Κάνγκαλ στην Τουρκία




milou LGD

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2013
386
230
ptf, σοβαρη ερωτηση, μου ηρθε καθως σκεφτομουνα τα καγκαλ αυτα.
στα ΕΠ που αναπαραγονται, γινονται εξετάσεις δυσπλασίας?
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
ptf, σοβαρη ερωτηση, μου ηρθε καθως σκεφτομουνα τα καγκαλ αυτα.
στα ΕΠ που αναπαραγονται, γινονται εξετάσεις δυσπλασίας?
Αυτή τη στιγμή γνωρίζω μόνο 4 ΕΠ (αναγνωρισμένα) με εξετάσεις δυσπλασίας, και τα 2 εξ αυτών δεν έχουν ζευγαρώσει ακόμη.

Υ.Γ. απόλυτα ορθή η χρήση της λέξης "αναπαράγονται".
 
  • Like
Reactions: takisft




ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Αυτόν τον φωτογράφισα πριν τρία χρονια κάπου στα βουνά της Ανταλιας. Πολυ εντυπωσιακός σκυλος με πολύ αρμονική διάπλαση εκτός απο το κεφάλι του που ηταν μεγαλο. Περίπου 75-80cm και γυρο στα 65kg. Μου επέτρεψε να τον πλησιάζω και να του ρίξω και ενα χάδι, δεν φενόταν για παραπάνω.
(αυτά ειναι που λεμε τα Τουρκομαλινουά:D).

Κατα καιρούς εχω δει πολλά σκυλιά στα βουνά της Τουρκίας αλλα δεν εχω φωτο δεν της συνήθιζα.


image.jpg
 






DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
...και αυτή η δημοσίευση μου, όπως και η προηγούμενη στο θέμα, είναι λίγο χιουμοριστική και λίγο ειρωνική. Δηλαδή, από την μία γράφεται πως το "καμάρι της Τουρκίας" δύσκολα βγαίνει από την χώρα, γράφουμε τους νόμους που απαγορεύουν την εισαγωγή του στην Ελλάδα, προϋποθέσεις για να βγεί από την Τουρκία...και από την άλλη πιο εύκολα βρίσκεις κουτάβι Κάνγκαλ στην Ελλάδα παρά φέτα μαλακή βαρελίσια...:D

Φυσικά, ούτε ειρωνεύομαι αλλά ούτε και κοροϊδεύω κανέναν από τους συμμετέχοντες στην κουβέντα ή και από αυτούς που δημοσίευσα...Την κατάσταση.
 
  • Like
Reactions: GRDANE








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.947
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel