Καλο σου ταξιδι ψυχη μου!


neneia

Well-Known Member
3 Απριλίου 2012
112
30
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Πριν 4 μέρες εφυγε ο φίλος μου, ο φύλακας άγγελος μου, το παιδι μου, ο Περριτο μου. Απο τον Σεπτέμβρη ξεκίνησε η αντίστροφη μετρηση, όπου παρουσιασε λέμφωμα στην καρδια. Ακόμα και τότε που μου είπαν ότι του δίνουν 6 μήνες το πολύ, δεν το δέχτηκα ποτε. Δεν ήξεραν τον Περρίτο. Δεν ήξεραν τι μαχητής είναι. Δυστηχως την προηγούμενη εβδομάδα έπεσε απότομα. μετά απο πολλές εξετάσεις βρήκαμε ότι έχει κανει μετάσταση στον πνεύμονα και στην σπονδυλική στήλη και μεσα σε 3 μέρες έμεινε παράλυτος. Δεν έχει νόημα να σας πω πως ήταν μέχρι να φύγει γτ θέλω όλοι να τον θυμαστε όπως ήταν. Ετσι όπως θα τον θυμαμαι κ εγώ. Θα σας πω μόνο ότι ο Περρίτο εφυγε στην αγκαλια μου ελπιζω ευτυχισμένος. Απο τότε αδειασε το σπίτι μου, αδειασε η ψυχη μου, κατερευσε ο κόσμος μου όλος. Το μόνο που θέλω ειναι το παιδακι μου πίσω! ο πόνος είναι τόσο μεγαλος που δυσκολευομαι να παρω ανασα πολλες φορες. Μακάρι να τον ειχα βρει νωριτερα, μακάρι να έμενε κ αλλο στην ζωη μου. Αυτος ο σύντροφος αγγιξε την ψυχή μου και άλλος σαν αυτον δεν θα υπάρξει ποτε ξανα. Ελπίζω να γιάτρεψα τις πληγές του όπως γιάτρεψε και εκείνος τις δικές μου. Δεν πιστεύω στον Θεό, αλλα αυτές τις μέρες θέλω να πιστεψω πως υπάρχει κάτι αλλο που μας περιμένει μολις φυγουμε απο εδώ. Ελπιζω αν υπάρχει ότι και να είναι αυτό να ειναι εκει και να με περιμένει. Γι'αυτο αρνούμαι να του πω αντίο. Δεν χωράνε αντιο και αποχωρισμοι σε τέτοιες σχέσεις. Καλό σου ταξίδι καρδούλα μου.. εις το επανιδειν... Σ'αγαπαω και θα σ'αγαπαω παντα με όλη την δύναμη της καρδιας μου! σ'ευχαριστώ για όλα...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ιφιγένεια, θέλω να σου πω, ότι...δεν λυπάμαι για τον Περρίτο!
Δεν θα μπορούσε να έχει ζήσει <όσο κι αν πρόλαβε> και να'χει "φύγει", καλύτερα!
Να είσαι πάντα καλά, για όσα του πρόσφερες και ελπίζω, να βάλεις γρήγορα στην ζωή σου, ένα άλλο τυπάκι, που θα το έχει τόση ανάγκη, όση το είχε ο μπέμπης σου!

Καλό του ταξίδι!
 




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Κάτι πεθαίνει, όταν πάψεις να το θυμάσαι. Και ο Περρίτο θα ζει για πάντα μέσα σου.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Είδα το ξεκίνημα της σχέσης σας και άκουσα για την μεγάλη αγάπη σας μετά... λυπάμαι που τόσο γρήγορα γράφτηκε το τέλος της κοινής σας πορείας. Όχι όμως της αγάπης σας που όσο υπάρχεις δεν θα σβήσει ποτέ.
Όπως και για την Αμαλία με το Ντιέγκο έτσι και για σένα και τον Περίτο πιστεύω ότι δεν τελειώνεται έτσι εύκολα εσείς..Καλό κουράγιο..
 
