Καλησπέρα σε όλους!


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Ε δεν το λες και μωρο σε καμια περιπτωση. Εφηβος κοντα ενηλικας. Δεν τα πανε ολα τα σκυλια καλα σε αυτην την ηλικια με αλλα σκυλια αρσενικα ειδικα και να μπουν στο σπιτι τους με τα αφεντικα τους κτλ. Απλα εχεις πολυ καλο σκυλο μην του μειωνεις τα κατορθωματα :LOL:
Ε από μένα πήρε ο γιος μου πως να μην είναι! Χαχααα
 




Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Καλησπερα! Ρε παιδιά έχω μια απορία. Έχει αρχίσει να βγάζει σκουλίκια στα περιττώματα του ο μικρος. Βασικά είναι έμβρυα νομίζω ακόμα γτ είναι σαν μικρές καμπιες. Στο δια ταύτα, για κουτάβι 3μισι μηνών πάνω κάτω 10 κιλών είναι φυσιολογικό να μου δίνει ο κτηνίατρος χάπι για σκουλίκια cazitel? Έψαξα και λέει είναι για γάτες. Στον μεγάλο μου έδινε milbenax στους ίδιους μήνες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Αμα ψάξεις κι άλλο, θα δεις ότι είναι και για σκύλους από 1,5-2kg και πάνω.
Αρα είστε ok.

Η δε φωτό με το διακοσμητικό σκυλάκι στην εταζέρα, φαντάζομαι να είναι εν στάσει, για τις ανάγκες της φωτογράφισης και μόνο ε;
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Αμα ψάξεις κι άλλο, θα δεις ότι είναι και για σκύλους από 1,5-2kg και πάνω.
Αρα είστε ok.

Η δε φωτό με το διακοσμητικό σκυλάκι στην εταζέρα, φαντάζομαι να είναι εν στάσει, για τις ανάγκες της φωτογράφισης και μόνο ε;
Ok ευχαριστω για την πληροφορια.
Εν κινήσει ανεβαίνει εκεί. Δεν μπορεί να κάτσει σε ένα σημείο. Τουλάχιστον έχει μειώσει να έρχεται να κάθεται πάνω μου ενώ οδηγώ. Είναι κλαψιαρης και απαιτητικός.
Έξτρα ερώτηση. Ρε παιδιά ημίαιμο retriever από ότι μου φαίνεται και λένε και στο κτηνιατρείο, είναι φυσιολογικό να μουγκρίζει σαν θεριό αν πας να του πάρεις κάτι απ' το στόμα? Γιατί σε ανάλογο ποστ της Sammie έχει τσοπάνος που κάνει κάτι τέτοια.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Εγώ, το μόνο που θα ήθελα να σου ξανασχολιάσω, είναι πως είναι εγκληματικά αδιανόητο, να είναι απροστάτευτο το σκυλί σου, μέσα στο αμάξι.
Εσύ, αντί για την ασφάλεια και την ζωή του, προβληματίζεσαι με το μούγκρισμα.
 
  • Like
Reactions: marytherion


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Εγώ, το μόνο που θα ήθελα να σου ξανασχολιάσω, είναι πως είναι εγκληματικά αδιανόητο, να είναι απροστάτευτο το σκυλί σου, μέσα στο αμάξι.
Εσύ, αντί για την ασφάλεια και την ζωή του, προβληματίζεσαι με το μούγκρισμα.
Κάποια στιγμή θα το σταματήσει λόγω μεγέθους όπως και ο άλλος που πλέον κάθεται σαν άνθρωπος πίσω στη μία θέση και δεν κουνιέται σχεδόν καθόλου όσο οδηγώ.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Ok ευχαριστω για την πληροφορια.
Εν κινήσει ανεβαίνει εκεί. Δεν μπορεί να κάτσει σε ένα σημείο. Τουλάχιστον έχει μειώσει να έρχεται να κάθεται πάνω μου ενώ οδηγώ. Είναι κλαψιαρης και απαιτητικός.
Έξτρα ερώτηση. Ρε παιδιά ημίαιμο retriever από ότι μου φαίνεται και λένε και στο κτηνιατρείο, είναι φυσιολογικό να μουγκρίζει σαν θεριό αν πας να του πάρεις κάτι απ' το στόμα? Γιατί σε ανάλογο ποστ της Sammie έχει τσοπάνος που κάνει κάτι τέτοια.
Και εγω νομιζα σταματημενο ειναι το αμαξι... εχει θεσεις για το αμαξι εγω τετοια εχω παρε μια ειναι πολυ επικινδυνο. Το μουγκρισμα εννοεις αμα παιζει? Και ο δικος μου το κανει.
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Και εγω νομιζα σταματημενο ειναι το αμαξι... εχει θεσεις για το αμαξι εγω τετοια εχω παρε μια ειναι πολυ επικινδυνο. Το μουγκρισμα εννοεις αμα παιζει? Και ο δικος μου το κανει.
Όταν λες θέσεις? Δεν είναι παιχνίδι είναι ξεκάθαρο γτ όταν παίζουμε δεν κάνει ετσι
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Κάποια στιγμή θα το σταματήσει λόγω μεγέθους όπως και ο άλλος που πλέον κάθεται σαν άνθρωπος πίσω στη μία θέση και δεν κουνιέται σχεδόν καθόλου όσο οδηγώ.
Μεχρι τοτε θα πατησεις κανα φρενο και θα βρεθει στη μπροστα τζαμαρια. Αλλα ουτε αυτο με τον μεγαλο ειναι σωστο πρεπει να εχουν προστατευτικο η θεση τα σκυλια στο αμαξι.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Όταν λες θέσεις? Δεν είναι παιχνίδι είναι ξεκάθαρο γτ όταν παίζουμε δεν κάνει ετσι
Ψαξε θεσεις αυτοκινητου για σκυλια. Ειναι σαν καλαθακια που ασφαλιζουν στη θεση και εχουν να δεσεις το σκυλι με το λουρακι του εκει. Αυτο που λες για το μουγκρισμα τοτε δεν εψει σχεση με τη ρατσα απλα φυλαει αυτο που εχει στο στομα τπυ εκεινη τη συιγμη και θελει εκπαιδευση.
 
  • Like
Reactions: Try2CU


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Εν κινήσει ανεβαίνει εκεί. Δεν μπορεί να κάτσει σε ένα σημείο. Τουλάχιστον έχει μειώσει να έρχεται να κάθεται πάνω μου ενώ οδηγώ. Είναι κλαψιαρης και απαιτητικός.
Κάποια στιγμή θα το σταματήσει λόγω μεγέθους όπως και ο άλλος που πλέον κάθεται σαν άνθρωπος πίσω στη μία θέση και δεν κουνιέται σχεδόν καθόλου όσο οδηγώ.
Ανατριχίλες!!! :eek:
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Ανατριχίλες!!! :eek:
Προσπαθήσετε να καταλάβετε ότι σε περίπτωση ατυχήματος είτε έχεις κάθισμα στον σκύλο είτε είναι δεμένος με κολάρο και πάλι δεν θα την βγάλει καθαρή. Είναι θέμα φυσικής. Και δεμένος απο κολάρο να είναι αν γίνει τρακάρισμα είναι πολύ μεγάλη η πιθανότητα να μείνει παράλυτος. Ο μόνος τρόπος να είναι όσο το δυνατόν πιο ασφαλής είναι το σώμα του να είναι δεμένο σφιχτά πάνω σε καθισμα όπως εμάς με την ζώνη, χωρίς πρακτικά να μπορεί να κινήσει το σώμα του
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Δεν το δενεις απο το λαιμο προφανως στη θεση με σαμαρακι ειναι. Αν εσυ τωρα δεν θες να καταλαβεις γιατι το να ειναι ετσι αδιανοητα ενα κουταβι ειναι πιο επικινδυνο απο το να ειναι στη θεση του μην κανεις και υποδειξεις κρατα το για τον εαυτο σου. Εδω δεν χρειαζεται καν ατυχημα ενα φρενο θα βρεθει αλλου το μωρο. Δικο σου σκυλι ειναι εσυ θα επρεπε να προσεχεις πιο πολυ ειναι ευθυνη μας να κανουμε το καλυτερο και αν χτυπα ξυλο γινει κατι να ξερουμε οτι δεν γιμοταν κατι παραπανω.
 
  • Like
Reactions: Try2CU


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Προσπαθήσετε να καταλάβετε ότι σε περίπτωση ατυχήματος είτε έχεις κάθισμα στον σκύλο είτε είναι δεμένος με κολάρο και πάλι δεν θα την βγάλει καθαρή. Είναι θέμα φυσικής. Και δεμένος απο κολάρο να είναι αν γίνει τρακάρισμα είναι πολύ μεγάλη η πιθανότητα να μείνει παράλυτος. Ο μόνος τρόπος να είναι όσο το δυνατόν πιο ασφαλής είναι το σώμα του να είναι δεμένο σφιχτά πάνω σε καθισμα όπως εμάς με την ζώνη, χωρίς πρακτικά να μπορεί να κινήσει το σώμα του
Δεν τις λες στον σωστό άνθρωπο, αυτές τις θεωρίες.
Βασικά, μην τις λες πουθενά. Είναι δυνατόν να έχεις τα σκυλιά σου χύμα και απροστάτευτα στο αμάξι;
Με την ίδια λογική, να τα βγάζεις μόνιμα λυτά βόλτα. Για ποιό λόγο, τα έχεις δεμένα;
 
  • Like
Reactions: Try2CU


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
374
249
dog-place.blogspot.com
βαζεις σαμαρακι και μετα με ειδικο λουρι το βαζεις εκει που μπαινει η ζωνη ασφαλειας. ετσι κινειται οσο το δυνατον λιγοτερο.
 
  • Like
Reactions: Try2CU




Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Δεν τις λες στον σωστό άνθρωπο, αυτές τις θεωρίες.
Βασικά, μην τις λες πουθενά. Είναι δυνατόν να έχεις τα σκυλιά σου χύμα και απροστάτευτα στο αμάξι;
Με την ίδια λογική, να τα βγάζεις μόνιμα λυτά βόλτα. Για ποιό λόγο, τα έχεις δεμένα;
Πίστεψέ με αν μπορούσα να ζω σε ένα δάσος και να πηγαίνω βγαίνω για περπάτημα με λυτά τα σκυλιά μου θα ήταν ο παράδεισος. Μόνο gps θα τους φορούσα.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU