Θέλω να πάρω σκύλο...


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
τα γκόλντεν μας αντέγραψαν,τα λαμπραντόρ είναι το πρότυπο και ο πιό μάγκας.:p καταπληκτικές φυλές και οι δύο,για εμένα απο τις πιό έξυπνες και γεμάτες ζωή μαζί με το πιό όμορφες.;)
 
Last edited:


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν ξέρουν μωρέ...Και τα Golden σε σχέση με τα Λαμπ δεν είναι και τόσο διαδεδομένη φυλή στην Ελλάδα ...(ευτυχώς). Ο περισσότερος κόσμος τρομάζει με το θέμα μακριάς τρίχας...(τόσα ξέρουν, τι να κάνουμε) και σου λέει...ίδια φάτσα...ίδια σκυλιά, καλύτερα να πάρω το κοντότριχο για να μη μαδάει τόσο πολύ!!!!!! (χα,χα..)
 


Farfallina

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2012
111
0
Δεν ξέρουν μωρέ...Και τα Golden σε σχέση με τα Λαμπ δεν είναι και τόσο διαδεδομένη φυλή στην Ελλάδα ...(ευτυχώς). Ο περισσότερος κόσμος τρομάζει με το θέμα μακριάς τρίχας...(τόσα ξέρουν, τι να κάνουμε) και σου λέει...ίδια φάτσα...ίδια σκυλιά, καλύτερα να πάρω το κοντότριχο για να μη μαδάει τόσο πολύ!!!!!! (χα,χα..)
θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα!!!
 


















Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Η σελίδα με το κουτάβι και το δέντρο του.
Σε εκθέσεις δε βλέπω να ΄χουν συμμετάσχει.

Έχει ξαναφερθεί στο φόρουμ το εκτροφείο αυτό. Αυτό που δεν είχαμε πει είναι ότι ο ένας από τα αδέρφια είναι ο τραγουδιστής Δήμος Αναστασιάδης.
 
Last edited:


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Το θηλυκό έχει pedigree...το αρσενικό δεν έχει η δεν το έχουν αναρτήσει...Σε εκθέσεις δεν έχουν κατέβει...αλλά στον ΚΟΕ τα boxer είναι γραμμένα και προφανώς θα είναι και τα κουτάβια...Για τα Λαμπ δεν ξέρω αν έχουν γράψει γέννες...
Κάνε μια έρευνα...πάρτους τηλέφωνο και ρώτα τους πότε θα έχουν ζευγάρωμα και ποια σκυλιά θα ζευγαρώσουν...Ρώτα αν τα κουτάβια θα γραφτούν στον ΚΟΕ...και ζήτα τα pedigree των γονιών τους...Ρώτα επίσης αν οι μελλοντικοί γονείς έχουν εξετάσεις δυσπλασίας...
Γενικά από Site δεν μπορείς να κρίνεις κανέναν εκτροφέα...πρέπει ΠΑΝΤΑ να τους γνωρίζεις , να τους επισκέφτεσαι κλπ...
 


Άγριο Θυρίο

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2012
49
0
iraklis1908salonica.blogspot.gr
Θα πάρω ένα τηλ την Δευτέρα και θα δω. έχει και το pedigree του αρσενικού λαμπραντόρ μάλλον δεν το είδατε...Πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν είναι έμπειροι αφού αν τελικά πάρω από αυτούς θα είναι η 2η γέννα τους
 




Άγριο Θυρίο

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2012
49
0
iraklis1908salonica.blogspot.gr
Λοιπόν τελικά θα πάρω 2 κουταβάκια!!! Ένα αρσενικό και ένα θυληκό(εννοείται πως θα τα στειρώσω) επειδή όμως περνάει ο καιρός από αύριο θα αρχίσω τα τηλέφωνα και ελπίζω τη Δευτέρα να μπορώ να επισκεφτώ κάποιο εκτροφείο και να πάρω τα κουταβάκια άν το εγκρίνω φυσικά. Θα ξανανοίξω θέμα σε κανα-2 μήνες με την παρουσίαση των κουταβιών μου και φωτογραφίες πολλές φυσικά. Μέχρι τότε ελπίζω να είστα καλά και εσείς και τα σκυλάκια σας.
 




Άγριο Θυρίο

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2012
49
0
iraklis1908salonica.blogspot.gr
Θα έχω βοήθεια.!. Στο θέμα κουτάβια. Θα με βοηθήσει η αδελφή μου. Θα τα αγοράσω από εκτροφείο . Είμαι αισιόδοξος ότι θα το επισκεφτώ Δευτέρα αλλά θα μάθω σίγουρα αύριο που θα πάρω τηλ.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά κανένας σωστός εκτροφέας δεν θα σου δώσει 2 κουτάβια, (ειδικά θηλυκό) όταν ξέρει ότι θα τα στερώσεις...Δεν χρειάζεσαι 2 κουτάβια...πίστεψέ με...είναι τρομερή η ταλαιπωρία...ειδικά όταν είσαι αρχάριος ιδιοκτήτης...
Πάρε το ένα πρώτα, δες πως θα τα πάτε. Να μεγαλώσει , να δεθείτε, να μάθεις και εσύ και αν θες δεύτερο, περίμενε 2,3 χρόνια...
 


Άγριο Θυρίο

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2012
49
0
iraklis1908salonica.blogspot.gr
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά κανένας σωστός εκτροφέας δεν θα σου δώσει 2 κουτάβια, (ειδικά θηλυκό) όταν ξέρει ότι θα τα στερώσεις...Δεν χρειάζεσαι 2 κουτάβια...πίστεψέ με...είναι τρομερή η ταλαιπωρία...ειδικά όταν είσαι αρχάριος ιδιοκτήτης...
Πάρε το ένα πρώτα, δες πως θα τα πάτε. Να μεγαλώσει , να δεθείτε, να μάθεις και εσύ και αν θες δεύτερο, περίμενε 2,3 χρόνια...
Ναι δίκιο έχεις. Καλύτερα να πάει το πρώτο λαμπραντοράκι 2-3 χρονών και μετά να πάρω άλλο,αν δεν αλλάξω γνώμη.Είναι που είμαι αποφασιστικός τύπος...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU