"Καθαρόαιμα" στο δρόμο.


kate

Well-Known Member
10 Απριλίου 2010
210
1
Λοιπον εχω να αναφερω κατι πολυ περιεργο! Πριν κανα διμηνο εμφανιστηκε ενας σκυλος στη γειτονια, καινουριο αδεσποτο, καταλαβα με τη μια οτι επροκειτο για κυνηγετικο και μου φαινοταν πολυ καθαροαιμο, μου θυμιζε σκυλια που εχω δει σε ταινιες ή κομιξ.. Μου ρθε σημερα εμπνευση λοιπον και καθισα και εψαξα ολα τα hounds σε photo στο google, και το βρηκα!!!!!!!!! Εiναι ολοιδιο φτυστο καρμπον, bruno jura hound!!!!!!!!! Επαθα πλακα γιατι διαβασα οτι ειναι πολυυυυυ σπανιο! Που βρεθηκε εδω περα τετοιο σκυλι!!! Αμα δεν εχει εξαφνιστει οπως εξαφανιζονται συνεχεια τα καινουρια αδεσποτα που μεφανιζονται κατα καιρους και το ξαναδω, θα σαςςς το βγαλω φωτο να το προωθησουμε, το εχω δει καμια δεκαρια φορες..
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Τι να πείς... όντως.. Αλλά επιμένω...

edit: να προσθέσω και μια ατάκα που είχα διαβάσει κάπου παλαιότερα και μου άρεσε: «Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά.»
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΡΗΤΟ! Μπράβο. Θα το λέω στο εξής σε όποιο φοιτητή μου αρχίζει τις μεσοδυτικές μαλακίες. :)
 


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Αφού δικό τους είναι το σκυλί με ποιανού τα χρήματα περίμενες να το στειρώσουν?
Η ερώτησή σου μου φάνηκε επιθετική.

Ο λόγος που το τόνισα ήταν γιατί γνωρίζω πολλά άτομα που θέλουν από τη στιγμή που παίρνουν ένα σκυλί από το δρόμο, να κάνουν όλα τα εμβόλια και τη στείρωση μέσω του φιλοζωικού. Κάτι που δεν υποστηρίζω.
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Πράγματι ήταν επιθετική!
Αλλά μετά την απάντηση σου δεν είναι :)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μπορει να μην ηταν στο δρομο... αλλα μαλλον θα ηταν καλυτερα εκει.

Αυτή τη μικρούλα παραλάβαμε σήμερα από σπίτι έπειτα από καταγγελίες γειτόνων."Εχει σαπίσει κυριολεκτικά,το τρίχωμα της έχει γίνει ένα με το δέρμα και τα δάκρυα της που στάζουν είναι κόκκινα από τις πληγές και ψηνόταν στον πυρετό.Η μυρωδιά αφόρητη.Την είχαν στο μπαλκόνι στον ήλιο γιατί βρωμούσε είπαν .
Φ.Ε.Ν.Ι. Φιλοζωικη Ενωση Νεας Ιωνιας 2012


 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Ο Χριστός........:(

Βρέθηκε τουλάχιστον κανείς, να τους σαπίσει κι αυτούς στο ξύλο; :mad:
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Αυτο ήταν δεσποζομενο ζωο και ζουσε σε μπαλκονι? Και ποιοι ηταν οι ιδιοκτητες? Και δεν τους εγινε καταγγελια ταυτοχρονα απο την εν λογω Φιλοζωϊκη? Δεν πηγαν με εισαγγελέα εκει?
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
:mad::mad:

μα καλά, έβλεπαν το σκυλάκι σε αυτή την κατάσταση και απλά το έβγαλαν στο μπαλκόνι? Καταγγελία τους έχουν κάνει? Το σκυλάκι θα γίνει καλά?
 


Linampi

New Member
27 Ιουνίου 2012
1
0
Αθήνα
Καποτε ειχε πουληθει σαν γιορκσαιρ... Σημερα δεν ζει απλα. Τον βρηκαν αργα...

Αχ ψυχούλες μου! δεν γίνεται να υπάρχουν τετοιοι ανθρωποι...Με τι ψυχη και τι καρδια πετας ενα ζωακι?η το κακοποιεις? Αν ειναι δυνατον..κρεμασμα θέλουν ΟΛΟΙ αυτοι!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ωχ θεε μου, θεωρητικά για να τους το πήραν από το σπιτι, πρεπει να πηγαν με εισαγγελέα... αλλά σε τετοιες περιπτώσεις αρκεί το πλημμέλημα?
Γιατι κανονικά τους ρίχνεις βιτριόλι στα μούτρα, σε αυτά τα κτήνη.
 


maria-ioli

Well-Known Member
20 Απριλίου 2012
56
1
Παναγιά μου κλαίω απο τα νεύρα μου!!!και τι γίνεται απο δώ και πέρα??θα τους αφήσουμε έτσι ατιμώρητους?το σκυλάκι που βρίσκεται?μπορούμε να βοηθήσουμε με κάποιον τρόπο?
 




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Απο οτι διάβασα το είχε μια μεγάλη γυναίκα και δεν του έδινε κανείς σημασία ....
Μα με τ καρδιά ??:(:(
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
αν ο ΡΗΓΑΣ ειχε φωνη θα σου λεγε: "νομιζα πως σαν ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ, ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΣΚΥΛΑΡΟΣ, θα χα μια καλυτερη τυχη, μια καλυτερη ζωη"!
ομως δεν ειναι ετσι..... για τον "ΡΗΓΑ".
εζησε μια ζωη μες τη ταλαιπωρια, ΑΦΩΣΙΩΜΕΝΟΣ διπλα σε ενα ΔΥΝΑΣΤΗ ιδιοκτητη.
οσο το αφεντικο του σηκωνε το χερι του για ξυλο τοσο ο ΡΗΓΑΣ χαμηλωνε το κεφαλι να δεχτει το χερι του σαν να ταν "ΧΑΔΙ" ..... τετοια "ΧΑΔΙΑ" εζησε ο ΡΗΓΑΣ 7 ολοκληρα χρονια!!!

τωρα το αφεντικο του αποφασισε να μετακομισει... και "ΞΕΧΑΣΕ" πισω τον ΡΗΓΑ!
εκει , στην εξοχη ηταν ο ΦΥΛΑΚΑΣ του αλλα τωρα πια ο ΡΗΓΑΣ μεγαλωσε και δεν του ειναι πια ΕΡΓΑΛΕΙΟ!