Κακη χρονια


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ο στοχος ηταν σχολια λυπησης για αυτο που συνεβει στο σκυλι και θαυμασμου επειδη το πηγε στον κτηνιατρο!
Λες; Εγώ νομίζω ο στόχος ήταν να μας τσατίσει Πρωτοχρονιάτικα. Είναι και τουλάχιστον ένας χρόνος που "διαβάζει" το φόρουμ.
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Ξερουμε ποιος το εκανε και το παραδεχτηκε κιολας οταν τον ρωτησαμε..
........
και γιατι τη χτυπησε,,>>??? του επιτεθηκε και κινδυνευσε η σωματικη του ακεραιοτητα,,,??? ηταν δηλαδη σε νομιμη αμυνα,,>>> ?? η ετσι απλα τουρθε εκεινη την ωρα πανω στη τρελα του να χτυπησει τη σκυλιτσα,,,>> ???

,,,,,,,,

φλεγομαι απο περιεργεια για την απαντηση !!
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Και πανω που ελεγα οτι δεν υπαρχουν εξυπνοι ανθρωποι σ αυτη τη χωρα ολοι εδω με διαψευδουν! Καταλαβατε κατευθειαν τον στοχο μου τα συγχαρητηρια μου.. λυπαμαι πραγματικα που μεγαλωνω σε μια χωρα οπου ο καθε αξεστος περιμενει καποιον για να πει ολη τη κακια του να βγαλει τα απωθημενα του για να νιωσει ανωτερος και εξυπνοτερος.. καντε μια αυτοκριτικη πρωτα κοιταξτε λιγο τις μουρες στον καθρεφτη δειτε τι ανθρωποι ειστε και οχι μονο σε σχεση με τα ζωα μπειτε λιγο στα ματια του αλλου για το πως σας βλεπουν εσας τους κυριους τελειους και σουπερ ντουπερ φιλοζωους και μετα κρινετε και τους αλλους.. πιστευω οτι πολλοι περισσοτεροι θα επρεπε να "αυτοκτονησουν" απ οτι πρεπει εγω ως κακια ιδιοκτητρια σκυλου.. εγω εγραψα το θεμα για να μοιραστω την πιο ασχημη εμπειρια με ανθρωπους που αγαπουν τα ζωα οπως και εγω και θα με βοηθουσαν να κανω οτι καλυτερο γι αυτο.. λυπαμαι και μετανιωνω πραγματικα που εγραψα το θεμα.. και λυπαμαι που αυτο το φορουμ εχει καταντηση μια μαζωξη ανεγκεφαλων και ταχα φιλοζωων.. αλλα τι περιμενε κανενας ελληνικο δεν ειναι? αυτα απο μενα.. καλη συνεχεια και μια ακομα καλυτερη χρονια
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Και πανω που ελεγα οτι δεν υπαρχουν εξυπνοι ανθρωποι σ αυτη τη χωρα ολοι εδω με διαψευδουν! Καταλαβατε κατευθειαν τον στοχο μου τα συγχαρητηρια μου.. λυπαμαι πραγματικα που μεγαλωνω σε μια χωρα οπου ο καθε αξεστος περιμενει καποιον για να πει ολη τη κακια του να βγαλει τα απωθημενα του για να νιωσει ανωτερος και εξυπνοτερος.. 1.καντε μια αυτοκριτικη πρωτα κοιταξτε λιγο τις μουρες στον καθρεφτη δειτε τι ανθρωποι ειστε και οχι μονο σε σχεση με τα ζωα μπειτε λιγο στα ματια του αλλου για το πως σας βλεπουν εσας τους κυριους τελειους και σουπερ ντουπερ φιλοζωους και μετα κρινετε και τους αλλους.. πιστευω οτι πολλοι περισσοτεροι θα επρεπε να "αυτοκτονησουν" απ οτι πρεπει εγω ως κακια ιδιοκτητρια σκυλου.. εγω εγραψα το θεμα για να μοιραστω την πιο ασχημη εμπειρια με ανθρωπους που αγαπουν τα ζωα οπως και εγω και θα με βοηθουσαν να κανω οτι καλυτερο γι αυτο.. λυπαμαι και μετανιωνω πραγματικα που εγραψα το θεμα.. και λυπαμαι που αυτο το φορουμ εχει καταντηση μια 2.μαζωξη ανεγκεφαλων και ταχα φιλοζωων.. αλλα τι περιμενε κανενας ελληνικο δεν ειναι? αυτα απο μενα.. καλη συνεχεια και μια ακομα καλυτερη χρονια
Αυτο που αδυνατεις να ''πιασεις'' ειναι πως εισαι καθολα υπευθυνη για τον σκυλο σου.. Ακρως απαραδεκτο το να βολταρουν χωρις λουρι και χωρις την επιβλεψη σου.
1. Διορθωσε με αν κανω λαθος,αλλα μπερδευεις πραγματα. Το τι ανθρωποι ειμαστε δε σε αφορα καθολου,οπως προσωπικα ουτε εμενα αφορα το τι ανθρωπος εισαι. Με αφορα ομως το πως συμπεριφερεσαι στα σκυλια σου. Εγραψες καποια πραγματα, το φορουμ ειναι δημοσιο και ειτε σου αρεσει ειτε οχι θα υποστεις κριτικη. Για μενα το οτι πηγες για ρεβεγιον και αφησες το τραυματισμενο σκυλι σου μονο του δειχνει ποια εισαι και τις προτεραιοτητες σου.
2. Οι οποίοι όμως (η πλειοψηφια τουλάχιστον) δεν αφήνουν τα σκυλιά τους να βολτάρουν ελεύθερα,ούτε θα τα παρατούσαν τραυματισμένα..Εσυ είσαι περισσότερο φιλόζωη απο οτι φαινεται..
 






Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Και πανω που ελεγα οτι δεν υπαρχουν εξυπνοι ανθρωποι σ αυτη τη χωρα ολοι εδω με διαψευδουν! Καταλαβατε κατευθειαν τον στοχο μου τα συγχαρητηρια μου.. λυπαμαι πραγματικα που μεγαλωνω σε μια χωρα οπου ο καθε αξεστος περιμενει καποιον για να πει ολη τη κακια του να βγαλει τα απωθημενα του για να νιωσει ανωτερος και εξυπνοτερος.. καντε μια αυτοκριτικη πρωτα κοιταξτε λιγο τις μουρες στον καθρεφτη δειτε τι ανθρωποι ειστε και οχι μονο σε σχεση με τα ζωα μπειτε λιγο στα ματια του αλλου για το πως σας βλεπουν εσας τους κυριους τελειους και σουπερ ντουπερ φιλοζωους και μετα κρινετε και τους αλλους.. πιστευω οτι πολλοι περισσοτεροι θα επρεπε να "αυτοκτονησουν" απ οτι πρεπει εγω ως κακια ιδιοκτητρια σκυλου.. εγω εγραψα το θεμα για να μοιραστω την πιο ασχημη εμπειρια με ανθρωπους που αγαπουν τα ζωα οπως και εγω και θα με βοηθουσαν να κανω οτι καλυτερο γι αυτο.. λυπαμαι και μετανιωνω πραγματικα που εγραψα το θεμα.. και λυπαμαι που αυτο το φορουμ εχει καταντηση μια μαζωξη ανεγκεφαλων και ταχα φιλοζωων.. αλλα τι περιμενε κανενας ελληνικο δεν ειναι? αυτα απο μενα.. καλη συνεχεια και μια ακομα καλυτερη χρονια
*χρυς* θα χαρουμε πολυ να μη σε ξαναδιαβασουμε.
Εισαι αξια της μοιρας σου κοριτσι μου.

Οσο για τα περι ελληνικοτητας, τελος ο ωχαδερφισμος και τα "δεν πειραζει, εσυ να σαι καλα" που ισως χαρακτηριζαν αναλογες αντιδρασεις ως τωρα. Αλλαξαν τα πράγματα. Ανευθυνοτητες σαν τη δικιά σου ειναι που βγαζουν το κακο ονομα στη χωρα μας. Και οχι η αντιδραση μας.

Ειχες και το θράσος να μας τα πεις κιολας. Ανευθυνη. Ουστ.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Δεν ειδα πουθενα μια εκρηξη οργης για τον υπευθυνο του τραυματισμου ,εκει που επρεπε να τσατιστεις και να φορτωσεις τσιμουδια ,ξερεις τα δικαιωματα σου ; Εκανες καμμια κινηση εναντιον του; Πως θα προστατευσεις τα ζωντανα σου απο δευτερη κακοποιηση ;μετα τον γιατρο στο αστυνομικο τμημα επρεπε να πας .γιατι τοσο χλιαρη αντιδραση;θα μεινει ατιμωρητο το κτηνος;
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Και πανω που ελεγα οτι δεν υπαρχουν εξυπνοι ανθρωποι σ αυτη τη χωρα ολοι εδω με διαψευδουν! Καταλαβατε κατευθειαν τον στοχο μου τα συγχαρητηρια μου.. λυπαμαι πραγματικα που μεγαλωνω σε μια χωρα οπου ο καθε αξεστος περιμενει καποιον για να πει ολη τη κακια του να βγαλει τα απωθημενα του για να νιωσει ανωτερος και εξυπνοτερος.. καντε μια αυτοκριτικη πρωτα κοιταξτε λιγο τις μουρες στον καθρεφτη δειτε τι ανθρωποι ειστε και οχι μονο σε σχεση με τα ζωα μπειτε λιγο στα ματια του αλλου για το πως σας βλεπουν εσας τους κυριους τελειους και σουπερ ντουπερ φιλοζωους και μετα κρινετε και τους αλλους.. πιστευω οτι πολλοι περισσοτεροι θα επρεπε να "αυτοκτονησουν" απ οτι πρεπει εγω ως κακια ιδιοκτητρια σκυλου.. εγω εγραψα το θεμα για να μοιραστω την πιο ασχημη εμπειρια με ανθρωπους που αγαπουν τα ζωα οπως και εγω και θα με βοηθουσαν να κανω οτι καλυτερο γι αυτο.. λυπαμαι και μετανιωνω πραγματικα που εγραψα το θεμα.. και λυπαμαι που αυτο το φορουμ εχει καταντηση μια μαζωξη ανεγκεφαλων και ταχα φιλοζωων.. αλλα τι περιμενε κανενας ελληνικο δεν ειναι? αυτα απο μενα.. καλη συνεχεια και μια ακομα καλυτερη χρονια
Χαχαχαχαχαχα!!!

Αντί να μετανιώσεις που αφησες το σκυλάκι να το χτυπήσουν και μόνο του σπίτι για να μη χάσεις το πάρτυ, εσύ μετανιώνεις που άνοιξες το θέμα;

Ανεγκέφαλη είσαι... και φαίνεσαι.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Δεν ειδα πουθενα μια εκρηξη οργης για τον υπευθυνο του τραυματισμου ,εκει που επρεπε να τσατιστεις και να φορτωσεις τσιμουδια ,ξερεις τα δικαιωματα σου ; Εκανες καμμια κινηση εναντιον του; Πως θα προστατευσεις τα ζωντανα σου απο δευτερη κακοποιηση ;μετα τον γιατρο στο αστυνομικο τμημα επρεπε να πας .γιατι τοσο χλιαρη αντιδραση;θα μεινει ατιμωρητο το κτηνος;
Διάβασες ότι τον βρήκανε, τους είπε πως ναι, χτύπησε το σκύλο, και δεν έκαναν τίποτα; Απορώ γιατί δεν τον κέρασαν κι όλας κανένα καφεδάκι.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Είμαι η μοναδική που θέλω να καταγγειλω την *χρυς* για κακοποιηση των σκυλιών της?
Πραγματικά με κάθε δυνατό τρόπο, θέλω να φωνάξω πόσο επικινδυνη είσαι...
Το θράσος σου ειναι απλά μια αμυνα γιατι εφαγες τοιχο, στην προσπάθεια σου να κερδίσεις την "συμπαθεια" για το σκυλι. Εκεινο εχει την αμεριστη συμπάθεια μας και εγνοια μας... εσύ παλι ξέχνα τη λέξη σκύλος, δεν της ταιριάζεις!
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Είμαι η μοναδική που θέλω να καταγγειλω την *χρυς* για κακοποιηση των σκυλιών της?
Πραγματικά με κάθε δυνατό τρόπο, θέλω να φωνάξω πόσο επικινδυνη είσαι...
Το θράσος σου ειναι απλά μια αμυνα γιατι εφαγες τοιχο, στην προσπάθεια σου να κερδίσεις την "συμπαθεια" για το σκυλι. Εκεινο εχει την αμεριστη συμπάθεια μας και εγνοια μας... εσύ παλι ξέχνα τη λέξη σκύλος, δεν της ταιριάζεις!
Οχι. Απόλυτο δίκιο έχεις. Η καταγγελία είναι το πιο ήπιο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό μόλις δίαβασα τα ποστ της.Όχι σκύλος δεν της ταιρίαζει,κανένα ζωντανό πλάσμα για το οποίο πρέπει να είναι υπεύθυνη.Κανένα όμως.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Δυστυχώς αυτή είναι ακόμα η νοοτροπία πολλών Ελλήνων όσο αφορά τα κατοικίδια τους: "ζώο είναι, δεν έχει ανάγκη". Ζώ τώρα σε ένα χωριό και μιλάω από προσωπική εμπειρία. Τα έχουν κάπου παρατημένα στην αυλή να τρώνε τα αποφάγια, τα αφήνουν μια φορά την ημέρα να βγουν έξω και λυσσάνε σε όλο το χωριό, πιθανόν δεν τα εμβολιάζουν καν και αν αρρωστήσουν ποιος νοιάζεται - αν πεθάνει θα πάρει άλλο...
Εμένα με έχουν γραφική του χωριού επειδή βγάζω τις σκύλες μου με λουρί. Προσπαθώ να μιλάω με όποιους μπορώ αλλά είναι πολύ δύσκολο να τους αλλάξεις τα μυαλά. Είναι θέμα παιδείας και της ανατροφής που παίρνουν στην οικογένεια τους. Αν δεν αλλάξουν αυτά δεν αλλάζει τίποτα :(
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Το συγκεκριμενο UFO με εχει εκνευρισει πολυ. Συνηθως ειμαι ψυχραιμος.

Αλλα δε φτανει που εχει ολη την ευθυνη, εχει και υφακι το μπαζο. Η πεμπτουσία της ανευθυνοτητας και του θράσους. Και φτανει στο σημειο κατηγορει τη νοοτροπια της χωρας(!) Μιλάμε το ατομο ειναι γεννημενο για μεγάλες μαλακίες, δεν ειναι τυχαιο.

Αν δε της αρεσει η ελλαδα θα της προτεινα να μετακομισει στο διάολο, αλλα κρατιεμαι ακομα.

Αϊ σιχτιρ.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Το συγκεκριμενο UFO με εχει εκνευρισει πολυ. Συνηθως ειμαι ψυχραιμος.

Αλλα δε φτανει που εχει ολη την ευθυνη, εχει και υφακι το μπαζο. Η πεμπτουσία της ανευθυνοτητας και του θράσους. Και φτανει στο σημειο κατηγορει τη νοοτροπια της χωρας(!) Μιλάμε το ατομο ειναι γεννημενο για μεγάλες μαλακίες, δεν ειναι τυχαιο.

Αν δε της αρεσει η ελλαδα θα της προτεινα να μετακομισει στο διάολο, αλλα κρατιεμαι ακομα.

Αϊ σιχτιρ.

Ελα ρε... με το ροζ αβαταρ, με αποσυντόνιζες τόσο καιρό!!!

Πάντως για το θεμα της μετακόμισης, είσαι στο μυαλό μου!
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
παίδες αρχικά καλή χρονιά σε όλους εύχομαι! Επίσης... ψυχραιμία, ειρήνη, αφοπλισμός!

*χρυς* περαστικά ευχομαι στο σκυλάκι σου και ελπίζω να μην του μείνει μόνιμη βλάβη. Τα λάθη σου ελπίζω να τα αναγνωρίσεις και να μη τα επαναλάβεις για την ευζωία και μόνο των σκύλων σου!

Τι κινήσεις έχετε κάνει εναντίον του κτήνους που χτύπησε το σκυλάκι? Ελπίζω μόνο να μη μείνει ατιμώρητος
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
εγω εγραψα το θεμα για να μοιραστω την πιο ασχημη εμπειρια με ανθρωπους που αγαπουν τα ζωα οπως και εγω και θα με βοηθουσαν να κανω οτι καλυτερο γι αυτο..
Διάθεση για βοήθεια εκ μέρους των υπόλοιπων μελών υπάρχει. Διάθεση εκ μέρους σου να εφαρμόσεις αυτά που σου λένε για την καλύτερη διαβίωση των σκύλων σου δε βλέπω.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22