Καλημέρα!




wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Εγώ όχι.
Η αξία του σκύλου δεν είναι υλική.
Κανονικά θα έπρεπε να χαρίζονται τα ζώα όχι να τα εκμεταλλευόμαστε για τα λεφτά!
Ασφαλώς και η αξία για οτιδήποτε κατοικεί στη γη είναι και υλική.Δύο παραδείγματα θα σου πω...έστω ότι ο σκύλος που για σένα δεν έχει υλική αξία παθαίνει κάτι σοβαρό(χτύπα ξύλο) και χρειάζεται χειρουργείο, τι θα του πεις του γιατρού? ''Δε σε πληρώνω γιατί για μένα έπρεπε να μην παίρνεις χρήματα?'' Και δεύτερο όταν κάνεις οικογένεια με το καλό, τα παιδιά θα τα ταΐζεις και θα τα ντύνεις με αγάπη και τέλος? Σκέψου το λίγο πιο ώριμα και θα δεις.Και αν δε πιστεύεις εμένα, και καλά κάνεις, ρώτα και το μπαμπά σου να δεις τι αίμα έχει φτύσει για να σε φέρει στη ζωή, να σε μεγαλώσει και τώρα να σε σπουδάσει...
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Ονομάζομαι Τζένη, είμαι 18 χρόνων
Τζένη 18 χρονών άσε κάτω τα σκυλάκια, δεν είσαι έτοιμη ακόμα να πάρεις... :rolleyes:
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Εμείς να μην κάνουμε flamming...
Αλλά να διαβάζουμε συνέχεια τροφοδοτούμενα από μπούρδες θέματα, τα οποία είναι troll είτε πρόκειται για το γνωστό...είτε για καινοφανές.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Μην τα διαβάζεις χρυσέ μου.
Πήγαινε σε άλλο θέμα...
 




Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Ναι όντως Τζένη δεν στάλθηκε το π.μ με τις αγγελίες,τώρα το παρατήρησα.Αλλά αφού αποφάσισες να πάρεις από εκτροφείο δεν νομίζω να έχει σημασία πια.
Πότε περίπου λοιπόν υπολογίζεις να δεχθείς το νέο μέλος?Έχει κάποιο σάιτ το εκτροφείο για να ρίξω μια ματιά?:)
Τα κουτάβια θα δοθούν μετά τις 7 Ιουνίου.
http://www.labradordog.gr - ΑΡΧΙΚΗ
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Εμείς να μην κάνουμε flamming...
Αλλά να διαβάζουμε συνέχεια τροφοδοτούμενα από μπούρδες θέματα, τα οποία είναι troll είτε πρόκειται για το γνωστό...είτε για καινοφανές.
Συγνώμη επειδή θέλω απο τόσο μιρκή(που δεν νομίζω να είμαι μιρκή για σκύλο) θέλω σκύλο, σημαίνει πως είμαι τρολ;
Ελεος πια.
Αν το νομίζετε μην γραφετε.
Γραψτε σε σοβαρά θέματα, ατόμωμ 90+ χρονων που είναι έτοιμοι για σκύλο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Συγνώμη επειδή θέλω απο τόσο μιρκή(που δεν νομίζω να είμαι μιρκή για σκύλο) θέλω σκύλο, σημαίνει πως είμαι τρολ;
Ελεος πια.
Αν το νομίζετε μην γραφετε.
Γραψτε σε σοβαρά θέματα, ατόμωμ 90+ χρονων που είναι έτοιμοι για σκύλο.
Αυτό ακριβώς κάνουμε αγαπητή μου, κάποιοι από εμάς.
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δεν είναι θέμα ηλικίας, όταν σου λένε ότι δεν κάνεις για σκύλο, αλλά θέμα ωριμότητας με την οποία αντιμετωπίζεις το θέμα. Υπάρχουν παιδια 15 και 16 χρονών, που με τη στηρίξη των γονιών τους, κάνουν και παρακάνουν για σκύλο. Και υπάρχουν και άτομα "90+ χρονών" (οπως λες) που είναι πλήρως ακατάλληλα.
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Νομιζω οτι απεχει πολυ να πουμε σε καποιον "δε κανεις για σκυλο" απ το "περιμενε λιγο περισσοτερο, για να παρεις σκυλο γιατι δεν εισαι ετοιμη ακομα"
Το οτι δεν τα ξερει ακομα ολα ή οτι δεν ειναι ωριμη δεν παει να πει οτι δεν μπορει να εχει το σκυλο της καποια στιγμη. Νομιζεις οτι με αυτο θα την κανεις να αλλαξει γνωμη για το αν θα παρει σκυλο η οχι? θα σε γραψει κανονικοτατα και το πιθανοτερο ειναι να μην ξαναμπει εδω.
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Νομιζω οτι απεχει πολυ να πουμε σε καποιον "δε κανεις για σκυλο" απ το "περιμενε λιγο περισσοτερο, για να παρεις σκυλο γιατι δεν εισαι ετοιμη ακομα"
Το οτι δεν τα ξερει ακομα ολα ή οτι δεν ειναι ωριμη δεν παει να πει οτι δεν μπορει να εχει το σκυλο της καποια στιγμη. Νομιζεις οτι με αυτο θα την κανεις να αλλαξει γνωμη για το αν θα παρει σκυλο η οχι? θα σε γραψει κανονικοτατα και το πιθανοτερο ειναι να μην ξαναμπει εδω.
Μα μες στο μυαλό μου είσαι! :rolleyes:
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Καταρχάς καλως ήρθες κ καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Δε μπορώ να καταλάβψ γιατί ενω η κοπέλα μπηκε εδώ να ρωτήσει κάποια πράγματα η πλειοψηφία είστε ειρωνικοί κ αγενέατατοι μαζί της. Υπάρχει επιλογή να απαντάς όμορφα ή έστω τυπικά σε κάποιον (και αυτό λέγεται ''καλοί τρόποι'') κ όχι να βγάζεις όλη σου τη χολή σε όποιον ρωτάει απλά κ μόνο επειδή καθεσαι μπροστά απο το pc..τώρα βέβαια με αυτά που διαβάζω μερικοί θα το κάνατε κ κατ'ιδίαν.. Τώρα πως μπορείτε να κρίνετε απο ενα πόστ αν κάποιος ''κάνει για σκύλο'' ή όχι,αυτό είναι ταλέντο!!! Προτείνω να προσφέρετε το ταλέντο σας σε καμμία φιλοζωική για να διακρίνετε κατάλληλους μελοντικούς σκυλογονεις!! Οσο για το ειρωνικό "απο τα Σκόπια??'' δεν ήξερα οτι υπήρχαν χώρες με ακατάλληλους εκτροφείς..
Τζένη εύχομαι να αποκτήσεις το σκυλάκι που θες κ να έχετε μαζί μια όμορφη ζωη! Απλά πριν το κάνεις ενημερώσου όσο περισσότερο μπορείς για τη φυλή κ εύχομαι να διαλέξεις σώστα κάποιον εκτροφέα.
Το οτι ένα σκυλί έχει pedigree και είναι απο εκτροφέα δεν εγγυάται ότι δε θα αρρωστήσει ποτέ κ θα είναι πάντα υγειέστατο. Ας μην ξεχνάμε για παράδειγμα πως η δυσπλασία είναι γενετική ασθένεια κ μπορεί να μεταδοθεί μέχρι 14 γενιές αργότερα.
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Καταρχάς καλως ήρθες κ καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Δε μπορώ να καταλάβψ γιατί ενω η κοπέλα μπηκε εδώ να ρωτήσει κάποια πράγματα η πλειοψηφία είστε ειρωνικοί κ αγενέατατοι μαζί της. Υπάρχει επιλογή να απαντάς όμορφα ή έστω τυπικά σε κάποιον (και αυτό λέγεται ''καλοί τρόποι'') κ όχι να βγάζεις όλη σου τη χολή σε όποιον ρωτάει απλά κ μόνο επειδή καθεσαι μπροστά απο το pc..τώρα βέβαια με αυτά που διαβάζω μερικοί θα το κάνατε κ κατ'ιδίαν.. Τώρα πως μπορείτε να κρίνετε απο ενα πόστ αν κάποιος ''κάνει για σκύλο'' ή όχι,αυτό είναι ταλέντο!!! Προτείνω να προσφέρετε το ταλέντο σας σε καμμία φιλοζωική για να διακρίνετε κατάλληλους μελοντικούς σκυλογονεις!! Οσο για το ειρωνικό "απο τα Σκόπια??'' δεν ήξερα οτι υπήρχαν χώρες με ακατάλληλους εκτροφείς..
Τζένη εύχομαι να αποκτήσεις το σκυλάκι που θες κ να έχετε μαζί μια όμορφη ζωη! Απλά πριν το κάνεις ενημερώσου όσο περισσότερο μπορείς για τη φυλή κ εύχομαι να διαλέξεις σώστα κάποιον εκτροφέα.
Το οτι ένα σκυλί έχει pedigree και είναι απο εκτροφέα δεν εγγυάται ότι δε θα αρρωστήσει ποτέ κ θα είναι πάντα υγειέστατο. Ας μην ξεχνάμε για παράδειγμα πως η δυσπλασία είναι γενετική ασθένεια κ μπορεί να μεταδοθεί μέχρι 14 γενιές αργότερα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!
Δεν μπορώ να καταλάβω τί έχουν οι υπόλοιποι μαζί μου. Δεν νομίζω να τους έκανα κάτι.
Τέλος πάντων, εγώ είμαι αποφασισμένη να πάρω σκύλο και να ενημερωθώ όσο γίνεται περισσότερο από αυτό το φόρουμ και δεν σκοπεύω να φύγω, γιατί έτσι θα είμαι προετοιμασμένη για οτι τυχόν χρειαστεί ο φίλος μου. Λοιπόν θα ήταν καλό να είστε πιο ευγενικοί με τους καινούριους. Δεν το λέω για μένα, δεν με νοιάζει και δεν με πειράζει καθόλου. Έχω συνηθίσει την αγένεια, δεν είναι κάτι καινούργιο για μένα. Απλά εαν θέλετε να κάνετε τον κόσμο να μαθαίνει και οχι να κάνει εγγραφή και αμέσως να εξαφανίζεται, καλό θα ήταν να είστε λίγο πιο ευγενικοί ορισμένοι απο εσάς.
Σε ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη, θα ψάξω οσο μπορώ περισσότερο!
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Τζενάκι, παίρνεις φόρα, και δεν είναι φρόνιμο...
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Περιορίσου στο θέμα σου και άσε τις κριτικές για τους άλλους.
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Εισαι απο τους λίγους με υπερσπίστικαν.
Δεν μπορώ να καταλάβω τί έχουν οι υπόλοιποι μαζί μου. Δεν νομίζω να τους έκανα κάτι.
Τέλος πάντων, εγώ είμαι αποφασισμένη να πάρω σκύλο και να ενημερωθώ όσο γίνεται περισσότερο απο αυτό το φόρουμ και δεν σκοπέυω να φύγω, γιατί έτσι θα είμαι προετημασμένη για οτι τυχόν χρειαστεί ο φίλος μου. Λοιπόν θα ήταν καλό να είστε πιο ευγενικοί με τους καινούριους. Δεν το λέω για μενα, δεν με νοιάζει και δεν με πειράζει καθόλου. Εχω συνηθήσει την αγένεια, δεν είναι κάτι καινούργιο για μένα. Απλά εαν θέλετε να κάνετε τον κόσμο να μαθαίνει και οχι να κάνει εγγραφή και αμέσως να εξαφανίζεται, καλό θα ήταν να είστε λίγο πιο ευγενικοί ορισμένοι απο εσάς.
Σε ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη, θα ψάξω οσο μπορώ περισσότερο!
Δε νομίζω οτι έχουν κάτι μαζί σου απλά προσπάθησαν να υπερασπιστούν την άποψη τους για BYB με την οποία συμφωνώ απλά πιστεύω οτι υπάρχει κ όμορφος τρόπος να πείς κάποα πράγματα. Απο Τζενη έγινες Τζενάκι??Πάλι έχασα επισόδια!!
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Περιορίσου στο θέμα σου και άσε τις κριτικές για τους άλλους.
Ποιός κάνει κριτική σε ποιόν?? Ακούς εκεί ''δεν κάνεις για σκύλο''΄. Ναι Τζένη σταμάτα την κριτική.