Καλοι στα ποδια, εμφανιση ομως και στο προσωπο;


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
Γεια σας φιλοι.

Εχω τον Diego το χασκυ, και εχει ενα θεμα:
ειχε κατι κοκκινηλες στα πισω μερη των ποδιων στης κλειδωσεις και ειχε χασει και τριχες

Μετα απο συσταση του κτηνιατρου για λιγο καιρο betadine αλλα μετα για προληψη βαζελινη, τωρα αυτο το συναντω και κατω απο το ματι του, κοκκινηλα και ελλειψη τριχων.

τι ειναι; τι να κανω;
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ο γιατρός τι σου είπε ότι είναι και σου έδωσε αυτή την αγωγή? Το betadine είναι για να μην μολύνεται και η βαζελίνη για να μαλακώνει! Στα μάτια όμως???
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
εμ ελα ντε. στην αρχη πριν τον δει λεγαμε μηπως ηταν τριχοφαγος. οταν τον ειδε ειπε καλος λογω σκληρου εδαφους (ζει σε εσωτερικο σπιτιου σε μρμαρο) αλλα τωρα μετα απο 30 πανω κατω ημερες που τελειωσε η θεραπεια το εβγαλε αυτο στο ματι απο κατω στο δερμα.
 








Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
GRdane τοτε με τα ποδια μου ειχε πει κι αυτος για τριχοφαγο, και οταν μου πε για καλο ο κτηνιατρος συμφωνησε. τωρα αν τον βρω να τηλεφωνησω θα του μιλησω, παντως μεχρι αυριο θα τον παω στον κτηνιατρο.
 






Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ωραίες φωτογραφίες αλλά εγώ δεν βλέπω τίποτα στο μάτι.

μην μου λες τετοια να χαρεις. το γνωριζεις η απλα σου ρθε;
Γιατί να πω τέτοιο πράγμα άνθρωπέ μου επειδή απλώς μου 'ρθε???
Εξετάσεις έτσι κι αλλιώς καλό είναι να κάνετε 2 φορές το χρόνο.
Κατά τ'άλλα ψάξε λίγο για τα συμτώματα της νόσου αυτής και μίλησε με το γιατρό σου.
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
του μιλησα . οσον αφορα της φωτο ειναι πιο πριν την παθηση. ο γιατρος λεει κατι για παρασιτα κλπ, και αυριο θα κανει μικροσκοπικο ελεγχο, θα σας πω... παντως του ειπα περι καλαζαρ, και αυτος λεει καποια στιγμη να γινει εξεταση, αλλα απο τα οσα του ειπα δεν φαινεται προς το καλαζαρ, μιας και εχει δει λιγο καιρο που παει το σκυλο.