Καθημερινές Απογευματινές Βόλτες στο Πάρκο Τρίτση


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Λοιπόν επειδή έχω διαβάσει απο μερικά άτομα εδω μέσα ότι βρίσκονται κοντά στο Πάρκο Τρίτση και πάνε συχνα τα σκυλούνια τους βόλτες εκεί θεώρησα καλό να ανοίξω το topic ώστε αν όντος υπάρχουν και άλλα άτομα (πέρα απο εμένα) που πάνε καθημερινές βόλτες τα σκυλάκια τους στο Πάρκο Τρίτση μήπως και κανονίζουμε όσοι πάμε να βρισκόμαστε ώστε μήπως και τις καθημερινές βρίσκονται τα σκυλούνια μας και διασκεδάζουν λίγο παραπανω με τα φιλαράκια τους αντί να πηγαίνουμε μόνοι μας.

Τι λέτε εσείς?

Εγώ κάθε μέρα σχεδόν είμαι εκεί (εκτός αν βρέχει δεν πάω).
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εμείς πάρκο Τρίτση πάμε Σάββατα συνήθως...΄
Τί ώρες πάτε συνήθως?
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Εμείς πάμε καθημερινές κατα τις 18:00 και καθόμαστε αναλογα με τις ορέξεις μας κανα μισάωρω ή και ώρα (αν όμως βρίσκουμε άλλα σκυλάκια και ιδιοκτήτες έχει τύχει να κάτσουμε και 2-3 ώρες). Σάββατο δεν την πάω γιατί την έχω μαζί μου όλη μέρα (το πρωί πάμε βόλτα και ψώνια σε μαγαζιά, μεσημερι στο πατρικό για να την απολάυσουν λίγο και οι γονείς μου, απόγευμα για καφέ με φιλαράκια/ξαδέρφια σε Θησείο ή Αιγάλεω και το βράδυ πάμε πτώμα και οι 2 σπίτι και αυτή ξερενετε στον ύπνο και εγώ την αράζω στην ΤV.
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω μενω 5 λεπτα απο το παρκο!
Αλλα τα απογευματα σπανια δεν δουλεβω!
Αντε να τα καταφερω καμια παρασκευη- αν δεν παμε χωριο!
Αλλα τωρα που καλοκαιριαζει δυσκολα παω με τα τρελα μου!
Και απο αποψη, οτι οσο ανεβαινουν οι θερμοκρασιες- γεμιζει και η ατζεντα μου με ραντεβου.
Ασε που τα δικα μου δεν ειναι για πολλα πολλα τρεξιματα περα απο τους 25 βαθμους.

Αλλα ενδιαφερον υπαρχει γενικος!
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Στην άλλη άκρη του κόσμου δηλαδή... :D vrmode εσένα ειδικά πολύ στενοχωριέμαι που σε έχω μακριά. Θα κάναμε σούπερ ντούπερ παρέα :D:D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Στην άλλη άκρη του κόσμου δηλαδή... :D vrmode εσένα ειδικά πολύ στενοχωριέμαι που σε έχω μακριά. Θα κάναμε σούπερ ντούπερ παρέα :D:D
Εδώ είναι ο ομφάλιος λώρος της γης - όλα στα πόδια μας: Βασιλικά Κτήματα, Πάρκο Τρίτση, ταβέρνες, μακριά απ΄το κέντρο (φτου-φτου!)

Που μένεις εσύ βρε δύσμοιρη? Στα νότια προάστεια με τις μπουρδουκλωτικές πλατείες? (Άλιμο ήθελα να πάω - Κόρινθο κόντεψα να φτάσω!)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Λίγο πιο κοντά στο κέντρο... Kifisias και Katechaki beach χοντρά-χοντρά. Ασε με εμένα στον Πειραιά να δεις για πότε με βγάζουν κλαίγοντας στα κανάλια, να ψάχνω την μαμά μου...
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
Τι έχει ρε παιδιά ο Πειραιάς..?

κι αυτό το Ίλιον τι είναι? άμα κανονίσετε συνάντηση να ρθω να με τραβολογαν τα ζωντανα σας?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τι έχει ρε παιδιά ο Πειραιάς..?

κι αυτό το Ίλιον τι είναι? άμα κανονίσετε συνάντηση να ρθω να με τραβολογαν τα ζωντανα σας?
Το παρκο τριτσι ειναι ενα παρα πολυ οραιο και μεγαλο παρκο! Εχει και μεγαλα και ανετα παρκινγ σε τουλαχιστον 2 εισοδους που ξερω εγω.
Εγω μεχρι τον δεκεμβριο εμενα στο κορυδαλλο- και δεν ηξερα καν οτι υπαρχει ενα τετοιο ομορφο παρκο στην αττικη!
Τωρα μετακομισα και μενω σχεδον διπλα- και καταχαρικα!!!
Δες εδω: http://park.ornithologiki.gr/
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Ναι και εγώ τόσο καιρό που έμενα Αιγάλεω μόνο το Άλσος ήξερα, τώρα που μετακόμισα στο δικό μου σπίτι είμαι δίπλα στο Πάρκο Τρίτση και είμαστε εκεί συνέχεια, η Ζήβα φχαριστιέτε τρέξιμο και παιχνίδι και εγώ κάνω και τα ψόνια μου στο Carefourμετά εφόσον έχει πέσει η μικρή ξερή στο αυτοκίνητο. χε χε χε 2 σε 1 δηλαδή.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ναι και εγώ τόσο καιρό που έμενα Αιγάλεω μόνο το Άλσος ήξερα, τώρα που μετακόμισα στο δικό μου σπίτι είμαι δίπλα στο Πάρκο Τρίτση και είμαστε εκεί συνέχεια, η Ζήβα φχαριστιέτε τρέξιμο και παιχνίδι και εγώ κάνω και τα ψόνια μου στο Carefourμετά εφόσον έχει πέσει η μικρή ξερή στο αυτοκίνητο. χε χε χε 2 σε 1 δηλαδή.
Αυτό με την μικρή στο αυτοκίνητο, πρόσεξέ το, λέμε και ξαναλέμε, για να μην πούμε ότι δεν το είπαμε...
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Ναι το ξέρω, τώρα που δεν κάνει ζέστη την αφήνω μέσα λίγα λεπτά (πολλές φορές κιόλας την αφήνω μαζί με παρέα φίλης/φίλου μου μέσα στο αμάξι) σιγά μην κάνω καμια βλακεία τέτοια το καλοκαίρι με τους 40 βαθμούς. Όσο για να μου την κλέψουν, είναι λίγο δύσκολο, trust me.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Βασικά το θέμα της θερμοκρασίας δεν το είχα στο μυαλό μου, γιατί το θεωρώ αυτονόητο και εγκληματικό να μην το ήξερες. Στο θέμα της κλοπής αναφερόμουν, αλλά εάν το έχεις ρυθμίσει, κανένα πρόβλημα :)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
To πάρκο Τρίτση είναι από τα ωραιότερα μέρη κοντά στην Αθήνα κι αρκετά άγνωστο...
Δυστυχώς συχνά έχει αρκετά σκουπίδια...


Πάντως, εκτός από σημείο για βόλτα με τα σκυλιά μας, είναι ίσως το καλύτερο μέρος άμεσα προσβάσιμο στους Αθηναίους για birdwatching και φωτογράφιση αγρίων πτηνών!!!
Ακόμη και κάποιος που δεν ασχολείται του συστήνω ανεπιφύλακτα μια βόλτα νωρίς το πρωί!!!
Απλά τα σκυλάκια μας δεν μπορούν να μας ακολουθήσουν σε μια τέτοια ασχολία....
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Γιατί με την κίνησή τους τα περισσότερα σκυλιά στρεσσάρουν και διώχνουν τα πουλιά οπότε δεν μπορείς να τα παρατηρήσεις, κι ούτε λόγο για να τα φωτογραφίσεις!