Καταλληλος εκπαιδευτης


xristos30

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
5
0
34
καλησπερα. εχω μιλησει με 2 εκπαιδευτες για να στειλω τα σκυλακια μου για εκπαιδευση.
ο ενας μου ειπε οτι πρεπει να τα κρατησει 2 μηνες στον χωρο του και τον τελευταιο μηνα θα πηγαινω για να μου περναει τις εντολες, ενω ο αλλος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται κατι τετοιο και οτι θα πρεπει να πηγαινω εγω 1 φορα την βδομαδα να κανουμε μαθηματα εκει και οτι δεν υπαρχει λογος να αφησω τον σκυλο μου εκει γιατι αλλιως δεν θα μπορω να τον επιβλεπω. η αληθεια ειναι οτι νιωθω λιγο μπερδεμενος. ποια ειναι η αποψη σας?
εχω δει την δουλεια του πρωτου σε σκυλο ενος φιλου και ειμαι πολυ ικανοποιημενος αλλα το να αποχωριστω 2 μηνες τα σκυλακια μου μου φαινεται πολυς χρονος αν και ξερω οτι δεν ειναι...
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Η εκπαιδεύτρια που έχει αναλάβει τον δικό μου έρχεται μια φορά την εβδομάδα σπίτι μας. Η εκπαιδευση γίνεται ή στο χώρο του σπιτιού ή πάμε σε διάφορα μέρη για να αντιμετωπίσουμε διαφορετικά ερεθίσματα με τον Ρίπλεϋ. Νομίζω ότι η παρουσία και η ενεργή συμμετοχή του κηδεμόνα είναι απαραίτητη γιατί εν τέλει αυτός που χρειάζεται εκπαίδευση είναι κυρίως ο κηδεμόνας. :)
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
στον πρωτο εχεις δει αποτελεσμα λες,αν και αυτο ειναι κατι σχετικο καθως ολα τα σκλια δεν ειναι ιδια,στον δευτερο εχεις δει;;
ο δευτερος εχει χωρο δικο του η απλα ντιλιβερυ τα μαθηματα;
 


xristos30

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
5
0
34
στον πρωτο εχεις δει αποτελεσμα λες,αν και αυτο ειναι κατι σχετικο καθως ολα τα σκλια δεν ειναι ιδια,στον δευτερο εχεις δει;;
ο δευτερος εχει χωρο δικο του η απλα ντιλιβερυ τα μαθηματα;
καλησπερα. απο τον πρωτο αγορασα και τον 2ο σκυλο ( ειναι και εκτροφεας) εκτως απο σκυλο φιλου εχω δει και απο κοντα εκπαιδευμενα σκυλια που εχει αλλα και βιντεακια στο ιντερνετ. ο 2ος μονο στο ιντερνετ κατι λιγα ειχε. εχει δικο του χωρο αλλα ειπε αν θελω μπορει να ερχεται και αυτος σε μενα.

φανταζομαι ο καθενας εχει την τεχνικη του. απλα ηθελα αν ρωτησω αν κατι απο αυτα που μου λενε και οι 2 ειναι "παραλογα" η αν υπαρχουν καποια στανταρ στην εκπαιδευση.
ευχαριστω
 


rescuedog

Member
21 Ιουλίου 2020
13
35
47
εμεις κανουμε εκπαιδευση στον δικο μας χωρο, οι περισσοτεροι εκπαιδευτες οταν ψαχνομουν ερχονται στον δικο σου χωρο, συμμετεχουμε και εμεις στην εκπαιδευση, συζηταμε και μας βοηθαει επιτοπου με αποριες..δεν ξερω τι δουλεια κανουν αυτοι που τους αφηνεις το σκυλι αλλα εγω προσωπικα δεν θα αφηνα τον σκυλο μου σε κανενα χωρις να βλεπω τι και πως τον εκπαιδευει
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
καλησπερα. απο τον πρωτο αγορασα και τον 2ο σκυλο ( ειναι και εκτροφεας) εκτως απο σκυλο φιλου εχω δει και απο κοντα εκπαιδευμενα σκυλια που εχει αλλα και βιντεακια στο ιντερνετ. ο 2ος μονο στο ιντερνετ κατι λιγα ειχε. εχει δικο του χωρο αλλα ειπε αν θελω μπορει να ερχεται και αυτος σε μενα.

φανταζομαι ο καθενας εχει την τεχνικη του. απλα ηθελα αν ρωτησω αν κατι απο αυτα που μου λενε και οι 2 ειναι "παραλογα" η αν υπαρχουν καποια στανταρ στην εκπαιδευση.
ευχαριστω
τιποτα δεν ειναι στανταρ και σε τιποτα
μου ερχοντε πολλα στο μυαλο αλλα δεν θα τα γραψω...γιατι...καθε μερα βγαινουν ανθρωποι που κανουν τους ταριφες και ψαχνουν μεροκαματο σαν τους ανθρωπους στην πλατεια που βγαινουν αλαργα μπας και βρουν μεροκαματο....το μονο στανταρ (για εμενα) ειναι οτι ο καθενας θα πρεπει να εχει χωρο δικο του και οχι να δουλευει σε σπιτια,παρκα κλπ.
σε γενικες γραμμες το ιδανικο ειναι να ξεκινησεις μαζι με τον σκυλο σου,ειναι οτι καλυτερο
απο την αλλη αν ενας σκυλος μεινει στον εκπαιδευτη θα μπει σε μια σειρα,μια ρουτινα
και οι 2 περιπτωσεις κρυβουν κινδυνους ομως
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
τιποτα δεν ειναι στανταρ και σε τιποτα
μου ερχοντε πολλα στο μυαλο αλλα δεν θα τα γραψω...γιατι...καθε μερα βγαινουν ανθρωποι που κανουν τους ταριφες και ψαχνουν μεροκαματο σαν τους ανθρωπους στην πλατεια που βγαινουν αλαργα μπας και βρουν μεροκαματο....το μονο στανταρ (για εμενα) ειναι οτι ο καθενας θα πρεπει να εχει χωρο δικο του και οχι να δουλευει σε σπιτια,παρκα κλπ.
σε γενικες γραμμες το ιδανικο ειναι να ξεκινησεις μαζι με τον σκυλο σου,ειναι οτι καλυτερο
απο την αλλη αν ενας σκυλος μεινει στον εκπαιδευτη θα μπει σε μια σειρα,μια ρουτινα
και οι 2 περιπτωσεις κρυβουν κινδυνους ομως
Γιατι ο εκπαιδευτής δεν πρέπει να δουλεύει σε σπίτια και σε πάρκα;
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Γιατι ο εκπαιδευτής δεν πρέπει να δουλεύει σε σπίτια και σε πάρκα;
ειπα,να εχει χωρο δικο του
εαν ο πελατης θελει να κανει μαθημα σπιτι για διαφορους λογους + οτι βαριετε να κουνησει ας κανει σπιτι του.
με ενα αυτοκολλητο στο αμαξι και μια καρτουλα με επισκεψεις κατ οικων και παρκων εμενα δεν θα μου καναν κλικ ωστε να φωναξω καποιον...βεβαια,ισως μερικοι να ειναι οντως καλοι αλλα το ποταμι,για εμενα,τους παει σβαρνα ολους..

αποψη μου.

θα σου πω 2παραδειγματα,οχι οτι δεν θα μπορουσαν να εχουν χωρο στο μελλον πχ αλλα δεν πιστευω να φτασουν ποτε εκει.καρτουλα και αυτοκολλητο θα ειναι
ο πρωτος στελνει αιτημα (καθως εχω σκλια στο προφιλ μου) λεει οτι θα σκοτωσει την σκυλα του αν δεν βρει να την δωσει μεχρι το απογευμα λογω λεισμανιας..τον τρεχαν παντου,σβηνει το προφιλ κανει δευτερο,ξανα αιτημα.με δανεικια σκυλα γινετε πισαυλιτης,πουλαει τα μικρα και μαλιστα ανταλασει καποιο απο αυτα με μανικι,η ψαχνει τουλαχιστον...ξεκιναει να μιλαει για παιδεια σε ομαδες κλπ,τον ξεχεζω ενα βραδυ τρωω μπλοκ..κανει τριτο προφιλ με αναλογο ονομα δηλωνει εκπαιδευτης,κ9 αυτοκολλητο κλπ...συνεχιζει να μιλαει φουλ για παιδεια ενω ψαχνει να ζευγαρωσει την σκυλα του με γραμμη μαλινουα που απλα το ειδε πιο μαυρο νομιζοντας οτι θα βγαλει πιο σκουρο;;;;;;τεσπα.η σκυλα του δεν εχει χαρτια αλλα συνεχιζει ακομα πριν λιγο να μιλαει για παιδεια στο φβ
ααααααααααα εχει ξεχασει οτι μεκανει μπλοκ και μου ξαναεστειλε απο το νεο προφιλ......ταναπου εγω ομως,παραφυλαω.

δεν θα σ απανταγα αλλα σπαστικα που το δα μολις..

ο δευτερος μεχρι προχτες ανεβαζε βιντεο απο εκπαιδευτηριο με τον σκυλο του..σε 2 βδομαδες πηρε φορμιτσα ολοσωμη,μανικια,καρτουλα,ομαδα στο φβ,αυτοκολλητο ακομα και μασκα (ειναι και της μοδας) μαντεψε,κ9 και ετσι..

μπορεις να τους εμπιστευτεις,εγω οχι τον καθε ταριφα που ψαχνει μεροκαματο

ξαναμανα αποψη μου

αφοσον ο φιλος εδω εχει δει αποτελεσμα και ειναι ικανοποιημενος οπως λεει χωρις εμεις να ξερουμε κατι παραπανω............
 
  • Like
Reactions: TARA


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
ειπα,να εχει χωρο δικο του
εαν ο πελατης θελει να κανει μαθημα σπιτι για διαφορους λογους + οτι βαριετε να κουνησει ας κανει σπιτι του.
με ενα αυτοκολλητο στο αμαξι και μια καρτουλα με επισκεψεις κατ οικων και παρκων εμενα δεν θα μου καναν κλικ ωστε να φωναξω καποιον...βεβαια,ισως μερικοι να ειναι οντως καλοι αλλα το ποταμι,για εμενα,τους παει σβαρνα ολους..

αποψη μου.

θα σου πω 2παραδειγματα,οχι οτι δεν θα μπορουσαν να εχουν χωρο στο μελλον πχ αλλα δεν πιστευω να φτασουν ποτε εκει.καρτουλα και αυτοκολλητο θα ειναι
ο πρωτος στελνει αιτημα (καθως εχω σκλια στο προφιλ μου) λεει οτι θα σκοτωσει την σκυλα του αν δεν βρει να την δωσει μεχρι το απογευμα λογω λεισμανιας..τον τρεχαν παντου,σβηνει το προφιλ κανει δευτερο,ξανα αιτημα.με δανεικια σκυλα γινετε πισαυλιτης,πουλαει τα μικρα και μαλιστα ανταλασει καποιο απο αυτα με μανικι,η ψαχνει τουλαχιστον...ξεκιναει να μιλαει για παιδεια σε ομαδες κλπ,τον ξεχεζω ενα βραδυ τρωω μπλοκ..κανει τριτο προφιλ με αναλογο ονομα δηλωνει εκπαιδευτης,κ9 αυτοκολλητο κλπ...συνεχιζει να μιλαει φουλ για παιδεια ενω ψαχνει να ζευγαρωσει την σκυλα του με γραμμη μαλινουα που απλα το ειδε πιο μαυρο νομιζοντας οτι θα βγαλει πιο σκουρο;;;;;;τεσπα.η σκυλα του δεν εχει χαρτια αλλα συνεχιζει ακομα πριν λιγο να μιλαει για παιδεια στο φβ
ααααααααααα εχει ξεχασει οτι μεκανει μπλοκ και μου ξαναεστειλε απο το νεο προφιλ......ταναπου εγω ομως,παραφυλαω.

δεν θα σ απανταγα αλλα σπαστικα που το δα μολις..

ο δευτερος μεχρι προχτες ανεβαζε βιντεο απο εκπαιδευτηριο με τον σκυλο του..σε 2 βδομαδες πηρε φορμιτσα ολοσωμη,μανικια,καρτουλα,ομαδα στο φβ,αυτοκολλητο ακομα και μασκα (ειναι και της μοδας) μαντεψε,κ9 και ετσι..

μπορεις να τους εμπιστευτεις,εγω οχι τον καθε ταριφα που ψαχνει μεροκαματο

ξαναμανα αποψη μου

αφοσον ο φιλος εδω εχει δει αποτελεσμα και ειναι ικανοποιημενος οπως λεει χωρις εμεις να ξερουμε κατι παραπανω............
Ok. Συμφωνώ απολύτως μαζί σου, όπως το θέτεις.
 


xristos30

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
5
0
34
οπως υπαρχουν αναγνωρισμενα εκτροφεια υπαρχει και καμια λιστα με εκπαιδευτες?
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564


An aer

Active Member
16 Μαϊου 2020
25
11
31
Καλησπέρα.. δεν ήξερα αν έπρεπε να δημιουργήσω καινούριο θέμα η μπορώ να σχολιάσω εδώ (ελπίζω να μη χαλάω το νήμα του συμ-forum-ιτη..
Έχει κάποιος θετικη εμπειρία από εκπαιδευτή στη Θεσσαλονίκη που μπορεί να μου προτείνει.. ; ενδιαφέρομαι για προεκπαιδευση κουταβιού αλλά κ την βασική εκπαίδευση.. το κουταβάκι θα είναι 60 ημερών..
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3