''Καθαρόαιμο'' Αγίου Βερνάρδου - έχω εκνευριστεί!!


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Καλημέρα σε όλους! Σήμερα συνέβει κάτι που με εκνεύρισε απίστευτα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας! Παλιοτερα είχα εκφράσει την επιθυμία για απόκτηση ενός κουταβιού Αγίου Βερνάρδου σε μια φίλη. Αργότερα το ξανασκέφτηκα,ειδικά όταν βρέθηκα με 2 αδεσποτάκια τα οποία υπεραγαπάω...Σήμερα λοιπόν να σου στην πόρτα μου η φίλη μου με ένα κουτάβι αγκαλιά!ΕΚΠΛΗΞΗ!!! Με το που το βλέπω τσαντίζομαι και ειδικά με το που κατάλαβα ότι το έφερε για μένα ακόμα πιο πολύ!!:mad:
Τι είναι αυτό λέω;;; Αγίου Βερνάρδου μου λέει που ήθελες,ζευγάρωσε μια φίλη μου το δικό της με άλλο καθαρόαιμο και να το!!!
Άλλαξα 15 χρώματα μέχρι να συνέλθω!!
Που πας γυναίκα μου;;Βλέπεις έχω άλλα 2 μέσα στο σπίτι,που να τη βάλω την αρκούδα;; (ένα επιχείρημα που μπορούσε να το καταλάβει) Μου λέει αυτό είναι μεγάλο βάλτο στην αυλή! Της λέω τι σου ήρθε και το πήρες,τι της ήρθε και το ζευγάρωσε,είναι καθαρόαιμο ή απλά μοιάζει με καθαρόαιμο (αλήθεια έχετε δει Αγ.Βερνάρδου ολόασπρα;;;;)
Τρελάθηκα!!Έκατσα και της ανέλυα μια ώρα περί ΒΥΒ,ανεύθυνου ζευγαρώματος,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΑΛΛΟ ΣΚΥΛΟ κλπ για να καταλήξει στο τέλος να μου την πει ότι είμαι υπερβολική και αυτή φταίει που μου το έφερε παρόλο που το ήθελα τώρα δεν το παραδέχομαι!!!!!

Και το ερώτημα είναι: Αν τη σκοτώσω εν βρασμώ ψυχής πόσα χρόνια πάω μέσα;;;;;:p
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τελικά το κράτησες ή έφυγε όπως ήρθε με τον σκύλο παραμάσχαλα;
 




stamatina

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2011
363
0
Αιγαλεω city
Καλημέρα σε όλους! Σήμερα συνέβει κάτι που με εκνεύρισε απίστευτα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας! Παλιοτερα είχα εκφράσει την επιθυμία για απόκτηση ενός κουταβιού Αγίου Βερνάρδου σε μια φίλη. Αργότερα το ξανασκέφτηκα,ειδικά όταν βρέθηκα με 2 αδεσποτάκια τα οποία υπεραγαπάω...Σήμερα λοιπόν να σου στην πόρτα μου η φίλη μου με ένα κουτάβι αγκαλιά!ΕΚΠΛΗΞΗ!!! Με το που το βλέπω τσαντίζομαι και ειδικά με το που κατάλαβα ότι το έφερε για μένα ακόμα πιο πολύ!!:mad:
Τι είναι αυτό λέω;;; Αγίου Βερνάρδου μου λέει που ήθελες,ζευγάρωσε μια φίλη μου το δικό της με άλλο καθαρόαιμο και να το!!!
Άλλαξα 15 χρώματα μέχρι να συνέλθω!!
Που πας γυναίκα μου;;Βλέπεις έχω άλλα 2 μέσα στο σπίτι,που να τη βάλω την αρκούδα;; (ένα επιχείρημα που μπορούσε να το καταλάβει) Μου λέει αυτό είναι μεγάλο βάλτο στην αυλή! Της λέω τι σου ήρθε και το πήρες,τι της ήρθε και το ζευγάρωσε,είναι καθαρόαιμο ή απλά μοιάζει με καθαρόαιμο (αλήθεια έχετε δει Αγ.Βερνάρδου ολόασπρα;;;;)
Τρελάθηκα!!Έκατσα και της ανέλυα μια ώρα περί ΒΥΒ,ανεύθυνου ζευγαρώματος,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΑΛΛΟ ΣΚΥΛΟ κλπ για να καταλήξει στο τέλος να μου την πει ότι είμαι υπερβολική και αυτή φταίει που μου το έφερε παρόλο που το ήθελα τώρα δεν το παραδέχομαι!!!!!

Και το ερώτημα είναι: Αν τη σκοτώσω εν βρασμώ ψυχής πόσα χρόνια πάω μέσα;;;;;:p
Εγω εχω αγωνια για παρακατω καλως ηρθες και απο οτι ξερω μπορει να κανω λαθος οχι δεν υπαρχει ολολευκο Αγ.Βερναρδου.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
να κάνω μάη χαζή ερώτηση???
το φαινόμενο με τον αλμπινισμό εμφανίζεται και στα σκυλιά???
άρα μπορεί αν είναι και λευκό απλά θα πρέπει να έχει γαλάζια ματια???
 


betelgeusse

Well-Known Member
14 Μαϊου 2011
301
2
37
germany
Η φίλη σου δεν φτάει.Ήταν κατι που ήθελες το βρήκε στο φερε (Mάλλον έτσι σκέφτηκε)
Δεν φτάει αυτη που δεν ξερει απο BYB .Ειναι κατι που πολλοι δεν γνωριζουν, αφου δεν υπαρχει ενημερωση στο συγκεκριμενο θέμα.
Στο μονο που φτάει ειναι στο οτι δεν σκεφτηκε οτι έχεις ηδη δυο σκυλια που θα βαλεις το τριτο.
Tωρα αν δεν ειναι καθαροαιμο τι πειραζει?
Τελικά το κράτησες?
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Η φίλη σου δεν φτάει.Ήταν κατι που ήθελες το βρήκε στο φερε (Mάλλον έτσι σκέφτηκε)
Δεν φτάει αυτη που δεν ξερει απο BYB .Ειναι κατι που πολλοι δεν γνωριζουν, αφου δεν υπαρχει ενημερωση στο συγκεκριμενο θέμα.
Στο μονο που φτάει ειναι στο οτι δεν σκεφτηκε οτι έχεις ηδη δυο σκυλια που θα βαλεις το τριτο.
Tωρα αν δεν ειναι καθαροαιμο τι πειραζει?
Τελικά το κράτησες?
Και κανένα σκυλί να μην έχω ,ακόμα και η αγάπη μου για τα σκυλιά να είναι πασίγνωστη στους φίλους μου ,θεωρώ επιπόλαιο και ανώριμο να κάνεις δώρο σκύλο σε κάποιον .
Ένα νέο μέλος σε μια οικογένεια -σε ένα σπίτι ,έρχεται μετά από πολύ και ώριμη σκέψη.
[FONT=&quot]Δεν είναι κάτι που ξαφνικά στο εμφανίζει κάποιος με ένα φιογκάκι και μια κάρτα αλλαγής. [/FONT]
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Δυο ημιαιμα και ενας ο βερναρδου.......
Πεντε σκυλια εχεις τωρα δηλαδη?Με τις υγειες σου!!!
 


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Δυστυχώς δεν έφυγε με το σκύλο παραμάσκαλα όπως θα έπρεπε....Εδώ είναι ακόμα ο κούταβος αλλά δεν νομίζω να τον κρατήσω....Δεν μπορώ και να ήθελα βασικά!
 


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
να κάνω μάη χαζή ερώτηση???
το φαινόμενο με τον αλμπινισμό εμφανίζεται και στα σκυλιά???
άρα μπορεί αν είναι και λευκό απλά θα πρέπει να έχει γαλάζια ματια???
Έχει γαλάζια ματάκια αλλά σκέφτηκα πως ίσως αλλάξουν μεγαλώνοντας...Είναι 2 μηνών...μαλλον!
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Δυστυχώς δεν έφυγε με το σκύλο παραμάσκαλα όπως θα έπρεπε....Εδώ είναι ακόμα ο κούταβος αλλά δεν νομίζω να τον κρατήσω....Δεν μπορώ και να ήθελα βασικά!
μου επιτρεπεις να πω μια κακία?
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Δυστυχώς δεν έφυγε με το σκύλο παραμάσκαλα όπως θα έπρεπε....Εδώ είναι ακόμα ο κούταβος αλλά δεν νομίζω να τον κρατήσω....Δεν μπορώ και να ήθελα βασικά!
Έχει βρεθεί σπίτι;

Αν όχι προώθησέ τον ώστε να βρεθεί κάτι καλό για το μικρό.
 




mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Ε βαλε μια αγγελια και δωσε τον σε καποιον που τον θελει...ετσι και εσυ δεν θα εισαι σε διλλημα και ο σκυλος θα περασει καλη ζωη...Και εξηγησε στη φιλη σου αλλη φορα πριν λαβει πρωτοβουλιες τετοιες,που προκειται για μια ζωη,να σε ενημερωνει...:)
Και που'σαι...τηλεφωνο της εχεις;;...:p
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Nα παρεις τη φιλη σου να ερθει να παρει τον κουταβο να τον επιστρεψει στο byb που εκανε τη γεννα.... ειδαλως το ολο θεμα σου ειναι να χαμε να λεγαμε.