Καλησπέρα σε όλους!




Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Εχει γίνει πάρα πολύ όμορφος!!!
Ισχύει. Είναι όμορφος ο κερατουκλης! Να δω αν θα ξεθαρεψει καθόλου όσο μεγαλώνει μόνο. :LOL:
 




Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Σε τι να ξεθαρρέψει;
Είναι φοβικούλης;
Τον έχω υπερκοικωνικοποιησει θα έλεγα. Και τώρα θέλει να παίζει με όλους τους σκύλους και δεν καταλαβαίνει τον κίνδυνο. Δείχνει να έχει θέμα με τους μεγαλύτερους σκύλους βέβαια. Θέλει να τους επιβληθεί... Μονο πιο μεγάλους από αυτόν.. τρελο
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Μονο πιο μεγάλους από αυτόν.. τρελο
Είναι αρκετά σύνηθες.
Να προσέχεις πάντως. Μην τον αφήνεις με σκυλιά που δεν ξέρεις. Ούτε καν, να μυριστεί. Ακόμη κι αν οι ιδιοκτήτες τους, ορκίζονται για τον εξαιρετικό τους χαρακτήρα. Αμα γίνει στραβή, που συνήθως γίνεται, στην καλύτερη, πάει περίπατο η υπερκοινωνικοποίηση. Κρίμα είναι.
 




Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα προβληματισμό τις τελευταίες μέρες. Ο κανακάρης μου έχει χρονισει και γενικά όταν λείπουμε δουλειά είναι σχεδόν Παναγία. Όλα καλά. Απλά έχω μπει στο τρυπακι να θέλω 2ο σκύλο. Και αφενός για να σώσω ένα ακόμα και αφετέρου για παρέα το ένα στο άλλο. Το σπίτι μου είναι 50 τετραγωνικά με μια μικρή αυλή έξω. Και στο νου μου θέλω από 5-6 μηνών και πάνω και όχι μεγαλύτερο από 1-1,5 για να δέσει κάπως ευκολότερα με τον δικό μου. Βέβαια ψιλοφοβαμαι μην παραδεσουν και παρακινεί ο ένας τον άλλο και αρχίσουν να καταστρέφουν. Και τότε θα υπάρχει πολύ γκρίνια από το εταίρο ήμισυ. Κάποιες ιδέες και σκέψεις επί του θέματος από προσωπικές εμπειρίες. Εμένα είναι 27 κιλά τώρα ο δικός μου. Σόρρυ για το μέγεθος.
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα προβληματισμό τις τελευταίες μέρες. Ο κανακάρης μου έχει χρονισει και γενικά όταν λείπουμε δουλειά είναι σχεδόν Παναγία. Όλα καλά. Απλά έχω μπει στο τρυπακι να θέλω 2ο σκύλο. Και αφενός για να σώσω ένα ακόμα και αφετέρου για παρέα το ένα στο άλλο. Το σπίτι μου είναι 50 τετραγωνικά με μια μικρή αυλή έξω. Και στο νου μου θέλω από 5-6 μηνών και πάνω και όχι μεγαλύτερο από 1-1,5 για να δέσει κάπως ευκολότερα με τον δικό μου. Βέβαια ψιλοφοβαμαι μην παραδεσουν και παρακινεί ο ένας τον άλλο και αρχίσουν να καταστρέφουν. Και τότε θα υπάρχει πολύ γκρίνια από το εταίρο ήμισυ. Κάποιες ιδέες και σκέψεις επί του θέματος από προσωπικές εμπειρίες. Εμένα είναι 27 κιλά τώρα ο δικός μου. Σόρρυ για το μέγεθος.
Στο μυαλό μου είσαι αχαχαχ
Φλερτάρω πόσες μέρες με την ιδέα για ένα αδερφάκι στον Σκούμπι :)
Δε νομίζω ότι το σπίτι είναι γενικά απαγορευτικο "μέσο" για να αποκτήσεις 2ο σκυλί,αν είσαι διατεθειμένη να βγαζεις το σκυλί σωστές βόλτες και να τα εκτονώνεις. Σίγουρα θα εκτονώνονται και μεταξύ τους.
Όσο για τις "κακές" επιρροές σίγουρα παίζουν, συνήθως ο μεγάλος στον μικρότερο,αλλά έχω δει και το ανάποδο.
Εδώ χωρίς δεύτερο σκυλί στο σπίτι,και απλά με καθημερινή επαφή με την "κολλητή" του ο Σκούμπι πήρε όλες τις κακές συμπεριφορές της. :Roflmao:
Πάντως αν ο δικός σου θεωρείς ότι είναι οκ,πιστεύω για την νέα προσθήκη πρέπει να είναι αντιθέτου φύλου από τον ήδη υπάρχον για να γίνει η συμβατότητα και η αποδοχή πιο εύκολη. Και πιστεύω όσο το δυνατόν μικρότερη σε ηλικία γίνεται.
Απ' όσο κατάλαβα έχεις 1 έτους υπέροχο αντράκι, οπότε θα σου λεγα κοριτσάκι. Αλλά μπλέκεις με της ορμόνες,και τις ορμές,με τις στειρώσεις.
Προφανώς κάνω πρόχειρες σκέψεις που έχω κάνει και εγώ τον τελευταίο καιρό. Δε ξέρω κατά πόσο βάσιμες είναι οι σκέψεις μου. Σίγουρα κάποιος με δύο σκυλιά ήδη ,θα απαντήσει πολύ καλύτερα από μένα.
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Στο μυαλό μου είσαι αχαχαχ
Φλερτάρω πόσες μέρες με την ιδέα για ένα αδερφάκι στον Σκούμπι :)
Δε νομίζω ότι το σπίτι είναι γενικά απαγορευτικο "μέσο" για να αποκτήσεις 2ο σκυλί,αν είσαι διατεθειμένη να βγαζεις το σκυλί σωστές βόλτες και να τα εκτονώνεις. Σίγουρα θα εκτονώνονται και μεταξύ τους.
Όσο για τις "κακές" επιρροές σίγουρα παίζουν, συνήθως ο μεγάλος στον μικρότερο,αλλά έχω δει και το ανάποδο.
Εδώ χωρίς δεύτερο σκυλί στο σπίτι,και απλά με καθημερινή επαφή με την "κολλητή" του ο Σκούμπι πήρε όλες τις κακές συμπεριφορές της. :Roflmao:
Πάντως αν ο δικός σου θεωρείς ότι είναι οκ,πιστεύω για την νέα προσθήκη πρέπει να είναι αντιθέτου φύλου από τον ήδη υπάρχον για να γίνει η συμβατότητα και η αποδοχή πιο εύκολη. Και πιστεύω όσο το δυνατόν μικρότερη σε ηλικία γίνεται.
Απ' όσο κατάλαβα έχεις 1 έτους υπέροχο αντράκι, οπότε θα σου λεγα κοριτσάκι. Αλλά μπλέκεις με της ορμόνες,και τις ορμές,με τις στειρώσεις.
Προφανώς κάνω πρόχειρες σκέψεις που έχω κάνει και εγώ τον τελευταίο καιρό. Δε ξέρω κατά πόσο βάσιμες είναι οι σκέψεις μου. Σίγουρα κάποιος με δύο σκυλιά ήδη ,θα απαντήσει πολύ καλύτερα από μένα.
Να πω την αλήθεια το φύλλο δεν με.πολυνοιαζει αλλά σίγουρα αν είναι θυληκο πρέπει να στειρωθεί ένας απ' τους 2. Θα προτιμούσα και εγώ παντως θηλυκό καθώς είναι πιο υπάκουα τουλάχιστον με τον σκύλο που έχει ο αδερφός μου. Να τα βγάζω δεν υπάρχει θέμα. Αυτό γίνεται 2.φορες την μέρα ήδη με τον δικό μου και καθημερινές που δουλεύω μονο στη μία δουλειά τον πάω και στους γονείς μου που έχουν μεγάλο κήπο. Αλλά επειδή είμαι φορτισμένος θέλω να μου πείτε γνώμες εδώ για να επικρατήσει η λογική για το καλύτερο όλων στο σπίτι μου
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα προβληματισμό τις τελευταίες μέρες. Ο κανακάρης μου έχει χρονισει και γενικά όταν λείπουμε δουλειά είναι σχεδόν Παναγία. Όλα καλά. Απλά έχω μπει στο τρυπακι να θέλω 2ο σκύλο. Και αφενός για να σώσω ένα ακόμα και αφετέρου για παρέα το ένα στο άλλο. Το σπίτι μου είναι 50 τετραγωνικά με μια μικρή αυλή έξω. Και στο νου μου θέλω από 5-6 μηνών και πάνω και όχι μεγαλύτερο από 1-1,5 για να δέσει κάπως ευκολότερα με τον δικό μου. Βέβαια ψιλοφοβαμαι μην παραδεσουν και παρακινεί ο ένας τον άλλο και αρχίσουν να καταστρέφουν. Και τότε θα υπάρχει πολύ γκρίνια από το εταίρο ήμισυ. Κάποιες ιδέες και σκέψεις επί του θέματος από προσωπικές εμπειρίες. Εμένα είναι 27 κιλά τώρα ο δικός μου. Σόρρυ για το μέγεθος.

Το σπιτι προβλημα δεν ειναι, 44 τμ εδω με 3 σκυλια και 5-6 γατες και καμια αυλη. :LOL: οκ μονιμοι ειναι οι 3 μονο , και 4 μας κοβω συντομα, , αλλα τα αλλα πηγαινοερχονται διαρκως.

Προσωπικα προτεινω να παρεις ενα αδεσποτακι προς φιλοξενια με προπτικη υιοθεσίας , αυγουστο είναι βεβαιο οτι θα ζητανε φουλ. Ετσι θα δεις κατα ποσο ανταπεξερχεστε και αν την παλευετε απο ολες τις αποψεις καθως αλλιως η θεωρία αλλιως η πραξη. Και εν τελει να μη μείνει παλι καλο θα έχεις κανει.
Εγω θα πήγαινα σεηφ (οχι τρελαμένο κυνηγοσκυλε) και θηλυκο, 1-2 ετων να ειναι ηδη στειρωμενο.
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Το σπιτι προβλημα δεν ειναι, 44 τμ εδω με 3 σκυλια και 5-6 γατες και καμια αυλη. :LOL: οκ μονιμοι ειναι οι 3 μονο , και 4 μας κοβω συντομα, , αλλα τα αλλα πηγαινοερχονται διαρκως.

Προσωπικα προτεινω να παρεις ενα αδεσποτακι προς φιλοξενια με προπτικη υιοθεσίας , αυγουστο είναι βεβαιο οτι θα ζητανε φουλ. Ετσι θα δεις κατα ποσο ανταπεξερχεστε και αν την παλευετε απο ολες τις αποψεις καθως αλλιως η θεωρία αλλιως η πραξη. Και εν τελει να μη μείνει παλι καλο θα έχεις κανει.
Εγω θα πήγαινα σεηφ (οχι τρελαμένο κυνηγοσκυλε) και θηλυκο, 1-2 ετων να ειναι ηδη στειρωμενο.
Σωστη σκέψη για τα κυνηγόσκυλα. Εντωμεταξύ στα μέρη μου τέτοια βρίσκεις αβερτα. Θα ήθελα να πετύχω κανένα σκυλί που θα γίνει γομάρι. Έχουν άλλη χάρη.. τεσπα. Απλά αν βάλω σπίτι σκύλο άλλο δεν μου πάει καρδιά να φύγει μετά. Δεν ξέρω είναι σαν να τον προδίδω. Εντωμεταξύ μένω Χανιά και κοιτάω κάθε μέρα τόσα σκυλιά που είναι στις ανάγκες μου και τα θέλω πάνω κάτω αλλά είναι όλα από Αθήνα και πάνω... Εμένα τώρα είναι ήρεμος θα έλεγα σαν σκύλος. Έχει τις ανάγκες του αλλά είναι προς το ήρεμος. Επίσης η κοπέλα μου γκρινιάζει μόνο για τις τρίχες γιατί εμάς μαδάει υπερβολικά πολύ. Από αυτό και μόνο ίσως να μην μπω στη διαδικασία να πάρουμε άλλο? Σόρρυ αν σας πριζω
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Σωστη σκέψη για τα κυνηγόσκυλα. Εντωμεταξύ στα μέρη μου τέτοια βρίσκεις αβερτα. Θα ήθελα να πετύχω κανένα σκυλί που θα γίνει γομάρι. Έχουν άλλη χάρη.. τεσπα. Απλά αν βάλω σπίτι σκύλο άλλο δεν μου πάει καρδιά να φύγει μετά. Δεν ξέρω είναι σαν να τον προδίδω. Εντωμεταξύ μένω Χανιά και κοιτάω κάθε μέρα τόσα σκυλιά που είναι στις ανάγκες μου και τα θέλω πάνω κάτω αλλά είναι όλα από Αθήνα και πάνω... Εμένα τώρα είναι ήρεμος θα έλεγα σαν σκύλος. Έχει τις ανάγκες του αλλά είναι προς το ήρεμος. Επίσης η κοπέλα μου γκρινιάζει μόνο για τις τρίχες γιατί εμάς μαδάει υπερβολικά πολύ. Από αυτό και μόνο ίσως να μπω στη διαδικασία να πάρουμε άλλο? Σόρρυ αν σας πριζω
Καλα εγω αν ημουν κρητη θα βουταγα κανα παρατημενο κρητικο λαγωνικο, ειχα πει το δευτερο μου θα ηταν ενα απο κει κατω. Οτι δηλαδη σου ειπα να μη παρεις. :LOL:

Η αληθεια οταν συγκατοικεις η αποφαση ειναι και των 2. Παρε το χρονο σου και σκεφτειτε το , μαζι, βαλτε ολα κατω, με λογικα επιχειρηματα αρνητικα θετικα κτλ. Απο ολες τις αποψεις, οικονομικο, ησυχια, διακοπες, τριχα κτλ.
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Καλα εγω αν ημουν κρητη θα βουταγα κανα παρατημενο κρητικο λαγωνικο, ειχα πει το δευτερο μου θα ηταν ενα απο κει κατω. Οτι δηλαδη σου ειπα να μη παρεις. :LOL:

Η αληθεια οταν συγκατοικεις η αποφαση ειναι και των 2. Παρε το χρονο σου και σκεφτειτε το , μαζι, βαλτε ολα κατω, με λογικα επιχειρηματα αρνητικα θετικα κτλ. Απο ολες τις αποψεις, οικονομικο, ησυχια, διακοπες, τριχα κτλ.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Βάση λογικής δεν πρέπει να πάρουμε άλλο τώρα. Στο μέλλον θα μπορούμε άνετα γιατί θα έχουμε μια μεγάλη αυλή. Σε ευχαριστώ Medusa γιατί ενώ είμαι λογικό άτομο καμιά φορά εμείς οι άνθρωποι πρέπει να τα ακούσουμε από άλλους. Απλά με έχει πιάσει αυτό το κάτι που όλο κοιτάω ομάδες φιλοζωικές και καταφύγια στο fb
Πάντως συζήτηση θα γίνει στο σπίτι.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Έχεις απόλυτο δίκιο. Βάση λογικής δεν πρέπει να πάρουμε άλλο τώρα. Στο μέλλον θα μπορούμε άνετα γιατί θα έχουμε μια μεγάλη αυλή. Σε ευχαριστώ Medusa γιατί ενώ είμαι λογικό άτομο καμιά φορά εμείς οι άνθρωποι πρέπει να τα ακούσουμε από άλλους. Απλά με έχει πιάσει αυτό το κάτι που όλο κοιτάω ομάδες φιλοζωικές και καταφύγια στο fb
Πάντως συζήτηση θα γίνει στο σπίτι.
Κοιτα και εγω καθε φορα που φιλοξενουσα ενα τικ διλημμα εμπαινα μεσα μου, αλλα επικρατουσε στο τελος η λογικη. Και εν τελει ηταν για καλο, γιατι οταν ηρθε η σωστη στιγμη απο οικονομικης αποψεως, και αγχους με δουλεια, εχω στρωσει καποια πραγματα εργασιακα που με κρατουσαν πισω αλλα ηρθε και ο σωστος χαρακτηρας σκυλου για να ζουμε ομορφα με ψυχικη ηρεμια, τοτε πηρα την αποφαση.

Και επειδη το δευτερο ζωακι οσο ησυχο και καλο αν ειναι, αλαλζει τα δεδομενα, δεν ειναι αποφαση να την παρεις βιαστικα.
Εκτος αν αυριο σου ερθει οκ ενα κουταβι στο κηπο ε εκει θα πεις γραπτο ηταν :LOL:
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Κοιτα και εγω καθε φορα που φιλοξενουσα ενα τικ διλημμα εμπαινα μεσα μου, αλλα επικρατουσε στο τελος η λογικη. Και εν τελει ηταν για καλο, γιατι οταν ηρθε η σωστη στιγμη απο οικονομικης αποψεως, και αγχους με δουλεια, εχω στρωσει καποια πραγματα εργασιακα που με κρατουσαν πισω αλλα ηρθε και ο σωστος χαρακτηρας σκυλου για να ζουμε ομορφα με ψυχικη ηρεμια, τοτε πηρα την αποφαση.

Και επειδη το δευτερο ζωακι οσο ησυχο και καλο αν ειναι, αλαλζει τα δεδομενα, δεν ειναι αποφαση να την παρεις βιαστικα.
Εκτος αν αυριο σου ερθει οκ ενα κουταβι στο κηπο ε εκει θα πεις γραπτο ηταν :LOL:
Έτσι απέκτησα και τον σκύλο μου. Χαχαα. Έλεγα ότι ήθελα αλλά δεν πήγα ποτέ να παρω. Και μια μέρα του Σεπτεμβρίου που γυρνούσα από τρύγο απτό χωριό, τσουπ ένα μωρό σκυλάκι στο δρόμο στη μέση του πουθενά. Και είπα γραφτό είναι και τον πήρα γτ και εκεί φώναζα αλλά απάντηση δεν πήρα από κανέναν.
 
  • Like
Reactions: medusa


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Δεν υπάρχει μωρέ συνήθως "σωστή" και "λάθος" στιγμή, εκτός αν επικρατούν πολύ ιδιαίτερες συνθήκες, στην ζωή μας. Εγώ δεν είμαι και της πάρα πολύ μεγάλης σκέψης. Οσο το σκέφτεσαι (όχι εσύ), χάνεις το να το ζεις.
Τα τετραγωνικά δεν είναι σίγουρα κριτήριο.
Η τρίχα υπάρχει ήδη. Οτι κάνεις για το ένα από άποψη φασίνας, κάνεις και για περισσότερα.
Το οικονομικό ίσως είναι θέμα. Δεν είναι όμως τόσο τραγικό. Κάτι γίνεται χ2, κάτι κόβεται και κάπου επικρατεί ισορροπία. Το "θηλυκό"/"αρσενικό" πάλι σχετικό είναι. Είναι μύθος, το "το αρσενικό θα σου βγει έτσι, ή το κοριτσάκι θα είναι έτσι". Εγώ είμαι υπέρ του αντίθετου σε πρώτη φάση, απλώς για την εμπειρία, όσον αφορά το σπίτι σας. Η αυλή πρέπει να είναι σούπερ ασφαλής. Αν είναι να κάνεις το καλό, κάντο μια ώρα αρχύτερα λέω εγώ. Το αν θα σου πετύχει δεν θα το ξέρεις. Θα πρέπει να είσαι πρόθυμος να το διαχειριστείς. Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά, είναι πως έχει άλλη γλύκα να υπάρχουν δύο στο σπίτι (ή και περισσότερα :LOL: ). Και για τα σκυλιά και για τους ανθρώπους τους!
 
  • Like
Reactions: Sasha and Try2CU


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Δεν υπάρχει μωρέ συνήθως "σωστή" και "λάθος" στιγμή, εκτός αν επικρατούν πολύ ιδιαίτερες συνθήκες, στην ζωή μας. Εγώ δεν είμαι και της πάρα πολύ μεγάλης σκέψης. Οσο το σκέφτεσαι (όχι εσύ), χάνεις το να το ζεις.
Τα τετραγωνικά δεν είναι σίγουρα κριτήριο.
Η τρίχα υπάρχει ήδη. Οτι κάνεις για το ένα από άποψη φασίνας, κάνεις και για περισσότερα.
Το οικονομικό ίσως είναι θέμα. Δεν είναι όμως τόσο τραγικό. Κάτι γίνεται χ2, κάτι κόβεται και κάπου επικρατεί ισορροπία. Το "θηλυκό"/"αρσενικό" πάλι σχετικό είναι. Είναι μύθος, το "το αρσενικό θα σου βγει έτσι, ή το κοριτσάκι θα είναι έτσι". Εγώ είμαι υπέρ του αντίθετου σε πρώτη φάση, απλώς για την εμπειρία, όσον αφορά το σπίτι σας. Η αυλή πρέπει να είναι σούπερ ασφαλής. Αν είναι να κάνεις το καλό, κάντο μια ώρα αρχύτερα λέω εγώ. Το αν θα σου πετύχει δεν θα το ξέρεις. Θα πρέπει να είσαι πρόθυμος να το διαχειριστείς. Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά, είναι πως έχει άλλη γλύκα να υπάρχουν δύο στο σπίτι (ή και περισσότερα :LOL: ). Και για τα σκυλιά και για τους ανθρώπους τους!
Ευχαριστώ για την απάντηση. Βοήθησε. Απλά ερώτηση, όταν λες η αυλή να είναι σούπερ ασφαλής εννοείς να έχει ψηλό φράκτη και όχι επικίνδυνα (εν δυνάμει) πράγματα ή από γείτονες? Γιατι το καλό είναι ότι έχω μόνο 3.γειτονες και οι 2 είναι στην πολυκατοικία που μένω και ο άλλος έχει κολλητό τοίχο με εμένα οπότε κατευθείαν θα βρω τι έχει συμβεί. Και στην πολυκατοικία που βασικά 3 σπίτια είναι όλα και όλα η μία είναι νοικαρισσα του πατέρα μου.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Ασφαλής από όλα αθροιστικά τα προβλήματα που συνοδεύουν τις αυλές.

Να έχει ψηλή περίφραξη. Εχω ακούσει να λένε...μα είναι δυνατόν να πηδήξει από εκεί;;; Ναι...είναι!
Να μην μπορούν να χωθούν χέρια μέσα. Να μην μπορεί να ανοίξει η πόρτα από τον οποιονδήποτε και σου φύγουν στην καλύτερη, ε και ναι...να μην μπορούν να πετάξουν κάτι μέσα, αλλά αυτό δεν σώζεται αν ο άλλος θέλει να το κάνει. Γενικά τις φοβάμαι πολύ τις αυλές. Μόνο εν τη παρουσία μου, θα τα άφηνα έξω ή τέλος πάντων, με επίβλεψη. Και με κάμερες ολούθε :LOL:
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Ασφαλής από όλα αθροιστικά τα προβλήματα που συνοδεύουν τις αυλές.

Να έχει ψηλή περίφραξη. Εχω ακούσει να λένε...μα είναι δυνατόν να πηδήξει από εκεί;;; Ναι...είναι!
Να μην μπορούν να χωθούν χέρια μέσα. Να μην μπορεί να ανοίξει η πόρτα από τον οποιονδήποτε και σου φύγουν στην καλύτερη, ε και ναι...να μην μπορούν να πετάξουν κάτι μέσα, αλλά αυτό δεν σώζεται αν ο άλλος θέλει να το κάνει. Γενικά τις φοβάμαι πολύ τις αυλές. Μόνο εν τη παρουσία μου, θα τα άφηνα έξω ή τέλος πάντων, με επίβλεψη. Και με κάμερες ολούθε :LOL:
Το ίδιο ακριβώς θα ελεγα και γώ πάντα τα κοιτάω από το παράθυρο και έχω κάμερες γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει ακόμα και μικρά παιδιά έτυχε να έρθουνε και προσπάθησαν να ανοίξουν την πόρτα που εννοείται είναι κλειδωμένη θέλει γενικά προσοχή η αυλή
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Στο δικό μου μυαλό, αν αξιωθώ να αποκτήσω ποτέ αυλή, κάτι που το θέλω πολύ, θα προσπαθούσα αν ήταν εφικτό, μέσα στην αυλή, να υπάρχει μια...υποαυλή :LOL: Ενα κομμάτι περιφραγμένο, σε απόσταση από τα κάγκελα και την πόρτα και μη σου πω ακόμη και με ταβάνι. Ονειρο ζωής :p
 
  • Like
Reactions: Sasha


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf