Καλησπέρα σε όλους!


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27
μια χαρα φυσιολογικα ειναι, και μαλιστα το μηλοξιδο κανει πολυ καλο στα πατουσακια και στο τριχωμα οπως ολοι ξερουμε! 6 χρονων σκυλος και οι πατουσες του ειναι μαλακες παρολο που υπαρχει καθημερινη φθορα. επισης εννοειται πως σιχαινομαι να εχω ο,τι υπαρχει εξω πανω στο κρεβατι μου...
 
  • Like
Reactions: saras


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν έχω κοιμηθεί ποτέ με σκύλο στο κρεββάτι μου. Από μωρό ζούμε με ζώα, σκύλους και γάτες. Ποτέ δεν συνήθισα την τρίχα στο κρεββάτι μου. Αυτή είναι η παραξενιά μου. Οπότε αφήνω τα πατουσάκια τους ήσυχα :D
 
  • Like
Reactions: mareco


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
832
693
μια χαρα φυσιολογικα ειναι, και μαλιστα το μηλοξιδο κανει πολυ καλο στα πατουσακια και στο τριχωμα οπως ολοι ξερουμε! 6 χρονων σκυλος και οι πατουσες του ειναι μαλακες παρολο που υπαρχει καθημερινη φθορα. επισης εννοειται πως σιχαινομαι να εχω ο,τι υπαρχει εξω πανω στο κρεβατι μου...
Aπο τη στιγμη που καθονται κατω, παιζουν ακουμπανε το σωμα τπυς σε κολωνες,δεντρα,γωνιες οταν κατουρανε τα μικροβια ειναι και πανω τους. Εγω αν καθαρισω θα το κανω για να μην αφησει γκρι πατουσακια σε ασπρα σεντονια :LOL:. Ο καθενας ομως οτι θελει σχεδον ολα που κανουμε στα σκυλια δεν ειναι "φυσιολογικα".
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Ο καθενας ομως οτι θελει σχεδον ολα που κανουμε στα σκυλια δεν ειναι "φυσιολογικα".
Αυτό ακριβώς. Ούτε να τα ντύνουμε, ούτε να κουρευουμε, ούτε χίλια δυο αλλά. Καλώς ή κακώς κάθε σκύλος έχει να φάει στα μούτρα τις ιδιορρυθμιες του αφεντικού,ιδιοκτητη,μπαμπά, σκύλο γονέα και ότι άλλο ειμαστε. Χαίρομαι πραγματικά όσους έχουν σκυλους που ζουν σε μέρη με δάση και τους έχουν μαζί τους διαρκώς και είναι χωρίς λουρί να τρέχουν. Αλλά δεν ζω σε τέτοια μέρη δυστυχώς. Σορού για το ποστ άσχετο αλλά ήθελα να το πω.
 
  • Like
Reactions: Ans


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Εγω αν πλυνω τα ποδια τους θα ειναι γι αυτα που πατανε μες το σπιτι :LOL:

Στα σοβαρα τωρα δεν ειναι ευχαριστο να τους πιανεις τις πατουσες, τα περισσοτερα δυσανασχετουν, δεν ειναι παραξενο.
 




marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
η δική μου δεν ανεβαίνει απλά στο κρεββάτι αλλά κάνει κατάδυση και κουκουλώνεται κάτω από τα πρώην μοσχομυριστά μου σκεπάσματα σε χρόνο dt...φώναξα ,γκάριξα ,της πέρασε ..μόνο το καλοκαίρι σταμάτησε το χούι...πείτε ό,τι θέλετε,μόλις κουρνιάσει δίπλα μου κι ακούσω τον αναστεναγμό της που μοιάζει με μωρού ,παραδίνομαι...αυτό συνεπάγεται με περισσότερες μπουγάδες και τινάγματα στρωσιδιών!βέβαια δεν κοιμάται πάντα μαζί μου ,συνήθως στα ρεπά μου την κακομαθαίνω ,οπότε αναγκαστικά καθαρίζουμε πατουσάκια με μωρομάντηλα από όταν αρχισε να βγαίνει βόλτες μετά το τέλος των πρώτων εμβολίων..ρώτησα τον κτηνίατρο σχετικά να έχω το νου μου μην πάθει αλλεργία,όλα καλά ενίοτε τις σαπουνιζω πατούσια με πράσινο σαπούνι.το δέχεται ,γενικώς την έμαθα με τα αγγίγματα περιποίησης απο μπεμπάκι οπότε δεν την ενοχλει
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.812
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf