Καλώς σας βρήκαμε!!


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Καλό κουράγιο :(
Εμείς την πάθαμε στον καύσωνα και μείναμε 1 εβδομάδα χωρίς. Ακόμα να συνέλθουμε...
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Η μικρή ήθελε μπουγέλωμα κάθε τόσο (αλλά της αρέσει και ήταν εύκολο). Ο μεγάλος βολευόταν με κρύες κομπρέσες σε πατούσες & κεφάλα. Το ωραίο ήταν, ότι όταν βάρεσε 45άρι μια μέρα, κοιτούσαν και οι 2 την μπανιέρα. Ε, τους βούτηξα, τους έβαλα μέσα και τους έκανα μούσκεμα :p:p:p
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Ο Enzo με το νερό αντιδρά περίπου όπως ο διάολος με τον αγιασμό. Η Κίρα είναι πιο βολική. Τουλάχιστον αυτή όταν βρέχω τη βεράντα πάει και ξαπλώνει. Ο άλλος περιμένει να στεγνώσει τελείως και μετά ακουμπά πατούσι επάνω... :mad:
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Και ο Ιβάν τα ίδια κάνει, αλλά εκείνη την μέρα είχε σκάσει κυριολεκτικά και το δέχτηκε με πραγματική ανακούφιση.
 
















myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Σήμερα λοιπόν ή αδερφή μου αποφάσισε να κάνει ένα ξεκαθάρισμα σε παλιές φωτογραφίες και βρήκαμε φωτογραφίες του Οδυσσέα, του πρώτου μας σκύλου!! Ημίαιμος ποιμενικός της Ανατολίας (νομίζω έτσι μας είχαν πει), ένας απίστευτος κούταβος που εξελίχθηκε σε έναν απίστευτο σκύλο 70 κιλών περίπου. Αγαπησιάρης με όσους ήταν του σπιτιού, καθόλου ενθουσιώδης με ξένους και παιδιά, ούτε μεζέ δεν έπαιρνε από χέρι τους... Μόνιμη αιτία καβγάς ανάμεσα στη μάνα μου και τη γιαγιά μου (η γιαγιά θεωρούσε ηθική υποχρέωση να τον κερνάει οτιδήποτε έτρωγε και ή ίδια, ακόμη κι αν αυτό ήταν λουκούμι που συνόδευε τον καφέ της). Τον χάσαμε όταν ήταν περίπου 8 ετών, τον θυμόμαστε πολύ συχνά και κάθε φορά ή μάνα μου κουμπώνει κι από ένα χάπι για την πίεση. Εδώ ο κούκλος ήταν κουτάβι ακόμα..

IMG_20160817_150149.jpg IMG_20160817_150220.jpg
 




myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Πριν κάνα δυο χρόνια είδα για πρώτη φορά κανγκάλ κι επαθα πλάκα, ήταν σαν να έβλεπα τον Οδυσσέα!! Δεν αποκλείεται να είχε και κανγκάλ μέσα...
 






myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καιρό έχω να δείξω το κορίτσι!!! Ακόμα δεν βρέθηκε σπίτι γι αυτήν αλλά δεν με πειράζει και τόσο, μου φαίνεται όμως πολύ περίεργο γιατί τα σπάει αυτό το κορίτσι!! :love: Ιδού ή Κίρα!!

IMG_20160820_121827.jpg
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.653
19.887
Γιατί σου φαίνεται περίεργο; Το ότι "τα σπάει", δυστυχώς προς το παρόν, το ξέρεις μόνο εσύ, που την ζεις. Ελπίζω να βρεθεί γρήγορα, ο τυχερός που θα την βάλει στο σπίτι του και θα το διαπιστώσει!

Εχεις βάλει πουθενά παραπάνω, link fb; Δεν θυμάμαι.
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Link δεν έχω βάλει εδώ γιατί προς το παρόν προσπαθώ να τη δώσω εντός Ηπείρου, άντε μέχρι Αγρίνιο που σίγουρα μπορώ να τη μεταφέρω η ίδια. Την έχω ανεβάσει σε σελίδες διάφορων φιλοζωικών της περιοχής και από κοινοποιήσεις πάμε καλά, στο δια ταύτα όμως έχει κολλήσει το πράγμα...



Και να πω και την αλήθεια μου, δε βιάζομαι να τη δώσω κιόλας...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki