ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...


ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΔΩ..
ΕΧΩ ΕΝΑ ROTTWAILER ΤΟΝ (ΟΖΖΥ) ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ..ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΕΣ ΤΡΙΧΟΥΛΕΣ ΑΣΠΡΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΑ...Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 6 ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2..Α ΝΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ...ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ? ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΔΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Καλως ηρθες!!:)

Απο που πηρες το σκυλι και τι ηλικιας ακριβως?

p.s. μην γραφεις με κεφαλαια..
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Διάβασε λίγο τους νόμους του Μέντελ και τα μοσχομπίζελα. :D:D Αν είχε οποιονδήποτε πρόγονο που έχει άλλα χρώματα και που απλώς έτυχε να μη βγούνε στους γονείς του, γίνεται να τα κληρονομήσει η επόμενη γενεά. Δες το και έτσι: οι γονείς μου ξέρουν από μια ξένη γλώσσα ο καθένας. Το ίδιο και τα αγοράκια τους. Η κορούλα τους όμως, δηλαδή εγώ, είμαι πολύγλωσση. Σε διαβεβαιώ είμαι όντως κορούλα τους, απλώς έτυχε να μοιάξω της προγιαγιάς μου που μίλαγε οκτώ και με άνεση!
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Το άσπρο χρώμα στο στήθος του rottweiler είναι παλιά ιστορία, υπάρχει από καταβολής της φυλής, θεωρείται ανεπιθύμητο ΑΛΛΑ δεν σημαίνει ότι το σκυλί είναι ημίαιμο ή κάποιος πρόγονος είχε άλλο χρώμα. Φυσικά μεταφέρεται κληρονομικά (δεν δημιουργείται πχ από τον ήλιο :) ) αλλά συμβαίνει και σε σκύλους που δεν είχαν πρόγονο με σημάδι ούτε 15 γενεές πίσω. Αν είναι στάμπα υπάρχει σοβαρό πρόβλημα (ελάττωμα αποκλεισμού σε έκθεση μορφολογίας). Αν υπάρχουν κάποιες τρίχες μεμονωμένες ΣΥΝΗΘΩΣ φεύγουν. Το συγκεκριμένο σκυλί είναι στα όρια, θεωρώ ότι δεν θα φύγει το άσπρο, αν τις βγάλει όλες μία και δύο φορές ίσως μικρύνει σε μέγεθος.
 


ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ..40 ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ...ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ. Νόμους του Μέντελ ΚΑΛΟ...ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ??ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ..ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ..
 


ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
ΑΛΛΑ δεν σημαίνει ότι το σκυλί είναι ημίαιμο...ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΕ ΕΚΘΕΣΗ...
 




mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
Αγαπητε φιλε να σου ζησει το σκυλακι σου αλλα λιγο μικρο το πηρες το κουταβι. Επρεπε να ειναι απο 50 ημερων και πανω, να προλαβει να απογαλακτιστει και να κοινωνικοποιηθει απο την μαμα του. Οσο για τα δοντακια προσεχε τα.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Με το χέρι, ναι.
Αν φοβάσαι τα δόντια του τώρα, χάρισέ τον άμεσα.
40 ημερών είναι μικρός για να φύγει από τα αδέλφια και την μητέρα του. Αυτό θα τον κάνει δύσκολο σκύλο. Ασχολήσου με την κοινωνικοποίησή του από τώρα, κυρίως με ζώα και άλλους σκύλους. Το σκυλί είναι καθαρόαιμο, αλλά σε απασχόλησε λίγο καθυστερημένα το αν είναι :)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ΑΛΛΑ δεν σημαίνει ότι το σκυλί είναι ημίαιμο...ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΕ ΕΚΘΕΣΗ...
Οποτε ας παρουμε ολοι απο τους bybs..
 


ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
DENIS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ...ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ..ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ..

Με απασχόλησε λίγο καθυστερημένα το αν είναι ΝΑΙ!!! :):)
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
αχ θελω και γω τετοιο ζουζουνι τωωωρααααα.τυχερος που εχεις τις προυποθεσεις να τον αποκτησεις...ααααααχχχ
 




mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
Δεν χαλαρωνεται λιγο, οσοι μπαινουν στο forum δεν ξερουν ολοι ουτε για τους byb, ουτε για τα puppy mills. Τους ενημερωνουμε και και ομαλα τους βαζουμε στο πνευμα του forum.Ουτε και εγω ηξερα αλλα ενημερωθηκα. Υποτιθεται οτι ειμαστε κυνοφιλοι και αγαπαμε τα σκυλια μας, δεν σημαινει οτι δεν αγαπαμε τον συνανθρωπο μας και οτι ξεχναμε να φερομαστε κοσμια και με αξιοπρεπεια.
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
απο τα λεγόμενα σου φαίνεται ότι το σκυλάκι είναι απο ΒΥΒ :
http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=6608

αλλιώς δεν θα το είχες πάρει τόσο μικρό, θα ήξερες τι σκυλί παίρνεις και θα μπορούσες ίσως να συμμετέχεις σε εκθέσεις μορφολογίας γιατί σε αυτές συμμετέχουν μόνο σκύλοι που είναι εγγεγραμμένοι στο γενεαλόγιο του ΚΟΕ και έχουν pedigree (δηλ. γενεαλογικό χάρτη.)

πάντως είναι κουκλάκι είτε καθαρόαιμο είτε ημίαιαμο και να το χαίρεσαι και πάλι.
 


ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ...ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ....ΓΙΑ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΔΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ..καθαρόαιμο είτε ημίαιαμο ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc