Θα γινόσουν κηδεμόνας σκύλου ηλικίας 7 ετών;

Θα έπαιρνες σκύλο 7 ετών;

  • Φυσικά. Γιατί όχι;

    Votes: 11 42,3%
  • Φυσικά

    Votes: 0 0,0%
  • Αν ήταν όμορφος ή ρατσάτος

    Votes: 2 7,7%
  • Αν ήξερα την ιστορία του

    Votes: 2 7,7%
  • Μπα

    Votes: 5 19,2%
  • Μπα. Ευθανασία.

    Votes: 6 23,1%

  • Total voters
    26

Ευαγγελία1987

Well-Known Member
20 Απριλίου 2018
77
33
Για όσους δεν με ξέρετε, βοηθάω αδέσποτα. Είμαι εθελόντρια σε αδέσποτα, δεσποζόμενα, και ανθρώπους. Δουλειά 12/24.


Πώς βοηθάω τα αδέσποτα; Τα πιάνω, τα φιλοξενώ, τα εμβολιάζω, τους βρίσκω κηδεμόνες, πάντα απαιτώ να τους στειρώνουν. Ο τελευταίος μου υιοθετήθηκε στις 23 Ιουνίου.


Τώρα έχω μάθει για 2 σκυλάκια, 7 χρονών και οι 2, που ζούν αλυσοδεμένα εκτός πόλης, σε κεντρικό δρόμο. Ένας περήφανος Καναδέζικος Λύκος και ένα (θα ήταν παιχνιδιάρικο, αν δεν ζουσε 7 χρονια αλυσοδεμένο σε βάρκα) Κόκερ.


Στον τελευταίο που βοήθησα, μόλις 2-3 ετών είπε η κτηνίατρος, τον είχαν βασανίζει τόσο οι γνωστοί μου που τον είχαν, που όταν ο νέος του κηδεμόνας λέει το παλιό του όνομα (2 βδομάδες είναι σωσμένος) δεν αντιδρά. Τους βρήκα και συνάδελφο μου εκπαιδευτή να τους βοηθήσει να ξεπεράσει ο σκύλος τα ψυχολογικά του προβλήματα. Ίσως στα 7χρονα να είναι πιό δύσκολο.....
 
  • Like
Reactions: Hiraeth and Konmac












tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
πάντως εγώ απάντησα "φυσικά, γιατί όχι; " ... Για να μην υπάρχουν τίποτα περίεργες υποψίες :)...
ασε,δεν σε πιστευει κανεις..για ευθανασια σε κοβω να πατησες και εσυ και ο τακης.
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3