει ευαισθητο στομαχι και της εδιναν μια συγκεκριμενη τροφη .Οταν ειδα τα συστατικα της την αλλαξα αμεσως με καποιες αλλες οπως ambrosia (την ετρωγε μονο αν πεινουσε πολυ ), acana και orijen που τι ετρωγε με ορεξη αλλα συνεχισε να υπαρχει το προβλημα με πολλα περιτωμματα και διαρροια..

Το προβλημα λυθηκα μαχαιρι την πρωτη μερα που εφαγε barf .
Σχεδον καθε μερα και αλλη συνταγη .
Τρωει φρεσκα φρουτα (μπανανες,αχλαδια,φραουλες μηλα) λαχανικα οπως καροτακια ,αγγουράκι .
Καμια φορα λιγο μαγειρευτο κρεατακι η ψαρακι .
Εννοειται θα φαει καλο μεζε αν καμια φορα ψησουμε στα καρβουνα.
Ειλικρινα απο τοτε τρωει και «πετρες» ..χωρις κανενα προβλημα !!
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981