Ινσουλινωμα


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
φυσικα και υπαρχουν παντου τετοιοι γιατροι δεν αντιλεγω .. απλα δεν μου αρεσει η αδικια και γι αυτο μου βγαινει τοσο πολυ αυτη η απεχθεια .... δεν μου αρεσει οταν θα παει ενας δικος μου ανθρωπος για χειρουργειο και θα ζητησουν φακελακι δεν μου αρεσει οταν οι κτηνιατροι πασσαρουν κατευθειαν τις τροφες με τις οποιες βγαζουν κερδος !! καλως η κακως το να εισαι γιατρος νοσοκομος κλπ δεν ειναι απλα ενα επαγγελμα επιτελεις εργο εκεινη την ωρα ενα ζωο η ενας ανθρωπος ειναι στα χερια σου ποναει εχει ενοχλησεις καθηκον σου ειναι να τον κανεις καλα και οχι να δεις πως θα βγαλεις περισσοτερα ... δεν μπορεις να εισαι γιατρος και να προσπερνας τα αδεσποτα που ειναι χτυπημενα η να μην τα κανεις καλα γιατι αυτος που στο εφερε δεν εχει 5 ευρω πχ με τρωει το αδικο πως να στο πω ?? εγω σπουδασα βοηθος κτηνιατρου για να παιρνω τον πονο των ζωων για να βλεπω οτι ειναι καλα .. δεν μπορεις λογικα να νιωσεις το πως νιωθω .... και οκ το καταλαβαινω ..
βγάζεις σε όλα σου τα ποστ την απέχθεια για τους κτηνίατρους και συνέχεια μειώνεις τις γνώσεις τους ! τα έχεις βάλει όλα σε ένα τσουβάλι και είναι κρίμα όχι για αυτούς αλλά για το νεαρό της ηλικίας σου.
Δεν ξέρω τι εμπειρίες έχεις από κτηνίατρους, εγώ αρκετές και από "κακούς" στην δουλειά τους και από εξαίρετους κρατάω τους εξαίρετους και θαυμάζω το έργο τους. Λέω ευχαριστώ σε αυτούς που προσφέρουν με χαμηλή η καθόλου χρέωση στους αδέσποτους φίλους μου και ευχαριστώ σε αυτούς που χρεώνουν αλλά μου δίνουν μια καλή λύση στο πρόβλημα μου και ασχολούνται σωστά.
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
εννοειτε πως ξερω την σοβαροτητα της καταστασης !!!!
Κορίτσι μου δεν ξέρεις τίποτε.
Έχω σκυλιά 40+ χρόνια.
Έχω γνωρίσει, άχρηστους, πολύ κακούς, κακούς, μέτριους, καλούς, πολύ καλούς, αστέρια, παραδόπιστους (αλλά καλούς), φτηνούς (αλλά κακούς), αδιάφορους, κουρασμένους, φιλότιμους, ενθουσιώδεις, υπεραισιόδοξους, απαισιόδοξους, έμπορους και ανιδιοτελείς κτηνιάτρους.
Όλοι τους κάνουν λάθη/παραλείψεις. Ανθρώπινο είναι.
Ένα είναι σίγουρο.
Το χειρότερο είδος είναι οι ημιμαθείς αγράμματοι "ξερόλες". Που επειδή πήραν ένα "χαρτί" (όπως το πήραν), με την μεγαλύτερη ευκολία βγάζουν διαγνώσεις, συμβουλεύουν, κατηγορούν, αποφαίνονται για τα πάντα και δεν παραλείπουν να κατηγορούν τους "συναδέλφους" τους, για τα πάντα.
Γιατί αυτοί είναι επικίνδυνοι. Όχι σε μας που τους ακούμε/διαβάζουμε. Σ' αυτούς που στην απελπισία τους να θεραπεύσουν το άρρωστο σκυλί τους, τους "ακούνε" αντί να πάνε σε 2ο και 3ο γιατρό να διασταυρώσουν μια διάγνωση.
Προσπάθησε λοιπόν να μετριάσεις τον (λόγω ηλικίας δικαιολογημένο) παρορμητισμό σου, γιατί μπορεί να βλάψει σοβαρά την υγεία των σκύλων που τόσο λες πως αγαπάς.
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Κορίτσι μου δεν ξέρεις τίποτε.
Έχω σκυλιά 40+ χρόνια.
Έχω γνωρίσει, άχρηστους, πολύ κακούς, κακούς, μέτριους, καλούς, πολύ καλούς, αστέρια, παραδόπιστους (αλλά καλούς), φτηνούς (αλλά κακούς), αδιάφορους, κουρασμένους, φιλότιμους, ενθουσιώδεις, υπεραισιόδοξους, απαισιόδοξους, έμπορους και ανιδιοτελείς κτηνιάτρους.
Όλοι τους κάνουν λάθη/παραλείψεις. Ανθρώπινο είναι.
Ένα είναι σίγουρο.
Το χειρότερο είδος είναι οι ημιμαθείς αγράμματοι "ξερόλες". Που επειδή πήραν ένα "χαρτί" (όπως το πήραν), με την μεγαλύτερη ευκολία βγάζουν διαγνώσεις, συμβουλεύουν, κατηγορούν, αποφαίνονται για τα πάντα και δεν παραλείπουν να κατηγορούν τους "συναδέλφους" τους, για τα πάντα.
Γιατί αυτοί είναι επικίνδυνοι. Όχι σε μας που τους ακούμε/διαβάζουμε. Σ' αυτούς που στην απελπισία τους να θεραπεύσουν το άρρωστο σκυλί τους, τους "ακούνε" αντί να πάνε σε 2ο και 3ο γιατρό να διασταυρώσουν μια διάγνωση.
Προσπάθησε λοιπόν να μετριάσεις τον (λόγω ηλικίας δικαιολογημένο) παρορμητισμό σου, γιατί μπορεί να βλάψει σοβαρά την υγεία των σκύλων που τόσο λες πως αγαπάς.
συγνωμη αλλα δεν σου επιτρεπω να μιλας για το ατομο μου ετσι δεν με ξερεις και απο χθες .... δεν ξερεις τιποτα για εμενα ...δεν ξερεις τι γνωριζω και τι οχι ... ημιμαθεις ειναι αυτοι που ψαχουλευουν στο google για να βρουν συμβουλες απο τον καθε ακυρο που "εμπειρικα" εμαθε .. και οχι αυτοι που εχουν κανει το μυαλο τους πουρε πανω απο ιατρικα,κτηνιατρικα,επιστημονικα βιβλια και εγκυκλοπαιδιες που εχουν παει σε συνεδρια ιατρικα και δεν ξερω και εγω τι αλλο ... ο καθε ενας που ασχοληται με σκυλια 20-30 χρονια η ακομα και 10 χρονια θα σου πει ξερω ξερω .... θα παρει το πρωτο φαρμακο που του εδωσε ο κτηνιατρος για να γιατρεψει το σκυλι του και θα το δωσει και σε αλλα ... και ξαφνικα ολοι αποκτανε "εμπειρια" .... για να πεις οτι ξερω δεν πρεπει μονο να εχεις εμπειρια αλλα και πραγματικες γνωσεις ... και σε παρακαλω πολυ μην ξανα αναφερθεις σε εμενα ...
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Κάποια πράγματα είναι θέμα ΧΑΡΑΚΤΉΡΑ και όχι ηλικίας τελικά...

4 χρόνια διάβασμα έκαναν το μυαλό πουρέ??άλλοι δηλαδή που διαβάζουν μια ζωή??ζόμπι να φανταστώ...

Ιωάννα,ένα πτυχίο πήρες όχι το Νόμπελ...συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία αλλά χαλάρωσε λίγο κορίτσι μου... το να χτυπάει το τηλέφωνο σου για να σε ρωτάνε διάφορα οι φίλοι και οι γνωστοί δεν σημαίνει όσα νομίζεις. Και στη τελική,υπάρχουν γιατροί που δεν δίνουν οδηγίες και διαγνώσεις μέσω ίντερνετ μην το κάνεις ούτε εσύ γιατί είναι πολύ ρίσκο. Όχι για σένα για το σκυλί του καθενός που θα εμπιστεύτεί τις "περγαμηνές" σου...
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Να πεταχτώ κι εγώ να πω κάτι άσχετο. Ζητώ συγνώμη από τον θεματοθέτη για το ποστ μου νόμιζα ότι τρόλλαρε...!!!
Εύχομαι περαστικά και να βρεις άκρη.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Είδες τι καλός άνθρωπος είμαι???υπολόγιζα να ασχολείται με αυτό από το τέλος του λυκείου και μετά...όχι για να δεις τι παιδί είμαι!!
 
  • Like
Reactions: Orilis and mareco


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
συγνωμη αλλα δεν σου επιτρεπω να μιλας για το ατομο μου ετσι δεν με ξερεις και απο χθες ....

και σε παρακαλω πολυ μην ξανα αναφερθεις σε εμενα ...
όπως αγαπάς καλή μου...
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μην έχεις απορίες βρε berna... αν ρωτάς θα πάρεις και απάντηση...έχεις αλήθεια το κουράγιο?!?!

(Νιώθω πολύ άσχημα,το κάψαμε το θέμα του παιδιού...)
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Συμφωνώ με την @LaCat .....συζήτα το διαιτολόγιο του σκύλου με τον κτηνίατρο....η συχνότητα των γευμάτων παίζει μεγάλο ρόλο.
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
ρε παιδια πραγματικα ομως λεω την γνωμη μου δεν σας αρεσει δεκτο !!!!! εγω μπηκα στο forum αυτο για να βοηθησω οπως μπορω ξεκολληστε λιγο οπως ολοι σας δινετε συμβουλες ετσι κανω και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι τι λετε σε εμενα !!! επειδη ειπα στο παιδι να παρει και μια δευτερη γνωμη ?? επειδη του ειπα οτι πρεπει να επιβεβαιωθει η υποθετικη διαγνωση του κτηνιατρου ? επειδη ειπα οτι υπαρχουν και καλοηθεις ογκοι ?? δεν μπορω να καταλαβω ... αν σας ενοχλει τοσο που εχω σπουδασει κατι το σβηνω δεν τρεχει κατι .... δεν ειπα οτι ξερω τα παντα αλλα αυτα που ξερω και ξερω οτι ειναι σωστα θα τα πω .... οπως ο καθενας σας εδω μεσα ....

Μπαρδόν; :eek:
κι ομως !!! :)
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Ιωάννα, το φόρουμ ναι, είναι ανοιχτό σε όποιον θέλει να πει τη γνώμη του, μα επιβάλλεται, σε τέτοια θέματα να έχεις ό,τι εσένα σου λείπει: ενσυναίσθηση. Η ενότητα αυτή βρίσκεται εδώ για να ανταλλάσουμε εμπειρίες για θέματα υγείας, για ενημέρωση, μα επίσης προσφέρει (πολύ σημαντικό!) ψυχολογική υποστήριξη. Μπήκε τώρα το μέλος να μας πει το πόνο του, να ζητήσει οποιαδήποτε συμβουλή, και τα πρώτα σου ποστ ήταν "ο γιατρός σου είναι αντιεπαγγελματικός κι ανεύθυνος", "νταξ, ας κάνει μια επισκληρίδιο, ούτε γάτα ούτε ζημιά", "ολοι παμε σαν τα πρόβατα στην σφαγή"... Αργότερα τσουβαλιάζεις και όλα τα μέλη του φόρουμ ως "άκυρους ημιμαθείς", δε πα να έχουν ασχοληθεί 20-30 χρόνια.

Ε λοιπόν, δεν είναι σωστό, σκέψου και τον θεματοθέτη που έχει το σκύλο του με σοβαρό πρόβλημα υγείας, που η εγχείρηση στη προκειμένη περίπτωση δεν είναι παίξε γέλασε, που αγωνιά κάθε ώρα μη και πέσει πολύ το ζάχαρο του σκύλου, και αν δε μπορείς, τι να σου πω... Εύχομαι να μην έχεις ποτέ σκύλο με σοβαρό πρόβλημα υγείας, θέλει γερά νεύρα.

@Mil, δεν έχω κάτι να προσθέσω από γνώσεις, σε καμία περίπτωση, εύχομαι να το παλέψετε όσο πιο καλά μπορείτε και να βγείτε γεροί κι αλώβητοι από αυτό το λούκι. Αφού κάνετε management της ασθένειας προς το παρόν, θα πρέπει να κοιτάξετε το διαιτολόγιο του σκυλάκου σας εκτενώς: ο γιατρός, σας έχει προτείνει κάτι άλλο εκτός από μέλι για να ανεβάζετε το ζάχαρο? Εμάς μας είχε βοηθήσει πολύ να πάρουμε δεύτερες και τρίτες γνώμες, αν όχι για τίποτα άλλο, για το δικό μας peace of mind.
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
μιας και δεν θελω να χαλαει αλλο το ποστ του παιδιου απο εδω και περα θα στελνω προσωπικο μηνυμα σε οποιον εχει σκοπο να κρινει τις συμβουλες μου !!

@Mil ευχομαι τα καλυτερα για το σκυλακι σου !! :) και συγνωμη για ολη αυτη την "αναστατωση"
 
  • Like
Reactions: LaCat


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
... απο εδω και περα θα στελνω προσωπικο μηνυμα σε οποιον εχει σκοπο να κρινει τις συμβουλες μου !!
Αν από δω και πέρα, στέλνεις πριβέ τις "ιατρικές σου γνώσεις", οπότε και δεν θα μπορούν να κριθούν, αφού δεν θα μπορεί κανείς άλλος, να τις δει, ελπίζω οι παραλήπτες, να έχουν την κοινή λογική, να μην τις λαμβάνουν υπόψιν :)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μα με το πμ δεν ξέρω τι συμβουλή έδωσες ώστε να ξέρω αν θέλω να την κρίνω ή όχι...
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
τις συμβουλες μου θα τις δινω δημοσια οπως ολοι σας απλα αν καποιος θελει να με κρινει ας μου στειλει καλυτερα μηνυμα απο το να χαλανε τα ποστ