Καταγγελία Στην Πάρο


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καταρχην... ο παπους ζητησε να δεσεις τον σκυλο.... ( εκει εισαι παρανομος...)
μετα ζητησες να παει ο παπους αλλου.... ( εκει εισαι προκλητικος....)
οταν ηρθε το λιμενικό ήσουν μεσα στην θαλασσα.... ( εκει εισαι παρανομος....)
από την στιγμή που υπάρχει καταγγελία...
το αντιστοιχο σωμα... ( λιμενικό ΄ή αστυνομία πρέπει να προβει σε μυνηση...)
ασχετα αν την καλύπτει η όχι ο νόμος...
για την αρμηνεία του νόμου αρμοδα ειναι τα δικαστηρια κι όχι το καθε όργανο... ταξης....

αυτό σημαινει ότι οποιοσδηποτε λογικα η παραλογα μπορει να κανει καταγγελια κατα του κεφαλιου του και να μας τραβαει στα δικαστηρια.... ανεξάρτητα αν αθωωθουμε η οχι...
ας ειμαστε προετοιμασμενοι λοιπον... για την αθωωση κι οχι την ταλαιπωρια μας κι επιβολή προστιμου....
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Άσχετα με το τι λέει ο νόμος...που δυστυχώς στην Ελλάδα είναι σαφέστατα κατά των ιδιοκτητών σκύλων, σε κάθε γειτονιά, παραλία, χωριό , πολυκατοικία, επιχείρηση...πλατεία και πάρκο θα υπάρχει τουλάχιστόν ένας ξινός παπάρας ...Συνήθως τη τιμητική την έχουν οι γέροι. Οπότε απλά τους αγνοείς....δεν τους απαντάς καθόλου και άστους να βγάζουν τα πνευμόνια τους φωνάζοντας και να χαλάνε τη δικιά τους ηρεμία. Γιατί για αυτούς τους γέρους αυτή είναι η ευχαρίστηση στη ζωή τους....να χαλάνε τη διάθεση των άλλων...και να μπλέκουν σε λογομαχίες για να αποκτάνε και κάποιο ενδιαφέρον στη ζωή τους.

Μου έχει τύχει και μένα κάτι παρόμοιο στη Μήλο...απλά έκανα τη κουφή...έκανα πως δεν υπήρχαν καν. Ούτε καν τους κοίταγα....τους άφησα να ωρύονται κανα 10λεπτό...και μετά έφυγαν απειλώντας Θεούς και δαίμονες ότι θα φέρουν την Αστυνομία. Έφερνα το Λιμενικό...έδωσα τα στοιχεία μου πολύ ευγενικά και έφυγαν. Συνέχισα το κολύμπι με τα σκυλιά μου και την επόμενη μέρα πήγα σε άλλη παραλία...

Και αν θεωρούσα ότι η Μήλος δεν είναι νησί φιλικό προς τα σκυλιά, απλά δεν θα ξαναπήγαινα εκεί για διακοπές. Υπάρχουν τόσα νησία στην Ελλάδα....που δεν έχασε και η Βενετιά βελόνι...πραγματικά.
 


apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
καταρχην... ο παπους ζητησε να δεσεις τον σκυλο.... ( εκει εισαι παρανομος...)
μετα ζητησες να παει ο παπους αλλου.... ( εκει εισαι προκλητικος....)
οταν ηρθε το λιμενικό ήσουν μεσα στην θαλασσα.... ( εκει εισαι παρανομος....)
από την στιγμή που υπάρχει καταγγελία...
το αντιστοιχο σωμα... ( λιμενικό ΄ή αστυνομία πρέπει να προβει σε μυνηση...)
ασχετα αν την καλύπτει η όχι ο νόμος...
για την αρμηνεία του νόμου αρμοδα ειναι τα δικαστηρια κι όχι το καθε όργανο... ταξης....

αυτό σημαινει ότι οποιοσδηποτε λογικα η παραλογα μπορει να κανει καταγγελια κατα του κεφαλιου του και να μας τραβαει στα δικαστηρια.... ανεξάρτητα αν αθωωθουμε η οχι...
ας ειμαστε προετοιμασμενοι λοιπον... για την αθωωση κι οχι την ταλαιπωρια μας κι επιβολή προστιμου....
Φιλε/η GRANDE , δεν ειπα οτι ειμαι νομιμος που ειχα τον σκυλο μου ελευθερο,ουτε οτι ηταν σωστο που ειπα στον παππου να παει αλλου,αλλα και οι σκυλοι λογο της ασαφειας και της αδιαφοριας (ω τι περιεργο σε αυτην την χωρα) του οποιοδηποτε υπευθυνου η ανευθυνου που νομοθετεί,εχουν δικαιωμα στην χαρα,στο παιχνιδι,στην θαλασσα,στην γυμναστικη,στην συντροφικοτητα (εγω τον σκυλο μου στην μανα μου η σε ξενοδοχειο σκυλων δεν τον αφηνω που να χτυπανε χιλιοι γεροι τον κολο τους κατω)...και στις διακοπες,ναι και οι σκυλοι εχουν το δικαιωμα της χαλαρωσης αλλα ρε παιδι μου να ειναι μαζι μας 24ωρες το 24ωρο.Για ολους αυτους τους λογους,θα ειμαι '''καπως''' αγενης σε ολους οσους δεν γνωριζουν οτι Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΕΝ ΛΕΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ οτι ο σκυλος ΔΕΝ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ μεσα στην θαλσσα οπως κανουμε ολοι οι ανθρωποι,και επειδη ειμαι και σκυλανθρωπος εαν χρειαστει θα παω και σε δικαστηριο για να υπερασπιστο την ελευθερια και το δικαιωμα του σκυλου (του δικου μου,του δικου σου κτλ κτλ) να περναει καλα μαζι με τους ιδιοκτητες του και να ειναι χαρουμενο,ας παω και ας δικαστω....δεν βαριεσαι χαλαλι...ας ειναι το ποινικο μου μητρωο ''λερωμενο'' απο τον σκυλο μου...παντως αυριο θα ειμαι πιο αγενης στον παππου γιατι δεν γουσταρω και τους ρουφιανους.

Επισης δεν ηξερα οτι πας αυτεπαγγελτα για καταγγελια οτι υπαρχει σκυλος στην θαλασσα....χαχα να το ζησω και αυτο και θα εχω ολοκληρωθει ως Ελληνας!!!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ναι, απλά θα μπλεχτείς τζάμπα και θα χαλάσεις τη διάθε΄ση σου σε μια χώρα που δεν υπάρχει στοιχειώδης παιδεία για άλλα και άλλα...στα σκυλιά θα έχουμε?
Και το να γίνεις αγενής και να ξανα βρίσεις τους κωλόγερους απλά τους κάνεις τη χάρη...να ασχοληθούν με κάτι.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
βρε εγω μαζι σου ειμαι... αυτο δεν σημαινει..

οτι...
εχεις δικιο...
θα βρεις το δικιο σου αν το εχεις...
θα γλυτωσεις τα τρεχαματα....
αν γινει δικαστηριο... θα αθωωθεις και δεν θα πληρωσεις προστιμο...
οτι η αντιδραση σου ειναι σωστη κι ετσι πρεπει να αντιδρουμε... κλπ κλπ κλπ..



ακομα κι αν ο νομοθετης ειναι παραλογος.....
πρεπει να αναρωτηθουμε αν με τις αντιδρασεις μας...
προσπαθουμε να αμβλυνουμε η να οξυνουμε τις καταστασεις...
 


stelios1

New Member
25 Ιουλίου 2011
3
0
ΑΘΗΝΑ
τετοια να μου λες για να παω φτιγμενος το σαββατο αμοργο.....πωπω και θα κατσω και πολλες μερες χαχαχαχα
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
katerina λίγο οφ τοπικ αλλά σε ποια παραλία της Μήλου ? Γιατί όλες σε κάτι γκρεμούς ήταν και σκεφτόμουν οτι θα έμπαιναν άνετα οι σκύλοι στη θάλασσα .

Δεν μπορώ να καταλάβω πως απαγορεύεται να μπαίνει ο σκύλος μέσα στη θάλασσα ??? λες και ο σκύλος δεν ζει στην γη !! δεν είναι μέρος της !

Εύχομαι να μην μπλεχτείς παραπάνω και όλα να πάνε καλά με την υπόθεση .
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Δεν μπορώ να καταλάβω πως απαγορεύεται να μπαίνει ο σκύλος μέσα στη θάλασσα ??? λες και ο σκύλος δεν ζει στην γη !! δεν είναι μέρος της !

.
Μα, έλα ντε!! Το να πετάμε τις ακαθαρσίες από τους υπονόμους, ή τα τοξικά απόβλητα από εργοστάσια ή τα πετρέλαια δεν είναι πρόβλημα και κανείς δεν τιμωρείται κι ας διαταράσσεται ανεπανόρθωτα το οικοσύστημα! Κατά τα άλλα τους πείραξε ο σκύλος!! Υποκρισία....