Θα πεσει απο το μπαλκονι?


mpalou

Active Member
5 Μαϊου 2008
40
0
Εγώ δεν έχω απλά αγχωθεί, έχω σοκαριστεί!!! Και από τις περιγραφές για τις διάφορες πτώσεις και τα ατυχήματα που αναφέρετε και για το οτι μέχρι τώρα όλοι με θεωρούσαν φρενοβλαβή. Σε ένα μικρό μπαλκονάκι που έχουμε έχω βάλει γύρω - γύρω πλέγμα και όταν πηγαίνουμε επίσκεψη και ο μικρός θέλει να βγει στο μπαλκόνι είτε τον βγάζω με το λουρί, είτε είμαι όλη την ώρα από πίσω του. Και με λέγανε υπερβολική και υστέρω... Βρε φύλαγε τα ρούχα σου...
 


andreaslabrador

Active Member
3 Μαϊου 2009
40
0
ΠΑΤΡΑ
παιδια εμενα ο φοβος μου ειναι μη πηδηξει πανω απο το καγκελο το οποιο ειναι κανα μετρο και κατι.τινα κανω να κλεισω ολο το μπαλκονι μεχρι ταβανι???
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Με μία οριζόντια προσθήκη φάρδους 50 πόντων σε σχήμα Γ εγώ θα ήμουν αρκετά ήσυχος. Για μεγάλο σκύλο περισσότερο φάρδος
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δεν καταλαβαίνω την κατασκευή που προτείνεις Denis...
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
σκεψου το Ι του γαμμα σαν τα ορθια καγκελα του μπαλκονιου και το __του γαμμα σαν την προσθηκη που θα μπει πανω τους, προς την μεσα πλευρα του μπαλκονιου:)
(παρολα αυτα, ουτε ετσι θα ημουν ησυχη, διοτι εαν το δεις κι απο την κακη πλευρα των πραγματων, ειναι ενα πολυ καλο "τραπεζι" για σκυλο-διαολο:-|)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Κατάλαβα!!!:D
Αλλά αυτό που λες για το τραπεζάκι κι εγώ θα το φοβόμουν..:(
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εαν το εκανα αυτο, θα το εκανα οχι τελειως οριζοντιο, αλλα με κλιση διαγωνια, ετσι δηλαδη /
(λιγο πιο γυρτο):D
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
:p :p

Και ο σκύλοςδιάολος αν "αγκαλιάσει" το - , τα πόδια του θα είναι κάτω από τοσώμα του και θα πάρει μία κλίση / τέτοια , μέχρι να ακουμπήσουν το | ... μεσυνέπεια να πέσει πρός τα κάτω αν το φάρδοςτου - είναι ικανοποιητικό

ελπίζω να έγινα σαφής :maria: :D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Τώρα, αν πω ότι και πάλι δεν κατάλαβα πόσο χαζό με κάνει...;;;:p:p
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.975
630
Athens
Πλάκα έχει η συννενόηση με τις παυλίτσες. :D

Ας δοκιμάσω κι εγώ... Μήπως κάτι τέτοιο?

_
\
_l κενό
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
:p :p

Και ο σκύλοςδιάολος αν "αγκαλιάσει" το - , τα πόδια του θα είναι κάτω από τοσώμα του και θα πάρει μία κλίση / τέτοια , μέχρι να ακουμπήσουν το | ... μεσυνέπεια να πέσει πρός τα κάτω αν το φάρδοςτου - είναι ικανοποιητικό

ελπίζω να έγινα σαφής :maria: :D
χαχαχα, ναι ρε συ, αλλα ο σκυλος διαολος οπως εγω τον εννοω, παιρνει φορα και ανεβαινει με τη μια πανω στο ___, η πηδαει πανω του χρησιμοποιωντας το τραπεζι-καρεκλα, γλαστρα...
ασε, εχω δει πολλα...:cool:
εγω απλα θα ψηλωνα παρα πολυ τα καγκελα, σαν να τα ψηλωνα για ενα παιδι που δεν επρεπε να φτανει ουτε ανεβαινοντας πανω σε καρεκλα.
 
Last edited:


victoria80

Member
16 Μαϊου 2009
16
0
Χολαργός
καταλαβα...πρεπει να κανω κατασκευη οχι αστεια μιας και το κουταβι μου ειναι μεγαλη κουτσομπολα και οποτε τη βγαζω στο μπαλκονι ειναι με το κεφαλι κρεμασμενο κ εμενα μου ερχετε ο θανατος καθε φορα:-?:shock:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αχαχαχαχα Ηarry δεν εννοώ αυτό αλλά αυτό σίγουρα προστατεύει από πτώση :D :D

Galazio δεν γίνεται αυτό που λές ένας σκύλος είναι σχεδόν αδύνατον να περάσει από τέτοιο κάγκελο αν είναι minimum μιάμιση φορά το ύψος του στο ακρώμιο αν δείς κάποιον φώναξέ με να τον δώ κι εγώ. Στην περίπτωση malinois τομπαλκόνι δεν έχει πάλι τόσο πλάτος :D
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
:D:D δηλαδη, να πηδηξει πατωντας πρωτα σε καρεκλοτραπεζογλαστρα, δεν γινεται?

(καλα, να δεις κατι επιτοπια που κανει η κωλοχοντρη μου οταν θελει πραγματικα, σου φυγει το κλαπετο λεμε μαστορα!:maria::p:rolleyes:)
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Το επιτόπιο δεν μπορεί να το κάνει 1 μέτρο πρίν τον κάθετο φράκτη :rolleyes: στην άκρη θα πάει να προσπαθήσει να βγεί όπου θα έχει καπάκι το - :) ... σκύλος είναι όχι ο Αινστάιν :D

Αμα κάνει κάποιος όλα αυτά και αφήσει την γλάστρα δίπλα τί να πώ ... κι εγώ αν ήμουν ο σκύλος τόσο ηλίθιου τύπου θα σάλταρα από τον τρίτο :p :p :p
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αμα κάνει κάποιος όλα αυτά και αφήσει την γλάστρα δίπλα τί να πώ ... κι εγώ αν ήμουν ο σκύλος τόσο ηλίθιου τύπου θα σάλταρα από τον τρίτο :p :p :p
:D:D:D:D:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π