  • Like
Reactions: vek and johnk




anastasiak

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2013
100
243
Καλό κουράγιο Ιφιγένεια, η αγάπη που νοιώθεις δεν θα σταματήσει να υπάρχει, θα την κουβαλάς πάντα μέσα σου, όσος χρόνος και αν περάσει....:(
 


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
47
Το οτι δεν είναι μαζί σου σαν ύπαρξη δε σημαίνει τίποτα. Ο Περρίτο θα είναι πάντα δίπλα σου, στις σκέψεις σου και πιο σημαντικό απ´ όλα... θα βρίσκεται σε κάθε σου κίνηση στη διατροφή και στην αγάπη του επόμενου φιλαράκου σου. Εύχομαι να ξεπεράσεις σύντομα τον πόνο που νοιώθεις σήμερα γιατί αύριο ο Περρίτο θα είναι περήφανος για την αγάπη που θα δώσεις ξανά...
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Θελω πολλα να γραψω για τον ψηλο... καποια στιγμη που θα μπορω.
Θελω πολλα να πουμε εμεις κοριτσαρα μου... καποια στιγμη που θα μπορω.
Ξερεις ομως.
 
  • Like
Reactions: TARA


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Θελω πολλα να γραψω για τον ψηλο... καποια στιγμη που θα μπορω.
Θελω πολλα να πουμε εμεις κοριτσαρα μου... καποια στιγμη που θα μπορω.
Ξερεις ομως.
Καλο παράδεισο περρίτο.λυπαμαι τοσο πολυ.ευχομαι γρήγορα να αισθανθείς λιγο καλυτερα και να βάλεις στην ζωή σου ένα κουταβάκι ακόμα.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ιφιγένεια, λυπάμαι βαθιά...

Όσοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο, κάποια στιγμή στη ζωή μας, καταλαβαίνουμε και μοιραζόμαστε τον ανείπωτο πόνο σου...

Και, ναι, όπου και να πιστεύεις, είναι σίγουρο ότι αυτό που σκέφτεσαι είναι αυτό που έχω γράψει στην υπογραφή μου...
Οπότε, απλά, θα ευχηθώ καλή αντάμωση, όταν έρθει ο χρόνος...

Οσο για τον αγαπημένο σου Περίττο...

Διαβάζοντας και ξαναδιαβάζοντας το κείμενό σου, νομίζω ότι έχει αφήσει τη σφραγίδα του επάνω σου... σου έχει στρέψει τη ζωή στα μονοπάτια τα δικά του...
Και, ήδη, είναι σαν να βλέπω τα μάτια του να καίνε σαν κάρβουνα και να ετοιμάζουν τη "σκανταλιά" του... επειδή όπως ξέρουμε όλοι οι “εμείς”, τα σκυλιά έχουν νοημοσύνη και, κυρίως, ψυχή:

Ίσως, ήδη, σε κάποιο καταφύγιο, σε κάποιο χωράφι ή βουνό, σε κάποια σκοτεινή γωνιά (δεν παίζει ρόλο)... ένα ταλαιπωρημένο σκυλάκι αρχίζει να διαισθάνεται κάτι... αρχίζει να χαμογελάει και να το παλεύει, για να επιβιώσει και να "προλάβει"... γιατί ο Περίττο έχει φροντίσει ήδη να του αλλάξει τη ζωή... γιατί, ο Περίττο, ίσως, έχει ήδη “κανονίσει” να μην μείνει αναντικατάστατος!

Και το σκυλάκι αυτό, ανεξάρτητα από τις πληγές του κορμιού ή της ψυχής του... θα έρθει κάποια μέρα και θα σου γιατρέψει τις δικές σου πληγές... γιατί είμαι σίγουρος ότι ο Περίττο δεν θα σε άφηνε ποτέ του "μόνη σου"...

Περίττο Καλό Ταξίδι...
Αθάνατος!!!
 


SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Do not stand at my grave and weep.
I am not there; I do not sleep.
I am a thousand winds that blow.
I am the diamond glints on snow.
I am the sunlight on ripened grain.
I am the gentle autumn rain.

When you awaken in the morning's hush
I am the swift uplifting rush
Of quiet birds in circled flight.
I am the soft stars that shine at night.
Do not stand at my grave and cry;
I am not there; I did not die.

Περρίτο, αγαπήθηκες πολύ καμάρι. Καλή σας αντάμωση.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Το ξέρω αυτό το πόνο...και τον φοβάμαι επίσης...γλυκαίνει όμως...με το καιρό...

Και όταν πάρεις αγκαλιά του επόμενο σκυλάκι σου...θα σου φύγουν 2 δάκρυα. Ένα από χαρά για το νέο σου σύντροφο και ένα αφιερωμένο στον περίττο...

Καλό ταξίδι αγοράκι....
 












vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Καλό ταξίδι Περρίτο...:(
Ιφιγένεια ήταν πολύ τυχερός που σε βρήκε και τα χρόνια που περάσατε μαζί αναπλήρωσαν και με το παραπάνω τα όσα είχε περάσει πριν ή μάλλον τα έσβησαν τελείως...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU