Καλησπερα !!


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Και εγώ θα σου πω ότι ήταν να διδάξω σε ένα τέτοιο ιεκ και το απέρριψα λόγω νοοτροπίας και διδακτέας ύλης. Οπότε και εγώ ξέρω τι σου λέω...εκ των έσω...
σε τι ειδικοτητα αν επιτρεπεται !!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Χαλαρωσε λιγο Ιωαννα...
αυτο που διαλεξες να κανεις απαιτει ψυχραιμια και τεραστια υπομονη.
...και υπόκειται σε κριτική, όπως ακριβώς κριτικάρεις κι εσύ!
 
  • Like
Reactions: Orilis


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
απλα ειπα οτι μπορουν να ζησουν κι με 700 οπως και αλλοι επαγγελματιες , γιατροι κλπ !!!
Εγώ λέω ότι μπορούν να ζήσουν και χωρίς τα 700. Γνώσεις βιολογίας και ανατομίας έχουν, νυστέρια έχουν, ας βγουν στην Πάρνηθα να σφάξουν κανένα ελάφι να φάνε, που θέλουν να πληρώνονται κιόλας για να ζουν. Ντροπή τους! Είναι λογική τώρα αυτή; o_O

Όσο για την περίθαλψη των αδέσποτων, έχει ακριβώς τα ίδια έξοδα σε υλικά και απαιτεί τον ίδιο χρόνο με αυτή των δεσποζόμενων... Όσοι γιατροί βοηθάνε σε περιπτώσεις πελατών με αδέσποτα μειώνουν ή και μηδενίζουν το κέρδος τους, δεν είναι δυνατόν να απαιτούμε να αδειάζουν και τις τσέπες τους. Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας επαγγελματίας πρέπει να επιβαρύνεται με τις συνέπειες της επιλογής κάποιου να πετάξει ένα ζώο στο δρόμο και κάποιου άλλου να το μαζέψει. Όταν αποφασίζω να βοηθήσω ένα αδέσποτο, αναλαμβάνω και τις συνέπειες της επιλογής μου. Δεν βγαίνω να καταριέμαι αυτούς που δεν το παίρνουν από το σπίτι μου γιατί μου έπεσε βαρύ το έργο, αυτούς που δεν το περιθάλπτουν τσάμπα, αυτούς που δεν πληρώνουν μαζί μου τα έξοδα, ούτε καν αυτούς αυτούς που δεν το υιοθετούν γιατί κι αυτοί έχουν ίσα δικαιώματα επιλογής με εμένα και τον καθένα.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ιωαννα, δε φανταζομαι να μπηκες εδω για να βρεις δουλεια :)
Μπορει να διαφωνουν αρκετοι μαζι σου αλλα δεν τρεχει και κατι. Και σε βρισκω απόλυτη αλλα τι να γινει.
Οσο θα κουβεντιαζετε για τα ιεκ λεγε και κατι για το σκυλο σου.
Πως τον απέκτησες. Πως περνάτε κλπ
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Εγώ λέω ότι μπορούν να ζήσουν και χωρίς τα 700. Γνώσεις βιολογίας και ανατομίας έχουν, νυστέρια έχουν, ας βγουν στην Πάρνηθα να σφάξουν κανένα ελάφι να φάνε, που θέλουν να πληρώνονται κιόλας για να ζουν. Ντροπή τους! Είναι λογική τώρα αυτή; o_O

Όσο για την περίθαλψη των αδέσποτων, έχει ακριβώς τα ίδια έξοδα σε υλικά και απαιτεί τον ίδιο χρόνο με αυτή των δεσποζόμενων... Όσοι γιατροί βοηθάνε σε περιπτώσεις πελατών με αδέσποτα μειώνουν ή και μηδενίζουν το κέρδος τους, δεν είναι δυνατόν να απαιτούμε να αδειάζουν και τις τσέπες τους. Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας επαγγελματίας πρέπει να επιβαρύνεται με τις συνέπειες της επιλογής κάποιου να πετάξει ένα ζώο στο δρόμο και κάποιου άλλου να το μαζέψει. Όταν αποφασίζω να βοηθήσω ένα αδέσποτο, αναλαμβάνω και τις συνέπειες της επιλογής μου. Δεν βγαίνω να καταριέμαι αυτούς που δεν το παίρνουν από το σπίτι μου γιατί μου έπεσε βαρύ το έργο, αυτούς που δεν το περιθάλπτουν τσάμπα, αυτούς που δεν πληρώνουν μαζί μου τα έξοδα, ούτε καν αυτούς αυτούς που δεν το υιοθετούν γιατί κι αυτοί έχουν ίσα δικαιώματα επιλογής με εμένα και τον καθένα.
o καθε ενας κρινει διαφορετικα !! αυτο μας κανει ξεχωριστους και μοναδικους στο ειδος μας !! απο εκει και περα αυτη ειναι η δικη μου η λογικη .. δεν ειναι κακο να διαφωνουμε !! :)
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Ιωαννα, δε φανταζομαι να μπηκες εδω για να βρεις δουλεια :)
Μπορει να διαφωνουν αρκετοι μαζι σου αλλα δεν τρεχει και κατι. Και σε βρισκω απόλυτη αλλα τι να γινει.
Οσο θα κουβεντιαζετε για τα ιεκ λεγε και κατι για το σκυλο σου.
Πως τον απέκτησες. Πως περνάτε κλπ
χαχαχα οχι οχι δεν μπηκα εδω να βρω δουλεια !!! ουτε θα με ελεγα απολυτη τεσπα !! μου αρεσει που θες να μαθεις για τον σκυλο μου και οχι για εμενα χαχα λοιπον τον αρη τον βρηκα σε μια αγγελια στην περιοχη μου ηταν σε ενα χωραφι με τα αδερφια του και θα τα φωλιαζαν .. οταν τον πηρα ηταν ενα μικρο ακρουδι 45 ημερων ... ειναι απιστευτος ειναι φυλακας και χεστης μαζι μην ρωτησεις δεν ξερω μονο αυτος ξερει χχαχαχ ειναι ψηλο μαμακιας δεν του αρεσουν τα πολλα πολλα μπροστα σε αλλους γιατι το παιζει αντρακι και βαρυς και ασηκωτος κατα τα αλλα νταξει παιζουμε τον βριζω χαχα κυνηγιομαστε απλα καθημερινα πραγματα !!
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
εχει και πιο φτηνα γιατι εχω κοιταξει αλλα και με 1000 να παρεις παλι τα βγαζεις τα λεφτα του !!!
Ιωάννα το μυστικό στον υπέρηχο δεν ειναι το μηχάνημα αλλά αυτός που τον διαβάζει ;) αυτό πληρώνεις και όχι το κόστος του μηχανήματος, όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα παιδιά , μείωσε λίγο την σιγουριά σου και το πόσο απόλυτη είσαι σε έναν χώρο που τον γνώρισες εξ αποστάσεως :).
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δεν ξέρω τι σημασία έχει...Εγώ το ανέφερα μόνο για να μην ξαναλες αυτά που σας λένε εκεί δεν θα σου βγει .σε καλό.

Επάγγελμα υγείας πάντως και εγώ...για διποδα...

Η αγγελία δηλαδή έλεγε ότι υπάρχουν αδέσποτα πάρτε γιατί θα βάλουμε φόλα? Ή ήταν αγγελία απο γέννα και απλά τα είχαν σε χωραφι??μπερδεύτηκα....
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Ιωάννα το μυστικό στον υπέρηχο δεν ειναι το μηχάνημα αλλά αυτός που τον διαβάζει ;) αυτό πληρώνεις και όχι το κόστος του μηχανήματος, όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα παιδιά , μείωσε λίγο την σιγουριά σου και το πόσο απόλυτη είσαι σε έναν χώρο που τον γνώρισες εξ αποστάσεως :).
οντως χρειαζετε να εχεις πολλες γνωσεις για να διαβασεις τον υπερηχο !!!! αλλα το κοστος το βγαζουν και με το παραπανω ... δεν ειμαι απολυτη ρε παιδια !!!! δεν ξερω γιατι δινω αυτη την εντυπωση ... μονο απο το ιντερνετ δινω αυτη την εντυπωση και δεν ξερω γιατι ... ισως δεν μπορω να μεταφερω σωστα αυτο που θελω να πω .. παντως πολλοι απο εσας με παρεξηγησατε .... τελος παντων !!!
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Δεν ξέρω τι σημασία έχει...Εγώ το ανέφερα μόνο για να μην ξαναλες αυτά που σας λένε εκεί δεν θα σου βγει .σε καλό.

Επάγγελμα υγείας πάντως και εγώ...για διποδα...

Η αγγελία δηλαδή έλεγε ότι υπάρχουν αδέσποτα πάρτε γιατί θα βάλουμε φόλα? Ή ήταν αγγελία απο γέννα και απλά τα είχαν σε χωραφι??μπερδεύτηκα....
ημουν απο τα πρωτα ατομα που ξεκινησα την ειδικοτητα στην κορελκο και επειδη ερχοταν καποιος για να σε γραψει να μιλησει μαζι σου κλπ ημουν απολυτα ξεκαθαρη μαζι τους !! ψεματα ακουσα στο αλλο ιεκ που ημουν δεν μου χρειαζονται αλλα σου ειπα και πριν λογω του αλλου ιεκ εχω κλειστει μεσα στο σπιτι μου 3 χρονια τωρα και η μονη διαδρομη που κανω ειναι σπιτι-μινι μαρκετ και αυτο με το αμαξι .. πραγματικα ομως εμεινα πολυ ευχαριστημενη ... μιλαγα με τους κτηνιατρους για ερωτησεις ειχαμε και τις διαφωνιες μας.. στα λεφτα δεν ειχα θεμα ψεματα δεν ακουσα και γενικα εχω τις καλυτερες εντυπωσεις !!! τελος παντων στην αγγελια εδειχνε τα κουταβια ελεγε οτι ειναι ημιαιμα κυνηγοσκυλα με δαλματιας !! και οτι ειναι σε ενα χωραφι και οτι κινδυνευουν απο τους γυρο να φωλιαστουν ..και ετσι πηρα τηλ ...
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
δεν σκοπευω να δουλευω δωρεαν γιατι ειναι η δουλεια μου που λεμε αλλα δεν προκειται να εκμεταλευτω τον κοσμο .... γι αυτο και ευελπιστω καποια στιγμη να κανω κατι δικο μου να προσλαβω εναν πολυ καλο κτηνιατρο κλπ τεσπα αυτο ειναι κατι αλλο ... οταν οι κτηνιατροι θελουν 1000 ευρω τον μηνα και δεν συμβιβαζονται με 700 συγνωμη αλλα δεν μπορω να το δεκτω ... ναι χουν σπουδασει 6 χρονια + οτι αλλο εχουν κανει αλλα αυτο δεν τους ξεχωριζει απο τους υπολοιπους ... και επισης σε κανεναν δεν θα κοστιζε να περιθαλψει ενα αδεσποτο με ελαχιστα η καθολου λεφτα ... ανθρωπια το λεω εγω αυτο !!! γιατι πανω απο ολα πρεπει να εισαι ανθρωπος και μετα επαγγελματιας !!
καλο ειναιι τα βηματα να γινοντε ενα ενα και σταθερα..εδω εσυ εχεις παει 1000 βηματα μπροστα και ακομα το εχεις σαν ιδεα και μονο..ωραια ιδεα βεβαιια.
βρισκεις τον χωρο,αγοραζεις μηχανηματα,τραπεζια και οτι χειαζετε (αυτα ειναι τα ευκολα)
και μετα ψαχνεις εναν κτηνιατρο να δουλευει για εσενα,να του εκμεταλευτεις την αδεια,να σου βγαζει την δουλεια,στα δυσκολα να βαζεις αυτοον μπροστα (αφου εσυ θα θεωρεισαι παρανομη),να τον εχεις υπαλληλο αρα και να τον αμφισβητεις (καλα αυτο ειναι σανταρακι) και ποσα ακομα απλα για να εχεις δικο σου κτηνιατριο επειδη εισαι πιο σωστη οκ;
και εδω ερχετε ο χ κτηνιατρος και σου λεει θα παω στον ταδε κτηνιατρο αππλα επειδη εχει ονομα μεχρι να ανοιξω κατι δικο μου εστω και με 500 τον μηνα παρα στην (ουσιατιικα) βοηθο μου και με 1000.....γιατι;απλοιι οι λογοι,σκεψου τοους.
ολοι στην δουλεια μας οταν ξεκινησαμε ετσι πιστευαμε,οτι θα τους μαμησουμε ολους.καποιους οντως τους μαμησαμε,καποιους ομως δεν τους φτασαμε ποτε και ουτε προκειτε οσο και να προσπαθουμε.ετσι ειναι η ζωη.
απο την αλλη εχεις σκεφτει οτι με ολα αυτα που λες (γιατι δεν θα τα λες μονο εδω) δεν προοκειτε να σε παρει ουτε κτηνιατρος στο δικο του κτηνιατρειο εστω και με 300 ευρω;λγα;μπορεις να ζησεις και μετοσα αν το σκεφτεις............γιατι αν πιασουμε τις τιμες πουλες και ξαναλες για ανοιξε το,πληρωσε τεβε,νοικια,συντηρησεις κλπ ξερω εγγω τι και θα δεις πως αυτα που λες τωρα ειναιι απλα λογια του θαρους της ιδεας του εγω ηρθα να σωσω τον κοσμο.
εγω σαν ηλεκτρολογος δεν θα υπεγραφα ποτε σε μια δουλεια που θα εκανε καποιος με αδεια β ηλεκτρολογου και ας ηταν και καλυτερος μου.γιατιι στην πρωτη στραβη ο τασος θα ετρεχε....οχι οτι δεν το κανουν βεβαια.....εσυ το θεωρεις σιγουρακι οτι θα βρεις εναν τετοιο....αμ δε,αρκει να σκεφτες οτι το 700αρι θα το βγγαλει καιι μονος του κα δεν θα εχει και αφεντκο στο κεφαλι τοου
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
καλο ειναιι τα βηματα να γινοντε ενα ενα και σταθερα..εδω εσυ εχεις παει 1000 βηματα μπροστα και ακομα το εχεις σαν ιδεα και μονο..ωραια ιδεα βεβαιια.
βρισκεις τον χωρο,αγοραζεις μηχανηματα,τραπεζια και οτι χειαζετε (αυτα ειναι τα ευκολα)
και μετα ψαχνεις εναν κτηνιατρο να δουλευει για εσενα,να του εκμεταλευτεις την αδεια,να σου βγαζει την δουλεια,στα δυσκολα να βαζεις αυτοον μπροστα (αφου εσυ θα θεωρεισαι παρανομη),να τον εχεις υπαλληλο αρα και να τον αμφισβητεις (καλα αυτο ειναι σανταρακι) και ποσα ακομα απλα για να εχεις δικο σου κτηνιατριο επειδη εισαι πιο σωστη οκ;
και εδω ερχετε ο χ κτηνιατρος και σου λεει θα παω στον ταδε κτηνιατρο αππλα επειδη εχει ονομα μεχρι να ανοιξω κατι δικο μου εστω και με 500 τον μηνα παρα στην (ουσιατιικα) βοηθο μου και με 1000.....γιατι;απλοιι οι λογοι,σκεψου τοους.
ολοι στην δουλεια μας οταν ξεκινησαμε ετσι πιστευαμε,οτι θα τους μαμησουμε ολους.καποιους οντως τους μαμησαμε,καποιους ομως δεν τους φτασαμε ποτε και ουτε προκειτε οσο και να προσπαθουμε.ετσι ειναι η ζωη.
απο την αλλη εχεις σκεφτει οτι με ολα αυτα που λες (γιατι δεν θα τα λες μονο εδω) δεν προοκειτε να σε παρει ουτε κτηνιατρος στο δικο του κτηνιατρειο εστω και με 300 ευρω;λγα;μπορεις να ζησεις και μετοσα αν το σκεφτεις............γιατι αν πιασουμε τις τιμες πουλες και ξαναλες για ανοιξε το,πληρωσε τεβε,νοικια,συντηρησεις κλπ ξερω εγγω τι και θα δεις πως αυτα που λες τωρα ειναιι απλα λογια του θαρους της ιδεας του εγω ηρθα να σωσω τον κοσμο.
εγω σαν ηλεκτρολογος δεν θα υπεγραφα ποτε σε μια δουλεια που θα εκανε καποιος με αδεια β ηλεκτρολογου και ας ηταν και καλυτερος μου.γιατιι στην πρωτη στραβη ο τασος θα ετρεχε....οχι οτι δεν το κανουν βεβαια.....εσυ το θεωρεις σιγουρακι οτι θα βρεις εναν τετοιο....αμ δε,αρκει να σκεφτες οτι το 700αρι θα το βγγαλει καιι μονος του κα δεν θα εχει και αφεντκο στο κεφαλι τοου
καλα ρε συ τασο δεν ειπα παω αυριο και το κανω προς θεου ... πρωτα πρακτικη μετα δουλεια και μετα οτι βρεξει ας κατεβασει .. κλινικη μπορεις να ανοιξεις και σαν επιχειρηματιας δεν σε υποχρεωνουν να εισαι κτηνιατρος η να αγορασεις την αδεια του κτηνιατρου κλπ κλπ ... εκτος απο αυτο δεν εχω μαθει να κρυβομαι στην ζωη μου και οτι εχω να πω θα το πω ειτε καλο ειτε κακο ... τωρα η αληθεια και η ειλικρινεια ποναει και δεν αρεσει οκ το ξερω αλλα καλυτερα μια αληθεια που ποναει παρα ενα γλυκο ψεμα ...και ανεφερα οτι θελω να κανω καποια στιγμη κατι δικο μου (οχι μονη μου) γιατι θεωρω αδικο το να πηγαινει ενας ιδιοκτητης τον σκυλο του στον καθε ενα γιατρο και να πληρωνει πχ την εξεταση 30 ευρω και αν ειναι πληρης η εξεταση .. δεν ξερω οι δικοι σας οι κτηνιατροι τι κανουν εγω παντως αυτο που εμαθα ειναι οτι σε μια εξεταση πρεπει να κοιτας ολο το σκυλι και οχι το μισο .. και οτι το καθε σκυλι ειναι και ενας διαφορετικος ασθενης δεν μπορεις να αντιμετωπιζεις ολα τα σκυλια με τον ιδιο τροπο μονο και μονο για να μην κατσεις 5 λεπτα παραπανω ... και δεν νομιζω πως σε αυτο εχω αδικο ... μια απλη εξεταση μπορει να την χρεωσεις και 15 ευρω πχ ... η για παραδειγμα την στειρωση εχω ακουσει τιμες απο 120-200 πχ (200 στην καλες εποχες τωρα δεν ξερω) τοσα λεφτα γτ ? για την μιση ωρα που θα κατσεις μεσα ? χονδρικα στα λεω τωρα η για τον κλιβανο που θα αποστειρωσεις τα υλικα ? η για τις μασκες τα γαντια και ολα τα αλλα αναλωσιμα πχ και κατι ακομα θεωρω απαραδεκτο το γεγονος οτι στα κτηνιατρεια γινονται εγχειρησεις για λογους υγιεινης καθαρα και μονο και πολλα αλλα ... μπορει να ειμαι εγω η παραλογη δεν ξερω ...
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Βρε συ Ιωάννα, μια χαρά στα ειπε ο Τάσος αλλα μαλλον δε κατάλαβες καλα. Ενα μέσο κτηνιατρείο εχει να πληρώσει τα του χώρου που βρίσκεται (ενοίκιο-πιθανώς-, ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ), αν απασχολεί κι άλλους υπαλλήλους(σε όσα κτηνιατρεία εχω παει υπαρχει τουλάχιστον ένας 2ος κτηνίατρος) να κανονισει τον μισθό και την ασφάλιση τους, εισφορές προς το δημόσιο και ποσα ακομα για τα οποια δεν εχω καμία ιδέα γιατι απλα δεν είμαι στο χώρο. Και φυσικά θα βγάλει και κέρδος, δε δουλεύει για την ψυχή της μάνας του και δεν ειναι τα μόνα του έξοδα τα μηχανήματα και τα παραπανω που αναφέρω γιατι οταν φεύγει απο το ιατρείο καπου παει κι αυτος ο άνθρωπος (παλι ενοίκιο, νερά, ρεύματα, σούπερ μαρκετ κλπ κλπ). Εν πάση περιπτώσει αν θεωρούμε πως ένας κτηνίατρος χρεώνει πολλα γι αυτα που προσφέρει, αλλάζουμε κτηνίατρο. Δε τα λεω με επιθετική διάθεση, απλα νιώθω πως εχεις παρανοησει καποια πραγματα.

ΥΓ: επειδή το ανέφερες, το αν μπήκε με 6000 ή με 19000 μόρια καποιος στην κτηνιατρική, καμία σημασία δεν εχει. Διάβασε οσο χρειάστηκε να διαβάσουν και οι υπόλοιποι για να τελειώσει τη σχολη; Ναι. Εχει τις ίδιες δυνατότητες στο επίπεδο που αυτες καθορίζονται απο τη σχολη με τους πρώην συμφοιτητές του; Ναι. End of story.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
θες να καταλαβεις τι σου ειπα και τι σου λενε τοσες σελιιδες οι αλλοι η οχι;
σχεδον κανεις δεν θα πηγγαιννε σε εναν επαγγγελματια που κατηγορει συναδελφους
κανεις δεν δουλευει τζαμπα,μην βλεπεις μονο εσοδα αλλα και εξοδα
αν ψαξεις καλα οι τιμες θα εχουν διαφορα,θα εχει και η ποιοτητα ομως
δεν σου λεει κανεις να αφησεις το ονειρο σου,σου λενε ολοι να προσγειωθεις καπως.ειλεικρινα εχεις σκεφτει ποσα εξοδα εχεις για να ανοιξεις ενα πληρες κτηνατρειο η ειναι σαν τν υπεηχο και αυτο,στο περιπου...εχεις σκεφτει ποτε θα κανεις αποσβεση;;;;
και για να μην νομιζεις οτι ειμαστε κακοι ανοιξε το εσυ χρεωνε και τα μισα απο τους αλλους και ανεισαι και καλη πολοι που νομιζεις τωρα οτι στην λενε θα ερθουν σε εσενα..μεχρι τοτε ομως.

απο την αλλλη βεβαια ανθες συνεχιζοουμε το σπασιμο αυγων...σημερινα ειναι,ξεκκιναω.

upload_2016-2-17_19-39-30.png
 
  • Like
Reactions: Estranged


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
βασικα ολη αυτη η συζητηση εγινε για το τιποτα απλα πιαστηκατε απο τις λεξεις μου ... δεν μπηκα εδω για αυτο το λογο αμα ηταν θα το ελεγα :p τελος παντως εσεις για πειτε ρε παιδια να αλλαξουμε θεμα !!!!
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μακάρι να μου κάτσει το Τζόκερ, με μεγάλο τζακ ποτ, γιατί θέλω να ανοίξω τεχνικό γραφείο. Πέρα από εμένα (ως CEO φυσικά) θα χρειαστεί, πολιτικός μηχανικός για τις μελέτες στα στατικά, μηχανολογος π.ε. για τις μελέτες στα μηχανολογικα, μηχανολογος τ.ε για την επίβλεψη τους, ηλεκτρολόγος π.ε. για τις μελέτες ηλεκτρολογικων εγκαταστασεων, τ.ε. για την επίβλεψη, γεωλογο για την ανάλυση του εδάφους, φυσικό για μελέτη ροής ρευστων (του αέρα μέσα στο οικοδομημα), βιολογο για τη διευκρίνηση ιδανικων συνθηκών ανά χώρο, ψυχολόγο για....
Άτιμο Τζόκερ, δεν μου κάθεσαι, να φτιάξω την καλύτερη τεχνική εταιρεία στον κόσμο... Να βελτιωσω τις κατασκευές, μαζί με αυτές την ποιότητα ζωής, την οικονομία, την ζωή και τον κόσμο μας ολάκερο...

@Ioanna93 δεν είναι κακά τα όνειρα. Μας δίνουν ώθηση. Στην ηλικία σου, και μέχρι πρόσφατα, είχα το μότο "βάζω στόχο το αδύνατο για να καταφέρω παραπάνω από αυτά που μπορώ". Απλά, κάποια στιγμή, θέλοντας και μη, συνειδητοποίησα ότι "Όταν ο άνθρωπος σκέφτεται, ο Θεός γελάει και όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, ο Θεός ξεκαρδίζεται στα γέλια."

Μακάρι να σου πάνε όλα όπως τα θες. Αλλά κάνε κι ένα plan B, για την περίπτωση που δεν πάνε..
 
  • Like
Reactions: Aslan


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Μακάρι να μου κάτσει το Τζόκερ, με μεγάλο τζακ ποτ, γιατί θέλω να ανοίξω τεχνικό γραφείο. Πέρα από εμένα (ως CEO φυσικά) θα χρειαστεί, πολιτικός μηχανικός για τις μελέτες στα στατικά, μηχανολογος π.ε. για τις μελέτες στα μηχανολογικα, μηχανολογος τ.ε για την επίβλεψη τους, ηλεκτρολόγος π.ε. για τις μελέτες ηλεκτρολογικων εγκαταστασεων, τ.ε. για την επίβλεψη, γεωλογο για την ανάλυση του εδάφους, φυσικό για μελέτη ροής ρευστων (του αέρα μέσα στο οικοδομημα), βιολογο για τη διευκρίνηση ιδανικων συνθηκών ανά χώρο, ψυχολόγο για....
Άτιμο Τζόκερ, δεν μου κάθεσαι, να φτιάξω την καλύτερη τεχνική εταιρεία στον κόσμο... Να βελτιωσω τις κατασκευές, μαζί με αυτές την ποιότητα ζωής, την οικονομία, την ζωή και τον κόσμο μας ολάκερο...

@Ioanna93 δεν είναι κακά τα όνειρα. Μας δίνουν ώθηση. Στην ηλικία σου, και μέχρι πρόσφατα, είχα το μότο "βάζω στόχο το αδύνατο για να καταφέρω παραπάνω από αυτά που μπορώ". Απλά, κάποια στιγμή, θέλοντας και μη, συνειδητοποίησα ότι "Όταν ο άνθρωπος σκέφτεται, ο Θεός γελάει και όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, ο Θεός ξεκαρδίζεται στα γέλια."

Μακάρι να σου πάνε όλα όπως τα θες. Αλλά κάνε κι ένα plan B, για την περίπτωση που δεν πάνε..


οοο αυτο ξανα πες το !! εχεις απολυτο δικιο κι σου ευχομαι να πετυχεις οτι στοχο εχεις βαλει στην ζωη σου !! το θεμα ειναι και ποσο προσπαθουμε και για ονειρα που κανουμε ... αν καθεσαι και περιμενεις δεν θα σου ερθει ποτε τπτ ... αν το παλευεις ομως να βρεις λεφτα καποια στιγμη θα κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα !!! κι στην τελικη εδω που εχουμε φτασει αν σταματησουμε να κανουμε ονειρα ειμαστε ηδη νεκροι !!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc