Καινούργιο μέλος στην οικογένεια




Stellas

Active Member
28 Μαϊου 2015
28
4
35
@kasi βρες μου έναν που με βοηθάει να βγω κερδισμένη ... Μέχρι στιγμής 2; Από ειρωνίες και από μαγκιές δεν έμαθε κανείς !! Κάπου άλλου ίσως να με βοηθήσουν περισσότερο ...
 
  • Like
Reactions: kasi




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σόρρυ αλλά υπάρχουν ένα σωρό άλλα φορουμ να λένε "αχ τι γλυκό το σκυλάκι σου, να το χαίρεσαι και τι ομορφα ματάκια/αυτάκια/μαγουλάκια έχει".
Εδώ προσπαθούμε να ενημερώνουμε. Κάποιοι κατεβάζετε ρολλά γιατι δεν ακούτε ό,τι θέλετε να ακούσετε, αλλά υπάρχουν και άτομα που θα διαβάσουν αυτό το θέμα όταν θα θέλουν με υπευθυνότητα να ψάξουν για σκυλί, οπότε ΠΡΕΠΕΙ να διαβάζουν σωστά πράγματα και όχι "γλυκουλινιές".
Αφού όπως λες παρακολουθούσες, θα πρεπε ήδη να ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις. Και θα επρεπε ήδη να ξέρεις τι θα προτειναμε και για την τροφή.
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Διαφωνω με τις ειρωνιες καππιων. Αλλα ειναι λίγο εκνευριστικο να μην καταλαβαίνεις τους λόγους για τους οποιους οι σωστοι και υπευθυνοι τρόποι απόκτησης σκυλου είναι απο εκτροφείο ή φιλοζωικής(ή γενικά κάποιο αδέσποτο).
Για την τροφή καλυτερα να πας στην ανάλογη ενότητα. Εκεί μάλλον πιο εύκολα θα πάρεις απαντήσεις, ενω πιθανόν να πάρεις απαντησεις και απο ηδη υπάρχοντα θέματα. Και να γράψεις και μέχρι τι ποσό θες να δώσεις.
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Σημαντικότερη βοήθεια από τις συμβουλές για να αποκτήσεις με ηθικό τρόπο ένα υγιές και με σωστό χαρακτήρα κουτάβι δεν υπάρχει. Δεν καταλαβαίνεις πόση πιθανή ταλαιπωρία, στεναχώρια και έξοδα σε συμβουλεύουμε να γλιτώσεις; Και εσύ έχεις κολλήσει να ασχολείσαι με την τροφή και τις εμπειρίες άλλων μελών. Εχεις λανθασμένες προτεραιότητες και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ποιά είναι η σοβαρή συμβουλή. Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ να βρεις τροφές αν αυτό είναι το θέμα. Και πραγματικά αν παρακολουθούσες το φόρουμ θα ήξερες ποιά είναι η φιλοσοφία που επικρατεί για την απόκτηση σκύλου, γιατί εκπλήσσεσαι;
 


D

Deleted member 14614

Guest
Ελληναρά μου εσύ που τα ξέρεις όλα και όλοι οι άλλοι θέλουν το κακό σου... Και άμα τσούξει η αλήθεια, το γυρνάς στην επίθεση.
Που θα πάει, κάποτε θα απαγορευτεί το ζευγάρωμα από την κάθε κυρά Τούλα, οπότε θα ηρεμήσουμε από τους ευκαιριακούς φιλόζωους. Ήδη, πλέον, η κυρά Τούλα θα πρέπει να έχει άδεια για να πουλάει/χαρίζει, οπότε κάπως έχει αρχίσει αυτό...

Α και ναι, ψυχή έχουν και τα ημίαιμα της κυρά Τούλας που τα πασάρει για καθαρόαιμα, ώστε ο καθένας να το παίζει ότι έχει καθαρόαιμο με 100 ευρώ και να πουλάει μούρη. Αλλά απαιτούνται και θυσίες για να σταματήσει αυτό το νοσηρό φαινόμενο.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Προσπαθουν να σε αποτρεψουν απο ενα λαθος, ολοι μας δλδ... μεχρι τελικης πτωσεως :ROFLMAO:

Μη φευγεις... :whistle:τα χερια σου κρατα γερα και χτυπα τη μοιρααα...
Μη φευγεις.. γιατι αυριο θα ναι αργα να διωξεις την πικρααα...:whistle:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Ρεάκι


Natasanikos

Member
29 Μαϊου 2015
11
0
Ααααα ειστε ξερόλες όλοι σας ....
Της έχετε σπάσει τα αρχ@@δια πως σκατα διαγραφεσαι απο εδω μεσα βαρέθηκα να διαβάζω κόντρα επειδή κάποιος αποφάσισε να πάρει κουτάβι απο ιδιώτη ποιο ειναι το πρόβλημα σας ??? το αν θα ειναι καθαρόαιμο ??? ρε πάτε καλα ?? όλα τα σκυλακια την ίδια ψυχή έχουν εσεις ειστε σκατοψυχη κ τα περνεται για βιτρίνα κ να κανετε το ψώνιο σας .... Με τα καθαρόαιμα κ τους εκτροφής κ την μορφολογία .... Απο οτι βλέπω εσεις που απαντάτε τα σκυλιά σας δεν τα βλέπω κ μορφολογικά άριστα για να λεμε κ την αλήθεια ..... :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ααααα ειστε ξερόλες όλοι σας ....
Της έχετε σπάσει τα αρχ@@δια πως σκατα διαγραφεσαι απο εδω μεσα βαρέθηκα να διαβάζω κόντρα επειδή κάποιος αποφάσισε να πάρει κουτάβι απο ιδιώτη ποιο ειναι το πρόβλημα σας ??? το αν θα ειναι καθαρόαιμο ??? ρε πάτε καλα ?? όλα τα σκυλακια την ίδια ψυχή έχουν εσεις ειστε σκατοψυχη κ τα περνεται για βιτρίνα κ να κανετε το ψώνιο σας .... Με τα καθαρόαιμα κ τους εκτροφής κ την μορφολογία .... Απο οτι βλέπω εσεις που απαντάτε τα σκυλιά σας δεν τα βλέπω κ μορφολογικά άριστα για να λεμε κ την αλήθεια ..... :)
Καλά εχεις και γ@μω το μάτι ε.... κριτης να γινεις
Πίνετε τίποτα πριν γραφτείτε στο φορουμ? εχω αρχίσει να ανησυχώ και πιστευω ο ανάδρομος ευνοεί τα trolls...
 


D

Deleted member 14614

Guest
Στείλε πμ στον admin να σε διαγράψει. ;)

Κατά τα άλλα, ξυδάκι. :)
 






Natasanikos

Member
29 Μαϊου 2015
11
0
Σώπα ρε κοπέλια τι μας λες πήγανε πλύνε κανενα πιάτο κ πρόσεχε μην σπάσεις κανενα νύχι!!! Χαχαχαχα
 










Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Εγω έχω και Ddb και Γερμανικό. Αλλά για να είμαι ειλικρινής, επειδή αγαπώ πολύ και τις δύο φυλές, καμία διάθεση δεν έχω να βοηθήσω κάποιον που βοηθάει ανεύθυνες γέννες με κίνδυνο της ζωής και της μάνας, και των κουταβιών, ούτε εμπειρίες μου θα μοιραστώ. Αφού κάνεις αυτές τις επιλογές, και επιλέγεις να διαιωνίσεις ένα φαινόμενο που μόνο αδέσποτα δίνει, να ξέρεις πως είσαι μειονότητα και μόνη σου. Ο,τι σκύλο και να είχες θα σε βοηθούσα, ιδιαιτέρως αν είχες ένα σκυλί από καταφύγιο, αλλά αφού είσαι έτσι, κάνε ο,τι νομίζεις και βγαλτα περα μονη σου. Εγω ανθρώπους μη φιλόζωους δε βοηθάω. Το forum αυτό απευθύνεται σε ανθρώπους που έχουν σκοπό την ενημέρωση και το να πράττουν ηθικά σωστά σε σχέση με τα σκυλιά τουλαχιστον, δεν ανηκεις σε αυτούς με τις επιλογές που κάνεις, οπότε μη το συζητάμε και πολύ, βοήθεια δε θα πάρεις με τις παρούσες επιλογές σου. In fact, if you were on fire, and I had a glass of water, I'd drink it.
 


Natasanikos

Member
29 Μαϊου 2015
11
0
Στείλε πμ στον admin να σε διαγράψει. ;)

Κατά τα άλλα, ξυδάκι. :)
Αυτο για σένα αγαπούλα όλο δικό σου εγω δεν ξυνιδα εσυ βλέπω το χρειάζεσαι χαχαχα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.825
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU